Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town: A Game of Popes


  • This topic is locked This topic is locked
242 replies to this topic

#226 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 24 December 2013 - 00:17

8630-MLM20006239737_112013-C.jpg

Santa(Babba)

 

Είχες μία εξαρχής ή τη χρησιμοποίησες σε κάποιον; Κι αν είχες, σε ποιον; Ματζικα (Theodore).


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#227 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 24 December 2013 - 00:17

Άλφρεντ

 

5r0v.jpg

 

Καλά και εγώ απορώ γιατί επιμένεις να μη σκέφτεσαι.

 

 

 

 

 

 

Ψήφος η ίδια.



#228 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 24 December 2013 - 00:37

Hazama Masayoshi
222747.jpg

Ας φάμε την παπια λοιπόν. Αν και ο buttler έχει πει παρα πολλές βλακείες μέχρι τώρα αδύνατο να πιστέψω ότι είναι δολοφόνος και επελεχε να στείλει σε ισοπαλία τον πρώτο γύρο και να μην με σκοτώσει μέχρι τώρα. Αν η παπια είναι αθώα στον επόμενο γύρο πάντως θα σε ψηφίσω ότι και να γίνει.


Posted Image

#229 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 24 December 2013 - 00:51

Άλφρεντ

 

5r0v.jpg

 

Ποιες ακριβώς είναι οι βλακείες που έχω πει μέχρι τώρα νεαρέ μου;

Και δεν αντιλέγω, ίσως να έχω πει κάποια λάθος πράγματα.

Ουδείς αλάθητος.

Αλλά τουλάχιστον ενδιαφερόμουν να μιλήσω για να βρω τους ενόχους.

Αν μέσα σε αυτά που είπα ήταν και μερικές βλακείες πιστεύω είναι κομματάκι καλύτερο από το να σώπαινα και απλώς να ψήφιζα.

 

Αν η Μάτζικα (Theodore) είναι αθώα όπως λες, τότε ο ένοχος θα είναι ο Thrall (demonicMC).

Γιατί να με πιστέψεις;

Δεν ξέρω. Κάτσε σκέψου.


Edited by Fandom, 24 December 2013 - 01:05.


#230 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 24 December 2013 - 00:52

315_santa_jesus.gif

Santa(babba)

 

Δεν είπα ότι προτιμώ να φάμε την πάπια. Κι ο Alfred(fandom) είναι μια χαρά επιλογή.

Άντε, καλά, θα πω την αλήθεια.

Δε με νοιάζει ποιος θα φύγει.

Θέλω να τρολλάρω τον Jesus με μια ισοβαθμία όπου κανείς δε θα μπορεί να αλλάξει γνώμη.

Οπότε, θα κριθεί το αποτέλεσμα στην τύχη και θα αναγκαστεί να αλλάξει γνώμη για τον τρόπο διαχείρισης των ισοβαθμιών.

Του τη φυλάω από τότε που κέρδισε στα ζάρια τα Χριστούγεννα των Ορθόδοξων... 

 

409268_2964598237795_1346800888_3158221_


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#231 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 24 December 2013 - 01:07

Άλφρεντ

 

5r0v.jpg

 

Ναι οκ. Αν θέλετε να τρόλλάρετε ψηφίστε όλοι εμένα.

Να με απαλλάξετε από άλλη μια ακόμα ανούσια μέρα.

hf



#232 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 24 December 2013 - 01:59

Thrall, Warchief Of The Horde

 

 

images_zps72aef8f4.jpg

 

 

 

Δυστυχώς Αλφρεντ (Fandom) , σε ακόμα μία ενσάρκωση μου δε στάθηκα τυχερός και είμαι και πάλι αθώος ( :P ), αλλά δε μπορώ να πω το ίδιο και για την πάπια (Theodore) .  Also no trollerino pleaserino, πρέπει να επιστρέψω να ηγηθώ της ορδής μου, ένας θεός ξέρει πόσο καιρός θα μας πάρει για να φτάσουμε στο Kalimdor με αυτό το ρυθμό. Εγώ σας λέω ότι ψηφίζοντας το παπί, το game of popes θα τελειώσει σε αυτόν το γύρο.



#233 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 December 2013 - 13:27

Νύχτωσε.


Λεεεεεεεεπόν. Το κέρμα χτυπάει ξανά.

 

Κορώνα: Πεθαίνει ο Fandom

 

Γράμματα: Πεθαίνει ο Theodore

 

Χρησιμοποιώ το http://www.random.org/coins/ και ρίχνω ένα νόμισμα του ενός (1) ευρώ.

 

Αποτέλεσμα:

 

obverse.jpg

.

Κορώνα. Πεθαίνει ο Fandom.


Edited by Osama Bin Laden, 24 December 2013 - 13:29.


#234 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 December 2013 - 14:59

Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013, 22:45

 

Ο Maxwell πέταξε το κέρμα στον αέρα και όλα τα κεφάλια στο δωμάτιο ακολούθησαν την πορεία του. Το νόμισμα έκανε τρεις ή τέσσερις στροφές στον αέρα και έπειτα έπεσε βαρύ στο πάτωμα. Έπειτα, ο ιερέας γονάτησε και το κοίταξε, και οι καλεσμένοι έκαναν "πηγαδάκι" όρθιοι ώστε να δουν και αυτοί το αποτέλεσμα.

 

"Κορώνα...", μουρμούρησε. "Ο Alfred πρέπει να πεθάνει..."

 

Έπειτα, όλα τα κεφάλια στράφηκαν προς τον Alfred, ο οποίος ήταν ο μόνος, πέρα από τον Anderson μπροστά στην τηλεόραση, που δεν είχε πάει για να δει τι είχε φέρει το νόμισμα και καθόταν ήρεμος σε μια πολυθρόνα πίνοντας τσάι.

 

"Αφήστε με να φανταστώ, κυρίες και κύριοι. Το νόμισμα είπε ότι εγώ πρέπει να πεθάνω, σωστά;", ρώτησε ο μπάτλερ ρουφώντας μια γουλιά τσάι.

 

"Ναι, πεθαίνεις.", απάντησε κοφτά ο Maxwell. "Σε θεωρούμε ένοχο, συνεπώς πρέπει και να πεθάνεις. Λοιπόν, ας τελειώνουμε."

 

Προς έκπληξη όλων, ο Alfred γέλασε και σηκώθηκε από την καρέκλα. "Με το συμπάθειο, αλλά είστε όλοι σας ανόητοι. Κυρίες και κύριοι, δεν είμαστε σε αστυνομική νουβέλα του δεκάτου ενάτου αιώνα. Ο μπάτλερ δεν είναι πάντα ο ένοχος, αλλά δεν βαριέστε... Που χρόνος για πρωτοτυπίες όταν βιαζόμαστε όλοι τόσο πολύ. Για αυτό λοιπόν, ομολογώ. Εγώ το έκανα! Εγώ, ο μπάτλερ είμαι ο δολοφόνος! Επίσης εγώ είμαι αυτός που σκότωσε τον Μουφάσα, τον Kέννεντι και τα κοτοπουλάκια για το πρωινό σας."

 

"Αλήθεια;", ρώτησε ο Lupin.

 

"Φυσικά και όχι, κακό αντίγραφο του στυλ των Eighties. "Σας ειρωνεύομαι."

 

"Ειρωνέψου όσο θες παππού γιατί με την ειρωνία δεν θα αλλάξει το γεγονός ότι o Anderson θα σε σκοτώσει. Anderson, τώρα.", είπε ο Maxwell και χτύπησε τα δάχτυλά του. 

 

Ο Anderson δεν κούνησε ούτε δαχτυλάκι.

 

"Anderson;"

 

"Αργότερα...", απάντησε ο Anderson. "Τώρα βλέπω το season's finale."

 

"ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ. ΞΕΚΟΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ GOSSIP GIRL ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΟΟΟΟΟΥ!", φώναξε έξαλλος ο Maxwell δείχνοντας τον Alfred.

 

"Σε ένα τέταρτο. Δεν θα πάει πουθενά, έτσι και αλλιώς."

 

"Άρα τι γίνεται; Πότε πεθαίνω; Και από ποιον; Θα υποφέρω; Θα πεθάνω τόσο που θα χάσω το αυριανό απογευματινό τσάι ή υπάρχει περίπτωση να πληρώσω κάποιον για καμιά αναστασούλα;", ρώτησε ειρωνικά ο Alfred.

 

Ο Maxwell ανάσαινε βαριά από τα νεύρα, αλλά ένα χνουδωτό χέρι που τον χτύπησε φιλικά στην πλάτη, τον ηρέμησε.

 

"Χοχοχο, μην ανησυχείς! Αφού δεν μπορεί να τον σκοτώσει ο Anderson, θα τον σκοτώσω εγώ, ιερέα!", είπε γελώντας ο Santa Claus.

 

"Μπα; Και για πείτε μου, κύριε Claus, πως αυτός που έδιωξε τον Christ από το "Christ-mas" και πρόσθεσε περισσότερο "mass", θα μπορέσει να με σκοτώσει;", ρώτησε ο Alfred. "Πάω στοίχημα ότι θα κάνετε δυο βήματα και θα πέσετε κάτω κουρασμένος."

 

Ο Santa Claus τα πήρε στο κρανίο.

 

"Ψιτ, νεαρέ, παίζω εντός έδρας, μην το ξεχνάς. Καλά θα κάνεις να με σεβαστείς."

 

"Αλλιώς τι, κύριε; Αυτό το "αλλιώς" περιμένουμε όλοι με ανυπομονησία. Θα με μπουκώσετε με παιχνίδια μέχρι να πνιγώ;"

 

"Ψιτ, νεαρέ, είμαι ο Santa Claus, ο δυνατότερος μεταλλαγμένος στον κόσμο και μόλις με προσέβαλες. Ετοιμάσου να πεθάνεις!"

 

"Μα θα πεθάνω, κύριε Claus. Απλώς, όχι ακόμα, και ίσως όχι από εσάς."

 

Έπειτα ο Alfred γύρισε και υποκλίθηκε στους υπόλοιπους καλεσμένους και τον Maxwell.

 

"Οπότε, εις το επανιδείν, κυρίες και κύριοι. Θα τα πούμε σύντομα, ίσως πιο σύντομα από όσο φαντάζεστε. Τώρα, συγχωρέστε με αλλά έχω μια δουλειά να κάνω που δεν μπορεί να περιμένει."

 

Έπειτα, πριν προλάβει να αντιδράσει ο Santa Claus, o Alfred πέταξε κάτι κάτω και όλο το δωμάτιο γέμισε καπνό.

 

Μόλις ο καπνός καθάρισε, ο Alfred είχε εξαφανιστεί και μαζί του είχε εξαφανιστεί και ο Anderson μπροστά από την τηλεόραση.

 

"Κυνηγήστε τον!", φώναξε ο Santa Claus και ετοιμάστηκε να φύγει, όμως το χέρι του Maxwell τον σταμάτησε.

 

"Κανείς δεν θα κυνηγήσει κανένα. Ο Anderson ανέλαβε δουλειά."

 

"Μα είπα ότι θα τον σκοτώσω και θα--"

 

"Απλώς πήγαινε στο δωμάτιό σου, Άγιε. Ο Alfred δεν σε αφορά πλέον."

 

O Santa Claus μουρμούρησε νευριασμένα κάτι μέσα από τα δόντια του αλλά δεν είπε τίποτα και κατευθύνθηκε προς την πόρτα.

 

"Και οι υπόλοιποι στα δωμάτιά σας, αμέσως.", είπε ο Maxwell. "Κλειδώστε πόρτες και παράθυρα απόψε γιατί η αποψινή νύχτα προβλέπεται σκοτεινή και γεμάτη τρόμους..."

 

 

--------------------------------

t64i.jpg

 

 

1 Black Kaiser (Deadpool - Marvel Universe) Δολοφόνος
2 John Crabs (General Wang Qi - Kingdom) Αθώος

3 OdyMonaxos (Archibald Haddock - The Adventures of TinTin) Αθώος
4 Fandom (Alfred Pennyworth - DC Universe) Αθώος

5 Night Wizard Seal (Wanda Maximoff - Marvel Universe) Δολοφόνος
6 Babba (Santa Claus - Marvel Universe)

5 TheGunsmasha (Furra Kafuka - Sayonara Zetsubou Sensei) Αθώος
8 Ghostprince (Lupin - Lupin III)

9 Vagelio (Haru - Gingitsune) Αθώος
10 Lord Leon (Rorschach - Watchmen) Αθώος
11 Cloudy-Sky (Masayoshi Hazama - Samurai Flamenco)

12 Glykompoumpoukozouzounos (Bianca Castafiore - The Adventures of TinTin) Επιθεωρητής
13 demonicMC (Thrall - World Of Warcraft: The Comic)

14 Maya-chan (Scrooge McDuck - Disney Universe) Αθώος
15 Theodore (Magica de Spell - Disney Universe)

16 Fallen_Mpougatsa (Ηei/Lee Hyunsik - Darker than Black) Αθώος

17 Kalamaris (Dogbert - Dilbert) Αθώος
18 Jorg (Gintarou - Gingitsune) Επιθεωρητής
19 Kai (Hades - Hercules) Δολοφόνος
20 redqueen (Don Valentino - Cuticle Tantei Inaba) Δολοφόνος βρασμένος με λεμονάκι

 

--------------------------------

Πέφτει η νύχτα.

 



#235 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 December 2013 - 20:35

Τρίτη 5 Μαρτίου 2013, 6:30

 

 

O Maxwell πετάχτηκε ταραγμένος. Άραγε, πόση ώρα τον είχε πάρει ο ύπνος στο δωμάτιο ελέγχου; Ήταν σίγουρα δυο ώρες, μπορεί και παραπάνω. 

 

Κοιτώντας γύρω του, παρατήρησε ότι ο Anderson και ο Izaya δεν βρίσκονταν στο δωμάτιο.

 

"Περιέργο, που είναι αυτοί οι δύο; Αν υποθέσουμε ότι ο Anderson κυνηγάει ακόμα τον Alfred ή βλέπει εκείνη την ηλίθια την σειρά, ο Izaya θα έπρεπε να είναι εδώ να τον αντικαθιστά.", σκέφτηκε.

 

Σηκώθηκε ήρεμα και πήγε προς τις κάμερες ασφαλείας.

 

"Περίεργο... τα πάντα φαίνεται να είναι ήσυχα απόψε..."

 

Εκείνη την στιγμή, ο Izaya μπήκε μέσα κοπανώντας την πόρτα.

 

"Yo, αφεντικό. Καλά ξυπνητούρια!"

 

"Τι έγινε, που ήσουν;"

 

"Βαρέθηκα να βλέπω στις οθόνες δωμάτια και διαδρόμους στους οποίους δεν γίνεται τίποτα και πήγα να αράξω στην τηλεόραση του Anderson. Αλήθεια, ήξερες ότι στo Gossip Gi--"

 

"Γραμμένη την έχω την σειρά! O Anderson ακόμα κυνηγάει τον Alfred; Και τι εννοείς με το "δεν γίνεται τίποτα;" Δεν συνέβη τίποτα όλο το βράδυ;"

 

"Καταρχάς, ναι, ο Anderson κυνηγάει ακόμα τον Alfred και δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του. Όσο για την ησυχία, δεν συνέβη τίποτα απολύτως όλη την νύχτα, αφεντικό. Φαίνεται ότι για κάποιο περίεργο λόγο, κανείς δεν πέθανε σήμερα το βραδυ. Τόσο το καλύτερο για όλους μας. Με τους διαδόχους έτοιμους για πόλεμο, μια νύχτα ανάπαυλας έκανε σε όλους μας πολύ καλό."

 

Ο Maxwell έμεινε για λίγο σκεπτικός. 

 

"Δεν μου αρέσει αυτό. Θυμίζει την ησυχία πριν την καταιγίδα..."

 

Ο Izaya δεν απάντησε αλλά το χαμόγελο έφυγε από το πρόσωπό του.

 

"Όπως και να έχει, από την στιγμή που δεν έχουμε άλλες εντολές, συνεχίζουμε την ίδια διαδικασία."

 

"Πολύ καλά.", απάντησε ο Izaya. "Λοιπόν, γυρίζω και εγώ στην δουλειά μου. Υπάρχουν κάποια πράγματα ακόμα να ανακαλύψουμε πριν έρθει η καταιγίδα. Τα λέμε αργότερα αφεντικό.

 

Ο Maxwell δεν απάντησε. Έπειτα, εριξε μια τελευταία ματιά στις οθόνες και βγήκε από το δωμάτιο ελέγχου για να πάει να υποδεχθεί τους καλεσμένους.

 

-------------------------------------------------------

Τρίτη 5 Μαρτίου 2013, 7:30

 

 

Enrico Maxwell (your host and GM)

 

fnrq.jpg

 

Καλημέρα σας. Η νύχτα αποδείχτηκε τελικά υπερβολικά ήσυχη αλλά μην αφήσετε αυτήν την ησυχία να σας ξεγελάσει. Τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται. Συνεχίστε να κάνετε αυτό που ξέρετε καλύτερα αλλά να είστε φρόνιμοι, έτσι;

 

 

Η νύχτα πέφτει αύριο Τετάρτη στις 19:00 αλλά υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να παρατείνω την μέρα λόγω Χριστουγέννων μέχρι το πρωί της Πέμπτης.

 

 

 

 

 



#236 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 24 December 2013 - 20:54

h2B36A25E

Santa(Babba)

 

You have been trolled. I win :D

Σιγά μην κοιμόμουν στον σάκο.

Το να σε κερδίσω δεν αρκεί, πρέπει να σε αναγκάσω να πιστέψεις σε μένα.

Το δώρο σου για φέτος είναι μια συμβουλή: «Όλοι λένε ψέμματα. Ακόμα και οι άγιοι.» 

Γιατί με πιστεύεις, αν δεν πιστεύεις σε μένα;

Σου δίνω όμως άλλη μια ευκαιρία τελευταίε δολοφόνε, Magica(Theodore), να παίξουμε ξανά στα ζάρια τη ζωή σου.

Δε θέλω να τελειώσουν όλα με ζωντανό τον Lupin(Ghostprince). Έχει στα χέρια του αίμα αθώου. Αμάρτησε και πρέπει να πληρώσει, όπως κι εσύ. Ακολούθησέ με και άσε την τύχη να κρίνει ποιος από τους δυο σας θα ζήσει ή θα πεθάνει.

 

Χο, χο, χο!

laughing-santa.jpg


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#237 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 24 December 2013 - 23:59

Lupin (ghostprince)

 

LupinIIITatticheangeli12.jpg

 

Τελικά ο Άλφυ μας βγήκε αθώος όπως έλεγε, δεν μας δουλευε...αν είναι έτσι πιστεύω πως πρέπει να τον ακούσουμε και να πάμε προς το παπί(theodore) μπας και τελιώσει αυτό το πράμα. Με έχει κόψει κιη λόρδα.

*ρίχνει μια ματιά ενώ του τρέχουν τα σάλια*


フカフカ

#238 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 25 December 2013 - 04:34

Thrall Warchief Of The Horde

 

Shamanthrall_zps0db37222.png

 

Πανέμορφα, φάγαμε τον Άλφρεντ και χάσαμε ολόκληρη μέρα, γιατί προσπαθείς ακόμα Μάτζικα (Theodore) ;



#239 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 25 December 2013 - 11:52

Μάτζικα Ντε Σπελ

sdPSWQf.png

 

*κάθεται στο περβάζι με ένα φλιτζάνι τσάι*

 

«Είμαι σε δίλημμα· να παίξω το παιχνίδι σου, χοντρέ (Babba) ή το δικό μου; Την δεκάρα δεν την πήρα ποτέ, τι νόημα έχει όλο αυτό... *ένα δάκρυ κυλάει στο ράμφος της*

Καταστρώνω ένα σχέδιο σαν και αυτό, όλα είναι κανονισμένα, η τυχερή δεκάρα του γεροπαπιού είναι 100% δική μου και μετά εμφανίζεστε ΟΛΟΙ εσείς και χώνεστε σαν να μην πω τι.

Ας πω μερικά πράγματα, που ίσως κάποιοι έχουν καταλάβει ήδη: ο άχρηστος (Ghostprince) όντως πυροβόλησε δύο φορές, η πρώτη σφαίρα, απλώς, έφαγε εκείνον τον τέτοιο τον κακόμοιρο (John Crabs), εγώ άλλον είχα κανονίσει να μαγέψω αλλά ήταν μέσα σε έναν σάκο και δεν έπιανε τίποτα! Οπότε μην μου φορτώσετε τον θάνατο ΚΑΙ αυτού!

 

*χτυπάει τα δάχτυλά της και το φλιτζάνι γεμίζει ξανά*

 

«Σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα, γιατί τα δικά μου... θα είναι τα χειρότερα... ΚΑΤΑΡΑ, ΑΝΑΘΕΜΑΑΑΑΑΑΑΑ! Αφού το ξέραμε ότι ο καπετάνιος (OdyMonaxos) είναι πάντα μόνο λόγια για την προσοχή και ποτέ δεν έχει πάρει θέση ενδιαφέροντος... γιατί πέσαμε στην παγίδα; Δηλαδή οι άλλοι, οι άχρηστοι, εγώ, μάγισσα ολκής, τα 'λεγα...

Αλλά, εντάξει· χαλάλι! Είχε λίγη πλάκα όλο αυτό (και τζάμπα φαΐ)».

 

*σηκώνεται όρθια και ένας δυνατός άνεμος φυσάει από το πουθενά, φουσκώνοντας τις κουρτίνες, τρίζοντας τις πόρτες*

 

«Μην νομίσετε, ανόητοι, ότι θα καθίσω εδώ να με φάτε, ιερείς. Εγώ είμαι η Μάτζικα! Γενικώς, άτυχη, μεν, αλλά πανούργα δε!

 

*ανεβαίνει στο σκουπόξυλό της, το ψηλότερο παράθυρο ανοίγει*

 

«Έχετε γειααααα, κορόι-» *τρακάρει στον πολυέλαιο και πέφτει κάτω, αναίσθητη, με ένα ηλίθιο χαμόγελο*


Edited by Theodore :D, 25 December 2013 - 11:53.


#240 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 25 December 2013 - 12:20

EricNinaltowski.jpg

Santa(Babba)

 

Μα τα χίλια καμπανάκια, σε καταλαβαίνω μικρή μου μάγισσα.

Όλοι τα περνάμε αυτά.

Κι εγώ έκανα 700 χρόνια φυλακή για μια μικρή προσωρινή απερισκεψία.

 

Youtube Video

 

Καλά Χριστούγεννα, αγάπη ειρήνη και ευτυχία σε όλον τον κόσμο.

Lupin(Ghostprince).


ΥΓ: Εκείνο το βράδυ στον σάκο βρισκόταν ο hazama. Όπως και χτες, τη δεύτερη φορά που δεν έπιασαν τα μαγικά σου. Ήταν γραφτό του να ζήσει.


bonus: Nύχτες στο μυαλό του Άη Βασίλη

 

night 1: protect santa(babba)

"«Γαμώτο!», ακούστηκε να λέει ο Santa(Babba) καθώς είδε να χύνετε στο σεντόνι του το ζεστό ποτήρι γάλα που βρισκόταν στο κομοδίνο για την περίπτωση που διψούσε τη νύχτα. «Δε βαριέσαι, θα κοιμηθώ μέσα στον σάκο. Εκεί δε θα με ενοχλήσει κανείς.»"

 

night 2: protect hazama(cloud)

"Αυτός ο hazama με εκνευρίζει. Ακούς εκεί δωράκι τώρα, 10 μήνες πριν τα Χριστούγεννα! Θα περάσει ένα βράδυ μέσα στον σάκο μου για να στρώσει. Θα τον κουκουλώσω και θα τον αφήσω εκεί να περάσει τη νύχτα. Να δούμε αν το πρωί θα έχει πάλι απαιτήσεις!" 
 
night 3: protect Bianca(TP)
Την κακούργα! Πρώτα με ζάλισε με την πολυλογία της και τώρα δε με αφήνει να λάμψω. Θα την κλείσω στον σάκο μέχρι να μάθει να τραγουδά τα κάλαντα στα Σουαχίλι! Χο, χο, χο!
 
night 4: protect Hei (FAI)
Xo! Μιας και είναι πλέον έθιμο, ας βάλω έναν ακόμα στον σάκο. Μα ποιον; Λες και έχει σημασία! Το βρήκα, τον Λι! Θα τον ξεναγήσω στη μαγική διάσταση του σάκου, γιατί τον συμπαθώ. Θα του πάρει μέχρι το ξημέρωμα να δει όλη την αποθήκη με τις κούκλες!

Νομίζω πως είμαστε και μακρινοί συγγενείς, άλλωστε. Εκεί με φωνάζουν Άγιο Βασί-Λι!

 
night 5: protect hazama(cloud)
Ελπίζω ο αχρείος δολοφόνος να πάει να φάει κανέναν επιβεβαιωμένο αθώο και να μη την πέσει σε μένα ή τον alfred(fandom).

Anyway, ο hazama δεν το έμαθε το μάθημά του. Άλλη μια νύχτα στον σάκο. Επανάληψη και μετά διαγώνισμα.

 

night 6: protect santa(babba)

Νάνι στο σάκο σήμερα. Στον Άγιο Βασίλη δεν πιστεύουν, οπότε θα πρέπει να φτιάξω μια ιστορία με τον δόκτωρ Βασίλη.

Και δε βρίσκω και καμιά εικόνα από το comic όπου οι τάρανδοι αποδεικνύεται ότι ήταν εξωγήινοι πολεμιστές/κατάσκοποι.

 

night 7: protect hazama(cloud)

«Λοιπόν, αυτός ο hazama, πολύ καλό παιδί. Σκούπισε, σφουγγάρισε, τακτοποίησε τα παιχνίδια, έλαμψε ο σάκος από καθαριότητα! Πήγα χτες να ξαπλώσω και μύριζε λεβάντα. Μόνο που το πρωί, καθώς έτρωγα κουλουράκια αγουροξυπνημένος, έριξα το πιάτο και γέμισε παντού ψίχουλα. Πρέπει οπωσδήποτε να τον φωνάξω και σήμερα, αχούρι έγινε πάλι εκεί μέσα. Ίσως αφήσω και καμιά λερωμένη στολή για μπουγάδα. Μα τι καλό παιδί!»

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.