Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Το μουσικό προφίλ μας


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#46 noname

noname

    Fade away

  • Members
  • 479 posts

Posted 22 April 2007 - 12:20

Τα πάντα εκτός από ρεμπέτικα ραπ και country (παθαίνω ότι και οι αριανοί στο Marsh attack ) …
Από rock metal ως ελληνικά και pop ότι μου ακούγεται «καλό» το ακούω, εξαρτάτε κάθε φορά από τα κέφια καμία φορά και την παρέα το τι θα ακούω …
Τελευταία έχω φάει ένα κόλλημα με Roxette …
Btw καθώς είμαι n00bas στα ήδη μουσικής και επειδή μου κινήσατε το ενδιαφέρον αλλά βαριέμαι να ψάχνω … όταν λέτε house τι ακριβώς ενοάτε ? δώστε Κανά παράδειγμα …
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Posted Image

#47 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 22 April 2007 - 12:50

όταν λέτε house τι ακριβώς ενοάτε ? δώστε Κανά παράδειγμα …


μπαπα, μπουπα, τσιν, μπαν,μπαν,μπουμπ,μπουπ...:wooi2:

Γενικά αυτές οι βλακείες (για μένα βλακείες είναι) που παίζει στα club......

(τα smilies ΤΑ ΣΠΑΝΕ :hero: )

#48 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 23 April 2007 - 13:07

μπαπα, μπουπα, τσιν, μπαν,μπαν,μπουμπ,μπουπ...:wooi2:

Γενικά αυτές οι βλακείες (για μένα βλακείες είναι) που παίζει στα club......

(τα smilies ΤΑ ΣΠΑΝΕ :hero: )


Και RATM και red hot chili peppers παιζει στα clubs:fromabove:

House music is a style of electronic dance music that was developed by dance club DJs in the Midwestern US city of Chicago in the early to mid-1980s. House music is strongly influenced by some elements of the late 1970s soul- and funk-infused dance music style of disco. House music takes disco's use of a prominent bass drum on every beat and developed a new style by mixing in a heavy electronic synthesizer bassline, electronic drums, electronic effects, funk and pop samples, and reverb (or delay)-enhanced vocals.





Μακροπουλος μονο... γιατι ειναι Grind:if:
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#49 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 24 April 2007 - 10:43

Kαι μιας και ακούστικε κάτι για τον gay spider man σε σχέση με μενα (:oo:)... Αλλάζω στα παλιά αγαπήμενα σετ.... (για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούριοι)

Τώρα πάω για παραγωγός?? χεχεχε..
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#50 Goggeta SSJ6

Goggeta SSJ6

    Anime Professional

  • Members
  • 742 posts

Posted 24 April 2007 - 11:06

my music profile.....!
is.....
METALLICA
IRON MAIDEN
NIGHTWISH
EPICA
Auta einai pou akouo pio suxna basika akouo para polla sigkrotimata einai kalo na exeis megali apopsi gia ti mousiki kai auto to apoktas me ta polla mousika akousmata pou exeis mou aresi i rock theoria ton progmaton alla mou aresi poli kai i klassiki mousiki opos kai polla pop arki na exoun kati na poun gia emena!
Posted Image
Στα 20 μου εγηνα και αδερφος.... ο παλιογερος.... τι επαθα ο αμοιρος με τους γεροντοερωτες!!!

#51 Nagi_Souichiro

Nagi_Souichiro

    Chillout Your Spirit

  • Members
  • 122 posts

Posted 25 April 2007 - 08:33

Καλά ρε'σείς τ βλακίες ήταν αυτές..ο DJ_Dragon και οι άλλοι βέβαια μάλωναν για μ@λκ_ες..δεν ήρθαμε εδώ για να μαλώνουμε..τέσπα αυτο τελείωσε...
My M Profile..

Astral Projection
Astrix
Paranormal Attack
D-Devils:twisted: (που δυχτηχώς τους πέταξαν επιδή ήταν σατανιστές ενω οι Μεταλάδες που οι πιο πολοί είναι σατανιστές δε τους πετανε)
(αν και οι D-Devils:twisted: είχαν την καλύτερη BASS Music.)<<ενω οι Μεταλάδες που οι πιο πολοί είναι σατανιστές δε τους πετανε>><--Αυτό δεν το λέω για να παρεξιγηθεί κανείς που ακούει METAL...

->:twisted: D-DEVILS:twisted:<- 4EVER.....

#52 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 25 April 2007 - 16:29

δεν το λες για να παρεξηγηθεί κανένας που ακούει μεταλ αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι λες παπαριά...

#53 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 25 April 2007 - 17:18

δεν το λες για να παρεξηγηθεί κανένας που ακούει μεταλ αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι λες παπαριά...


lol idd

#54 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 27 April 2007 - 19:29

metal kai heavy οπος slipknot disturbed mudvayne manowar soad kai λιγο linkin park

#55 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 27 April 2007 - 23:01

metal kai heavy οπος slipknot disturbed mudvayne manowar soad kai λιγο linkin park

ζεις μηπως στο ετος 2002?

Posted Image


#56 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 28 April 2007 - 19:23

Κυριως Linkin Park και μετα οτι πεσει στα χερια μου (εκτος απο κλαρινοτσιφτετελια).
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#57 zidane72003

zidane72003

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 30 April 2007 - 10:47

Οτιδηποτε μετα απο οτιδηποτε

Πρεπει να ειμαι ο μοναδικος στο συμπαν που αντεχει Διονυσιου επειτα απο Dolphin's cry,και Κιαμο επειτα απο Εminem ξερω γω.

Τωρα τελευταια το εχω ριξει λιγο παραπανω στη ξενη μουσικη(κυριως pop)διοτι απο Ελλαδα δε βλεπω κατι καινουργιο.
Μονο 2 πραγματα ειναι απεραντα:Το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια.Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος για το 1ο

Τα τηλεφωνα τα αλεξιπτωτα και τα μυαλα δουλευουνε καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα

George Afroudakis:1000 goal στην Α εθνικη...keep walking

#58 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 02 May 2007 - 01:38

Τωρα τελευταια το εχω ριξει λιγο παραπανω στη ξενη μουσικη(κυριως pop)διοτι απο Ελλαδα δε βλεπω κατι καινουργιο.

λογικο μου ακουγεται.
αφου το 80% της mainstream μουσικης γραφετε απο τα ιδια ατομα.(Φοιβος,Καρβελας Αφοι πηγασος,Γερμανου και ΣΙΑ.)

Posted Image


#59 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 02 May 2007 - 09:06

D-Devils:twisted: (που δυχτηχώς τους πέταξαν επιδή ήταν σατανιστές ενω οι Μεταλάδες που οι πιο πολοί είναι σατανιστές δε τους πετανε)
(αν και οι D-Devils:twisted: είχαν την καλύτερη BASS Music.)<<ενω οι Μεταλάδες που οι πιο πολοί είναι σατανιστές δε τους πετανε>><--Αυτό δεν το λέω για να παρεξιγηθεί κανείς που ακούει METAL...


lol
Για καποιο λογο μου θυμησες τον Κατμαν που προσπαθουσε να απαγγηλει Αλμετ στην Πανια (trash tv ftw)

δεν το λες για να παρεξηγηθεί κανένας που ακούει μεταλ αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι λες παπαριά...

spam ftw:yellowcard:
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια

#60 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 11 May 2007 - 23:00

καλα ελπιζω να μην με παρετε με τις ντοματες

Mettalica
slipknot
disturbed
οτι παιζεται στα club εγω beatια τα λεω ολα αυτα δεν με νιαζει αν διαφερουν τα ονομα! ωραιο ρυθμο να εχουν ( πχ walking away-the egg)
PRODIGY <--favourite:lovulovu: :lovulovu:
Βοσκοπουλο
Διονυσιου
γενικος παλιο λαικο (οχι κιαμους )κτλ
κανα ραπακι θα ακουσω που και που
πολες φορες soundtrack ταινιων (και opening απο ανιμε πχ του deathnote το δευτερο μου αρεσε)
γενικα τα παντα σχεδον εκτος απο τα μεταλ σε στυλ manowar ( μετα τα 5 λεπτα τα βαριεμαι)

και το μονο που δεν μπορω με τπτ ειναι κατι shakires απαπαπαπα:oo:
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P