Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Bleach, naruto or one piece


  • Please log in to reply
733 replies to this topic

Poll: 3 Shounen giants (574 member(s) have cast votes)

3 Shounen giants

  1. Bleach (120 votes [20.91%])

    Percentage of vote: 20.91%

  2. Naruto (153 votes [26.66%])

    Percentage of vote: 26.66%

  3. One Piece (301 votes [52.44%])

    Percentage of vote: 52.44%

Vote Guests cannot vote

#31 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 03 April 2007 - 19:21

Εγώ ένα πράγμα έχω να δηλώσω.Το One Piece είναι το μονό άνιμε που μετά από 300+ επεισόδια δεν με έχει κάνει να βαρεθώ ούτε μια στιγμή 8)

#32 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 03 April 2007 - 21:39

bleach επειδη απο την arabasta και μετα το σιχαθηκα το one piece. οι μαχες διαρκουνε 60 επεισοδια, τα οποια δεν τα απολαμβανεις αλλα ανυπομονεις να περασουν ετσι ωστε να δεις επιτελους τον luffy να νικαει τον κακο. και αυτο γινετε σε δοσεις. τωρα που το ξανασκεφτομαι απο την arabasta ακομα το σιχαθηκα τα one piece. που 5 φορες ειπες : αντε επιτελους τελειωνει η καταραμενη η ιστορια και τελικα συνεχιζοταν. ασε που στο one piece ολοι οι χαρακτηρες ειναι αθανατοι. διαολε πια. ακομα και το γερακι που εσκασε πανω του η βομβα εζησε.
και στο bleach βεβαια ειναι αθανατοι αλλα τουλαχιστον δεν ειναι τοσο ψεμα. δλδ το one piece εχει 40 αθανατους καθως σε καθε ιστορια εμφανιζεται και απο ενας καινουργιος χαρακτηρας τον οποιο οτι και να τον κανεις δε πεθαινει (πχ οι φιλοι της πριγκιπισσας βιβι στην αραμπαστα, ο ινδιανος στον ουρανο κ.ο.κ.) ενω στο bleach ειναι παντα συγκεκριμενοι (ichigo, renji και οι main charachter μονο)
no hard feelings against naruto. με πορωνει, αλλα οχι αρκετα για να πω οτι περναει το bleach.
α και να πω οτι one piece εχω δει μεχρι 190 οποτε δε μπορειτε να πειτε οτι δεν εχω δει πολυ
bleach μεχρι το τελευταιο αυτη τη στιγμη = 120
naruto μεχρι το τελευταιο αυτη τη στιγμη = 207 χωρις τα fillers οποτε δεν εχω παρει την ασχημη γευση απο αυτα στην κριση μου
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#33 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 04 April 2007 - 04:17

one piece > all

^^

#34 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 April 2007 - 10:58

MΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ παιδια!!.....πιανει τοπο η προπαγανδα μου! χε χε!
Posted Image

#35 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 04 April 2007 - 17:30

One pike ftw!!!!111 an kai einai gegonos opos ipan kai oi prolalisantes oti mia maxi pou diarki 60 episodia einai arketa spastiki kai arketa ilithio na katsis na tin dis...i lisi einai mia fast forward...episi skip ola ta filler eps...opos kai na exei to anime vgazei kati to diaforetiko katafernontas na kratisi auto to klasiko boy-scout ifaki pou exoume dei se anime opos to trigun...an kai den apoteli aristourgima i kapoio apavgazma tis viomixanias edw kai tosa xronia sinexizei na prosferei by far tin kaliteri psixagogia ek ton trion me poli humor kai arketa kalogirismenes skines drasis (an kai akougete apistefto den iparxi sxedo katholou cheap animation kati to opoio tha itan anamenomeno gia mia sira 300 episodion so far)_
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#36 kenshin

kenshin

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 04 April 2007 - 19:24

βασικα δεν εχω δει bleach καθολου.το οπ μου αρεσει περισσοτερο απο το ναρουτο γιατι στο 2ο μου τη σπαει η πολιτικη που ακολουθει η εταιρεια και επειδη ωρες ωρες γινεται επικινδυνα ηλιθιο.παρ'ολα αυτα δινω την ψηφο μου στο ναρουτο γιατι βαρεθηκα να διαβαζω 3 σελιδες τωρα οπ και επειδη με 16 ψηφους πισω εχει ηδη κριθει το αποτελεσμα.

εδιτ:

Εγώ ένα πράγμα έχω να δηλώσω.Το One Piece είναι το μονό άνιμε που μετά από 300+ επεισόδια δεν με έχει κάνει να βαρεθώ ούτε μια στιγμή

ενταξει μην το παρακανουμε,προσωπικα υπηρχαν φορες που ειχα σκυλοβαρεθει...
Posted Image

#37 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 13 April 2007 - 11:24

πολυ δυσκολη αποφαση.και τα 3 ειναι τρομερα.
γι αυτο ψηφιζω gintama που τα σπαει.
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#38 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 April 2007 - 15:42

Σωστος ο kakashi_sensei! Eγκρινω και ε ε επαυξανω!
Posted Image

#39 myle

myle

    Anime Fan

  • Members
  • 144 posts

Posted 20 April 2007 - 23:22

Naruto > One Piece >> Bleach

Το Naruto πιστεύω πως είναι ελαφρά καλύτερο απο το One Piece. Η ιστορία του Naruto μου αρέσει πιο πολύ. Βέβαια στο One Piece έχει τον Zoro που μου αρέσει πολύ σαν χαρακτήρας και πολύ γέλιο. Αντισταθμίζεται από Shikamaru και Rock Lee.
Όσον αφορά το Bleach πιστεύω πως είναι μόνο μάχες. Η ιστορία του είναι μόνο για να τις δικαιολογεί. Μόνο σε γραφικά υπερτερεί.
This is my way of the ninja.

#40 Hajate_Raborosu

Hajate_Raborosu

    Monster

  • Members
  • 50 posts

Posted 10 July 2007 - 10:31

Ως τώρα την περισσότερη διασκέδαση μου την έχει προσφέρει το Οne Piece(δράση,γέλιο).Το Νaruto το ξεπερνά σε αγωνία.Το bleach έχει τρομερές μάχες και μπορεί να γίνει πολύ πορωτικό αλλά έχει σενάριο για κλάματα.Βέβαια στο One Piece έχει το εκνευριστικό με τους "αθάνατους" όπως έγραψε και κάποιος αλλά δεν μπορώ να μην το ψηφίσω ως το καλύτερο ως τώρα.Βέβαια μέχρι να τελειώσουν και οι 3 σειρές μπορεί και να αλλάξω γνώμη.
Posted Image

#41 RedandBlack

RedandBlack

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 21 July 2007 - 03:01

One Piece φυσικά... :congrats:

#42 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 21 July 2007 - 12:23

One Piece και απο μένα. Τα άλλα είναι πολύ κατώτερα.
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#43 NyoGR

NyoGR

    I am NOT the ONE

  • Members
  • 31 posts

Posted 29 July 2007 - 15:38

One Piece φυσικα η καλυτερη μακροχρονια σειρα μετα το Dragonball!!!!!
Posted Image
There is no spoon...(Gomenasai):nod:

#44 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 28 August 2007 - 21:07

Naruto > Onepiece :hahaha:
Posted Image

#45 nick

nick

    One Piece Addict

  • Members
  • 136 posts

Posted 28 August 2007 - 23:50

One Piece 4 ever! Τέλειο!
Posted Image