Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι με τσαντίζει και σε ποιο anime;;


  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#61 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 April 2007 - 11:58

Βασικά τρώνε συνέχεια και πάνε και τουαλέτα.
Εδώ κάνουν και μπάνιο.
Βασικά το μόνο που κάνουν είναι να τρώνε.

#62 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 23 April 2007 - 14:29

Λοιπόν σταματήστε να γράφετε για τις γυναίκες σαν να είναι έπιπλα


Τωρα που το λες πιστευω πως μια Μαρια ταιριαζε με το σαλονι μου...



Εμενα μου την σκαει πολυ οταν εκει που η υποθεση ειναι σοβαρη σου πετανε μια μαλακια, σε ξενερωνουν και ολα γινονται ανεμελα και χαροπα....
Ειδικα αμα το ανιμε γενικα "σοβαρο" υφος με εκνευριζουν πιο πολυ αυτα τα ακιρα σημεια κ ας ειανι αστεια καποιες φορες...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#63 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 26 April 2007 - 19:52

πιστευω στην καρδια των καρτων.............ΕΛΕΟΣ!!!!!! ΤΙ ΜΑΛΑΚ.........ΕΣ ΑΚΟΥΜΕ!!

#64 NotaniceGuy

NotaniceGuy

    Anime Newbie

  • Members
  • 54 posts

Posted 30 April 2007 - 23:35

πιστευω στην καρδια των καρτών...αχαχαχαχαχα...γαματο....αχαχαχααχ

#65 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 May 2007 - 00:04

αυτο που εχω προσεξει ειναι οτι σε πολλα ανιμε και οχι μονο οι χαρακτηρες φοραν τα ιδια ρουχα συνεχεια.Η στολη του naruto hou lee θα επρεπε να είχαν πιασει μπεχρα.Ενα αλλο που με εκνευριζει αρκετα και το καταλαβα πιο εντονα οταν ειδα το kannaduki no mikko;ειναι αυτα τα συγγνωμη που λενε συνεχεια τα δε πειραζει που κλαψουρίζουν και στο συγκεκριμενο ανιμε με εσπασε αγρια το αθλιο λεσβιακο ρομαντζο που το καναν στα σοβαρα.

#66 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 09 May 2007 - 00:46

Οι αύρες που σκάνε στο bleach σε κάθε μεγάλη μάχη μου 8υμίζουν πάρα πολύ dragonball με αποτέλεσμα να ξενερώνω, βαριέμαι να σκέφτομαι κ για άλλα αanime οπότε αυτά

#67 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 09 May 2007 - 08:03

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

με όλους τους δυνατούς τρόπους εκφώνησης του ονόματος... μέσα σε 5 δευτερόλεπτα αυτά...

από InuYasha the Movie: Swords of an Honorable Ruler

#68 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 09 May 2007 - 10:52

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

Sesshomaru-sama

με όλους τους δυνατούς τρόπους εκφώνησης του ονόματος... μέσα σε 5 δευτερόλεπτα αυτά...

από InuYasha the Movie: Swords of an Honorable Ruler


Bwahahahahahahahaahahahahahahahh!!!!!
*Image taken and will be used against vetus*:hiding_something:

#69 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 09 May 2007 - 13:47

to naruto μου τη σπαει που αναφερονται μονο καποιες συγκεκριμενες ηλικιες
δηλ οι τυπαδες στην ηλικια του naruto + του kakashi +του jiraya
ελεος δηλ οι αλλες ηλικιες που πηγαν;
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#70 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 09 May 2007 - 19:35

1)Μου τη σπάει που σε πολλά anime οι γυναικείες παρουσίες έχουν IQ ραδικιού

*points at Oboro, Kotori, Sara Mudo *coughs coughs

2) Μου τη σπάει που σε ένα φοβερό anime όπως το Basilisk, ελάχιστοι χαρακτήρες βλέπονται...........................

3) Επίσης μου τη σπάνε απίστευτα κάτι anime τύπου Air(ναι, ναιιιιιιιιιι) που προσπαθούν να σε κάνουν να κλάψεις με το ζόρι...α ναι! και το Kimi ga nozomu eien φυσικά....
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#71 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 May 2007 - 13:44

Το είδα στο FMA και θυμήθηκα ότι το βλέπω σχεδόν σε κάθε anime...

Η Winry προσβλήθηκε που ο Ed χρησιμοποίησε την αλχημεία του και όχι το Auto-Mail που του είχε φτιάξει η ίδια. Και γι'αυτό τον λόγο, τους παράτησε για μια μέρα, αφού πλάκωσε τον ίδιο και τον αδερφό του με ένα κλειδί.

Εκτός απο το ότι ο λόγος που χρησιμοποίησε την αλχημεία του ήταν προφανής (ο άλλος είχε ένα γωμάρι auto-mail νααα με το συμπάθειο, χώρια που ο διοργανωτής των match έκλεβε χρησιμοποιώντας και ο ίδιος αλχημεία) η Winry προσβλήθηκε πραγματικά, κλαίγοντας και παρεξηγόντας τα πάντα. Καμιά φορά, αναρωτιέμαι πόσο βάθος έχουν πραγματικά οι χαρακτήρες των anime, γιατί κάτι τέτοια αψυχολόγητα κάνουν πραγματικά μπαμ. Λες και ο μόνος λόγος ύπαρξης της Winry είναι να φτιάχνει Auto-Mails, και δεν μπορούσε να ζυγίσει λίγο καλύτερα την κατάσταση...

Παρόμοια παραδείγματα μπορείτε να βρείτε σίγουρα σε κάθε σειρά. Πρέπει να είναι κόμπλεξ των ιαπώνων, δεν εξηγείται αλλιώς. :P
Posted Image

#72 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 10 May 2007 - 13:56

Μου τη σπάει που σε ένα φοβερό anime όπως το Basilisk, ελάχιστοι χαρακτήρες βλέπονται...........................

what are you talking bout??Μπορώ να το κατατάξω στα bishonen anime ίδιος ο τυράς που έλεγξε τις τρίχες τις μύτης του ήταν πανέμορφος...
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#73 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 May 2007 - 14:35

α ναι! και το Kimi ga nozomu eien φυσικά....


Kimi Ga Nozomu Eien = Anime by Manousaki's [ναι ναι ο γνωστός των μεγάλων ελληνικών δρ@μ@τικών σειρών] :uhh:
rsrGbGx.gif

#74 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 10 May 2007 - 15:27

Με τσαντιζει οταν οι πρωταγωνιστριες φωναζουν ΟΛΗ την ωρα το ονομα αυτων που γουσταρουν ,χωρις κανενα λογο ή αιτια!!!!!><

π.χ. Στο basilisk που η Οboro ελεγε ΟΛΗ την ωρα : Gennosuke-sama,Gennosuke-sama...Gennosuke-sama:sick::sick::sick:
Ειδικα το τελευταιο επισοδειο του basilisk ηταν ανυποφορο!!!:ill:
(Οσοι το εχουν δει καταλαβενουν...)
Αυτο γινεται και στο naruto με την sakura ολο'' sasuke-Kun, sasuke-Kun '' ...αλλα στο basilisk ειχε παραγινει...:despair:
Γενικα το συναντω σε πολλα anime...:mad2:
Καποιος να σταματησει αυτη την τρελα!!:mad:


Αυτο ειναι αληθεια...ειχα βαρεθει να ακουω στο basilisk Oboro dono...Genosuke sama...blah blah blah...
Οπως επισης, αυτο που ειχε εκνευρισει παρα πολυ στο Candy Candy ηταν το ιδιο βιολι με την Candy και την Annie...

Candy!
Annie!
Candy!
Annie!
Candy!
Annie!
Candy!
Annie!
Candy!
Annie!

:erk: :erk: :nanana: :nanana:

Και στο Naruto μου τη δινει που ο Naruto ειναι τοσο απελπιστικα αφελης, αλλα παντα καταφερνει να δειξει το σωστο δρομο στους κακους...τι σπασιμο!
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#75 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 10 May 2007 - 15:52

Naruto Kun... απο την Hinata σε ένα ολόκληρο επεισόδιο.
σπάσιμο