Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Gangsta.

action mature crime seinen kohske

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 15 July 2015 - 13:44

Μαρεσαν παρα πολυ τα πρωτα 2 επεισοδεια, το περιμενα με ανυπομονησια!!!!!!!

Υ.Γ.NICOLAS FTW!!!!!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#17 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 July 2015 - 10:46

2 και 3:

Spoiler:


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#18 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 16 July 2015 - 11:27

2 και 3:

Spoiler:

Ρε Nicolas FTW σου λεω :8):

Απο οτι ξερω το manga ειναι αρκετα καλο, οποτε περιμενω και το anime να μαρεσει σε αντιστοιχο βαθμο!

Μεχρι τωρα παντως μαρεσει πολυ ;)

Σωστες οι παρατηρησεις σου, θα διαφωνησω μονο σε οτι αφορα τον Worick, ε, anime ειναι οποτε ειπαν να τον κανουν λιγο πιο...ειλικρινη :P Ισχυει αυτο που λες ομως.Το οτι ειναι μισογυνης δεν νομιζω να ισχυει ωστοσο!Οπως ειπες θα ειχε την ιδια συμπεριφορα σε ολες τις γυναικες της σειρας!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#19 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 July 2015 - 16:45

O Νικόλαος, xD!, είναι ορισμός του rule of cool. Με διασκεδάζει η παρουσία του, απλώς είχα την λανθασμένη εντύπωση ότι θα βαδίσουν σε ρεαλιστικά μονοπάτια. Αν αυτή η ιδιαιτερότητα εξηγηθεί ικανοποιητικά και είναι συνεπής με το setting της σειράς τότε δεν θα έχω κανένα θέμα. Στην τελική φτιάχτηκε για να θαυμάζεις το πολεμικά του προσόντα. Γύρω από αυτά θα χτιστεί ο χαρακτήρας.

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για το manga επίσης, για αυτό και φαίνεται να έχω υψηλότερες του αναμενόμενου απαιτήσεις.

 

Θεωρώ πως δεν τον πάνε προς τον μισογυνισμό και δεν θα έχει κανένα νόημα αυτός ο χαρακτήρας να τον εκφράζει. Αυτό που μου την σπάει είναι το υφάκι του σε εκείνες τις σκηνές.

 

 


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#20 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 July 2015 - 21:14

Spoiler: 3



#21 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 July 2015 - 12:52

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#22 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 21 July 2015 - 16:41

Εγω θα το δω μολις τελειωσει ο κυκλος αν και το σεναριο φαινεται αρκετα ενδιαφερον.
Ξερουμε απο ποσα επεισοδια θα αποτελειται;


ezgif.com-resize.gif


#23 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 21 July 2015 - 18:33

Εγω θα το δω μολις τελειωσει ο κυκλος αν και το σεναριο φαινεται αρκετα ενδιαφερον.
Ξερουμε απο ποσα επεισοδια θα αποτελειται;

12 επεισοδεια φιλε!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#24 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 July 2015 - 16:16

περιμένα να ολοκληρωθεί για να το δω



#25 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 02 August 2015 - 21:01

Δεν θα πάρει και πολύ να ολοκληρωθεί, δώδεκα επεισόδια αν πιστέψουμε το mal.

 

Spoiler: 5



#26 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 02 August 2015 - 22:15

εντάξει δεν άντεξα το είδα, ωραία μεταφορά από το μανγκα ανυπομονώ να φτάσει το manga όπου η ιστορία

γίνεται ακόμη καλύτερη και πολυπλοκότερη, ωστόσο φοβάμαι πως θα μας πάρει καιρό να δούμε το τέλος

 

Δεν θα πάρει και πολύ να ολοκληρωθεί, δώδεκα επεισόδια αν πιστέψουμε το mal.

 

Spoiler: 5

 

δεν έχει να κάνει τόσο με την ίδια όσο με τα άτομα που υπήρξαν κάποτε γύρω της. 

Σύντομα θα δεις και θα βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα εκτός αν βιάζεσαι οπότε διάβασε το μανγκα



#27 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 03 August 2015 - 03:56

Spoiler: 5

 

 

 

Μιας και το είδα  και εγώ  να σημειώσω πάνω σε αυτό που λες.

Spoiler:

Posted Image


#28 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 03 August 2015 - 14:37

ναι συμφωνώ με τις οωθήκες απο πάνω για τον φόβο 

ναι θα το πει


Edited by Erisadesu, 03 August 2015 - 14:37.


#29 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 22 August 2015 - 02:28

Έτυχε να μου γυαλίσει ο τίτλος ενώ διάλεγα τόμους manga για ένα δώρο τα Χριστούγεννα... Έλεγα να περιμένω να τελειώσει η σειρά και να δω όλα τα επεισόδια μαζί... 

 

Τελικά δεν κρατήθηκα και ξεκίνησα προχθές. Επεισόδιο 7 και ΑΓΑΠΩ. Μου θυμίζει παλιές, καλές εποχές που έπαιζε το Black Lagoon~  :ureshii:

 

Ααααχ, η νοσταλγία!   :bleh:


Edited by LuluChan92, 22 August 2015 - 02:29.


#30 Alpasar

Alpasar

    Anime Newbie

  • Members
  • 157 posts

Posted 23 August 2015 - 00:27

Μου θυμίζει παλιές, καλές εποχές που έπαιζε το Black Lagoon~  :ureshii:

 

Ααααχ, η νοσταλγία!   :bleh:

 

Πραγματικά και μένα αυτό μου θύμισε ;)  Εχει ωραιο σχεδιο, δραση και πιστολιδι, τι αλλο να ζητησει κανεις :bleh:


Posted Image



Also tagged with one or more of these keywords: action, mature, crime, seinen, kohske