Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * - - - 2 votes

Ελληνας μανγκακα;;;


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#241 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 January 2015 - 18:34

Currently I am working on a personal diary-style manga and have started to draw the memories I want to keep of the most important experiences I have had in Kyoto.

 

Ήθελα να 'ξερα τι τους μαθαίνουνε :terror2:


Edited by Six Winged Angel, 23 January 2015 - 18:51.


#242 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 23 January 2015 - 18:45

SWA ζούμε

mangaka να σε δούμε



#243 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 January 2015 - 18:55

 

mangaka

Θα στοιχίζω και τα γράμματα στα μπαλονάκια κάθετα γιατί true manga chotto sugoi des'



#244 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 January 2015 - 19:33

Ήθελα να 'ξερα τι τους μαθαίνουνε :terror2:

Ποιο είναι το πρόβλημα εδώ swa; (εκτός του ότι είναι γυναίκα, το βιτρίνα-πρόβλημα θέλω)



#245 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 January 2015 - 20:54

Ποιο είναι το πρόβλημα εδώ swa; (εκτός του ότι είναι γυναίκα, το βιτρίνα-πρόβλημα θέλω)

Ανησυχώ ιδιαίτερα για τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να βλέπεις συγκεκριμένα ποστ μου, φίλτατε

 

Το πρόβλημα είναι η επιλογή και το πλασάρισμα του θέματος του manga που θα πληρώσω εγώ για να διαβάσω και οι υπόνοιες που εμπεριέχει. Πάντα δεδομένου του χώρου. (δεν αποκλείω το γεγονός η εκτίμηση μου για την περίσταση να είναι λανθασμένη, δε βγάζω δικαστικές αποφάσεις, είναι όμως μια εκτίμησή μου και κάντην ότι θες)

 

Είναι τεράστια συζήτηση πάνω στο θέμα και το ξέρεις, δεν θα τσιμπήσω γιατί πολύ απλά δεν με αφήνουν οι υποχρεώσεις μου αυτή τη στιγμή να το κάνω, lol. Άμα θες μπορούμε να φτιάξουμε ένα θέμα "Γιατί διαβάζουμε ιστορίες" την επόμενη βδομάδα, και να πετάξουμε μέσα εγκεφάλους, αίμα, διάρκεια ζωής και ότι άλλο επιθυμείς :P



#246 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 January 2015 - 21:12

Για να είμαι ειλικρινής, δεν καταλαβαίνω καν τι εννοείς με την επιλογή και το πλασάρισμα και τις υπόνοιες και τα δεδομένα του χώρου. Αναρωτιέμαι όμως τι πρέπει να μαθαίνουν σε κάποιον για να ρωτάει τι μαθαίνουν σε ανθρώπους που γράφουν εντελώς λογικά και συνήθη πράγματα.

 

Το θέμα ευχαρίστως να γίνει. Δεν θα κρατήσω και την αναπνοή μου πάντως έως τότε.


Edited by Warchief, 23 January 2015 - 21:13.


#247 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 January 2015 - 21:42

Ήθελα να 'ξερα τι τους μαθαίνουνε :terror2:

 

http://www.tagesspiegel.de/kultur/comics/christina-plaka-kimi-he-tagebuch-einer-unerwiderten-liebe/8214276.html

 

αυτοβιογραφικο manga που αφηγειται τον ερωτα της με τον Ιαπωνα γιο του ιερεα της Ορθοδοξης κοινοτητας στο Τοκυο.

Δεν εχει καθολου φουσκες διαλογου και τα λοιπα συμβατικα που βλεπουμε. Κυριως σχεδια και αποσπασματα σε μορφη ημερολογιου

 

2-format1.jpg

 

 

Εχει καλες κριτικες. Βραβευτηκε ως το  καλυτερο μανγκα εκ Γερμανιας. Βεβαια θα το εβαζα κυριως στο Nouvelle Manga μιας και κατα τη διαμονη της στην Ιαπωνια αγαπησε τα bandes dessinées



#248 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 January 2015 - 22:03

Για να είμαι κι εγώ ειλικρινείς μερικά πράγματα είναι δύσκολο να διδαχτούν οπότε ανακαλώ την διατύπωση αλλά όχι τη θέση μου.

Το αντισυμβατικό της υπόθεσης του δίνει έναν κάπως διαφορετικό, ίσως πιο ενδιαφέρον χαρακτήρα βέβαια αλλά εγώ δεν θα το αγόραζα για παρόμοιους λόγους που δεν θα την έκανα και κολλητή μου την συμπατριώτισσα (inb4warchief). Προτιμώ αλληγορικές αυτοβιογραφίες γιατί είμαι πολύ snob hipster για ωμές :P

tnx Petran for the additional stuff

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν καταλαβαίνω καν τι εννοείς με την επιλογή και το πλασάρισμα και τις υπόνοιες και τα δεδομένα του χώρου. Αναρωτιέμαι όμως τι πρέπει να μαθαίνουν σε κάποιον για να ρωτάει τι μαθαίνουν σε ανθρώπους που γράφουν εντελώς λογικά και συνήθη πράγματα.

 

Το θέμα ευχαρίστως να γίνει. Δεν θα κρατήσω και την αναπνοή μου πάντως έως τότε.

 

ΕΙΜΑΙ Ο ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟΣ ΜΑΝΓΚΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΩ ΤΟ "Ο", ΚΑΙ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΝΑΠΝΟΗ ΣΟΥ


Edited by Six Winged Angel, 23 January 2015 - 22:22.


#249 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 23 January 2015 - 22:45

B7DayXK.jpg



#250 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 23 January 2015 - 23:25

B7DayXK.jpg

normal_inagaikaterzante.jpg



#251 Magus32

Magus32

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 28 December 2017 - 01:33

Να ρωτήσω το να θέλει κάποιος όπως εγώ να σχεδίαση μια ιστορία με στοιχεία Manga παίζει ή δεν θα ήταν και τόσο καλό το αποτέλεσμα;

#252 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 December 2017 - 11:49

Το όπως εσυ, να το εκλάβω σαν κάποιον εκτός Ιαπωνίας. Νομίζω αν έχεις ταλέντο και έχεις εντρυφήσει στη συγκεκριμένη κουλτούρα και τεχνοτροπία, το αποτέλεσμα θα είναι ανάλογο είτε είσαι εκτός Ιαπωνίας είτε εντός.


xbJ3b2w.jpeg


#253 Magus32

Magus32

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 28 December 2017 - 14:12

Ναι εννοώ εκτός Ιαπωνίας, δηλαδή το φανταζόμουν να κάνω πχ μια ιστορία και ας πούμε οι χαρακτήρες να έχουν στοιχεία manga

#254 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 28 December 2017 - 14:27

Κοίτα εγώ είμαι της άποψης να μην βάζουμε ταβάνι στα όνειρά μας. Αν θέλεις να το κάνεις, κάντο. Τώρα όπως σου είπα έχει να κάνει με το ταλέντο σου και τις γνώσεις σου πάνω σε αυτή την τεχνοτροπία. Στη χειρότερη περίπτωση βγαίνει απαίσιο και είτε τα παρατάς είτε προσπαθείς για κάτι καλύτερο.

 

Να σημειωθεί ότι συνήθως δεν μοιράζω έτσι απλόχερα χρυσόσκονη αλλά είναι οι γιορτές και με έχει παρασύρει το κλίμα :P


xbJ3b2w.jpeg


#255 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 28 December 2017 - 14:30

Ναι βρει καν' το, τι ηττοπάθειες είναι αυτές σιγά τώρα το ζήτημα.

Αν θες δες το παρακάτω link είναι δύο παιδιά από Θεσσαλονίκη που σχεδιάζουν το δικό τους manga.

 

http://www.mangatellers.gr/projects.html


rsrGbGx.gif