Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach, naruto or one piece


  • Please log in to reply
733 replies to this topic

Poll: 3 Shounen giants (574 member(s) have cast votes)

3 Shounen giants

  1. Bleach (120 votes [20.91%])

    Percentage of vote: 20.91%

  2. Naruto (153 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

  3. One Piece (301 votes [52.44%])

    Percentage of vote: 52.44%

Vote Guests cannot vote

#46 denisuki~

denisuki~

    Stronger than Darth Vapor

  • Members
  • 281 posts

Posted 29 August 2007 - 03:36

Το Naruto είναι από κάθε άποψης χειρότερο από τα άλλα 2. Διαλέγω Bleach για να περάσει το Naruto ^-^
"Those who say video games are bad for health are the same ones who say rock is satan's music"
- Shigeru Miyamoto

#47 redarion

redarion

    Jugdement day.....

  • Members
  • 52 posts

Posted 31 August 2007 - 03:37

βασικα δεν εχω προβλημα αν και naruto δεν εχω δει .....αλλα και το op αλλα και το bleach ειναι respect απλα.... και ειναι δυσκολο να πεις naruto FTW!! η BLEACH FTW!! κτλπ.. λοιπον εγω θα κρινω μονο το op με το bleach. χμμ... αν το καλοσκεφτητε και οι δυο main chars ειναι σχετικα σε ιδιο επιπεδο συμπεριφορας και αντιδρασης ... δεν θελω να πω οτι ειναι αντιγραφη αλλα οτι και οι δυο εχουν το ιδιο στυλ δυνατοι ,ψυλο χαζοι (αρκετα για να πω την αληθεια :P) παλευουν με τον ιδιο τροπο (ντου απο παντου :P) χωρις πολυ σκεψη ..... κτλπ. αν το παρουμε σε θεμα σεναριου πιστευω οτι πιο .... καλο δουλεμενο ειναι του bleach απο την αποψη της συμπλοκης των φασεων που δημιουργουνται. τωρα.... σε θεμα σκοπου ... δινει πιο μεγαλη βασει το op και ετσι .. δενεσε πιο πολυ με τον "ντρεικ" :P πχ: ο luffy οταν πηγε να ελευθερωση την robin ειχε περισοτερο συναισθημα απο την παρομοια φαση του ichigo με την rukia στο soul society.... μετα απο ωρα σκεψης και με μεγαλη δυσκολια... το Op ειναι λιγο καλητερο.
Posted Image

#48 kami

kami

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 02 September 2007 - 11:26

τα 3 αγαπημενα μου anime...αλλα πρωτα παει το one piece
For things to change You have to change

#49 myle

myle

    Anime Fan

  • Members
  • 144 posts

Posted 02 September 2007 - 14:24

Τώρα το One Piece μου αρέσει περισσότερο. Γενικότερα προτιμώ το Naruto αλλά επειδή είμαι Narutard. Το One Piece είναι καλύτερο γενικά.
Όσον αφορά το Bleach, προσωπικά πιστεύω είναι για τα μπάζα. Ξέρω θα με βρίσουν πολλοί για αυτό, αλλά εκτός από τις μάχες τίποτα άλλο δεν έχει. Όλη η ιστορία είναι για να δικαιολογεί τις μάχες, και μηδαμινό character development, και συγκριτικά με άλλα μάλιστα, τίποτα.
This is my way of the ninja.

#50 Yagami L-ght

Yagami L-ght

    The God of the New World

  • Members
  • 66 posts

Posted 03 September 2007 - 23:20

one piece τρελή πόρωσηηηηηηηη

#51 elaiza

elaiza

    anime lover :D

  • Members
  • 15 posts

Posted 12 September 2007 - 16:57

Δεν έχω δει One Piece, αλλά μεταξύ Bleach και Naruto:

Bleach>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Naruto!!!

Posted Image

There is no justice without sin...


#52 Abarai_Renji

Abarai_Renji

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 12 September 2007 - 18:09

Εγω ψηφιζω με ευκολία Bleach.Μετα Naruto και τελος One Piece.
Fight Till The End

#53 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 12 September 2007 - 21:09

.....Τι να πω.Το One Piece τα σπαει αλλα...Το naruto ειναι το anime που με εκανε να δω 24 επεισοδια σε μια μερα.Απλα πιστευω πως το One Piece ταιριαζει πιο πολυ με τους ελληνες!! Δεν μπορω να εξηζω ακριβως τι θελω να πω ωμος !!Naruto απο μενα! Το Bleach ειναι μονο 40 επεισοδια στο Soul Society δεν το συζητω καν... οχι οτι δεν ειναι καλο αλλα δεν συγκρινετε με τα αλλα 2!!
Posted Image

#54 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 13 September 2007 - 23:34

Εγώ πρωτιμώ το One Piece..έχει και ξύλο,έχει και γέλιο,έχει και καλή Ιστορία...

#55 somnium_mortiis

somnium_mortiis

    Starting...

  • Members
  • 26 posts

Posted 18 September 2007 - 18:37

bleach ftw
Posted Image
when in doubt..... set something on fire

#56 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 18 September 2007 - 20:53

οκ. πιστευω αυτο π θα κανω δεν εχει ξαναγινει. θα απαντησω στον ιδιο μου τον εαυτο :oo:



bleach επειδη απο την arabasta και μετα το σιχαθηκα το one piece. οι μαχες διαρκουνε 60 επεισοδια, τα οποια δεν τα απολαμβανεις αλλα ανυπομονεις να περασουν ετσι ωστε να δεις επιτελους τον luffy να νικαει τον κακο. και αυτο γινετε σε δοσεις. τωρα που το ξανασκεφτομαι απο την arabasta ακομα το σιχαθηκα τα one piece. που 5 φορες ειπες : αντε επιτελους τελειωνει η καταραμενη η ιστορια και τελικα συνεχιζοταν. ασε που στο one piece ολοι οι χαρακτηρες ειναι αθανατοι. διαολε πια. ακομα και το γερακι που εσκασε πανω του η βομβα εζησε.
και στο bleach βεβαια ειναι αθανατοι αλλα τουλαχιστον δεν ειναι τοσο ψεμα. δλδ το one piece εχει 40 αθανατους καθως σε καθε ιστορια εμφανιζεται και απο ενας καινουργιος χαρακτηρας τον οποιο οτι και να τον κανεις δε πεθαινει (πχ οι φιλοι της πριγκιπισσας βιβι στην αραμπαστα, ο ινδιανος στον ουρανο κ.ο.κ.) ενω στο bleach ειναι παντα συγκεκριμενοι (ichigo, renji και οι main charachter μονο)
no hard feelings against naruto. με πορωνει, αλλα οχι αρκετα για να πω οτι περναει το bleach.
α και να πω οτι one piece εχω δει μεχρι 190 οποτε δε μπορειτε να πειτε οτι δεν εχω δει πολυ
bleach μεχρι το τελευταιο αυτη τη στιγμη = 120
naruto μεχρι το τελευταιο αυτη τη στιγμη = 207 χωρις τα fillers οποτε δεν εχω παρει την ασχημη γευση απο αυτα στην κριση μου





βασικα εχοντας δει την ιστορια με το CP9 πιστευω πλεον πως το one piece ειναι καλυτερο απο το bleach και το naruto σχεδον απο ολες τις αποψεις. το μονο θεμα στο οποιο πιστευω πως υπερτερει το bleach ειναι οι μαχες. πριν ειχα πει οσα ειχα πει, με τη λογικη οτι το bleach, one piece, naruto ειναι εμπορικα anime και το μονο κριτηριο για να τα κρινεις ειναι οι μαχες και η "πορωτικοτητα". τλκ το one piece στην τελευταια του ιστορια μ εκανε να καταλαβω οτι δεν ειναι ενα anime το οποιο αξιζει μονο για τις μαχες του. Οχι βεβαια οτι ειναι το υπερποιοτικοτατο anime, αλλα σιγουρα αν βλεπεις one piece μονο για τις μαχες χανεις το 1/2 μπορει και περισσοτερο του anime.
παλια εβλεπα one piece και καθε φορα π εκανε flashback ξενερωνα. στο CP9 chapter τα flashback τα ευχαριστηθηκα παρα πολυ. ειναι αυτο π ειπα πιο πριν. αν βλεπεις το anime μονο για τις μαχες (κατι π ισως εκανα πιο παλια) ουτε τα flashback θα ευχαριστηθεις, ουτε τις διαφορες πλαγιες ιστοριες ουτε τπτ, ουτε ακομα και τις μαχες των μη κεντρικων ηρωων. αλλιως θα τα ευχαριστηθεις ολα αυτα
και ενταξει το θεμα με τους αθανατους δεν ειναι σιγουρα κριτηριο για να κρινεις ανιμε. κ τι αν στο one piece δε πεθαινει κανενας; αυτο δεν επηρεαζει ουτε την πλοκη ουτε τπτ. ενταξει δλδ δε πεθαινει κανενας. τι να κανουμε κιολας; ειναι αυτος λογος για να μη δεις το anime ; δε λεω, ειναι λιγο εκνευριστικο αυτο με τους αθανατους αλλα ειναι μια λεπτομερεια συγκριτικα με τα υπολοιπα στοιχεια του ανιμε
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#57 Balsa-san

Balsa-san

    bored to write english

  • Members
  • 62 posts

Posted 21 September 2007 - 17:32

Bleach χωρίς πολλή σκέψη...το One Piece δεν μου αρέσει καθόλου σαν "animetion"...και να μην μιλήσω για το πως έγινε το Naruto...-cries-
Posted ImageDanzai no hana Guilty sky....

#58 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 21 September 2007 - 17:34

Το One Piece θα αρχίσω να το βλέπω σε λίγο καιρό οπότε δε μπορώ να έχω άποψη.Από τα άλλα δύο Naruto>>>Bleach.

Posted Image


#59 Balsa-san

Balsa-san

    bored to write english

  • Members
  • 62 posts

Posted 21 September 2007 - 17:39

Το One Piece θα αρχίσω να το βλέπω σε λίγο καιρό οπότε δε μπορώ να έχω άποψη.Από τα άλλα δύο Naruto>>>Bleach.


αυτό είναι εμφανές νομίζω για το άτομο σου:wis: ^_^
Posted ImageDanzai no hana Guilty sky....

#60 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 21 September 2007 - 18:30

Εμένα μου αρέσει πολύ το One Piece..αν και έχει αυτο το σπαστικό που λέει ο (φίλος) AndroGhost,850.000 επισόδια αλλά όλα τα άλλα μ'αρέσουν,όχι είναι ωραίο ΑΝΙΜΕ,βασικά είναι και τα γούστα του καθενός..ας πούμε εγώ δεν τρελένομαι για το Naruto,παρακολουθώ βέβαια λίγο με έναν φίλο..(παρεπιπτόντως και αυτό πάει να γίνει κάτι σαν το One Piece,850.000 επισόδια)..αλλά κάτι δεν με τρέλανε στο Naruto,η σε έναν φίλο μου δεν άρεσε μια το Hellsing που για'μένα είναι ένα απ'τα καλύτερα..
Πίσω απο τα πιο όμορφα όνειρα σου κρύβεται ο χειρότερος σου εφιάλτης....
Aπλά ζήσε τα όνειρα και περίμενε τον Εφιάλτη...
Posted Imagehttp://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=21661
http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=26806
http://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=34457