Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Spoilers παντού: GoT - ASOIAF

game of thrones a song of ice and fire spoilers δράκοι βυζά και ζόμπια ουπς αυτό ήταν spoiler

  • Please log in to reply
249 replies to this topic

#181 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 15 June 2015 - 08:10

Φρέσκο φρέσκο σήμερα το καινούριο και τελευταίο επεισόδιο της σειράς.

Ήθελε δεν ήθελε πάλι της Πόπης έγινε.

Spoiler:

Posted Image


#182 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 15 June 2015 - 10:34

Osama τι σου θύμισαν κι εσένα τώρα :P



#183 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 15 June 2015 - 13:55

Osama τι σου θύμισαν κι εσένα τώρα :P

 

Spoiler:


#184 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 15 June 2015 - 13:57

Αυτό το backstab δε σε πάει :P



#185 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 June 2015 - 14:07

Ικανοποιητικό τέλος. Όλοι οι χαρακτήρες ταξίδεψαν στο χρόνο και άλλαξαν στο πέμπτο κύκλο.

 

Ο Jorah τα είδε όλα από την καλή και από την ανάποδη. Εμπορευόταν σκλάβους και πουλήθηκε ως σκλάβος, κομβική στιγμή στον τρόπο που τον βλέπω.

 

Η Brienne δυστυχώς παρέμεινε κολλημένη στις υποσχέσεις της αντί να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Μου θύμισε τον Tywin, εκείνος κολλημένος με την ιδέα του οίκου του κι αυτή με ένα σύστημα αντιλήψεων που μπορεί να είναι ευγενές αλλά δεν μπορεί κι ούτε πρέπει να εφαρμόζεται σε αγενείς ανθρώπους.

 

Ευτυχώς που η άλλη αγαπημένη μου χαρακτήρας, η Daenerys, συνέχισε να αναπτύσσεται. Τα προβλήματα είναι περισσότερα από τα εφόδια που έχει για να τα λύσει κι όμως ποτέ δεν εγκατέλειψε τη προσπάθεια.

Ο ιδεαλισμός της από μόνος του δεν αρκεί για να διοικήσει και να λύνει υπαρκτά προβλήματα αλλά για αυτό υπάρχει ο πραγματισμός του Stannis που έρχεται να τη συμπληρώσει.

Δεν χρειάζεται να υπάρχει μονάρχης, μπορούν να διοικούν με συνεργασία. Όταν σκοπός είναι το κοινό καλό, δεν θα χρειαστεί να βάλουν τους εγωισμούς τους πάνω από όλα.

 

Δεν πιστεύω ότι ο Stannis πέθανε επειδή δεν έδειξαν το πτώμα του. Ο Jon από την άλλη πέθανε στα αλήθεια και αν η Melisandre δεν τον αναστήσει, δεν βλέπω άλλον τρόπο για να επιστρέψει. Απαίσια η προδοσία και ανατριχιαστικό το τέλος που μοιράστηκε με τον προκάτοχό του. Εύχομαι ένα ακόμα χειρότερο τέλος για τον διάδοχό του, κατά προτίμηση σε παγωμένα χέρια.



#186 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 June 2015 - 14:11

Spoiler:


Edited by Napster, 15 June 2015 - 14:13.


#187 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 15 June 2015 - 15:55

Αν δεν καταστρέψουν το σώμα του τότε μόνο ως ζομπι μπορεί να αναστηθεί νομίζω, πάντα αναφερόμενος στους walkers. Όσοι από αυτούς έχουν νοημοσύνη πρέπει να μεταμορφώθηκαν ως ζωντανά βρέφη.

Έτσι ακόμα κι αν αναστηθεί το σώμα, δεν θα είναι ο Jon πια αλλά αυτή η ενέργεια που ελέγχει τους νεκρούς και τους βάζει σε ένα hivemind.



#188 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 15 June 2015 - 16:02

Spoiler:

Kατα τ αλλα το επεισοδιο τα εκανε ολα ρδελομπου. Αυτο ειναι που μου τη σπαει στο GoT. Οτι για να προκαλεσει το shock τους σκοτωνει ολους ή τα ανατρεπει ολα. Το γεγονος ομως οτι χρησιμοποιει την ιδια τακτικη συνεχεια αρχιζει να μην προκαλει πλεον και τοσο shock και η σειρα γινεται προβλεψιμη...


2po6sfa_jpg.gif


#189 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 15 June 2015 - 16:49

Τι ηταν αυτο το επεισοδιο??????

Spoiler:

TMWsBT7.png        


#190 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 15 June 2015 - 17:56

Spoiler:

Spoiler σχετικά με τους Faceless Assassins:

Spoiler:


Edited by TheGunsmasha, 15 June 2015 - 17:57.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#191 Kaidou

Kaidou

    Anime Master

  • Members
  • 1,906 posts
  • LocationΑθηνα

Posted 16 June 2015 - 03:06

Spoiler:


Edited by Kaidou, 16 June 2015 - 03:09.

image.jpg


#192 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 16 June 2015 - 03:09

Στο τελευταίο βιβλίο η Melissandre βλέπει το εξής όραμα στη φωτιά:

 

"The flames crackled softly, and in their crackling she heard the whispered name Jon Snow. His long face floated before her, limned in tongues of red and orange, appearing and disappearing again, a shadow half- seen behind a fluttering curtain. Now he was a man, now a wolf, now a man again. But the skulls were here as well, the skulls were all around him."

 

Πάρτε και αυτό: http://www.huffingtonpost.com/2015/06/14/game-of-thrones-finale-jon-snow-dead_n_7557158.html


Edited by Gilmaru, 16 June 2015 - 03:11.


#193 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 16 June 2015 - 09:56

wtf....jesus....

 

δεν εχω διαβασει τα βιβλια αλλα τα σποιλερ δεν με τρελενουν κιολας σε αυτην την σειρα μονο και μονο γιατι απλα δεν αντεχω να περιμενω 1 εβδομαδα καθε φορα,οποτε και σποιλεριαζομαι μονος μου καμια φορα ,οποτε εχουμε και λεμε...

 

Spoiler:


Edited by vectrapearl, 16 June 2015 - 10:00.

                                                                       


#194 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 16 June 2015 - 11:56

Εγώ προσωπικά ξενέρωσα,βλέπω 1η σεζόν μια πληθώρα απίστευτων χαραχτήρων και φτάσαμε στη 5η και δεν έχει αφήσει τίποτα όρθιο.Επιπλέον δεν υπάρχει ένας αρσενικός χαραχτήρας που απλά να τα σπάει.Αν και ο Σνόου έφυγε όντως τότε η σείρα μένει με Σέρσει,Άρια,Καλίσι και Σάνσα.Δηλαδή κάτι σαν sex and the city ...και όχι ο Τύριον μόνος του δεν το σώζει.


2008ipman01.jpg


#195 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 16 June 2015 - 14:09

Μόνο εμένα με χάλασε ο τρόπος που έδειξαν τον θάνατο του Snow;Που τον περίμενα και πιο νωρίς κιόλας.
Έφαγε 5 μαχαιριές και μετά έπεσε.
Για τα άλλα γουστάρω ότι παθαίνει η Σέρσει σε αυτή την σεζόν αλλά έχουν ρίξει πολύ ένα τρομερό χαρακτήρα.
Α και για την κόρη του Jaime η καλύτερη στιγμή για να πεθάνει.
Μέγιστο λάθος για 'μενα που έδωσαν "μικρό" ρόλο στον Τύριον σε αυτή την σεζόν.
Στάννις ψόφα απλά.
Άρυα blind ελπίζω και πιστεύω.
Και Καλίσι ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Έχεις τον μεγαλύτερο στρατό,έχεις δράκους καλούς μαχητές και τα ξύνεις.Είμαι χίπισσα θα μείνω εδώ στο Μήριν και θα κλαίγομαι.
Επιστροφή Ντοθράκι αδιάφορη τελείως.
Μεγαλύτερη αποτυχία η Καλίσι.Από την 1η σεζόν έρχεται...Μέχρι και οι White Walkers και η ΑΕΚ   :P  ήρθαν και αυτή ακόμα.
Αν στην επόμενη σεζόν δεν κάνει κάτι ελπίζω να ψοφήσει και να πάνε all out οι δράκοι να γουστάρουμε.

Edited by teo13, 16 June 2015 - 14:11.




Also tagged with one or more of these keywords: game of thrones, a song of ice and fire, spoilers, δράκοι βυζά και ζόμπια, ουπς αυτό ήταν spoiler