Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Το μουσικό προφίλ μας


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#16 boukaw7

boukaw7

    Anime Fan

  • Members
  • 164 posts

Posted 09 February 2007 - 14:50

Ωχ ναι.... μάλλον έχετε δίκιο :
Και μου το έχω πει πρώτα να περνά μισή ώρα από όταν ξυπνάω και μετά να ποστάρω! :wallbash:

#17 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 10 February 2007 - 12:07

www.last.fm/user/CuBiCLe89 Το χάος που είναι το μουσικό μου γούστο!

Μια ερώτηση για τους συνάδελφους τελευταίους των FM:
Έκανα scrobbling για 2-3 μήνες σε υπολογιστή χωρίς ίντερνετ. Όταν αυτός ο υπολογιστής συνδεθεί τελικά, τι θα γίνει;
Posted Image

#18 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 10 February 2007 - 13:12

Αν είχες το πρόγραμμα ανοιχτό όταν άκουγες τα τραγούδια, λογικά θα τα scrobblάρει όταν συνδεθεί.

#19 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 17 February 2007 - 14:31

Εγώ που είμαι dj δεν ακούω τέτοια ροκιά που ακούτε εσείς...
Παλιότερα άκουγα ελληνικά και ραπ και μέταλ...τώρα ακούω progressive house...

Αγαπημένοι μου dj's είναι : Hiroshi Watanabe(Kaito), Martin Solveig, Danny Tenaglia, Sasha, John Digweed, Satoshi Tommiie, V-Sag(Έλληνας και φίλος μου).

Αγαπημένα μου κομματάκια είναι : Kaito - Color of Feels, Martin Solveig - Everybody, V-Sag - Stay with me.
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#20 Bellvm Sacrvm

Bellvm Sacrvm

    Bellvm Contra Hvmanitatem

  • Members
  • 47 posts

Posted 18 February 2007 - 11:50

Εγώ που είμαι ψωνισμένος, μελλοντικά άνεργος, πιθανός βαψωμαλλιάς και με διατροφή που αποτελείται από κουμπιά, κρυστάλλους και μαγικά μανιτάρια δεν ακούω τέτοια uncool που ακούτε εσείς...
Παλιότερα άκουγα ό,τι άκουγαν όλοι...τώρα ακούω house με μέτρο δανεισμένο από techno και επειδή είμαι μουσικά και κοινωνικά αναλφάβητος έχω το θράσος να το αποκαλώ progressive...
:despair:

Αγνοώντας τα παραπάνω:

Ψυχαγωγία:
Martial - Von Thronstahl, Dernière Volonté, Toroidh, etc.
Dark Ambient - Vinterriket, Sephiroth, Ulf Söderberg, etc.
Black Metal - Burzum, Drudkh, Hate Forest, etc.
Avant-Garde - Björk, Blut Aus Nord, Ulver, etc.
Folk - Δαιμόνια Νύμφη, Dead Can Dance, Flëur, etc.
Neofolk - Za Frûmi, Hildr Valkyrie, Hagalaz' Runedance, etc.
Noise - MZ.412, Folkstorm, Neptune Towers, etc.

Διασκέδαση:
Industrial Metal - Rammstein, Deathstars, The Kovenant, etc.
EBM/Aggrotech - :Wumpscut:, Hocico, Suicide Commando, etc.
Darkwave/Electrogoth - Diary Of Dreams, Blutengel, Deine Lakaien, etc.
Big Beat/Electronica - Prodigy, Juno Reactor, Chemical Brothers, etc.

Περιστασιακά/Ιδιαιτερότητες:
Ελληνικό hip-hop - Terror X Crew.
Post-Rock - Godspeed You! Black Emperor.
Drone Doom - Moonn.

#21 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 February 2007 - 11:10

ο Burzum-άκος με τις τελευταίες δουλειές του [από τα μπουντρούμι-studios] δε μπαίνει στην κατηγορία ambient [πραγματική απορία είναι αυτή όχι ερώτηση-δούλεμα]

#22 Bellvm Sacrvm

Bellvm Sacrvm

    Bellvm Contra Hvmanitatem

  • Members
  • 47 posts

Posted 21 February 2007 - 00:04

ο Burzum-άκος με τις τελευταίες δουλειές του [από τα μπουντρούμι-studios] δε μπαίνει στην κατηγορία ambient [πραγματική απορία είναι αυτή όχι ερώτηση-δούλεμα]


Ε εντάξει η περισσότερη δουλειά του σε black είναι, και αν δεν τον είχαν κλείσει στα μπουντρούμια δεν θα είχε κυκλοφορήσει ποτέ τους ambient δίσκους (από ότι λέει ο ίδιος τέλος πάντων). Αλλά και εσύ μην περιμένεις τρελή κατηγοριοποίηση τώρα, αλλιώς θα είχα βάλει τους Ulver σε μια κατηγορία ονόματι Atmospheric Black Acoustic Folkish Progressive Orchestrated IDM Ambient, τον Toroidh σε Post-Apocalyptic World War II Acoustic Martial Dark Ambient-like Gramophone Opera και τον Dernière Volonté σε Erotic French Warmongering Marching Atmospheric Military Pop. :bleh:

#23 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 21 February 2007 - 11:14

το ότι άλλαξε στυλ εγώ ξέρω ότι δε φταίει μόνο το μπουντρούμι αλλά και το ολίγον τι σαλεμένο του μυαλό... Δλδ. ότι δε ξαναφτιάχνει μουσική με κιθάρα γιατί η ηλ.κιθάρα είναι όργανο που διαδόθηκε από τους μαύρους [bluesman] και σαν καλός ρατσιστής που είναι [και υπέρμαχος μιας άρειας φυλής] δε μπορεί να ασχολειται με τέτοια πράγματα... Τέσπα

αν είχες δώσει τις κατηγορίες έτσι όπως τις λες τώρα , θα ήταν πιο εύκολο να ξέρω τι θα με ενδιέφερε να ακούσω... :bleh:

#24 Bellvm Sacrvm

Bellvm Sacrvm

    Bellvm Contra Hvmanitatem

  • Members
  • 47 posts

Posted 22 February 2007 - 06:07

το ότι άλλαξε στυλ εγώ ξέρω ότι δε φταίει μόνο το μπουντρούμι αλλά και το ολίγον τι σαλεμένο του μυαλό... Δλδ. ότι δε ξαναφτιάχνει μουσική με κιθάρα γιατί η ηλ.κιθάρα είναι όργανο που διαδόθηκε από τους μαύρους [bluesman] και σαν καλός ρατσιστής που είναι [και υπέρμαχος μιας άρειας φυλής] δε μπορεί να ασχολειται με τέτοια πράγματα... Τέσπα


Καλά μη δίνεις σημασία, τώρα τελευταία είπε ότι όταν θα έβγαινε θα ξαναέπαιζε ότι έπαιζε και παλιά και γενικά αρκετά άλλα προσγειωμένα πράγματα, μέχρι που άρχισε να λέει ότι τα ξανθά μαλλιά και τα γαλανά μάτια επιτρέπουν την επικοινωνία με τους θεούς και ότι η άρεια φυλή θα επικρατήσει με τη βοήθεια των θεών κτλ.
Παλιά, εντός συγκεκριμένων κύκλων, ήταν της μόδας το neo-nazi κίνημα, τώρα το neo-pagan και γενικότερα η ανάκτηση της ευρωπαϊκής μας ταυτότητας. Ο Varg, ακόμα και σαν τρόφιμος, καταφέρνει και ακολουθεί όλα τα trends. :bleh:

#25 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 24 February 2007 - 00:21

Παλιότερα άκουγα ό,τι άκουγαν όλοι...τώρα ακούω house με μέτρο δανεισμένο από techno και επειδή είμαι μουσικά και κοινωνικά αναλφάβητος έχω το θράσος να το αποκαλώ progressive...
:despair:


Sorry να στο πω...Μίας που σε κόβω αδιάβαστο στον χώρο της μουσικής θα σου πω κάποια πράγματα...

"τώρα ακούω house με μέτρο δανεισμένο από techno" <-- Αυτό που λές είναι αυτό που λέμε techno house εν συντομία λέγεται tech-house... Τέτοια φτιάχνει ο James Holden.

"έχω το θράσος να το αποκαλώ progressive..." <-- Μαλακία θράσος πηρες για να το αποκαλείς διότι δεν μπορεί να γίνει progressive ενώ έχει ηδή ονομαστεί tech-house...Progressive είναι άλλο beat συνδυασμού από τα μπάσσα και από τα ψηλά...Progressive House φτιάχνει ο John Digwed και ο Sasha...Progressive Trance φτιάχνει ο φλώρος ο Tiesto...Outelectro Progressive φτιάχνει ένας καλός φίλος μου ο Damod...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#26 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 February 2007 - 02:00

Sorry να στο πω...Μίας που σε κόβω αδιάβαστο στον χώρο της μουσικής θα σου πω κάποια πράγματα...

"τώρα ακούω house με μέτρο δανεισμένο από techno" <-- Αυτό που λές είναι αυτό που λέμε techno house εν συντομία λέγεται tech-house... Τέτοια φτιάχνει ο James Holden.

"έχω το θράσος να το αποκαλώ progressive..." <-- Μαλακία θράσος πηρες για να το αποκαλείς διότι δεν μπορεί να γίνει progressive ενώ έχει ηδή ονομαστεί tech-house...Progressive είναι άλλο beat συνδυασμού από τα μπάσσα και από τα ψηλά...Progressive House φτιάχνει ο John Digwed και ο Sasha...Progressive Trance φτιάχνει ο φλώρος ο Tiesto...Outelectro Progressive φτιάχνει ένας καλός φίλος μου ο Damod...


sorry κιολας μαστορα αλλα σαν πολυ φορα να πηρες.
επειδη εσυ "το σπουδαζεις" και καλα το θεμα εχεις την απαιτηση να γνωριζουν οτι -και καλα - εσυ ο insider "γνωριζεις"?


ΠΟΛΥΞΕΡΟΣ ΠΟΛΥΞΕΡΟΥ.ΑΧΑΧΟΥΧΑ.
Posted Image

Posted Image


#27 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 February 2007 - 04:43


James Holden
Arman Van Helden
Bob Sinclair (early days)
και τον άλλον που δεν ξέρω πως τον λένε..
όσοι πρόλβαν τα eerly days της House τους ξέρουν..
(αν και δύσκολο το κόβω..)

anyway σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω μουσικό προφιλ αν και αυτό σημαινει αλλαγή στην κοσμοθεωρία μου.. αλλα τι να κάνω.. αρωσταίνω με αυτή την επιστροφή στα αποτυχημένα 80σ
(στη μουσική, στο ντύσιμο σε όλα)

#28 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 24 February 2007 - 04:56

sorry κιολας μαστορα αλλα σαν πολυ φορα να πηρες.
επειδη εσυ "το σπουδαζεις" και καλα το θεμα εχεις την απαιτηση να γνωριζουν οτι -και καλα - εσυ ο insider "γνωριζεις"?


ΠΟΛΥΞΕΡΟΣ ΠΟΛΥΞΕΡΟΥ.ΑΧΑΧΟΥΧΑ.

Spoiler:


:lol: lol ρε...Δεν πήρα φορά...απλά ενημερώνω το παιδί για να ξέρει το είδος...όχι και να του ορμάω έτσι... :P

Το είπα για να μην τα μπερδέψει τελείως...και στο τέλος τον πιάσουν κορόιδο...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#29 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 February 2007 - 05:33

:lol: lol ρε...Δεν πήρα φορά...απλά ενημερώνω το παιδί για να ξέρει το είδος...όχι και να του ορμάω έτσι... :P

Το είπα για να μην τα μπερδέψει τελείως...και στο τέλος τον πιάσουν κορόιδο...

Μαλακία θράσος πηρες για να το αποκαλείς διότι δεν μπορεί να γίνει progressive ενώ έχει ηδή ονομαστεί tech-house...Progressive είναι άλλο beat συνδυασμού από τα μπάσσα και από τα ψηλά...Progressive House φτιάχνει ο John Digwed και ο Sasha...Progressive Trance φτιάχνει ο φλώρος ο Tiesto...Outelectro Progressive φτιάχνει ένας καλός φίλος μου ο Damod...

:lol: lol ρε...Δεν πήρα φορά...απλά ενημερώνω το παιδί για να ξέρει το είδος...όχι και να του ορμάω έτσι... :P

Το είπα για να μην τα μπερδέψει τελείως...και στο τέλος τον πιάσουν κορόιδο...

ποιοι ακριβως θα το πιασουν κοροιδο?
οι "κακοι" που κυριαρχουν στον χωρο της χορευτικης μουσικης?

Posted Image


#30 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 24 February 2007 - 16:17

Εμ...όχι αυτοί...αλλά τα παιδιά που γνωρίζουν πιο πολλά σαν εμένα για τον χώρο της μουσικής...φαντάσου αυτό...

Θα τον ρωτήσουν "Έλα ρε φίλε.Τι μουσική ακούς ?"
Θα τους απαντήσει "Ακούω tech-house αλλά τολμώ να το λέω progressive"
Ο ένας θα ρωτήσει τον άλλο "Ρε μάκη υπάρχει progressive tech-house?"
Ο άλλος γελαστός θα απαντάει "Όχι ρε κώστα.Τι λες?Δεν υπάρχει τέτοιο είδος μουσικής!Ακούς εκεί tech-house και να το λέει progressive."
Και στο τέλος να γελάνε τα 2 παιδιά με το παιδί απο εδώ...

Εμένα προσωπικά δεν θα μου άρεσε τέτοιο θέαμα και γιαυτό τον ενημερώνω και τον εξηγώ τα μικρολαθακια του ώστε να μην γίνει ρεζίλι.
Θα έλεγα ότι θα ήταν κρίμα να γίνεται ρεζίλι κανείς επειδή δεν ξέρει καλά από μουσική, ενώ πολύ θα ήθελε να τα γνωρίζει πολύ αυτά.

Αυτό νοιώθω ως τώρα...οπότε μην λέμε μαλακίες από τώρα.

Ο επόμενος ας μας πει το μουσικό προφίλ του .
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!