Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

BECK:Mongolian Chop Squad


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 SQUEE

SQUEE

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 23 September 2005 - 13:08

kala tora piano alo theiko anime..O Kouyuki ine enas 14xronos mathitis pou zei mia normal life xoris kanena endiaferon.Mexri ti stigmh pou gnorizei enan nearo mousiko ton Ryusuke o opios tou mathenei thn texnh ths kitharas kai formaroun ena band!H metepita exelixh tou anime pedia einai aplos katapliktikh!To sigrotima onomazete Beck kai xekinaei mia poria h opia tha meinei axexasth se osous to doune!!anafores se real persons.giutars,bands etc etc. ine apolytos epitiximenes kai einai pragmatika poly kalo... mousikh poly orea kathos exi pola gnosta bands (pillows,larc den cieul - kala dn tous eipa-_-''?) kai genika BECK ta spai!!deite BECK!!!

#2 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 23 September 2005 - 13:16

beck rularei agria eidika o Kouyuki me to band tou,teleia mousikoula,kalos sxediasmos kai genika ena poly eyxaristo anime mexri kai addicted mporeis na gineis :?

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 26 September 2005 - 08:08

Gmt seira, spernei, apo tis poli kales pou eho dei alla to mono kako poli apotomo telos. akouste oposdipote ta ost pou ehei kai malista auto me tis authedikes ektleseis ton kommation [mikex tribute]
rsrGbGx.gif

#4 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 19 April 2006 - 09:38

Ego den to exo to Beck, alla afou lete oti einai toso kalo anime, sigoura tha prepei na to do...

#5 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 19 April 2006 - 13:47

Nai kai to kalutero einai na diabazeis to manga kai na exeis ta soundtracks na paizoun.To anime einai fobero alla kaluptei ena polu mikro meros tou manga.Sthn arxh milame pane me to paso tous kai pros to telos pane na strimoksoun 2-3 volumes se ena ep. :P
Pantws fobera realistikh istoria.

#6 dnan

dnan

    Anime Freak

  • Members
  • 274 posts

Posted 16 August 2006 - 15:35

ξερει κανεις που μπορω να βρω των anime-empire το release για το beck μια και το εχουν βγαλει απο τον tracker τους γιατι εχει γινει liseced απο funimation;
Posted Image

#7 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 03 June 2007 - 22:36

Πετάγομαι σαν άκυρος, ξεθάβω το topic...
Μόλις τώρα τελείωσα ένα άνιμε το οποίο ναι θα το πω.....ναι....είναι βαρύ αυτό που θα πώ...Αλλα είναι ότι καλύτερο έχω δεί :lovulovu:
Πορόθηκα άγρια!!!! Τα manga βγαίνουν ακόμα? OVA? Movie? Μπα ε?

#8 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 03 June 2007 - 22:56

Καλά έκανες και το ξέθαψες, μου θύμησες ποιο θα είναι το επόμενο Manga που θα συνεχίσω... :bleh:
Το Manga είναι ακόμη ongoing, και από ό,τι ξέρω βγαίνουν 3 chapters το χρόνο (χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, επαναλαμβάνω). Είναι αρκετά μεγάλα τα chapters, βέβαια.
OVA και Movies τίποτα, παρά ταύτα υπάρχει ένα παιχνίδι για PS2 το οποίο αν δεν έχω άδικο, δεν έχει κυκλοφορήσει (και μάλλον ούτε πρόκειται να κυκλοφορήσει) έξω από Ιαπωνία.

oR4yYRl.gif


#9 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 04 June 2007 - 06:19

Εγώ κατεβάζω το αγγλικό dub right now. Είναι από τις καλύτερες αγγλικές μεταγλωττίσεις που έχω ακούσει. No more irritating engrish songs!

#10 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 04 June 2007 - 11:18

Θα αρχίσω το manga και το anime πάλι απ'την αρχή....Δεν μπορω πορόθηκα... :hahaha:

#11 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 05 June 2007 - 23:53

προσφατα το τελειωσα και εγω
ενα εχω να πω
ειναι οντως απο τα καλυτερα που εχω δει
ειναι ενδιαφερον απο την αρχη μεχρι τελους
η πορωση μου φαινεται και στο αβαταρ και σιγκ
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#12 Foucault

Foucault

    Planetouched

  • Members
  • 43 posts

Posted 08 June 2007 - 13:25

Εντελώς συμπτωματικά, μόλις είδα το τελευταίο επεισόδιο. Από το 2ο επεισόδιο και μετά απλά δεν μπορούσα να σταματήσω να βλέπω κι ως αποτέλεσμα το τέλειωσα σε κάτι περισσότερο από μια μέρα. Και αυτό το περιστατικό μου έχει συμβεί με ελάχιστες άλλες σειρές. Παρά το γεγονός ότι ήμουν αρκετά διστακτικός στην αρχή, άξιζε τον κόπο. Αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα δει νωρίτερα. :-P

Σε γενικές γραμμές ήταν εξαιρετικό, απλά δεν μου άρεσε το γεγονός ότι:
Spoiler:

Alas for the human race,
alas for the kings of separation
My Listεδώ)

#13 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 08 June 2007 - 14:18

Πραγματικά το Beck, αν και δεν έχω μιλήσει σχεδόν καθόλου γι'αυτό, είναι από τα anime που μου άλλαξαν τη ζωή. Στα 2-3 πρώτα επεισόδια είχα βαρεθεί, και ήμουν έτοιμος να το παρατήσω, ξαφνικά όμως κάτι έγινε και τραβήχτηκα μέσα στo anime. Και μόλις μπαίνεις μέσα του, δεν βγαίνεις. Το ξεκίνησα στις 9 το βράδι, είδα μέχρι τις 12, και την επόμενη μέρα ξύπνησα στις 7 για να το τελειώσω. Ήταν πραγματική εμπειρία... Ήταν σίγουρα πολύ μακριά απ'το τέλειο, και αν και συνηθίζω να ψάχνω την τελειότητα στα πάντα και μπορεί να παρατήσω ένα anime από ένα αρνητικό που σε άλλους μπορεί να μην φαίνεται τίποτα ιδιαίτερο, όπως τα άθλια engrish, αλλά σε αυτό το anime δε μ'ένοιαζε καν. Μόλις είχε τελειώσει, είχα μείνει με ένα παράξενο χαμόγελο που κράτησε για ένα ολόκληρο σαββατοκύριακο. Ήταν ένας απ'τους λόγους που με έκαναν να θέλω ν'αρχίσω κιθάρα, κάτι που έκανα μετά από μερικούς μήνες.

Και ναι, βασικά το τελευταίο επεισόδιο δεν ήταν ιδιαίτερα ικανοποιητικό γιατί ήταν 2 ολόκληρα volumes στο manga ή κάτι τέτοιο. Και το manga συνεχίζεται ακόμα. Εγώ θέλω δεύτερη season όμως.

#14 Millia

Millia

    Dragon Spooker

  • Members
  • 130 posts

Posted 10 June 2007 - 02:20

Όντως τα πρώτα επεισόδια ήταν πολύ βαρετά. Ευτυχώς στη συνέχεια βελτιώθηκε αρκετά. Βέβαια θα ήταν καλύτερο αν δεν υπήρχαν τόσα engrish και αν είχε καλύτερη μουσική. Δεν βρήκα τη μουσική τους αρκετά καλή ώστε να έχουν ξετρελαθεί όλοι μαζί τους.

#15 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 10 June 2007 - 12:28

Πράγματι :P