Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Γενική συζήτηση για τη μουσική...


  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#31 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 April 2007 - 00:45

η γενικη συζητηση για μουσικη εγινε προμοταρισμα της εκπομπης του spawn


ίσα ίσα τον λατρεύω

#32 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 17 April 2007 - 06:15

Άντε Βασιλάκη, τι άλλο θες....zidane+lizaki να ακούνε....(ΟΜG)

Μιας και μιλάμε γενικά για την μουσική, ρε παιδιά ιδέα μου είναι ή έχει ξεφτιλιστεί το θέμα με τα διδακτρ....παρντόν, εισιτήρια για συναυλίες. Παλιά δίναμε ένα χιλιάρικο για Ελλ. συγκ. και μας κέρναγαν και μπύρα...:ill:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#33 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 April 2007 - 09:16

Αλήθεια; πότε έγινε αυτό;

#34 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 April 2007 - 10:05

τότε έβλεπες ολόκληρο rockwave με 8000δρχ [~ 24 € ? ] και τώρα σου ζητάνε 55, 60 , 80, 100... Δλδ. το λιγότερο τη διπλάσια τιμή... Πλήρωσα για therion 28€ και λέω πολύ καλά ήταν αλλά αν το σκεφτείς καλά έδωσα κοντά 10 χιλιάρικα...

έχω ξαναπει το τραγικό... Τοοl Ρωμη 32€, Tool Αθήνα 52€... 20 ευρώπουλα το κεφάλι στις τσέπες των δικών μας εξυπνόπουλων...

Γίνετε να κάνουμε μαζική αποχή; Να φέρει Metallica και να μην πατήσει άνθρωπος; Να τους αφήσουμε να παίζουν για τα δέντρα; Και να είναι 50.000 κόσμος απ'έξω...

μάλλον όχι γιατί είμαστε [μαζί και εγώ] θύματα...Και θα τα δώσουμε και θα τα ξαναδώσουμε και και...

ώσπου να το πάρω απόφαση και να πηγαίνω συναυλίες μόνο στο εξωτερικό. Μπορεί να πηγαίνω μία σε ολόκληρη τη σαιζόν αλλά πραγματικά θα αξίζει....

#35 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 17 April 2007 - 10:13

Βασικά δεν κατάλαβες.
Τα συγκροτήματα όσο και παραπάνω χρήματα να παίρνουν για να έρθουν στην Αθήνα θα είναι ελάχιστα μπροστά στην αισχροκέρδεια των οργανωτών.

#36 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 17 April 2007 - 10:20

ίσα ίσα που το έχω καταλάβει... γι'αυτό λέω μαζική αποχή... γιατί ο άλλος θα αναγκαστεί να πληρώσει το συγκρότημα ακόμα και αν παίξει για 5 άτομα... οπότε τότε δεν έχει κέρδος... και αν γίνει κάποιες φορές ή θα σταματήσει να φέρνει συγκροτήματα ή θα ρίξει τα εισιτήρια... Και όποιος άλλος αναλάβει να φέρνει συγκροτήματα θα το σκεφτεί καλά καλά το πόσο θα βάλει το εισιτήριο...

έξω τα φεστιβάλ [και με πόσες σκηνές και με πολύ περισσότερα ονόματα] δε ξέρω αν πλησιάζουν τις δικές μας τιμές [3 συγκροτήματα 100 Ευρώ]

#37 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 April 2007 - 13:16

η χθεσινή εκπομπή...

http://rapidshare.com/files/26567225/8eios_sponis_17_4_07.rar.html

αχταρμάς όσο δεν πάει... αρκετά requests και πιστεύω τα ικανοποίησα όλα...

ξεκινάει με την κομματάρα τον volbeat , ακούστε δε θα χάσετε...

#38 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 April 2007 - 09:32

και η χθεσινοβραδυνή εκπομπή εδώ...

http://rapidshare.com/files/26727232/8eios_sponhs_18_4_07.rar.html

με αποσπάσματα από το Holy Grail των Monty Python , με openings από Naruto & Bleach , με Malice Mizer και με μπόλικο μεταλλικό αχταρμά...

α μη ξεχάσω τους Excrementory Grindfuckers... worth listening :D

#39 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 27 May 2007 - 08:17

Παιδιά έμαθα χθες ότι έκλεισε ένα discoball ..

πωω μαγαζί που μεγάλωσε 2 γενιές..!!

γ4μwτ0..!

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#40 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 27 May 2007 - 12:13

Sominus εννοείς το Discobole το δισκάδικο ? αν ναι τότε κάνεις λάθος...έχει 2 Discobole...Ένα στην περιοχή σου και το άλλο στην χαρίλαου τρικούπη στην Ομόνοια.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#41 Somnius

Somnius

    -= Carpe Noctem =-

  • Members
  • 85 posts

Posted 27 May 2007 - 14:58

Ναι το μαγαζί των Νοτίων προαστείων το άκουσα από τον ίδιο τον ιδιοκτήτη τον "Αντρέα" ότι πάει κλείσιμο..

:sad:

-= Carpe Noctem =-
Posted Image
| Magician.gr | MagicWeb.gr |
Posted Image
Super Mod. @ DsPlanet.gr
Posted Image


#42 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 29 May 2007 - 10:32

μεταφέρθηκαν κάτι άσχετα ποστ εδώ...

#43 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 02 June 2007 - 05:59

>?????<

#44 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 07 June 2007 - 21:29

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic αλλά είμαι σχετικά καινούργιος στη Metal και συγκεκριμένα στη Symphonic Metal. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο συγκρότημα; Έχω ακούσει:
Nightwish, Visions of Atlantis, Delain, Therion, Within Temptation, After Forever.
Αν υπάρχει κάτι πείτε μου. :P

oR4yYRl.gif


#45 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 07 June 2007 - 23:53

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο topic αλλά είμαι σχετικά καινούργιος στη Metal και συγκεκριμένα στη Symphonic Metal. Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιο συγκρότημα; Έχω ακούσει:
Nightwish, Visions of Atlantis, Delain, Therion, Within Temptation, After Forever.
Αν υπάρχει κάτι πείτε μου. :P

Theatre Of Tragedy.
Epica
Tristania
Leaves Eyes
Sins Of They Beloved
Angtoria
Edenbridge
Luca Turilli's Dreamquest
Sirenia
Xandria
Virgin Black (σε 4-5 χρονια)

Posted Image