Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

FLCL


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#76 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 25 March 2016 - 21:12

Aν είναι έτσι, καλώς!

 

TBC0THm.png



#77 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 July 2017 - 18:10

Sequel PV is here, looks cool αλλά κρατάω μικρό καλάθι!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#78 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 08 July 2017 - 07:58

Huh... έχω πολλά, πολλά χρόνια να ποστάρω εδώ και μια μέρα που αποφασίζω να δω αν το Αnime.gr ζει ακόμα κι αν ισχύουν οι κωδικοί μου, πέφτω πάνω σε νέο FLCL. 15 χρόνια η ιστορία κάνει κύκλους, ακόμη κι εδώ.


Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#79 MariaD

MariaD

    Starting...

  • Banned
  • 26 posts

Posted 08 July 2017 - 10:57

ο χω δει. Δεν ειμαι απο αυτους που βλεπουν ανιμε επιφανειακα και χωρις προσοχη. Τι λεει καποιος κριτηκος ειναι σχετικο... Στην τελικη δεν ειναι που θα πας αλλα πως θα πας, το FLCL το εχει ξεχασει



#80 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 March 2018 - 11:27

Promotional poster, πάμε καλά! Νέα πρωταγωνίστρια η Hatsune Miku Black Rock!; :dazed: 

 

dhCyhF4.jpg 


rsrGbGx.gif

#81 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 17 March 2018 - 14:16

Η Eri είναι ρεεε



#82 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 17 March 2018 - 15:13

Say what, αν όντως είναι αυτή την άλλαξαν τελείως, πολύ edgy!  :8):


rsrGbGx.gif

#83 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2018 - 15:56

Αυτή είναι. Τα γατησια αξεσουαρ και τα μάτια την προδίδουν. Επίσης ο γυαλακιας από δεξιά ήταν ένας από τους φίλους.

Η αλήθεια είναι πως βλέπεις τους χαρακτήρες να έχουν πάρει επικ πόζα και την Χαρουκα από πίσω σαν εξώφυλλο ροκ δίσκου. Προβλέπεται συναρπαστικό.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#84 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 17 March 2018 - 23:21

IbE4brm.jpg

Spoiler:



#85 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 March 2018 - 23:55

Damn, One-chan you are quite the Sherlock, aren't you? Οπότε δεν είναι αυτή αλλά νέο κορμί? Το έχω ξαναπεί, αλλά αυτή η μόδα με τους χαρακτήρες να μοιάζουν μεταξύ τους αρχίζω να την απεχθάνομαι. Tουλάχιστον η ροζομάλλα είναι όντως η Χάρουκα!


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#86 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 20 March 2018 - 19:16

Trailer, ένα σαλάκι έτρεξε. :8):

 

Youtube Video

 

Αν και νομίζω η έλλειψη της gainax στη παραγωγή φαίνεται.


rsrGbGx.gif

#87 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 April 2018 - 09:20

Το adult swim έβγαλε για Πρωταπριλιά το 1ο επεισόδιο από την 3η σεζόν. Μπορείτε να το βρείτε στα γνωστά μέρη.

Νταξ δεν είναι το ίδιο, σε φιλινγκ ~σικ! είναι κοντά αλλά όχι ακριβώς και σίγουρα δεν έχει το ίδιο impact η εμφάνιση της Haruko με την αντίστοιχη πρώτη φορά που εμφανίζεται στην 1η σειρά!

Αναμείνατε αλλά όχι και με πολύ αγωνία!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#88 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 07 April 2018 - 00:27

Είδα το πρώτο του alternative.

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#89 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 April 2018 - 16:10

Ακριβώς τα ίδια και για μένα. Τέσπα άντε να βγουν και τα υπόλοιπα να δούμε τι γίνεται. Υποθέτω η 2η σεζόν θα είναι κάτι σαν sequel του 1ο, μπορεί ας πούμε να λέει τι έκανε μετά η Haruko ή ο Naota, ενώ η 3η θα ναι νέα ιστορία, μάλλον! 


rsrGbGx.gif

#90 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 18 April 2018 - 10:50

Εντέλει το wiki λέει πως το progressive (2nd season) θα βγει από Ιούνη και το alternative (3rd season) θα βγει τον Σεπτέμβρη.
Οπότε υπομονή.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018