Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BECK:Mongolian Chop Squad


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#16 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 12 June 2007 - 16:38

Επειδή φαίνεται ενδιαφέρον σκέφτομαι να το κατεβάσω. Ξέρετε που μπορώ να το βρω με Ιαπωνικό ήχο? Κατέβαζα μια έκδοση (CW) αλλά όπως αποδείχτηκε ήταν με αγγλικό dub
Go figure...
Posted Image

#17 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 12 June 2007 - 17:22

Ψάξε για το release των Anime Empire (A-E).

Βασικά βρήκα τη σειρά μέτρια. Οι χαρακτήρες ήταν όλοι ρηχοί και δεν είχαμε εμβάθυνση σε κανέναν. Οι καταστάσεις ήταν fake όμως πλασάρονταν σαν φυσιολογικές. Τα περισσότερα τραγούδια ήταν κοινότυπα και έμοιαζαν ακόμα και μεταξύ τους. Δεν μπορώ να πω πως ήταν βαρετό πάντως. Παράξενο, αλλά βλέπεται άνετα. Δεν ξέρω το manga τι λέει, μπορεί να είναι καλύτερο.

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο πάντως ήταν οι αδύναμοι χαρακτήρες και ειδικά ο πρωταγωνιστής. Sooooo boring... και τον ερωτεύτηκαν και πόσες.

Τελικά μια κιθάρα νά 'χεις και μάτσο οι γκόμενες.

#18 Katan

Katan

    In love with AS

  • Members
  • 352 posts

Posted 12 June 2007 - 18:00

Αρκετά καλό, αλλά προτιμώ το Kaikan Phrase(ή μάλλον το λατρεύω το kaikan phrase :P). Η μουσική του Beck είναι όντως μέτρια, και δυσκολεύομαι να καταλάβω πως θα μπορούσε να κολλήσει κάποιος με αυτή τη σειρά..και όμως όπως φαίνεται έχει αρκετούς φανατικούς οπάδους...
Posted Image

Many thanks to Glastenen for my beautiful avatar!

Spoiler:

#19 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 12 June 2007 - 18:16

Επειδή φαίνεται ενδιαφέρον σκέφτομαι να το κατεβάσω. Ξέρετε που μπορώ να το βρω με Ιαπωνικό ήχο? Κατέβαζα μια έκδοση (CW) αλλά όπως αποδείχτηκε ήταν με αγγλικό dub

Το αγγλικό dub είναι ισάξιο, αν όχι καλύτερο.

Warchief ναι, οι καταστάσεις είναι ψεύτικες και ονειρικές. Αλλά το όλο anime είναι σαν να βλέπεις ένα ωραίο όνειρο και τελικά, θέλεις να το ζήσεις κι εσύ. Μου άφησε ακριβώς αυτή την εντύπωση. Με άγγιξε μέσα στην ουτοπία του.

#20 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 08 August 2007 - 12:12

Μόλις είδα και γω το anime:D Απ' τα καλύτερα anime που έχω δει! Τα τραγούδια μόνο ήταν λίγο άθλια αλλα κατα τ''αλλα πολύ καλή σειρά. Το μόνο πρόβλημα ήταν οτι το είδα σε english dub...

#21 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 10 August 2007 - 11:38

οι καταστάσεις είναι ψεύτικες και ονειρικές. Αλλά το όλο anime είναι σαν να βλέπεις ένα ωραίο όνειρο και τελικά, θέλεις να το ζήσεις κι εσύ. Μου άφησε ακριβώς αυτή την εντύπωση. Με άγγιξε μέσα στην ουτοπία του.


Συμφωνώ και συμπληρώνω οτι είναι απο τα αγαπημένα μου anime.

#22 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 12 August 2007 - 01:13

...(larc den cieul - kala dn tous eipa-_-''?)


Για την ακρίβεια, είναι L'Arc~en~Ciel, but anyway:'DΟύτως ή άλλως, έχει ένα spelling μανίκι XD

Πληροφοριακά, τα engrish είναι πολύ συνηθισμένα στην ιαπωνική μουσική σκηνή. Μάλιστα, δύσκολα θα βρείτε κάποιον να τραγουδάει καλά στ' αγγλικά, πόσο μάλλον να τα μιλάει καλά κιόλας:oo:
Οπότε θα μπορούσε να πει κανείς ότι τα engrish το κάνουν πιο αυθεντικό:laugh::laugh:
(απλώς χρυσώνω το χάπι :P )

Έχει κανείς να προτείνει fansub και να δώσει και ένα torrent link; Pretty please?:blingeye2:

#23 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 12 August 2007 - 01:30

Όριστε torrent για την έκδοση από A-E, από ότι διάβασα στο anidb είναι η καλύτερη που μπορείς να βρεις.

beck || isoHunt - World's largest BitTorrent and P2P search engine
Posted Image

#24 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 12 August 2007 - 01:59

Arigato~:Blissfull: (η πλάκα είναι πως μόλις τη βρήκα από μόνη μου:bahhh:)

#25 charger

charger

    οr recharger?

  • Members
  • 87 posts

Posted 20 October 2008 - 16:50

TASKETE!!!
Υπαρχει site η μηπως εχει καποιος απο εσας link για dirrect download αυτου του anime (rapidshare, megaupload κλπ.):blingeye2:
Και να μην ειναι dub αν γινεται....ΑRIGATO!



#26 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 20 October 2008 - 20:18

TASKETE!!!
Υπαρχει site η μηπως εχει καποιος απο εσας link για dirrect download αυτου του anime (rapidshare, megaupload κλπ.):blingeye2:
Και να μην ειναι dub αν γινεται....ΑRIGATO!

Τα πάντα από Beck, με ιαπωνικό dub, σε megaupload links.

No need to thank me. :tensai:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#27 Noitora

Noitora

    δεν αλλαζω τα stats μου:o

  • Members
  • 43 posts

Posted 21 October 2008 - 17:50

εχω κολλησει
με το Beck..:drink:

Ειναι απιθανο
ειμαι στο επεισοδιο 20 αλλα θα κανω 1 pause γιατι δεν θελω να το τελειωσω..
Posted Image



#28 nightelf

nightelf

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 posts

Posted 30 January 2009 - 11:44

και γω δεν ηθελα να τελειωσει!!!!αντικειμενικα δεν ειναι και ο ορισμος της τελειοτητας αλλα οπως θα λεγε και ο ryuusuke εχει αυτο το ''feeling''.απλα το λατρεψα!!!απιστευτο!!!!
Posted Image

#29 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 17 July 2009 - 16:31

Bump for justice.
Μα καλά τόσο λίγοι το έχουν δει αυτό το διαμαντάκι;;

Νομίζω είναι απ'τα πιο αξιόλογα σε slice of life genre. Έιχε και το romance του, είχε και την αγωνία του, το σενάριο και το pace του άψογα και με ελάχιστες εξαιρέσεις ήταν αρκετά ρεαλιστικό καθώς παρουσίαζε και πολλές δυσκολίες της ζωής.

Νομίζω ο λόγος που τελικά το λάτρεψα όμως, ήταν εκτός από το θέμα που έθιγε για μια rock μπάντα που προσπαθούσε να γίνει διάσημη συναντώντας ανάλογες δυσκολίες (ο μουσικός μέσα μου πως να μην πορωθεί; - δεν σας θύμισε καθόλου την ταινιάρα almost famous?), κυρίως υπήρχε μια απίστευτη χημεία μεταξύ των χαρακτήρων. Αυτό ήταν τελικά και αυτό που μεγάλωσε μέσα μου και με έκανε στο τέλος να μην θέλω να τελειώσει.

Λίγο παρατραβηγμένο το τέλος, αλλά απ'οσο ξέρω συνεχίζεται κανονικότατα στο manga το story.

Η μουσική θα μπορούσε πράγματι να είναι λίγο καλύτερη όπως και το animation, αλλά τουλάχιστον κυμαινόντουσαν σε καλά επίπεδα ενώ το char.design μου άρεσε πάρα πολύ. Μοναδικό αρνητικό όταν οι Γιαπωνέζοι ηθοποιοί μιλάγαν στα αγγλικά. Μα καλά ρε γμτ, θα βρουν ποτέ seiyuss που να μιλάνε σωστά αγγλικά;;;

Συνολικά πάρα πολύ καλές εντυπώσεις αν ήταν έτσι όλα τα shounen ίσως να έβλεπα περισσότερα. :P

PS : Ξέρει κανείς από ποιο volume συνεχίζει η ιστορία στο manga?

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#30 manOfManyNames

manOfManyNames

    Anime Newbie

  • Members
  • 62 posts

Posted 17 July 2009 - 20:41

Bump for justice.
Μα καλά τόσο λίγοι το έχουν δει αυτό το διαμαντάκι;;

Νομίζω είναι απ'τα πιο αξιόλογα σε slice of life genre. Έιχε και το romance του, είχε και την αγωνία του, το σενάριο και το pace του άψογα και με ελάχιστες εξαιρέσεις ήταν αρκετά ρεαλιστικό καθώς παρουσίαζε και πολλές δυσκολίες της ζωής.

Νομίζω ο λόγος που τελικά το λάτρεψα όμως, ήταν εκτός από το θέμα που έθιγε για μια rock μπάντα που προσπαθούσε να γίνει διάσημη συναντώντας ανάλογες δυσκολίες (ο μουσικός μέσα μου πως να μην πορωθεί; - δεν σας θύμισε καθόλου την ταινιάρα almost famous?), κυρίως υπήρχε μια απίστευτη χημεία μεταξύ των χαρακτήρων. Αυτό ήταν τελικά και αυτό που μεγάλωσε μέσα μου και με έκανε στο τέλος να μην θέλω να τελειώσει.

Λίγο παρατραβηγμένο το τέλος, αλλά απ'οσο ξέρω συνεχίζεται κανονικότατα στο manga το story.

Η μουσική θα μπορούσε πράγματι να είναι λίγο καλύτερη όπως και το animation, αλλά τουλάχιστον κυμαινόντουσαν σε καλά επίπεδα ενώ το char.design μου άρεσε πάρα πολύ. Μοναδικό αρνητικό όταν οι Γιαπωνέζοι ηθοποιοί μιλάγαν στα αγγλικά. Μα καλά ρε γμτ, θα βρουν ποτέ seiyuss που να μιλάνε σωστά αγγλικά;;;

Συνολικά πάρα πολύ καλές εντυπώσεις αν ήταν έτσι όλα τα shounen ίσως να έβλεπα περισσότερα. :P

PS : Ξέρει κανείς από ποιο volume συνεχίζει η ιστορία στο manga?

Αυτό ακριβώς.
Πολύ πετυχημένο Slice of life , χαρακτήρες όσο δουλεμένοι όσο πρέπει, εξωπραγατικές καταστάσεις που τις περνάει ως φυσιολογικές, ταιριαστό soundtrack.
Πραγματικά κρυμμένο διαμάντι (και το τέλος δε μου φάνηκε απότομο όπως λέτε).
Ενδεικτικά έπιασα τη σειρά για να δω κάτι χαλαρά στις 9 το βράδυ, έφτασα τα 7 επεισόδια και είδα όλη την υπόλοιπη τις επόμενες δύο μέρες. Πολύ κολλητική.