Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#61 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 12 September 2013 - 22:58

Για τον εορτασμό της νίκης επί της Ισπανίας στο μπάσκετ, σας παρουσιάζουμε την μασκότ μας, τον...

Ubik_Manga.jpg

 

Ubik

 

Θεέ (Osama), ξέρεις τα πάντα ή δεν ξέρεις τίποτα; Δεν υπάρχει ισοπαλία. Δεν ξέρεις να μετράς ή ξέρεις ήδη για κάποια επικείμενη αλλαγή ψήφου;

 

Επίσης, ο Shinji (ghostprince) είναι 90% αθώος. Μην τον μπλέκεις.



#62 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 12 September 2013 - 23:16

Shikamarunara.jpg

Shikamaru(Babba)

 

Δε σε βλέπω ικανοποιητικά αγχωμένο ubik(ody). Θες επικείμενη αλλαγή ψήφου; Ορίστε μία. Τώρα πόσο είναι το σκορ, αλήθεια; Σιγά μη φοβηθώ από τον τόνο της φωνής σου... [aka υπογράμμιση]. Άρχισε τώρα να φωνάζεις για το πόσο το στήσαμε κτλ κτλ. Μου αρέσει που αθωώνεις κιόλας κόσμο, λες και έχεις αποκτήσει την εμπιστοσύνη έστω και ενός ατόμου εδώ μέσα. Δεν ξέρω τι σκοπό έχει ο μουσάτος θεός, αλλά κακό δεν κάνει με τη στάση του. Άσε που κάνει μπαμ ο November 11(crabs) και σίγουρα αυτοί μεταξύ τους χωριό δεν κάνουν. Ο november δεν έχει τον θεό του. Απορώ που τον αγνοείτε. Θα τα ξαναπούμε.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#63 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 12 September 2013 - 23:42

Ubik_Manga.jpg

 

Ubik

 

Το σκορ συνεχίζει να είναι αρκετά μικρό ώστε να μπορείς να το μετρήσεις, Shikamaru (Babba). (79-75 παλιοϊσπανοί  :groovy: ) Με απογοητεύεις για τη γκάφα που πας και κάνεις τώρα, πίστευα πως η κίνησή σου να με "δείξεις" χωρίς να με "δώσεις" ήταν η πιο ύπουλη κι έξυπνη μέχρι τώρα. Πίστευα πως έβλεπες πως πιθανότερος ένοχος ήταν ο θεός κι όχι εγώ και περίμενες να δεις τι θα βγάλεις από τους άλλους όσο συνεχίζαμε εμείς οι δύο. Από την άλλη, αν τελικά ο θεός είναι αθώος, τότε θ' αρχίσεις να μου αρέσεις όλο και λιγότερο. 

 

Αν ο θεός βγει αθώος, κάποιος να ελέγξει την ταυτότητα του Shikamaru όποτε μπορέσει.

Όταν πέσει η νύχτα που δεν έχει τόση κίνηση, βεβαίως βεβαίως. 

 

Γιατί ν' αγχωθώ; 



#64 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 13 September 2013 - 03:07

I'm late to the party but w/e. Πρώτη μέρα και έχουμε πάρει φωτιά. 
 
Ας πω και εγώ μερικά πραγματάκια.
 
Ποια άτομα θεωρώ τους ποιο αθώους εδώ μέσα?
 
Shinji Ikari (GhostPrince) - Με διαφορα όμως. Δεν προσπαθεί καθόλου να κρυφτεί και δεν σκέφτεται και πολύ τι λέει πριν ανοίξει το στόμα. Είναι φανερό πως έχει σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα (ίσως από το γεγονός ότι δεν τον αγαπάει ο πατέρας του????) και ότι ΔΕΝ πρέπει να τον παίρνουμε στα σοβαρά. 
 
Shikamaru (Babba)+ God(Osama) - Μιλάτε και οι 2 με επιχειρήματα στα οποια ΣΥΜΦΩΝΩ. Θα το αναλύσω αυτό από κάτω.
 
Ubik(Ody). Ναι για όλα αυτά που έχουν πει ο Shikamaru και ο θεός και γιατί πας να πιαστείς από αερολογίες και ασήμαντα λαθάκια. Συγκεκριμένα εκεί που έλεγες για τα ρεύματα και το ποσο ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΕΣ για την ενοχη του Θεού. Absolute zero. Δεν μπορώ να ακολουθήσω τη λογική σου. Βασικά δεν υπάρχει λογική in the first place. Μετά εκεί που λες για την αλλαγή ψήφου. ΔΕΝ μπήκα στο κόπο να μετρήσω ΑΛΛΑ δεν έχει σημασία. Είτε έχεις άδικο είτε έχεις δίκιο το να γίνει ένα λάθος είναι μέσα στο πλαίσια του πιθανού. Η σωστή αντίδραση εδώ θα ήταν να προσπαθήσεις να τον ξεγελάσεις και κάπως να το εκμεταλλευτής. Εσύ όμως το χρησιμοποίησες κατευθείαν σαν όπλο εναντίον του. Μου φαίνεται έχεις αγχωθεί πολύ και δεν θα έπρεπε. Τέλος όταν κάποιος είναι αθώος αυτό που πρέπει να κάνει με νύχια και με δόντια είναι να πείσει ότι ΝΑΙ είναι αθώος. Εσύ αυτό που προσπαθείς να κανεις είναι να μας πείσεις ότι ο Θεός είναι ένοχος. Κάτι το οποιο δεν μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος με τα στοιχεια που έχεις. 

Posted Image

#65 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 September 2013 - 17:01

Λοιπόν, λόγω ισοψηφίας, θα ριχτεί νόμισμα, με την βοήθεια του http://www.random.org/coins/

Κορώνα - OdyMonaxos

Γράμματα - Οsama Bin Laden


jUbkZ8n.png

 

the coin has spoken

 

Μέσα σε λίγη ώρα έρχεται και το post για την έναρξη της νύχτας.



#66 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 13 September 2013 - 17:18

Καί είπε το νόμισμα: Ήξεις αφίξεις ουκ εν Παλέρμω θνήξεις :P



#67 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 13 September 2013 - 17:48

tdKJ4A0.png

 

Ody, σε παρακαλώ τα offtopic ποστ στο θρεντ της γενικής 

 

 

 

 

Ημέρα 1: Σούρουπο 

Η ένταση δεν είχε σταματήσει ούτε λεπτό, και είχε πια σουρουπώσει.

Σχεδόν όλοι είχαν στραφεί ενάντια στον Ubik (OdyMonaxos) και είχαν πιστεί πως ήταν κάθε άλλο, παρά υγιής και αθώος.

 

«Μα αυτό το πράμα μόνο και απ’τη φάτσα θα έπρεπε να είναι άρρωστο. Δεν χρειάζονται παραπάνω αποδείξεις» Είπε ο Laharl (Vagelio) γελώντας δυνατά.

 

Ο Soren μουρμούρησε κάτι δείχνοντας εκνευρισμένος και το δωμάτιο άρχισε να παίρνει φωτιά σε διάφορα μέρη. Η μυρωδιά του καμμένου έκανε τον Stein να πεταχτεί απ’την καρέκλα του και να αρχίσει να φωνάζει

«ΜΑ ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ! ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΑΨΑΜΕ ΤΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ, ΜΗ ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΜΕΤΡΑ»

 

Δεν πρόλαβε να ξανακαθίσει, και ξανάρχισε ο πανικός. Όλοι φωνάζανε, κλοτσάγανε, βαράγανε και ο Okabe μαζί με τον Stein κάνανε κύκλους στην καρέκλα τους και αναστενάζανε.

 

Μες τον χαμό, ο Ubik(Odymonaxos) όρμησε στον Θεό (Osama) και τύλιξε τα πλοκάμια του γύρω απ’τον λαιμό του, προσπαθώντας να τον πνίξει.

Ο Θεός όμως, χωρίς να είναι καθόλου αγχωμένος, του φώναξε «άχρηστε» και έκατσε ακίνητος χωρίς να πνίγεται.

Ο Ubik άρχισε να βγάζει κάτι περίεργες κραυγές σύγχυσης, καθώς ούτε ο Θεός δεν πέθαινε, αλλά και οι υπόλοιποι είχαν ξεσαλώσει και φώναζαν πως έπρεπε να πεθάνει.

 

Franken Stein

PR4YvpC.jpg?1

Εντάξει, αρκετά διασκεδάσατε. Καιρός να πέσετε για ύπνο, για να είστε φρέσκοι το πρωί

 

*Βγάζει ένα στιλέτο απ’την τσέπη του και το πετάει στο κεφάλι του Ubik, ο οποίος πέφτει αναίσθητος μετά από αυτό.*

 

Okaabeeee, περιέλαβε τους υπόλοιπους όσο εγώ θα αποσύρω το πτώμα.

 

*Βγάζει τα μάτια του Ubik, τα βάζει στην τσέπη του, και σέρνει το πτώμα του, προς την κουζίνα.*

 

Okabe Rintarou

steins_gate_12_1.png

*Κοιτάει γύρω γύρω αμήχανα*

 

Ε..γειά σας...υποθέτω πως θα σας συνοδέψω έως τα δωμάτια σας....Καλή σας νύχτα...

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11 (Darker Than Black))

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto))

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa))

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub))

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn))

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem))

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara)

14. Theodore  :D (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu))

16. Iristella (Haru (Free))

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden))

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem))

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))

 

Η νύχτα Πέφτει, οι ρόλοι παρακαλούνται να κάνουν την δουλειά τους.

 

Η μέρα έρχεται την Δευτέρα στις 5:00-5:30


Edited by Keito, 13 September 2013 - 17:49.


#68 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 16 September 2013 - 16:43

Όλοι, εκτός απ’τον Franken Stein και τον Okabe  είχαν αποσυρθεί στο μεγάλο δωμάτιο της κρεβατοκάμαρας, το οποίο χωριζόταν σε μικρότερα ημιδωμάτια και κοιμόντουσαν. Όλα έμοιαζαν γαλήνια και ήρεμα, και δεν ακουγόταν κανένας ήχος, πέρα απ’το ελαφρύ ροχαλητό μερικών κοιμισμένων.

 

Ξαφνικά, αφού βεβαιώθηκαν πως όλοι οι υπόλοιποι κοιμόντουσαν, τέσσερις σκιές εμφανίστηκαν πάνω απ’το κρεββάτι του Naegi Makoto (Cloudy) και άρχισαν να ψιθυρίζουν. Λίγο ο βαθύς ύπνος των υπολοίπων, λίγο η λίγη μόνωση που είχαν τα ημιδωμάτια, κανείς δεν κατάλαβε τίποτα όταν ο Naegi έβγαλε μια πνιχτή κραυγή τρόμου καθώς είδε 4 γνώριμα πρόσωπα από πάνω του να κρατούν μαχαίρια.

 

Το πρωί, κανείς δεν πρόσεξε το πτώμα του Naegi που ήταν ξαπλωμένο και σκεπασμένο με τις κουβέρτες, μέχρι που άρχισαν παράπονα για μια απαίσια μυρωδιά που ερχόταν απ’το υπνοδωμάτιο.

Ο Franken Stein δεν είχε φανεί καθόλου απ’το πρωί, και έτσι ο Okabe, παρ’όλο που δεν ήθελε, αναγκάστηκε να πάει.

«Δεν θα είναι απολύτως τίποτα, σίγουρα, και θα δείτε πως κάνετε έναν πολυάσχολο επιστήμονα να κάνει πέρα δώθε για κανέναν λόγο.»

 

Μουρμουρίζοντας μπήκε στο δωμάτιο, καθώς τον ακολουθούσαν σχεδόν όλοι, και πρόσεξε τον ακόμα ξαπλωμένο Νaegi.

«Απλά παρακοιμήθηκε» Είπε ο Himekawa αδιάφορα. «Τσάμπα ασχολούμαστε με έναν κακοχτενισμένο.»

 

Όλοι μείνανε σαστισμένοι όταν ο Okabe τράβηξε την κουβέρτα για να τον ξυπνήσει, και είδε πως κάποιοι του είχαν ανοίξει την κοιλιά και είχαν αφαιρέσει μερικά όργανα. Δεν έκατσε ούτε στιγμή, και έτρεξε κατευθείαν προς τα έξω φωνάζοντας τον Stein, χωρίς να σκεφτεί να ξανασκεπάσει το πτώμα.

 

Μετά από λίγα λεπτά, ο Stein ήρθε τρέχοντας, με αίματα στα χέρια και την ποδιά του, πράγμα το οποίο τρόμαξε ακόμα περισσότερο τους παρευρισκόμενους.

 

«Αγαπητοί, κατανοώ πως πρέπει να είστε τρομαγμένοι, σοκαρισμένοι, ή οτιδήποτε, αλλά θα σας παρακαλούσα να κρατήσετε την ψυχραιμία σας.

Καταλαβαίνετε πως δεν είναι δυνατόν να σας αφήσουμε να φύγετε, και έχω ήδη αρχίσει να υποψιάζομαι τον λόγο για τον οποίο σκοτώθηκε ο Naegi, και θα σκοτωθούν και άλλα άτομα, αν δεν βρούμε εγκαίρως τους αρρώστους.

Μέσα στα όργανα που πήραν, υπάρχουν στοιχεία ικανά να τους γιατρέψουν. Λογικά κάποιος μπήκε στην βιβλιοθήκη μου, το βράδυ και διάβασε τα βιβλία μου.

Θα σας παρακαλούσα να βρείτε τους αρρώστους πριν η κατάσταση επιδεινωθεί και αναγκαστούμε να σας σκοτώσουμε όλους.

Ευχαριστώ

 

Α και τα αίματα είναι από κάτι πειράματα, μην ανησυχείτε.»

 

Είπε, και βγήκε απ’το δωμάτιο.

PR4YvpC.jpg?1

Η Νύχτα πέφτει την Τετάρτη στις 5:00 μμ – 5:30 μ.μ.

 

 

 

Λίστα Παικτών:

1. John Crabs (November 11 (Darker Than Black))

2. Babba (Nara Shikamaru (Naruto))

3. OdyMonaxos (Ubik (Berserk)) - Αθώος

4. Cloudy(Naegi Makoto (Danganronpa)) (επιθεωρητής)

5. Fallen Mpougatsa (Himekawa Tatsuya (BeelzeBub))

6. Osama Bin Laden (God (Angel Sanctuary))

7. Ghostprince (Shinji Ikari (NGE))

8. Jorg (Byakuran (Katekyo Hitman Reborn))

9. BoredForLife (Gaius (Fire Emblem))

10. DemonicMC (Makunouchi Ippo (Hajime No Ippo))

11.Redqueen (Hoshi (Arakawa Under The Bridge))

12.Vagelio (Laharl Krichevskoy (Disgaea))

13. Kamui (Eul Lee (Annarasumanara)

14. Theodore   (Mask (Joshiraku))

15. Kai (Ross(Senyuu))

16. Iristella (Haru (Free))

17. Duderlady (Suiseiseki (Rozen Maiden))

18. Kalamaris (Soren (Fire Emblem))

19. Hana Suzuki (Nino (Arakawa Under the Bridge))



#69 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 September 2013 - 17:03

get?name=T1NidZBmd_1RCvBVdK

Shikamaru(Babba)

 

November 11(Crabs), πρέπει να το καταχάρηκες, έτσι; Στο είπα ότι θα τα ξαναπούμε.


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#70 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 16 September 2013 - 17:20

Ikari Shinji (ghostprince)

 

Youtube Video

 

οχι, οχι, ΟΧΙ, ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ!!! ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ??? ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ~!! ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜβΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΜΕΝΑ!!! ΤΙ ΕΦΤΕΞΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑΑΑ!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ, ΕΡΧΕΤΑΙ....ΕΡΧΕΕΕΤΑΙ Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

 

ΟΤΑΝ ΤΑ ΛΕΓΑ ΔΕ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΣ, ΦΑΓΩΘΗΚΑΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΒΓΑΛΑΤΕ ΤΟ ΑΘΩΟ ΕΞΩΓΙΗΝΟ ΠΛΑΣΜΑ(ODY) KAI ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑς ΕΦΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΟΙ ΔΟΛΩΦΩΝΟΙ ΒΓΑΛΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗ!!!  ΔΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ....ΔΕ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ! ΚΑΠΟΙΙΙΟΟΟΟΣΣΣΣΣ~

 

*ΑΟΥΓΧΜ*

 

tumblr_lra581Vwcd1qmnuhmo1_500.png

 

Αναμεσα στον νοέμβρη(crabs) που έχει αρχίσει να φαίνεται α-αρκετά ύ-υ-ποπτος με όλη τη κατάσταση, θα παραμείνω και θα ξαναψηφίσω τον θεό (osama) για την ώρα.

 

*κρύβεται σε μια γονία τρομαγμένος*


フカフカ

#71 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 16 September 2013 - 17:37

Haruka Nanase

LdgNn2J.gif

Αντι για τον Νοvember 11 Crabs εγω θα σταθω περισσοτερο στον Eul Lee (Kamui). Δεν τον λες και το πιο ισορροπημενο ψυχικα άτομο ευθυς εξαρχης και δεν αποκλείεται εφοσον τον ανεφερε ο επιθεωρητης να τον εκανε να εξαφανιστει.

Επισης αυτο το πραγμα που δημιουργουνται τρενακια από το  πουθενά με βγαζει κυριολεκτικα απο τα ρουχα μου.

i2TsrZ8.gif

 



#72 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 16 September 2013 - 22:45

Byakuran

32886_zps52bd12d5.jpg

Ohhh, μας βγάλαν επιθεωρητή από τον πρώτο γύρο, τι κρίμα. DDD:

Θα κατηγορούσα και εγώ τον Eul Lee-kun (Kamui) για τον δεύτερο λόγο που ανέφερε ο Haru-chan (Iristella), αλλά ας μη τον φέρουμε τόσο γρήγορα σε δύσκολη θέση, ναι; :33
Επίσης δε θα ασχοληθώ στη παρούσα φάση με τους Shinji-kun (GhostPrince), Shikamaru-chan (Babba) και Jesus-kun (Osama) μιας και είναι άτομα τα οποία ο Naegi-kun (Cloudy), ένας αθώος και μάλιστα επιθεωρητής, υποστήριζε.
Δε βρίσκω τον λόγο να τον βγάλουν από τη μέση τόσο νωρίς, εκτός αν είναι κακά παιδάκια και προσπαθούν να μας παραπλανήσουν. :333
Τον Lahrarl-kun (Vagelio) όμως δε βλέπω να μιλάς πολύ και ανησυχώ. DDD:
Μπες και εσύ στη παρέα μας, θα σου δώσω γλυφιτζουράκι. :D

Edit: typos again lol


Edited by Jorg, 16 September 2013 - 22:47.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#73 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 16 September 2013 - 23:26

God®

 

jesus-gun.jpg

 

Ένας επιθεωρητής εκτός, λοιπόν...

 

Δεν αρχίσαμε καλά, αλλά μπορώ να πω ότι αυτός ο θάνατος ήταν αναμενόμενος. Ο Naegi Makoto (Cloudy-Sky), ήταν από τους λίγους πραγματικά επικίνδυνους συμμετέχοντες, οπότε ήταν δυστυχώς αναμενόμενη η πρώιμη αναχώρησή του.

 

Στα υπόλοιπα της ημέρας, δεν μπορώ να καταλάβω από που και ως που υποπτεύεστε τον Άμπρα-Κατάμπρα (Kamui). Η ησυχία είναι σίγουρα βλακεία σε αυτό το παιχνίδι και ο μάγος δεν έχει πει σχεδόν απολύτως τίποτα. Αυτό δεν τον κάνει απαραίτητα ύποπτο αλλά σίγουρα βλάκα. Οπότε, το συμπέρασμά μου είναι ότι είτε έχετε πάει την έννοια της έρευνας σε ανώτερο επίπεδο και μου ξεφεύγει κάτι από την σχεδόν μισή κουβέντα που είπε χτες, είτε απλώς πηγαίνετε στην τύχη.

 

Shinji Ikari (Ghostprince), έχω βαρεθεί να βλέπω το δάχτυλό σου να δείχνει προς τα εμένα. Δεν φταίω εγώ για τα daddy issues που έχεις άνθρωπέ μου (για τους αγγέλους, εχμ, ναι το συζητάμε αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία), οπότε ξεκόλλα πια από την ζωή σου.

 

Προς το παρόν, θα περιμένω μερικές ικανοποιητικές εξηγήσεις από τον κύριο November 11 (John Crabs). Αν φιλοτιμηθεί να τις δώσει, βέβαια.



#74 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 17 September 2013 - 03:15

Eul-lee

 

177103_zps7b39554a.jpg

 

 

 

 

Haruka Nanase



Αντι για τον Νοvember 11 Crabs εγω θα σταθω περισσοτερο στον Eul Lee (Kamui). Δεν τον λες και το πιο ισορροπημενο ψυχικα άτομο ευθυς εξαρχης και δεν αποκλείεται εφοσον τον ανεφερε ο επιθεωρητης να τον εκανε να εξαφανιστει.

Επισης αυτο το πραγμα που δημιουργουνται τρενακια από το  πουθενά με βγαζει κυριολεκτικα απο τα ρουχα μου.

 

 

 

 

Δεν αρνούμαι ότι μπορώ να εξαφανίζω κόσμο.

Το θύμα όμως δεν εξαφανίστηκε, αλλά κάποιοι του πήραν κάποια απαραίτητα όργανα -τα οποία δεν ήταν καν μαγικά όργανα, άρα για μένα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία- και άφησαν το άψυχο σώμα του εκεί που το βρήκαν.

Εμένα τέτοιες δουλειές δε με απασχολούν.

 

Συμφωνώ σχετικά με τα τρενάκια, γι' αυτό και δεν ακολούθησα κανένα τέτοιο χθες, προτιμώ εξάλλου, τα μαγικά carousel.^^

 

 

 

God®

 

Ένας επιθεωρητής εκτός, λοιπόν...

 

Δεν αρχίσαμε καλά, αλλά μπορώ να πω ότι αυτός ο θάνατος ήταν αναμενόμενος. Ο Naegi Makoto (Cloudy-Sky), ήταν από τους λίγους πραγματικά επικίνδυνους συμμετέχοντες, οπότε ήταν δυστυχώς αναμενόμενη η πρώιμη αναχώρησή του.

 

Στα υπόλοιπα της ημέρας, δεν μπορώ να καταλάβω από που και ως που υποπτεύεστε τον Άμπρα-Κατάμπρα (Kamui). Η ησυχία είναι σίγουρα βλακεία σε αυτό το παιχνίδι και ο μάγος δεν έχει πει σχεδόν απολύτως τίποτα. Αυτό δεν τον κάνει απαραίτητα ύποπτο αλλά σίγουρα βλάκα. Οπότε, το συμπέρασμά μου είναι ότι είτε έχετε πάει την έννοια της έρευνας σε ανώτερο επίπεδο και μου ξεφεύγει κάτι από την σχεδόν μισή κουβέντα που είπε χτες, είτε απλώς πηγαίνετε στην τύχη.

 

 

 

Χμμμ, μου φαίνεται λίγο αστείο να μιλάει για βλακεία κάποιος ο οποίος με το που συστήθηκε ισχυρίστηκε ότι είναι ο Θεός και ταυτόχρονα ο Βούδας, που δεν ήταν ποτέ, δεν έγινε, ούτε λατρεύεται ως θεός, πράγμα που δε χρειάζεται καν να είσαι μάγος για να γνωρίζεις, φτάνει να έχεις πάει σχολείο, έπειτα δημιούργησε ένα μεγάλο ρεύμα απέναντι σε έναν αθώο, ο οποίος εν τέλει εκτελέστηκε...κατα τύχη! (ποιος πηγαίνει στην τύχη άραγε)

 

Ο λόγος για τον οποίο δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το θέμα των μολυσμένων είναι γιατί απλά δε με ενδιέφερε.

Δεν έχω κανένα λόγο να ανησυχώ για τη ζωή μου, γιατί πιστεύω στη μαγεία.

Και όσοι πιστεύουν στη μαγεία ποτέ δε γερνάνε, άρα και ποτέ δεν πεθαίνουν, μένουν για πάντα παιδιά!

 

Το ανώτερο επίπεδο έρευνας για το οποίο αναρωτιέσαι έχει ήδη αναφερθεί (μιας και αναφέραμε την περίπτωση της βλακείας, δε μου φαίνεται ιδιαίτερα περίεργο να μην το κατάλαβες), και είναι ακριβώς το γεγονός ότι αποτέλεσα την πρώτη κατηγορία του νεκρού επιθεωρητή, στην οποία μάλιστα δεν απάντησα, για λόγους που ήδη έχω αναφέρει.

Δε θα ήταν εντελώς απίθανο να γνώριζε για κάποια υποτιθέμενη "ενοχή" μου (δεδομένου ότι θα πρέπει να είχε μαντικές ικανότητες, από τη στιγμή που δεν υπήρχε καν έγκλημα) ή απλώς να με υποπτευόταν ως έναν από τους μολυσμένους, αλλά και πάλι, είναι μια κατηγορία που έγινε πολύ νωρίς, και ο ίδιος, παρά το χρόνο που του δώθηκε, δε στήριξε περαιτέρω.

Αντίθετα την άλλαξε και ακολούθησε ένα λάθος ρεύμα.

Πιο πιθανό μοιάζει να ήταν μια τυχαία νύξη με σκοπό να αποφύγει ο ίδιος τις υποψίες.

Επίσης, αν υποτιθέμενα ήμουν ανάμεσα σε αυτούς που τον δολοφόνησαν, θα μιλάγαμε για μια μάλλον ανόητη ομάδα, καθώς με την πράξη τους θα έριχναν αμέσως υποψία πάνω σε ένα από τα μέλη τους, ενώ μπορούσαν κάλλιστα να την αποφύγουν (εξάλλου δε θα μπορούσαν να γνωρίζουν την ταυτότητα του θύματός τους, είχαν άπειρες επιλογές και έπεσαν τυχαία στη σωστή) σκοτώνοντας κάποιον που ποτέ δεν αναφέρθηκε σε κάποιο μέλος τους, στοχοποιώντας έτσι το άτομο που το θύμα τους είχε ψηφίσει.

Επομένως δε μιλάμε για μια ιδιαίτερα ανόητη ομάδα δολοφόνων, γιατί ακριβώς αυτό επέλεξαν να κάνουν...

ή και όχι.

Μιας και αναφέραμε τα τραινάκια και τη σιωπή, απ' όσους ευθύνονται για το θάνατο του δαιμονικού όντος Ubik (OdyMonaxos) οι μόνοι που έχουν μιλήσει μέχρι στιγμής είναι ο "θεός", ο οποίος εξάλλου το ξεκίνησε, και ο Shikamaru (Babba), o οποίος με την ίδια σιγουριά που συνέβαλε στην καταδίκη του Ubik, επιμένει ενάντια του November 11 (John Crabs).

 

Τι συμβαίνει με όσους βολικότερα ακολούθησαν το θανατηφόρο -όχι και τόσο μαγικό- τραινάκι?

Περιμένουν μια εξίσου κατάλληλη ευκαιρία για να περάσουν ανυποψίαστοι, κύριοι Ross (Kai) και Αστερία(redqueen)?

 

Περιττό να πω ότι (σχεδόν) εξίσου ύποπτοι είναι όσοι με ανάλογο τρόπο ακολούθησαν το τραινάκι κατά του "θεού", και δεν έχουν μιλήσει ακόμα.

 

Edit: Ένα ορθογραφικό και μια συντακτική διευκρίνηση.


Edited by Kamui, 17 September 2013 - 03:53.

O6rrvsU.jpg


#75 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 17 September 2013 - 08:28

November 11

 

175785-darker_than_black___05___large_18

 

Ωστε ο Θεος θελει εξηγησεις ε??? Λοιπον, θα στηριξω την επιχειρηματολογια μου πανω σε οτι παιχτηκε εχθες.

Για αρχη να αναφερω πως ηταν αναμενομενη η εξοδος του Naegi, αφου στο τελος του γυρου αναγκαστηκε να φανερωθει, να επισφραγισει τον θανατο ενος αθωου και να υποστηριξει τον Θεο και τον Shikamaru. Αυτο απο μονο του ειναι επικυνδινο στην παρουσα φαση, διοτι πρεπει να λαβουμε υποψι μας οτι δεν ειχε περιθωρειο να ελεγξει ατομα. 

 

Λοιπον δεν ξερω ποιος, αλλα καποιος απο τους δυο σας πρεπει να ειναι φονιας. Αν και η ψηφος μου θα παραμεινει στον Θεο, μπορω να πω οτι ειναι αρκετα φανερος, αν ειναι φονιας,πραγμα που με κανει να αμφιβαλω λιγο για την ψηφο μου, αφου με την παρορμητικοτητα που εχει γινεται σιγουρα στοχος. αντιθετως ο Shikamaru, ηταν αυτος που ξεκινησε το κυμα κατα του Ubik, αργα η γρηγορα κερδισε την ευνοια του Θεου και αρχισανε να υποστηριζονται. Το ερωτημα ειναι, ποιο ειναι το κριτηριο που πειστηκαν για την αθωοτητα του αλλου. Επιπλεον, ετσι οπως εχει ερθει η κατασταση νομιζω οτι πιο πολυ βολευεται ο Shikamaru και οχι εγω. Τι θελω να πω:

 

Ενας επιθεωρητης που τον υποστηριξε ειναι εκτος, με αποτελεσμα να εχει ενα αλωθι. Εγω ειμαι σε κρισιμη κατασταση και αργα η γρηγορα θα καταληξω σαν τον Ubik, τον πρωτο αθωο που εστειλε στον ταφο. 

Ωστοσο εδω θα φερω στην επιφανεια τα λογια του επιθεωρητη και θα σου πω το εξης Shikamaru. Το να προσπαθεις να αποδειξεις την ενοχη μου και οχι να πεισεις το οτι εισαι αθωος, ειναι αυτο ακριβως που κατηγορησε ο επιθεωριτης τον Ubik. Και οπως ειπες και εσυ ο ιδιος ,Shikamaru, στον πρωτο γυρο ειναι νωρις για να κρινουμε ποιος ειναι τι. Και εσυ εισαι πεπισμενος οτι εγω ειμαι φονιας απο την πρωτη στιγμη που μιλησα. Ο Θεος εχει λογο να με ψηφισει, το οτι τον ψηφισα πρωτος, εσενα ομως ποιοι ειναι οι λογοι σου και γιατι πασχιζεις τοσο πολυ να με βγαλεις ενοχο??





Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο