Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR Town: A Game of Popes


  • This topic is locked This topic is locked
242 replies to this topic

#211 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 23 December 2013 - 16:06

Thrall, Warchief Of The Horde

 

 

 

 

Καλή μου Μάτζικα (Theodore) , αν ο  άγιος (babba) δεν είναι ο γιατρός, γιατί ο πραγματικός γιατρός δεν έχει βγει μέχρι τώρα να το δηλώσει; Ο ένας δολοφόνος ο οποίος απέμεινε, θα είναι σίγουρα ένας από τους δύο τότε. Αν είχε εμφανιστεί στον προηγούμενο γύρο, ή ακόμα και σε αυτόν, το πολύ που θα χάναμε θα ήταν ένας ακόμα γύρος για να τελειώσουμε, είτε τον ένα θυσιάζαμε, είτε τον άλλο.  Δε σκέφτεσαι πολύ και φοβάμαι πως κάτι πάει στραβά μαζί σου. 

 

 

edit για συντακτικά και γραμματικά λάθη


Edited by demonicMC, 23 December 2013 - 16:07.


#212 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 23 December 2013 - 16:28

Άλφρεντ

 

e7xu.jpg

 

Santa (Babba) ξαφνικά νιώθω πολύ χαζός.

Δεν το είχα σκεφτεί καθόλου αυτό.

Είχα ξεχάσει και την ύπαρξη του.

Εγώ δεν είμαι πάντως.

 

Αλλά μου κάνει εντύπωση που αρκετοί με υποτπεύεστε ακόμα.

 

Τέλος πάντων, εγώ προς το παρόν μένω στην Ματζικα (Theodore) εκτός αν αλλάξει κάτι.



#213 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 23 December 2013 - 20:23

Lupin [GhostPrince]

 

Οριστε τι καταφέρατε που δεν με ακούτε, χαχχαχι! Κιάλοι αθώοι βρέθηκαν θύματα του δολοφώνου μας. Εγώ θα επιμείνω πως ένας απτους δύο φίλους μας, τον άγιο βασίλη[babba] ή τον Άλφρεντ[Fandom] είναι ο ενόχος μας.


Lupin [GhostPrince]

 

Οριστε τι καταφέρατε που δεν με ακούτε, χαχχαχι! Κιάλοι αθώοι βρέθηκαν θύματα του δολοφώνου μας. Εγώ θα επιμείνω πως ένας απτους δύο φίλους μας, τον άγιο βασίλη[babba] ή τον Άλφρεντ[Fandom] είναι ο ενόχος μας.


フカフカ

#214 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 23 December 2013 - 21:24

Hazama Masayoshi
216263.jpg

Seriously ποιος είναι? Ψηφίζω τον ευατό μου μέχρι να αποκαλυφθεί ο εκδικητής.


Posted Image

#215 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 23 December 2013 - 21:34

Άλφρεντ

 

e7xu.jpg

 

Επειδή με κάνεις να εύχομαι να ήταν η Furra (TheGunsmasha) εδώ και όχι εσύ, μπορείς να μου εξηγήσεις κάποια πράγματα;

Γιατί προφανώς πάσχω από άνοια και μου διαφεύγουν διάφορα.

Ω εσύ πανέξυπνε κλέφτη Lupin(Ghostprince), πότε ακριβώς έπρεπε να σε ακούσουμε και δεν το κάναμε και εξαιτίας μας πέθαναν αθώοι;

Να έχεις καταλάβει τι γινόταν με όλους εμάς τους υπόλοιπους όλες αυτές τις μέρες έχω πάψει να το ελπίζω εδώ και καιρό.

Αλλά τουλάχιστον έχεις καταλάβει τι κάνεις εσύ τόσο καιρό;

Θες να σου θυμίσω ποιους έχεις κατηγορήσει μέχρι τώρα;

 

Hazama (Cloudy-Sky), αθώος.

Furra (TheGunsmasha), αθώος.

Haru (Vagelio), αθώα.

Santa (Babba), γιατρός.

Εμένα, που στο λέω εγώ αν και δεν περιμένω να το καταλάβεις αλλά είμαι αθώος.

 

Οπότε για πες μου, πότε ακριβώς έπρεπε να σε ακούσουμε;

Όταν αγνοούσες επιδεικτικά τους επιβεβαιωμένους ενόχους και ψήφιζες αθώους;

Όταν παρόλο που αποδέχτηκες και συμφώνησες και εσύ με το γεγονός ότι η Bianca (Glykompoumpoukozouzounos) ήταν όντως επιθεωρητής συνέχισες να θεωρείς υποπτους τους αθώοους που μας είχε υποδείξει;

Πραγματικά για πες μου πότε έπρεπε να σε ακούσουμε;

 

Και επειδή σε έχουν καταλάβει και οι πέτρες, ξέρω ακριβώς πως θα μου απαντήσεις.

"Ωχ, τι έγινε Άλφυ; Σε θίξαμε; Είσαι δολοφόνος."

 

 

Προς ορισμένους από τους υπόλοιπους αθώους, επιμένετε εδώ και μέρες να καταδικάζετε τους εαυτούς σας.

Συγχαρητήρια.

 

Ας βγει τώρα ο τιμωρός και ας πει ποιος είναι.

Μακάρι να είναι ο Thrall (demonicMC) όπως θέλω να πιστεύω.

 

Santa (Babba), σε περίπτωση που γίνει άλλη μια βλακεία σήμερα, πριν σου είχα πει να σκεφτείς κάτι.

Σε παρακαλώ, κάν' το.



#216 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 23 December 2013 - 22:28

16690357-foto-de-santa-claus-sentado-en-

Santa(Babba)

 

Παρακαλώ ο εκδικητής να βγει και να αποκαλυφθεί άμεσα για να κερδίσει ασυλία.

 

Εφόσον δεν είναι ο Alfred(fandom), ούτε ο Hazama, επιβεβαιώστε και οι υπόλοιποι ότι δεν είστε, να καταλήξουμε κάποια στιγμή .


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#217 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 23 December 2013 - 22:41

Lupin [ghostprince]

 

LupinIIITesorimondo31.jpg

 

Καλα λοιπόν αφου το φτάσαμε εκεί που το φτάσαμε και έχω αρχίσει να γελάω με αυτό που συμβαίνει εδώ μέσα....ας ακολουθήσω την πρόταση του άγιου και να αποκαλύψω την ταυτότητά μου!

 

χιχιχι....ΝΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΚΔΙΚΙΤΗΣ!!!  Ελπίζω να εικανοποιήθηκε τώρα και ο δολοφώνος μας, ο Άλφυ(Fandom), μιας και έχω πιστεί ότι αυτός είναι εδώ και καιρό απλά προσπαθεί να κρυφτεί με το θέλω να σας βοηθησω, δίνωντας τίτλους σε όλους, χιχιχι!


Edited by GhostPrince, 23 December 2013 - 22:49.

フカフカ

#218 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 23 December 2013 - 22:52

wasted-142.jpg

Santa(Babba)

 

Αξιότιμε τιμωρέ της κακιάς ώρας...

Μήπως έχεις καμιά σφαιρούλα διαθέσιμη;

 

Μεταξύ των Alfred(Fandom), Thrall(demonicMC) και Magica(Theodore) είναι ο τελευταίος δολοφόνος. Επιβεβαιωμένα και χωρίς υποθέσεις.

Έναν θα βγάλουμε σήμερα.

Μπορείς να ξεφορτωθείς έναν από τους άλλους 2 το βράδυ να πάμε κι εμείς επιτέλους διακοπές;


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#219 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 23 December 2013 - 23:14

Άλφρεντ

 


e7xu.jpg

 

Lupin (Ghostprince) έτσι από περιέργεια, πόσο σίγουρος είσαι;

Όσο σίγουρος ήσουν και για τους υπόλοιπους αθώους που κατηγόρησες;

Να φανταστώ δε θες να ξεφεύγεις από τα τετριμμένα, ε;

Γιαυτό συνεχίζεις και κατηγορείς μόνο αθωους.

 

Παρεπιπτόντως, έκανες καταπληκτική δουλειά μέχρι τώρα.

Είχες δύο σφαίρες, 4 επιβεβαιωμένους δολοφόνους και σκότωσες μόνο τον έναν.

Πρέπει να νιώθεις περήφανος.

Α ρε Furra (TheGunsmasha) που είσαι τέτοιες ώρες.

 

Santa (Babba), πίστευα πως είχα δείξει ότι ήμουν αθώος.

Προφανώς έκανα λάθος.

Πίστευα ότι με κατηγόρησες στην αρχή αλλά μετά θα άλλαζες ψήφο, όπως έκανες κάθε μέρα.

Πάλι έκανα λάθος.

Αυτή τη στιγμή κάνεις και εσύ λάθος.

 

Τέλος πάντων, όχι ότι έχει σημασία γιατί αν τα υπολογίζω σωστά ο δολοφόνος που έχει απομείνει είναι αδύνατον να μας σκοτώσει όλους.

Στην καλύτερη, για αυτόν, θα μείνει στο τέλος μόνος εναντίον δύο αθώων.

Απλώς θα ήθελα να μείνω και εγώ ως το τέλος.

Αυτά.

 

 

Ματζικα (Theodore)

 

 

 

 

Α, κάτι που ξέχασα.

Ο μόνος τρόπος για να χάσουμε είναι αν ο επιτυχημένος εκδικητής μας σκοτώσει κάποιον επιβεβαιωμένο αθώο.

Και μιας και μετά από μένα ο πιο ύποπτος σύμφωνα με τον Lupin (Ghostprince) είναι ο Santa (Babba).... ΟΥΠΣ.


Edited by Fandom, 23 December 2013 - 23:16.


#220 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 23 December 2013 - 23:21

Μάτζικα Ντε Σπελ

zzNrwXX.png

 

*σκρουντ*

 

«Εσύ είσαι καλά;;; ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΠΑ, τι δεν σκέφτομαι πολύ; Αν -εγώ- δεν σκέφτομαι, ποιός σκέφτεται, ρε τέρας της άδικης κατάρας (demonicMC);

Μην με κάνεις να σε μεταμορφώσω σε όμορφο πρίγκιπα με παπιγιόν, μοσχοβολιστό με κρίνα και γιασεμί. Όρεξη έχω νομίζεις και εσένα και τον άλλον να με πολιορκείτε· δε σφάξαμε. Ας πυροβολήσει εμένα ο τιμωρός να σκάσετε! #YOLO (αν και είμαι μάγισσα τρανή εγώ)».

 

*σκρουντ x2*

 

«Ναι, δεν σε ξέχασα Lupin (Ghostprince) αλλά... ε τι στο καλό, εσύ θα 'σαι ο τιμωρός. Οπότε μένει ο περίεργος τύπος (Fandom)... Δεν ξέρω. Θεωρεί και τον εαυτό του σίγουρο αθώο· δεν θυμάμαι αν τον είχαν αθωώσει οι επιθεωρητές, το θυμάται κανείς σας αυτό; Ή μόνος του το αποφάσισε;

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί καν υπάρχω στην λίστα ως κάτι πέρα από απλό πιθανό ύποπτο... Διορθώστε τα λάθη σας».



#221 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 23 December 2013 - 23:23

santa_bag.jpg

Santa(Babba)

 

Lupin, συγκεντρώσου.

Μεταξύ των Alfred(Fandom), Thrall(demonicMC) και Magica(Theodore) είναι ο τελευταίος δολοφόνος και για να επιβιώσουμε και οι δύο πρέπει να σκοτώσεις τη νύχτα, αν μπορείς, έναν από αυτούς, όποιον θες, αρκεί να μην πεθάνει σήμερα.

 

Αγαπητέ μου Alfred, εγώ το βράδυ θα είμαι μέσα στο σάκο μου. Ούτε αυτός, ούτε ο δολοφόνος μπορεί να με αγγίξει. Θα ζήσω, χο, χο, χο!


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#222 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 23 December 2013 - 23:52

Άλφρεντ

 

5r0v.jpg

 

Βασικά, τώρα που τα είδα λίγο καλύτερα έκανα ένα λάθος πριν.

Βγάζετε έναν αθώο τώρα, πχ εμένα και βγάζει και ο δολοφόνος έναν επιβεβαιωμένο αθώο το βράδυ.

Αύριο κάνετε πάλι βλακεία και μεταξύ των δύο υπόπτων που μένουν, δηλαδή των Ματζικα (Theodore) και Thrall (demonicMC), βγάζετε πάλι τον αθώο. Και ο δολοφόνος βγάζει άλλον έναν αθώο το βράδυ.

Την επομένη θα μείνετε ένας και ένας.

Μαντέψτε τι θα γίνει τότε.

 

Αυτό ξέρεις πότε θα γίνει αγαπητέ Santa (Babba);

Θα γίνει στην περίπτωση που ο Lupin (Ghostprince) δεν σκοτώσει κάποιον σήμερα όπως ζήτησες ή αν έχει ξεμείνει από σφαίρες.

 

Θα μου πεις τώρα γιατί κάθομαι και σας βοηθάω δολοφόνος άνθρωπος.

Ε, γηρατειά βλέπεις.

Ξεκούτιανα.



#223 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 23 December 2013 - 23:58

Hazama Masayoshi

Lupin exeis allh sfaira? Mporeis to vradu na skotoseis thn papia h to troll an vgaloume ton Butler(Fandom) twra?


Posted Image

#224 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 24 December 2013 - 00:05

santa-batman-suit.jpg

Santa(Babba)

 

Και γιατί να βγάλουμε τον Αlfred;

Και η Ματζικα (Theodore) είναι μια χαρά επιλογή. Ας αγχωθούν λιγάκι και οι δύο μέχρι να νυχτώσει.

Lupin, απάντησε στην ερώτηση παρακαλώ. υπάρχει δεύτερη σφαίρα και σκοπεύεις να την χρησιμοποιήσεις;


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#225 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 24 December 2013 - 00:13

Lupin [ghostprince]

 

LupinIIITesorimondo31.jpg

 

αααα--α-α-χαχα--α....συγνώμη που θα σας το χαλάσω α-αλλα δεν έχω άλη σφαίρα! ξεμείναμε! .....

Δική μου κακή βιασίνη των πρώτων ημερών...αν την ειχα κρατήσει για πιο μετά πιθανό να μην είμασταν σε αυτή τη θέση....

Έπρεπε να  ήταν ο Jigen εδώ....δεν έχω συνηθίσει να δουλεύω μόνος.

Παντός απορώ γιατί προσπαθεί τόσο παθιασμένα να αποδείξει πως είναι αθώος ο Άφρεντ(fandom)...αν ήταν όντος δεν νομίζω να έκανε έτσι.

 

 

εδιτ: εικόνα


Edited by GhostPrince, 24 December 2013 - 00:14.

フカフカ