Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Spring 2018 Anime Season

spring anime 2018

  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Poll: Drop the beat (9 member(s) have cast votes)

Πόσο αισιόδοξοι κι αισιόδοξες είστε ότι δεν θα παρατήσετε καμία σειρά

  1. Πολύ (3 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. Λίγο (1 votes [11.11%])

    Percentage of vote: 11.11%

  3. Καθόλου (5 votes [55.56%])

    Percentage of vote: 55.56%

Vote Guests cannot vote

#1 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 21 March 2018 - 22:45

Άλλο ένα νήμα που αφορά τις σειρές που ίσως δούμε σε δέκα μέρες και κάτι. Γιατί το ξεκινώ τόσο νωρίς είναι ένα ερώτημα που μέχρι να απαντηθεί θα διασκεδάσω στα σίγουρα περισσότερο από όσο θα διασκέδαζα αν έβλεπα κάποιες από τις σειρές.

 

Εικόνα δεν βάζω αυτή τη φορά και αρκούμαι στον σύνδεσμο, καθώς δεν κατάφερα να κάνω ένα thumbnail της προκοπής. Γίνομαι Λουδίτης δίχως να το παρατηρώ.

 

http://image.anichart.net/i/Spring.jpg

 

Οι σειρές στις οποίες θα χαρίσω λίγη προσοχή πριν τις παρατήσω για μια λεπτομέρεια που θα με ενοχλήσει

 

  • Devil's Line το Tokyo Ghoul των φτωχών που θα το βλέπω παράλληλα με τη νέα σαιζόν του Tokyo Ghoul για να την βρίσκω συγκριτικά πιο ανεκτή.
  • Golden Kamuy γιατί από το λίγο που είδα από το manga παλεύει με αρκούδες.
  • Το Megalo Box μπορεί να είναι διασκεδαστικό αν και αντιπαθώ την ιδέα και την πρακτική ανθρώπων να δέρνονται για τη διασκέδαση άλλων.

 

Κατά τα άλλα βλέπω και σειρές με μαγικά κορίτσια αλλά και σειρές με περίληψη της οποίας και μόνο η ανάγνωση προκαλεί πονοκέφαλο με τις επιτηδευμένες λέξεις που χρησιμοποιούνται. Και αρκετές αναστάσεις παλιότερων σειρών, πράγμα που βρίσκω ταιριαστό για την Άνοιξη.

 

Ποιες είναι οι σειρές στις οποίες θα χαραμίσετε κι εσείς τον πολύτιμο χρόνο σας; Γενικά μου φαίνεται πλουσιότερη η Άνοιξη σε σειρές από ότι ήταν το Φθινόπωρο και ο Χειμώνας. Ίσως να έχει να κάνει με τις εκεί σχολικές διακοπές ή κάτι άλλο που μου διαφεύγει.



#2 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 22 March 2018 - 02:53

Steins;Gate 0 - αγαπαω στεινς ελπιζω να μην αποδειχτεί μαπα και τα χαλασει ολα

Lostorage Conflated Wixoss - εχει ηδη γινει αηδια από την προηγουμενη σεζον αλλα από ότι φαινεται αυτή πρεπει να είναι η τελευταια σεζον μιας και εχουμε σχεδόν ολες τις πρωταγωνιστριες και από τις 2 σεζον μαζεμενες εδω

Inazuma Eleven:Ares no Tenbin - ηταν να βγει το καλοκαιρι και το καθυστερησαν και το ξανα καθυστερησαν το καλο που τους θελω να φτανει εστω και λιγο το οριτζιναλ ιναζουμα

Hinamatsuri - αναγκαιo wacky comedy

Bnha 3 - διαβαζω ηδη το μανγκα οποτε ναι επισης ανυπομονω για one for all vs all for one

Amanchu s2 - πανεμορφο σολ

 

τα παραπανω είναι τα σιγουρακια μαζι με ότι άλλο προκυψει στην πορεια γτ ποτε δεν ξερεις



#3 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 22 March 2018 - 03:12

Boku 3
Lady Layton

Ψ-Nan

Πάλι λίγα


header.jpg?t=1485907896


#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 22 March 2018 - 04:30

New Logh αν κι έχω χάσει κάθε ελπίδα από τραιλερ αλλά mπορώ να ελπίζω i guess. Gegege no kitaro ....gundamu drivers, bnh3,steins0,Ψ,layton mystery maybe and whatever πιάσω στη πορεία....っ

Edited by GhostPrince, 22 March 2018 - 04:31.

フカフカ

#5 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 22 March 2018 - 07:14

Θέλω να δω πολλές από αυτή τη σεζόν αλλά λόγω χρόνου και δεδομένου ότι έχω μείνει πίσω σε κάποιες από αυτήν δεν κόβω να παρακολουθώ σταθερά πάνω από 5.  Θα βλέπω σίγουρα Hoozuki, Golden Kamui και πιθανότατα το How to Train your Dragon Hisone to Maso-tan, Mahou Shoujo Ore & το LotGH και μάλλον και το Tada-kun.

 

Από τις υπόλοιπες θέλω να τσεκάρω Hinamatsuri, 3D Kanojo, Caligula με ?, Full Metal Panic, Gurazeni, Izakaya, P5, Piano no Mori, Shoukougeki, Wotaki ni Koi, Dorei-ku και Admirari αλλά βλέπω να τις πιάνω αφού ολοκληρωθούν, μπορεί να μου ξέφυγε και καμία. Για εμένα καλή σεζόν φαίνεται ελπίζω να μην αποδειχθεί το αντίθετο.


ySss0UF.jpg


#6 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 March 2018 - 07:54

Boku 3
Lady Layton
Ψ-Nan
Πάλι λίγα


50 επεισόδια για Layton!; Από το να δω 1000 επεισόδια Conan, καλύτερα αυτό πάντως

#7 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 23 March 2018 - 03:31

Για τις μισες απο αυτες ειμαι υπερβολικα χαρουμενη εδω και αρκετο καιρο. Ειναι υπερβολικα καλη αυτη η σεζον και αν και δουλευω πολυ θελω να βρω χρονο να δω παρα πολλα!!

 

Σιγουρα θα δω : Boku no Hero Academia , FullMetall Panic , Gegege no Kitarou (πρεπει να δω και το παλιο βεβαια) , FLCL αφου κανω rewatch τα παλια και γιατι το εχω υποσχεθει καπου :P , Piano no Mori , Shokugeki no Shoma , SAO (κραξτε με αλλα εμενα μ αρεσει :P) και Tada-kun wa koi wa shinai..

 

Εχω σκοπο βεβαια να τσεκαρω και ολα τα υπολοιπα και μαλλον θα δω αρκετα απο αυτα γιατι απο λιγο ψαξιμο που εχω κανει φαινονται αρκετα promising..

 

:benkyou: Θα βαλω τα δυνατα μου να τα δω ΟΛΑ !!! 


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#8 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 23 March 2018 - 11:26

περιμενα για golden kamuy πως και πως T^T. Θα δω επισησ steins gate 0,Tokyo ghoul re αν κ δεν παιζει να ακολουθισουν το μανγκα (btw παντε διαβαστε το μανγκα ειναι πολυ καλο) και μαλον mahou shoujo ore.


320?cb=20161114052234


#9 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 23 March 2018 - 23:36

δεν με ενδιαφέρει η ανοιξη. Αλλά το καλοκαίρι!

Yoko Nishimura μουσικη παρακαλώ!

 

Youtube Video



#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 April 2018 - 09:54

Τώρα αν σας πω ότι με ψήνει το detective butt τι θα μου πείτε

 

Youtube Video

 

Επίσης τα παρακάτω δύο

 

Youtube Video

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#11 maarinos

maarinos

    Anime Freak

  • Members
  • 311 posts

Posted 19 April 2018 - 14:37

Youtube Video





Also tagged with one or more of these keywords: spring, anime, 2018