Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

'Εκθεση E3 - 2018

e3 2018 videogames

  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#16 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 11 June 2018 - 08:56

Γενικά αδιάφορη έκθεση μέχρι τώρα. Λίγα πράγματα μου φάνηκαν άξια, το επόμενο Tomb Raider θα έχει πλάκα λογικά. Το Cyberpunk και να βγει θα αργήσει πάρα πολύ λογικά.



#17 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 11 June 2018 - 09:51

Το νέο game της From Sofware φαίνεται καλό και υποσχόμενο! Περιμένουμε Sony σήμερα για gameplay videos από τα αποκλειστικά της και αν κάνει και καμιά έκπληξη. Ελπίζω και τίποτα από Remake Final Fantasy VII.

2008ipman01.jpg


#18 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 June 2018 - 10:32

Devil May Cry 5 από την Capcom

 

Youtube Video

 

Νέο Doom, φαίνεται ακόμα πιο αηδιαστικό και μάλλον στην Γη

 

Youtube Video

 

Halo Infinite

 

Youtube Video

 

Jump Force (this is interesting)

 

Youtube Video

 

Sekiro από From Software

 

Youtube Video

 

Just cause 4

 

Youtube Video

 

Fallout 76

 

Youtube Video

 

Elder Scrolls Blades, wtf?

 

Youtube Video

 

Elder scrolls 6 teaser

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#19 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 12 June 2018 - 10:44

λοιπον..εθελημενα δεν εγραψα εδω το σ/κ/δ μιας και ηθελα να κατσω να δω ολα της εκθεσης και να κανω μια συγκεντρωτικη..
παμε ανα εταιρια γιατι ειναι πολλα παναθεματα και με ενα μικρο σχολιο απο διπλα....
 

EA
battlefield v(δειχνει πολυ ωραιο αλλα δεν ασχοληθηκα ποτε με το ειδος)

anthem(εχω ξετρελαθει.φρεσκοτατο,ωραιο που εχουν βαλει και σολο επιλογη γιατι με το multiplayer δεν τα παω πολυ καλα)

unravel 2(πολυ ωραια η προσθηκη 2ου χαρακτηρα σε ενα εξαιρετικο παιχνιδι.οσοι δεν το εχεται παιξει,να το κανετε)

fifa 19(ασχολιαστο)

nba 19(ασχολιαστο)
streaming game service με την ονομασια origin(με 30 ευρω το χρονο λεει στο site παιζεις παιχνιδια στο pc χωρις αγορα η download,κατι σαν netflix για gaming..im sold)

 

microsoft/xbox 
just cause 4(πολυ υπερβολικο για τα γουστα μου αν και φαινεται ομορφο)
devil may cry 5(εδω τα ρεστα μου.10 χρονια αναμονη ηταν πολλα..επιτελους)

dying light 2(αν κρινω απο το 1ο θα δουμε ωραια πραγματακια)

halo 5(δεν εχω παιξει κανενα αλλα καταλαβαινω το hype για τους xbox fans,δεν εχουν και πολλα excl να χαιρονται)
forza horizon 4(ειμαι φαν του GT οποτε δεν ξερω και πολλα.τα γραφικα ομως εριξαν σαγονια)

jump force(ολοι οι ανιμε χαρακτηρες σε ενα επικο fight game,θα το λιωσω)
new console (ανακοινωσαν νεα κονσολα αλλα οχι τιποτα αλλο)

ubisoft
assasins creed odyssey(απο το gameplay μου αρεσε πολυ.αναμονη οταν θα παιχτει)

scull and bones(λιγα πραγματα ειδαμε αλλα τα μεχρι στιγμης ειναι αισιοδοξα)
beyond good and evil 2(???)

tomb raider (εδω το gameplay με εκανε να το θελω...θα δουμε.μεχρι εχτες ημουν χαλαρος)

bethesda
fallout76(μια χαρα και με μπολικο πραμα να κανεις...πολλες ωρες προβλεπονται)
starfield(νεα ip ενα teaser μονο αναμονη τον αυγουστο στο gamescon για περισσοτερα)
doom eternal(και εδω ενα teaser ....στην αναμονη)
wolfenstein 2(δεν εχω ιδεα δεν μου αρεσε και ποτε)

rage2(μια απο τα ιδια και εδω..δεν εχω ιδεα.αλλα πολυ mayhem)

gears5(excl για xbox..δεν εχω..οποτε no opinion) 

the elder scrolls 6(teaser οποτε αναμονη)

squere enix

dragon quest 6(οκ..cool αλλα δεν ειμαι φαν)

fina l fantasy xiv X monster hunter world online(παγερα αδιαφορo)

sony 

the last of us 2(το gameplay με εκανα να ανατριχιασω.αλλα δεν εδωσαν ημερ.κυκλοφ.και ξενερωσα λιγο)

death stranding(ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΘΕΝΑ!!!αρρωστησα με το gameplay.δεν εδωσαν ημερ.κυκλοφ.αρρωστησα παλι)

ghost of tsushima(must play.period)

spiderman(μπαινει στην λιστα για play γιατι δειχνει εξαιρετικο,και γιατι ειναι ο φιλικος μας γειτονας ο spiderman)

kingdom hearts 3(αναμονη τελος.δειχνει πολυ ωραιο αν και δεν ασχοληθηκα ποτε)

kingdom hearts 1-2-3 bundle(ηρθε η ωρα να ασχοληθω... :hehehe: )

resident evil 2 remake(τα μυαλα μας στο μπλεντερ....παιζει να κανω και pre-order)

sekiro:shadows die twice(μετα το επος του bloodborne αυτο που ειδα μου αρεσε πολυ.λιγο η activision στο team με φoβιζει αλλα θα δουμε)

nioh 2(απο το πουθενα εσκασε αυτο..δεν εχω ασχοληθει ακομα με το 1.)

new game + in god of war (καλο για καποιους..οχι για μενα)
control(νεα ip δειχνει πολλα υποσχομενο)
babylon fall(ενα teaser ειδαμε,αναμονη για περαιτερω)

the quiet man(αυτο που ειδα με ενθουσιασε σαν concept....κουφος που δινει πονο...αναμονη και εδω)

 

απομενει η nintendo σημερα στις 7 


σκορπιες σκεψεις:γενικα μια σχετικα ηρεμη Ε3.λιγο απογοητευτικα που δεν ειδα κατι για final fantasy 7 remake και δεν πηρα καθολου ημερομηνιες κυκλοφοριας για παιχνιδια οπως death stranding και the last of us 2..και λιγο απογοητευση για καποιους τιτλους που τους περιμενα φετος και ανακοινωθηκαν για 2019..τα περισσοτερα για το 1ο τριμηνο αλλα οκ,ειναι η αναμονη βαναυση...
απο εκει και περα για μενα φετος η sony ειχε μια πολυ χαλαρη Ε3 και αν επρεπε να το δωσω καπου το βραβειο για την καλυτερη παρουσιαση  θα πηγαινε στην microsoft..και λιγο στην bethesda...

ΑΥΤΑ απο εμενα...που κλεινουν τα ματια μου την στιγμη που γραφω...το 4 η ωρα το πρωι της sοny με εσκισε.... :deadga6:


Edited by vectrapearl, 13 June 2018 - 00:18.

                                                                       


#20 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 June 2018 - 12:21

Ποιο gameplay του Death Stranding μωρέ; Που περπάταγε και σκαρφάλωνε βράχια; Το ξέρουμε οτι είναι υπερεκτιμημένος μέχρι αηδίας ο Kojima αλλά χαλαρώστε και λιγάκι, μόνο βιντεάκια μας έχει δείξει. (Όμορφα τοπία πάντως, να δίνω και εύσημα εκεί που του αξίζουν γιατι θα με πάρετε με τις πέτρες)

 

Να συμπληρώσω επίσης οτι ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη η ανακοίνωση πως τα Yakuza έρχονται επιτέλους στα PC με τα 0 και kiwami να κάνουν την αρχή.


LfNX0dh.png


#21 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 June 2018 - 20:09

Ναι νταξ και μένα δεν με τρέλανε το Death stranding απλά περπάταγε ο τύπος αλλά από την άλλη έχουμε πήξει με τα πίου πίου.

Ας είναι κάτι που τηρεί τις ισορροπίες και όλα καλά. Επίσης τι φάση, έχει κάνει cast κανονικούς ηθοποιούς για τους κεντρικούς χαρακτήρες. Μάλλον γυρνάει την ταινία που ήθελε.

Ελπίζω να μην βγει καμία overhyped αηδία μιας και το όνομα του kojima έχει μία τάση να σπρώχνει το παιχνίδι σε άλλα μονοπάτια.

 

Εντυπωσιάστηκα με το Last of us 2, το animation το χουν πάει σε άλλο επίπεδο. Επίσης να πω την μαύρη αλήθεια το νέο assasins creed φάνηκε ενδιαφέρον με το νέο σύστημα με τις massive μάχες.

 

Νομίζω φέτος παίξανε καλή μπαλίτσα και οι δύο (Sony/MS), άντε να δούμε τι θα βγάλει και η ninty.


rsrGbGx.gif

#22 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 13 June 2018 - 00:07

άντε να δούμε τι θα βγάλει και η ninty.

  
απογοητευση....μιση ωρα εφαγε για το smash το οποιο δεν ειναι καν ετοιμο...

super mario party(ε παρτη ρε νιντεντο....)

ενα expansion για to xenoblade chronicles 3

κατα τα αλλα fortnite,resident evil 2 remake,hollow knight και db fightr z για to switch.(τιποτα δικο της)

ανακοινωσε συμβατοτητα του gamecube controller για το switch(wtf???)

το μονο ενδιαφερον ισως ηταν το daemon X machina και το fire emblem :tree houses

το octopath και το killer queen μου κανουν ποιο πολυ για mobile games παρα για μια κονσολα 300ων ευρω..

καταλαβαινω οτι η νιντεντο εχει κλιση σε ποιο νεανικο κοινο αλλα μερικες φορες κατανταει αστειο..για μενα την σωζουν η third party εταιριες...αυτη εχει κολησει στο mario και στο pokemon..βγαζει λεφτα με το τσουβαλι βεβαια αλλα για μενα που σκεφτομαι να επενδυσω κσποια χρηματα στο switch με βαζει σε 2ρες σκεψεις... 

 


Edited by vectrapearl, 13 June 2018 - 00:22.

                                                                       


#23 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 13 June 2018 - 02:14

Φίλε για το Switch και μόνο για το Breath of the Wild αξίζει. Όσο και περίεργιο να το λες για ένα game για το συγκεκριμένο Zelda με κλειστά τα μάτια!!! Από Ε3 αυτό που γούσταρα τρελά ήταν το Ghost of Tsushima!!!!! Πόσο Ιαπωνίλα σε ένα game και το βασικότερο το σύστημα μάχης και τα animations ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ για Samurai ήρωα! Ένιωθα λες και έβλεπα Samurai X! Στο Last Of Us το Gameplay από άλλον πλανήτη...Spiderman ότι καλύτερο πιθανόν σε Spidey game! Για το Death Stranding θα δούμε,δεν έδειξαν πολλά πάλι...Τέλος ...ΜΥΚΟΝΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣ! Γουστάρω νέο Assassin όσο δεν πάει!!! Πανέμορφο !

2008ipman01.jpg


#24 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 June 2018 - 06:10

 
Να συμπληρώσω επίσης οτι ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη η ανακοίνωση πως τα Yakuza έρχονται επιτέλους στα PC με τα 0 και kiwami να κάνουν την αρχή.


Και σε μισή τιμή σε σχέση με το PS4

#25 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 June 2018 - 08:21

To Ghost of Tsushima δυσκολεύομαι να το αντιπαθήσω αλλά είναι ίσως το πιο weeb δημιούργημα της τελευταίας δεκαετίας. Εδώ έφεραν τύπο ντυμένο Ιάπωνα να παίξει φλάουτο πάνω στη σκηνή για να χτίσει ατμόσφαιρα. Όταν είχα διαβάσει ότι θα αναφέρεται στην περίοδο των Μογγολικών εισβολών στην Ιαπωνία, ομολογώ ότι περίμενα κάτι πιο...πρωτότυπο, καθώς η συγκεκριμένη περίοδος δεν έχει εξερευνηθεί ουσιαστικά καθόλου στα video games. Πολλοί πιθανότατα δεν την γνωρίζουν καν. Αυτό που είδα μέχρι στιγμής είναι ένα σχετικά συμβατικό action game που υποτίθεται πως είναι open world (ναι, γιατί είναι της μόδας όλα τα παιχνίδια που έχουν ένα σχετικά μεγάλο χάρτη να χαρακτηρίζονται "open world"), αλλά δεν έδειξαν τίποτα που να υποδεικνύει ότι θα υπάρχουν ουσιαστικά interactions και κίνητρα για εξερεύνηση και αυτόνομες επιλογές. Σαν όμως να μην το είχαν τερματίσει με τον Αμερικάνο με το φλάουτο, αποφάσισαν να βάλουν τους Μογγόλους να μιλάνε μογγολικά και τους Ιάπωνες...αγγλικά!

Τα γραφικά και τα animations όντως φαίνονται ωραία (αν και δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς το Rourouni Kenshin αποτελεί υπόδειγμα animation στη σήμερον ημέρα) αλλά δεν ξέρω αν θα έχει κάτι που θα καθιστά το gameplay μη απλοϊκό και επίπεδο. Δεν είμαι σίγουρος αν αυτός που έπαιζε ήταν πραγματικά καλός ή αν η δυσκολία του gameplay κυμαίνεται σε Assasin's Creed επίπεδα. Θα δείξει.

 

Το Sekiro από την άλλη φαίνεται να είναι αρκετά καλά εκτελεσμένο, απλώς σε αντίθεση με το souls franchise φαίνεται να στοχεύει περισσότερο σε μια linear action κατεύθυνση παρά στο rpg στοιχείο, καθώς ο χαρακτήρας και τα όπλα του φαίνονται να είναι σε γενικές γραμμές preset. To θέμα είναι ότι εφόσον η συγκεκριμένη εταιρία ξέρει να φτιάχνει challenging παιχνίδια με ουσιαστικό gameplay, πιθανότατα θα καταφέρει να δώσει νόημα και αναγκαιότητα στα διαφορετικά όπλα που χειρίζεσαι ταυτόχρονα, πράγμα στο οποίο άλλα παιχνίδια του είδους αποτυγχάνουν. Επίσης έχει επιβεβαιωμένο stealth mechanic, για να μη μείνουν οι Τenchu fans εντελώς παραπονεμένοι.

 

Κατά τ' άλλα τα μόνα που προσωπικά με ενδιαφέρουν άμεσα είναι το τεράστιο update στο For Honor, που είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή που έχουν πάρει μέχρι στιγμής και δείχνει ότι το παιχνίδι πράγματι έχει περισσότερες προοπτικές απ' ότι έμοιαζε όταν βγήκε, και το Total War: Three Kingdoms, που απ' όσο gameplay έχουν δείξει, μάλλον διαψεύδει κάποιους από τους ενδιασμούς μου. Φαίνεται να έχουν μελετήσει και το setting, και τα παιχνίδια της Koei, και να χτίζουν πάνω σε αυτό. Πήραν βέβαια και την απόφαση να δημιουργήσουν ουσιαστικά δύο διαφορετικά συστήματα gameplay στο ίδιο παιχνίδι, ένα για τους συντηριτικούς fans των παλιών Total War, που μάλλον θα είναι generic και αδιάφορο, και ένα για τους fans του Rotk και του fantasy στοιχείου του setting.

 

2018 και ο οριενταλισμός δεν πέθανε ποτέ λοιπόν.


O6rrvsU.jpg


#26 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 June 2018 - 08:46

Γίνεται rerelease το Metal Wolf Chaos

 

Youtube Video

 

To ghost of tsusima φαίνεται ενδιαφέρον, είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν θα είναι τόσο open world όσο μπορεί να το σπρώχνουν με αρκετά scripted events αλλά και παλί τα γραφικά είναι εντυπωσιακά.

Τώρα γιατί ο samurai μιλάει Αγγλικά το αφήνω ασχολίαστο, γιατί φοβούνται τόσο πολύ το Ιαπωνικό dub, τουλάχιστον ας υπάρχει σαν επιλογή.

 

Άσχετο αλλά δεν βλέπω να μιλάτε για το Jump force, I am kinda excited! Στο gameplay demo δείχνουν πως θα υποστηρίζει και tags, έδειχνε ομάδα goku, naruto, luffy εναντίον freeza!

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#27 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 June 2018 - 08:57

Αν βάλουν Ιαπωνικό dub θα αλλάξει ριζικά την εμπειρία του παιχνιδιού αλλά δίνω λίγες πιθανότητες. Δε νομίζω να έχει συμβεί και ποτέ σε Αμερικανικό παιχνίδι να φτιάξει Ιαπωνικό dub, εκτός κι αν στοχεύουν να το πουλήσουν καλά στην Ιαπωνία και διαδοθεί το dub ως free dlc. Εδώ διάβασα ένα σχόλιο στο youtube από έναν Μογγόλο που λέει ότι δεν καταλαβαίνει σχεδόν τίποτα από αυτά που λένε. Παίζει να μην μπήκαν καν στην διαδικασία να χρησιμοποιήσουν Μογγόλους voice actors και να έφτιαξαν μια πρόχειρη απόδοση της γλώσσας ίσα ίσα για να τους καταδείξουν ως "βάρβαρους" και ξένους. Άλλοι λένε ότι αυτό οφείλεται στις αλλαγές που υφίσταται μια γλώσσα με το πέρασμα των χρόνων αλλά το βρίσκω απίθανο να προσπάθησαν να αποδώσουν συγκεκριμένα τα μεσαιωνικά μογγολικά, τη στιγμή που ούτε καν οι Ιάπωνες δεν μιλάνε στη γλώσσα τους.


O6rrvsU.jpg


#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 June 2018 - 10:00

LaL είδα ότι το κάνει η Sony και υπέθεσα ότι είναι inhouse αλλά τελικά είναι από την Sucker Punch. Καληνύχτα, θα μιλάνε σαν βλαχο-αμερικάνοι! =_=

Επίσης τι φάση με τα δέντρα, λες και πήρανε ότι γκραβούρες έπαιζαν στα internets και βασίσανε το art direction σε αυτές για άποψη! 


rsrGbGx.gif

#29 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 June 2018 - 10:02

Και με σπεσιαλ weeb προφορά φυσικά!


O6rrvsU.jpg


#30 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 June 2018 - 13:23

Η εισβολή των Μογγόλων είχε εξερευνηθεί παλιότερα στο Shogun Total War



Also tagged with one or more of these keywords: e3 2018, videogames