Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach, naruto or one piece


  • Please log in to reply
733 replies to this topic

Poll: 3 Shounen giants (574 member(s) have cast votes)

3 Shounen giants

  1. Bleach (120 votes [20.91%])

    Percentage of vote: 20.91%

  2. Naruto (153 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

  3. One Piece (301 votes [52.44%])

    Percentage of vote: 52.44%

Vote Guests cannot vote

#16 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 29 March 2007 - 18:26

.....ενω το naruto εχει καποιο βαθυτερο νοημα:?


Απλά πιστεύω ότι το Naruto είναι πολύ καλύτερο σεναριακά...

#17 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 29 March 2007 - 18:53

μπορει να ειμαι τρελαμενος με bleach ομως ..... διαλεγω One Piece
I put up my headphones and listen to the deftones

#18 6Greed9

6Greed9

    Solid Duck

  • Members
  • 233 posts

Posted 29 March 2007 - 20:00

Off topic:

Γουσταρω ελεεινα που το Naruto ειναι τελευταιοXD

#19 Missing Score

Missing Score

    Ναι Νικος Κουκος;

  • Members
  • 98 posts

Posted 31 March 2007 - 14:29

Το καλυτερο ειναι το One Piece, κακα τα ψεμματα + οτι το εδειχνε και το Alter (ατου).

Παρολαυτα ψηφιζω Bleach, ναι.

#20 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 02 April 2007 - 15:32

Aνεβαινει επικινδυνα το Bleach.....ΑΝΤΕ ρε δωστε και σωστε....

ONE PIECE
ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΝΤΟΥ ΣΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ!!!

Posted Image

#21 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 02 April 2007 - 21:09

One Piece 4 life. :respect:

LfNX0dh.png


#22 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 April 2007 - 21:34

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Tι άλλο;
έχω δεί και τα 3 φυσικά (μπορεί όχι όλα ) αλλά μόνο το ναρούτο με κάνει να νιώθω παιδί πάλι.

#23 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 02 April 2007 - 23:19

Έχω δει Bleach ως το 63, Naruto ως το 135 και One Piece ως το ~60. Πριν 3 μέρες ξανάρχισα το OP και είμαι στο επεισόδιο 54. Θα τα δω όλα μάλλον.

Το Bleach είναι το χειρότερο από τα 3. Μόνο που έχει ήρωα έναν τύπο που σου σπάει τα νεύρα είναι αρκετό. Πολλά κλισέ μαζεμένα και πολύ δήθεν. Προσπάθησα να δω τα non-filler eps που βγήκαν τώρα και είμαι περήφανος γιατί κατάφερα να δω 1 :D Μου έχουν πει φίλοι ότι και στο manga χαλάει αργότερα ακόμα περισσότερο.

Naruto.. ορισμένα ωραία επεισόδια (αυτά με τις μάχες βασικά). Αρκετά βαρετά επεισόδια. Το manga είναι απαίσιο. Ήδη είχα ψιλοκόψει, αλλά όταν διάβασα και τον "στόχο" των Akatsuki αποφάσισα να μην ξαναχαραμίσω το bandwidth μου γι'αυτήν την αηδία. Από το shippuden δεν άντεξα ούτε 5 λεπτά.

To One Piece είναι διαφορετικό. Προσεγμένοι χαρακτήρες, θετικά μηνύματα, συγκινητικές ιστορίες, διασκεδαστικές μάχες. Όλοι λένε μάλιστα ότι συνεχώς γίνεται και καλύτερο. Οπότε δε νομίζω να αλλάξει η απόψη μου στο μέλλον.

Άρα ναι. One Piece ftw.

#24 Haruspex

Haruspex

    Anime Amateur

  • Members
  • 70 posts

Posted 03 April 2007 - 06:54

One Piece. Όχι μόνο επειδή συνολικά σαν anime μου αρέσει περισσότερο από τα άλλα 2, αλλά επειδή κιόλας έχει το καλύτερο fillers system.

Έχει μικρά fillers arcs (5-6 επεισόδια. Τα οποία είναι εντελώς άσχετα με το main story) και επίσης καμιά φορά βάζει και μέσα στα κανονικά arcs λίγα filler episodes.

Αυτός ο σχεδιασμός έχει 2 πλεονεκτήματα σε σχέση με το Bleach και το Naruto.

1) Δεν σε ξεπατώνουν με πολλά συνεχόμενα fillers. Ειδικά στο Naruto το θέμα είχε καταντήσει δραματικό.

2)Και κάτι ακόμη πιο εκνευριστικό. Συγκεκριμένα για το Bleach. Ωραία μας έδειξες καμιά 40αρια επεισόδια fillers τα οποία ομολουγουμένως για fillers ήτανε εντάξει. Γιατί όμως εγώ να αναγκάζομαι να ακούω ακόμη και τώρα που έχουν τελειώσει τα fillers αναφορές για τα Bounto και το ακόμη πιο ελεεινό να βλέπω ακόμη την Ririn, Nova και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Μέχρι και στο Bleach DS 2nd βάλανε την Ririn σαν playable χαρακτήρα!

Παρόλο που δεν έχω διαβάσει το Manga είμαι 99% σίγουρος ότι η Ririn, Nova etc. δεν υπάρχουν. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε.

Απλά το One Piece δεν αρέσει σε αρκετούς επειδή έχει κάποια "περίεργα" πράγματα. Όπως και το το κάνουμε ο Oda είναι λίγο "τρελός"

Π.Χ. Το 299 επεισόδιο ήτανε πολύ τρελό. Ειδικά τότε που ακούστηκε το θεικό "Pasta Machine" Αυτή την σκηνή ποτέ δεν θα την συναντούσες ούτε στο Bleach ούτε στο Naruto.

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 April 2007 - 10:28

Βασικά το One Piece το έβλεπα στον Alter.
Μπορώ να πω ότι μπροστά στην υστερία του Οne Piece η Υστερία του Ρετιρέ (παλαι ποτε διασημη σειρά στην ελ.τηλεόραση) έμοιαζε με νανούρισμα.

το Bleach απλά ειναι βαρετό.
και απο τα τρία μόνο το Naruto βλέπεται με άνεση

#26 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 03 April 2007 - 12:35

Εγώ ψηφίζω One Piece, διότι έχει δράση + γέλιο + δράμα σε μεγαλύτερο βαθμό απ' ό,τι τα άλλα και ωραία συνυφασμένα μεταξύ τους.

^^

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#27 mitsos

mitsos

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 03 April 2007 - 13:16

εννοειτε one piece ασυζυτητη

#28 NoRdoXXX

NoRdoXXX

    Anime Freak

  • Members
  • 453 posts

Posted 03 April 2007 - 15:06

Αραγε τι να ψήφισα και εγώ???One Piece με τα μπούνια!
Posted Image
"If knowledge is the original sin, then why, in a world of every increasing
knowledge, has God not smitten us."-- A Thesis on Atheisism. . .

#29 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 03 April 2007 - 15:11

One Piece εννοειτε!!!! Ενταξει, καλό το Naruto αλλά καταντάει λίγο βαρετό...Κάθε φορά ο Naruto "Kage Bunshin no jutsu"....και ξανά, και ξανά, και ξανά.....
Το Bleach το προτιμώ από το Naruto, αλλά προτιμώ το One Piece από όλα!!!!

ONE PIECE!!!!!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#30 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 03 April 2007 - 15:39

One Piece μόνο μόνο γιατί μέχρι το ep που έχω δει (150) δεν έχει χμμμ χμμμ πατατέψει ακόμα
και γιατί και σαν Manga είναι αρκετά ωραίο και ο Luffy all the time is όλα τα λεφτά

rrmr.png