Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Γενική συζήτηση για τη μουσική...


  • Please log in to reply
362 replies to this topic

#1 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 07 March 2007 - 11:15

Εδώ θα μπορείτε να πείτε ό,τι θέλετε σχετικό με μουσική που δεν ταιριάζει σε κάποιο ήδη υπάρχον thread ή δε χρίζει ανάγκης δημιουργίας καινούριου...

ξεκινάω ρωτώντας αν έχει ακούσει κανείς τα τελευταία από Therion και My Dying Bride [Gothic Kabbalah και A Line of Deathless Kings αντίστοιχα]. Και να ακούσω κάποιες γνώμες...

#2 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 March 2007 - 10:49

και συνεχίζω να μιλάω μόνος μου εδώ...

από σήμερα το βράδυ ξεκινάω να το "παίζω" ιντερνετοραδιοφωνικός [ή φονικός ανάλογα πως το πάρει κανείς] παραγωγός και να κάνω εκπομπή...

Κάθε Τρίτη και Τετάρτη βράδυ [12 με 2] θα είμαι στο πιο κάτω λινκ με μουσικές επιλογές από σχεδόν όλα τα είδη του μέταλ , κάτι ψιλά από jmusic + anime soundtracks καθώς και κάτι "πυροβολημένα" tracks που έχω και δε μπαίνουν σε κατηγορία...

Όποιος ξενυχτάει και θέλει μπορεί να βάλει να ακούσει. Και αν έχω κανά κομμάτι που θέλετε να ακούσετε , ευχαρίστως να το βάλω...

το λινκ είναι:

http://radio.arbula.gr:8000/fmgreece.ogg.m3u

και το ανοίγει με winamp...

Οσοι δεν έχετε Winamp πατέ εδω

http://radio.arbula.gr:8000/

Ψάχνετε για το fmgreece κ πατάτε Start στο Java player

#3 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 20 March 2007 - 13:18

Ωραιος ο θειος! Κριμα βεβαια δεν μπορω να ειμαι στο net συνεχεια να σε ακουω! Αν βρω καποια μερα ομως θα το τιμησω!

#4 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 March 2007 - 15:45

τόσο αργά που την κάνεις να την ακούς μόνος σου
δεν μπορείς να ηχογραφείς την εκπομπή;
να την ακούμε;

#5 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 March 2007 - 17:45

κάτι μπορεί να γίνει και γι'αυτό... αρκεί να μου αρέσει όπως βγήκε... :D

#6 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 20 March 2007 - 21:20

εγω θα το τιμησω λιγο αποψε...
Posted Image

#7 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 21 March 2007 - 08:26

βγήκε και η πρώτη εκπομπή... με ΠΟΛΥ άγχος.

κάποιο παιδί την έγραψε , θα ανέβει σήμερα και μετά δίνω link για όσους θέλουν

σήμερα η συνέχεια...

εδιτ: εδώ ο θείος Σπόνης

http://rapidshare.com/files/22068711/and_i_walk_with_them_spawn_i_20_3_2007.rar.html

κάποια στιγμή πρέπει να την ακούσω και εγώ... :D

έκανα και μια καλή μλκια μια στιγμη. Περιμέναν judas priest και ακούγανε την αναπνοή μου [είχα ξεχάσει το μικρόφωνο ανοικτό]. ελπίζω να μην τραγούδησα μοναχά...

#8 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 26 March 2007 - 09:23

Παίδες εγώ για να μπώ κατευθείαν στο θέμα...Εγώ ακούω Trance, Psychadelic,Electro...και οτιδίποτε ηλεκτρονική μουσική,οστόσο ακουω και κάτι METALάκια (και ο΄τι αλλο μ'αρέσει) αλλά η μουσική που ακούω πιο πολύ είναι αυτά...

#9 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 March 2007 - 09:35

Παίδες εγώ για να μπώ κατευθείαν στο θέμα...Εγώ ακούω Trance, Psychadelic,Electro...και οτιδίποτε ηλεκτρονική μουσική,οστόσο ακουω και κάτι METALάκια (και ο΄τι αλλο μ'αρέσει) αλλά η μουσική που ακούω πιο πολύ είναι αυτά...


υπάρχει ειδικό thread για το μουσικό μας profile :bleh:

#10 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 March 2007 - 11:50

η χθεσινή μου εκπομπή...

http://rapidshare.com/files/23112086/8eios_sponis_27_3_2007.rar.html

παίξαν κ κάποια κομμάτια για μερικά παιδιά από εδώ...

κ φυσικά θα με ακούσετε γι'άλλη μια φορά να αναπνέω και να λέω πράγματα με το μικρόφωνο καταλάθος ανοικτό :

#11 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 March 2007 - 11:56

τελικά δεν αλλάζεις τον τίτλο σε Γενική συζήτηση με την μουσική που πάιζει ο Spawn στην εκπομπή του;

Επίσης αύριο να ακούσετε και την μουσική του DjDragon στο www.iekdelta.gr που από ότι έμαθα τα σπάει. Φυσικά δεν περημένω να αρέσε σε όλους αφού δεν ακούμε
όλοι την ίδια μουσική.

#12 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 March 2007 - 12:21

Θείε Σπόνυ να σε ρωτήσω αν και πως μπορούμε να σου στέλνουμε μηνύματα στον αέρα για να ζητάμε τραγούδια και αφιερώσεις ή αν μπορούμε να πέρνουμε τηλ.(όχι ότι θα το κάνω γιατί η φωνή μου δεν πρέπει να κάνει για ράδιο:bleh:)
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#13 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 March 2007 - 12:59

ναι ρε φυσικά μπορούμε απο εδώ με pm και απο το msn και αν θές να τον παιρνεις τηλέφωνο και να του μιλάς πρόστυχα λολλλλλλλλλλ

#14 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 March 2007 - 13:35

ναι ρε φυσικά μπορούμε απο εδώ με pm και απο το msn και αν θές να τον παιρνεις τηλέφωνο και να του μιλάς πρόστυχα λολλλλλλλλλλ

:huh::?
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 28 March 2007 - 14:12

όλο υποσχέσεις είναι η Eri αλλά τπτ δεν κάνει... :tongue:

βασικά εκείνη τη στιγμή έχω ανοικτό MSN και Mirc [κανάλι #fmgreece] και διαβάζω τι λένε. Αν ζητηθεί κάποιο κομμάτι και το έχω το ρίχνω...