Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

FLCL


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#61 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 17 October 2008 - 00:38

Well mixed Blessing τα εχεις μπερδεψει λιγο μου φαινετε....
Spoiler:

Edited by Kenny, 17 October 2008 - 12:58.
spoilers, maybe? >_____________<

Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#62 kelborn3

kelborn3

    Toki

  • Members
  • 2,054 posts

Posted 02 October 2009 - 22:59

Aπο τα πιο γαματα και αστεια ανιμε που εχω δει ποτε.Το στυλακι της σειρας ηταν απλα απι8ανο.Πραγματικα προτωτυπο και ακρως ε8ιστικο.Εμεινα με τις καλυτερες εντυπωσεις.Η ιστορια πραγματικα και οι διαλογοι ειναι λιγο γαμησετα μεχρι να την καταλαβεις αλλα πραγματικα αξιζει.
Ειδικα στα 2 επεισοδια που βαζει τις σκηνες με το μανγκα ειχα πε8ανει στο γελιο.
ΥΓ Ι want to know what the hell furi kuri is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Posted Image


#63 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 posts

Posted 03 October 2009 - 02:20

I just hated it from the first sight :P
δεν το αντεξα,ενιωθα να καιγονται τα εγκεφαλικα μου κυτταρα xD
(και plz μην με κραξετε):wet2:

[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#64 Sunabouzu

Sunabouzu

    Σινιγάμης

  • Members
  • 881 posts

Posted 03 October 2009 - 07:50

I just hated it from the first sight :P
δεν το αντεξα,ενιωθα να καιγονται τα εγκεφαλικα μου κυτταρα xD
(και plz μην με κραξετε):wet2:


εγω σιγουρα δεν θα σε κραξω, η αντιδραση σου ειναι η ιδια με την δικια μου
για μενα ειναι η πιο overated πατατα ολων των εποχων

#65 Labrokratis

Labrokratis

    Anime / Asia Party Organizer

  • Members
  • 637 posts

Posted 03 November 2009 - 02:04

Τελικά όλα είναι θέμα ώρας!
Εγώ είδα το FLCL σε 3 δόσεις, μετά από τρία ολονύκτια ξενύχτια. Μου φάνηκε απόλυτα λογική σειρά εκείνες τις ώρες.
Αντίθετα, στο παρελθόν που είχα δοκιμάσει να την δω άλλες ώρες, δεν μπορούσα να την νοήσω ιδιαίτερα και με έπιανε πονοκέφαλος...

Πάντως, πολύ προχωρημένα μας τα παρουσιάζουν τα 12άχρονα γιαπωνεζάκια στα anime... Εμείς στα 12 μας, μόνο μπουκάλα παίζαμε τότε, άντε και κανένα "Θάρρος ή Αλήθεια"... Το πολύ - πολύ "πυθία", στα πολύ στημένα. Εδώ τώρα έχουμε κιθάρες, κέρατα, κρεβατωματα, mecha βοηθήματα, κλπ κλπ κλπ.
Νιώθω ότι γεννήθηκα σε λάθος anime...

#66 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 May 2010 - 13:31

To είδα μονοκαπανιά σε ένα βράδυ και στο τέλος πραγματικά είχα πειστεί ότι θα έρθουν οι τύποι με τα άσπρα να με μαζέψουνε.

Δεν ξέρω τι πίνουν στην GAINAΧ και δεν μας δίνουν αλλά πραγματικά ελπίζω να μην τους τελειώσει ποτέ.

Περί αστείου, καμμένου, ανατρεπτικού έχουν ειπωθεί και συμφωνώ.

Να πώ μόνο ότι προσωπικά μέσα σε όλο το γέλιο στεναχωρήθηκα πάρα πολύ για την Mamimi.
Spoiler:


#67 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 30 June 2010 - 23:02

να πω και εγω τις εντυπωσεις μου μιας και το τελωειωσα αυτο το ανιμε για 1η φορα αλλα θελω να ξανακατσω να το δω στην 1η ευκαιρια

Honestly 1st two ep i was WTF απο το 3-4 το λατρεψα.Η σκηνοθεσια δεν απο την αρχη ηταν καταπληκτικη μπορω να πω ειναι ανατρεπτικο ταχυτατο και δεν βαριεσαι σε κανενα σημειο.
Θα ηθελα να ρωτησω ομως

Spoiler:


κατι μου θυμιζει αλλα δεν μπορω να καταλαβω.Θελει να κανει καπου reference?

#68 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 July 2010 - 07:18

^Θυμίζει ελαφρώς Berserk. Πολύ πιθανό να έχει αντλήσει από εκεί έμπνευση η GAINAX καθώς υπήρχαν αναφορές σε πραγματικά πολλά anime.

#69 alxdjo

alxdjo

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 788 posts

Posted 01 July 2010 - 10:16

To Berserk δεν το εχω δει.Βασικα τωρα που το παρατηρω μου θυμιζει κατι απο USSR
Spoiler:


ενα αλλο reference ειναι και στη μπλουζα της κοπελιας

#70 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 13 July 2010 - 02:03

Ενταξει, τι επικο καψιμο εγκεφαλικων κυταρων ειναι αυτο?Α ρε Gainax μας εστηλες παλι.
Indeed love it or hate it anime.Εγω πηγα στο Love it :)

Εχω δει καμποσα καμμενα mecha, αλλα ομολογω πως δε περιμενα ποτε να δω robot να βγαινουν απο κεφαλια ανθρωπων:hahaha:.

Αλλα περα απο το ολλο καμμενο της υποθεσεις, εχουμε φοβερο ost και καλη υποθεση.
Το μεγαλυτερο ενδιαφερον για μενα το ειχε η εξελιξη της σχεσεις naota/mamimi.
Spoiler:

All in all θεοπαλαβο, προτεινετε σε οσους θελουν να πεταξουν τη λογικη απο το παραθυρο για 6 επισοδια ^^

qzMHWHd.png


#71 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 posts
  • LocationLost in Time...

Posted 13 July 2010 - 12:10

Χιχι, φοβερό άνιμε, εύγε GAINAX! Καιρό είχα να δω κάτι τόσο πρωτότυπο. ^^

#72 Cosbuster

Cosbuster

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 15 July 2010 - 01:36

Απίστευτο. Δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα πως κατάφεραν να παντρέψουν το τρελό ανατρεπτικό χιούμορ με τη μελαγχολία που βγάζει.
Posted ImagePosted Image

#73 Kabamarusan

Kabamarusan

    Starting...

  • Members
  • 44 posts

Posted 01 January 2014 - 23:24

Το ειδα σημερα ολο με μικρα διαλείμματα αναμεσα των επεισοδίων μπας και βγαλω καποιο νοημα,ακομα το 1ο επεισοδιο το ειδα 2 φορες γιατι δεν καταλαβα χριστο!

 

Λοιπον,ή ειναι ιδιοφυες τελειως ή ειναι τοσο random και ακυρο που καταλαθος ειναι ιδιοφυές.Ειναι σχεδον αδυνατο να κατσω να το αναλυσω και να σκεφτω τα παντα απο αυτα που ειδα γιατι δεν ειμαι και σιγουρος αν εχω καταλαβει την ιστορια αλλα γενικα βγαζει πολλα συναισθηματα και νοηματα ενω το βλεπεις.

Σε παιρνει και σε πεταει και μετα σε πιανει και σε ξαναπεταει για να σε ξαναπιασει και να σε πεταξει αλλου,κατι τετοιο ενιωσα.

 

Αν θα επρεπε να το παρομοιασω με ενα τραγουδι αυτο θα ηταν το smells like teen spirit απο nirvana.Εχει νοημα μεχρι εκει που εσυ βρισκεις νοημα.


Edited by Kabamarusan, 01 January 2014 - 23:25.


#74 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 25 March 2016 - 00:21

FLCL Seasons 2 And 3 Announced By Adult Swim



#75 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 March 2016 - 08:32

ΝΑΙ!

 

Spoiler:


rsrGbGx.gif