Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Τι με τσαντίζει και σε ποιο anime;;


  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#76 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Μάιος 2007 - 16:12

xaxa! indeed!
Δημοσιευμένη  εικόνα

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#77 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Μάιος 2007 - 21:19

Στο Death Note, με τσαντίζει που ολο μιλάνε και μιλάνε και μιλάνε (στο manga τουλάχιστον)....
Στο Claymore, που δεν έχει ωραία αγόρια.
Και στο Fruits Basket που η ηρωίδα είναι τόσο καλή!

#78 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Μάιος 2007 - 21:46

Στο Claymore, που δεν έχει ωραία αγόρια.


:erk:

Και στο Fruits Basket που η ηρωίδα είναι τόσο καλή!


ΜΑ ΓΙΑΤΙΙΙΙ?!?!?!:nanana: :bike: :fromabove: :deadga6:

#79 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Μάιος 2007 - 23:14

Αναρωτιέμαι γιατί στα περισσότερα anime...οι κοπέλες είναι ΤΟΣΟ χαζές. Δηλαδή βλάπτει να δώσουμε και μια σοφιστικέ νότα στο θέμα...
(μπα...οι φουστίτσες είναι Must i suppose:lovulovu:)

#80 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 18:47

λοιπον εμενα προσωπικα μου τη σπαει γενικα το ανιμε NGE(μαλλον επειδη δε το καταλαβα και τζαμπα τοση ωρα που μου το εξηγουσε ο dante)
I put up my headphones and listen to the deftones

#81 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 18:59

:erk:



ΜΑ ΓΙΑΤΙΙΙΙ?!?!?!:nanana: :bike: :fromabove: :deadga6:


Αν το anime δεν έχει bishies τι να το κανεις XDDDD

Αναρωτιέμαι γιατί στα περισσότερα anime...οι κοπέλες είναι ΤΟΣΟ χαζές. Δηλαδή βλάπτει να δώσουμε και μια σοφιστικέ νότα στο θέμα...
(μπα...οι φουστίτσες είναι Must i suppose:lovulovu:)


I know!! Οι τρελές και οι χαζές έχουν τις τύχες τις καλές φαντάζομαι >___>

#82 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1.807 Δημοσιεύσεις:
  • LocationOn the boundary of life and death

Καταχωρήθηκε 11 Μάιος 2007 - 19:01

Αναρωτιέμαι γιατί στα περισσότερα anime...οι κοπέλες είναι ΤΟΣΟ χαζές. Δηλαδή βλάπτει να δώσουμε και μια σοφιστικέ νότα στο θέμα...

Για να είναι πιο ελκυστικές στο αντρικό κοινό μάλλον :Blissfull:

#83 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.516 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 12 Μάιος 2007 - 10:45

Αφαιρέθηκαν 9 post άσχετα με το θέμα μας...carry on...:nosey:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#84 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2007 - 21:20

Εγώ τα μισώ όλα γιατί οι τυχεράκηδες είναι με τα ωραία κορίτσια όπως ο Keichii με την Belldandy...Κρίμα που δεν είμαι anime...θα έβρισκα κάποια εκεί...

#85 Johny B

Johny B

    Fate/Stay Night Fan

  • Members
  • 56 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2007 - 21:27

:erk: τα 2 last epicodes απο το NGE.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#86 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Μάιος 2007 - 15:29

:erk: τα 2 last epicodes απο το NGE.


χ 2
Αλλά πραγματικά το τέλος ήταν καμένο και τελείως απογοητευτικό.

#87 Stiffer

Stiffer

    Starting...

  • Members
  • 3 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Μάιος 2007 - 16:32

εμενα με εκνευρισε το τελευταιο επεισοδιο του DBGT
Spoiler:


#88 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1.116 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Ιούνιος 2007 - 02:00

Υπάρχουν διάφορα σκηνικά που μου την σπάνε σε anime. Αυτά που μου την σπάνε πιο πολύ όμως είναι τα εξής:
- Να διακόπτεται κάθε τόσο η μάχη για να γίνει μια ώρα επεξήγηση πως γίνεται η τάδε επίθεση, από τι εκπαίδευση πέρασε για να την μάθει, τι επίθεση θα κάνει μετά κ.ο.κ. Πράγμα που γίνεται, δηλαδή, στα περισσότερα shonen. Eυτυχώς στο One Piece τέτοια σκηνικά γίνονται σε πολύ μικρότερο βαθμό. Συν τ' ότι δεν βλέπουμε βαρετές εκπαιδεύσεις στυλ Naruto. Καλά, στο Yu-Gi-Oh! (ή "Γιου-Γκι-Ωχ!" όπως το 'λεγε ο αδελφός μου) το σκηνικό "για δέκα λέπτα μάχη βλέπουμε μια ώρα επεξήγηση των κινήσεων" έχει καταντήσει ανέκδοτο.
- Όταν ο/η πρωταγωνιστής/στρια αρνείται να σκοτώσει τους εχθρούς επειδή του/της ξυπνάει κάκες εμπειρίες, δεν αντέχει τα αίματα και δεν συμαζεύεται ενώ η ζωή των ατόμων που πρέπει να σώσει από τους εχθρούς εξαρτάται από αυτόν/ην και μόνο. Πιο πρόσφατο παράδειγμα για μένα ήταν στο Blood+. Αν δεν ήταν τέτοιου είδους σκηνικά θα συνέχιζα να το 'βλεπα αμείωτα. Κρίμα, κι έχει κάνει εξαίσια παραγωγή η Production I.G. Μην ξεχνάμε και τον φίλο του πρωταγωνιστή στο Gantz που το 'παιζε πολύ ειρηνοποιός για να φανεί πιο cool και να φανεί ο πρωταγωνιστής πιο κάφρος. Και στις δυο περιπτώσεις είχαν να σκοτώσουν τέρατα κι όχι ανθρώπους όπως γίνεται με την περίπτωση του Vash στο Trigun και του Kenshin στο Rurouni Kenshin (κατά την γνώμη μου τα καλύτερα πρότυπα ειρηνοποιών σε shonen), οπότε για ποιο λόγο διστάζουν να σκοτώσουν; Tόσο πολύ θέλουν να πεθάνουν πια; Αντε ψοφήστε μια ώρα αρχίτερα να τελειώνουμε!
- Όταν οι πεθαμένοι χαρακτήρες ξανανασταίνονται με τον πιο ηλίθιο τρόπο. Αμα δεν έχετε dragonballs για να τους αναστήσετε όσες φορές θέλετε (άλλο ανέκδοτο από 'κει), αφήστε τους να κάνουν παρέα στον Άγιο Πέτρο!
Χαρακτηριστικά παραδείγματα: Negima (από το studio Xebec, το ίδιο studio που κατακρεούργησε και το Love Hina) και Mai Hime (τ' οποιό ητάν τελείως μέτριο σ' αντίθεση με το πολύ καλό Mai Otome).
- Όταν κάποιος χαρακτήρας χαστουκίζει κάποιον άλλον είτε για να τον συνεφέρει όταν έχει τρελαθεί ή είτε τον είχε για πεθαμένο είτε επειδή είναι ηττοπαθής κ.ο.κ. Υποτίθεται ότι έτσι το χαστούκι προσδίδει ενδιαφέρον για κάποιο άλλο άτομο. Τρίχες!
- Και τέλος οι emo χαρακτήρες. Παραδείγματα: Tsukasa από hack//SIGN, Sasuke από Naruto, Elric Edward από Full Metal Alchemist (κάποιοι θα με μισήσουν για το σχόλιο αυτό, αλλά σκασίλα μου). Εξαίρεση: Sinji από Neo Genesis Evangelion. Nαι, ξέρω, το παιδί είναι πρότυπο όλων των emos, αλλά είναι ταυτόχρονα και τελείως psycho (όπως είναι άλλωστε κι οι περισσότεροι χαρακτήρες στην σειρά).

Για κλισέ σε romance anime διαβάστε την The Grand List of Romance Anime Cliches που έχω γράψει μαζί με τον powerboy:
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=3856&highlight=the+grand+list+of+romance+anime+cliches
Δεν μπορείτε να πείτε, έχουμε κάνει εντριβή στο θέμα αυτό.

YΓ: Σχόλιο που πέταγε κάθε τόσο Hazuki στην προβολή του FFVII - AC στην Ίριδα: "Aυτό το mamoru (=προστατεύω) πότε θα το πει;" lol

#89 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Ιούνιος 2007 - 16:58

Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα όταν ο ιδιοφυής κακός, ενώ τα έχει σχεδιάσει όλα άψογα και με πολύ κόπο, στο τέλος όλα πάνε στραβά γιατί ανοίκει "στο λάθος στρατόπεδο". Αφήστε τον άνθρωπο (ή ότι κι αν είναι τέλος πάντων) να κερδίσει και καμιά φορά. Τελευταίο επεισόδιο είναι ;)
Επίσης κλασικά όταν έχεις πιάσει τον ήρωα και αντί να τον καθαρίσεις επί τόπου, πρέπει πρώτα να τον κάνεις να υποφέρει και λοιπές αηδίες. Αγαπητέ κακέ, πρώτα σκοτώνουμε και μετά βασανίζουμε. Ο βασανισμένος ήρωας εξακολουθεί να είναι ο ήρωας και αν δεν τον καθαρίσεις αμέσως θα καθαρίσει αυτός εσένα, έστω και αν θυσιαστεί για να το πετύχει.
Α και να μην ξεχάσω. Δεν χρειάζεται να στέλνεις κάθε φορά τον αμέσως δυνατότερο μπράβο σου για κάνεις τον ήρωα να τον καθαρίσει με το ζόρι και να προπονηθεί σκληρά για τον αμέσως επόμενο. Αν σου καθαρίσει τον πρώτο που έστειλες, στείλε μετά τους 3 καλύτερους δικούς σου. Αν δεν τα καταφέρουν κι αυτοί παραδώσου. Δεν χρειάζεται να φτάσεις τα 100+ επεισόδια για να δεις αν θα κατακτήσεις τον κόσμο ή όχι.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#90 Nova

Nova

    Respect and Honor

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Ιούνιος 2007 - 18:08

εμενα μου την σπαει που ο πρωταγωνιστης οσο αχρηστος και να ειναι στο τελος παντα κερδιζει!
bleach=ichigo vs byakuya,vs kenpachi
(ο kenpachi ο πιο μαμαω στο bleach μπορει να διαλυσει τους παντες χωρις καν bankai και χανει απο τον ichigo. ελεος)
επισης μου την σπαει ο naruto γιατι ειναι 10 χρονων παιδακι και τους μαμαει ολους.
o luffy που ειναι ενα ζωο και μισο χωρις καθολου στυλ και σοβαροτητα επανω του νικαει τους παντες
και τελος οι χαζες animoφατσες(πολλες φορες κατα την διαρκεια μαχης, βλπ. bleach) σε ολα τα anime, σε κωμωδιες οκ αλλα και σε υποτηθεται δρασης!

Δημοσιευμένη  εικόνα

Look the Devil in Eye