Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Kill La Kill

Studio Trigger Fall 2013 High School School Life Action

  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 26 August 2013 - 01:04

Kill La Kill

キルラキル

 

mo5t.jpg
 

Oι φίλοι του TTGL και Panty and Stocking with Garterbelt έχουν σίγουρα έναν πολύ καλό λόγο για να περιμένουν τα anime αυτού του φθινοπώρου. Το Studio Trigger από το οποίο έχουμε δει το Inferno Cop και το Little Witch Academia, ετοιμάζει μία νέα σειρά δράσης γι αυτόν τον Οκτώβρη με τον Hiroyuki Imaishi στην σκηνοθεσία. Το σενάριο θα επιβλέπει ο Κazuki Nakashima (ΤΤGL, Nodame Cantabile: Finale) ενώ τους χαρακτήρες θα σχεδιάσει ο Sushio δουλειές του οποίου έχουμε δει στο Engage Planet Kiss Dum ενώ έχει συμμετάσχει στις νέες ταινίες Evangelion. Quite the production values I dare say.

dk4o.jpg 20vy.jpg
 

Mεχρι στιγμής περισσότερες λεπτομέρειες δεν έχουν γίνει γνωστές εκτός από το ότι η ιστορία περιστρέφεται γύρω από δύο δυναμικά κορίτσια την Ryuko Matoi και την Satsuki Kiryuin. Σε ενα σχολείο στο οποίο ισχύει ο νόμος του ισχυρού ένας νέος μαθητής με ένα σπαθί Basami προκαλεί ταραχές.

~ Τrailer~

 

Youtube Video

 

Αν και ομολογουμένως το pv δεν μας δείχνει και πολλά θα το παραδεχτώ ότι ψήθηκα άγρια. Καταρχάς κορίτσια πρωταγωνίστριες τα οποία θα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και θα έχουν στόχους που δεν θα σχετίζονται με τα αισθηματικά (από ότι φαίνεται μέχρι στιγμής) in my animu? Να και κάτι το οποίο δεν βλέπουμε και τόσο συχνά. Powerplays? Μάχες? Αwsomeness? Τα περιμένω όλα εκτός από το να πουλήσει.  Ψάρωσα και με την μουσική και το ενδιαφέρον σχέδιο οπότε έχω αρχίσει να μετράω ανάποδα για τον Οκτώβρη από τώρα.  Εδώ κάποιες εικόνες που με hyparan ακόμη περισσότερο (credits to Warchief for posting them on our irc channel). Μία φορά πιστεύω ότι δεν θα βαρεθούμε καθόλου.

Αnidb
ANN

Official Site.

qtru.png

 
 



#2 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 26 August 2013 - 01:34

Χεχε, το ετοίμαζα και εγώ το συγκεκριμένο Ρινάκι, ίδια σκέψη κάναμε...C:

 

Περιμένουμε με μεγάλη προσμονή την πρώτη σοβαρή και μεγάλη δουλειά του Trigger, από πλευράς συντελεστών έχει αρκετό pedigree μέσα για να μας αλλάξει τα φώτα!

 

Fingers crossed, ίδωμεν. :gotit:


Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#3 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 26 August 2013 - 11:33

Τι όμορφη που είναι η πρώτη εικόνα!

 

Το TTGL δε μου άρεσε για πολλούς λόγους, αλλά το P&S το είχα απολαύσει. Δεν ξέρω ακριβώς τι να περιμένω, αλλά εάν είναι δράσης το μυαλό μου πάει πιο κοντά στο TTGL. 

Είδα κάτι πάντσου σοτς στα λινκς αλλά νομίζω ότι χρειαζόμαστε ένα καλό action anime -ή τουλάχιστον εγώ-, οπότε θα περιμένω να βγει κάποιο trailer που να μας λέει περισσότερα πριν αποφασίσω αν θα το δω ή όχι.


Posted Image


#4 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 26 August 2013 - 13:30

Ετούτο το ακούω πολύ καιρό στα πέριξ και μου είχε κεντρίσει τη προσοχή. Υπάρχουν απαιτήσεις από τους συντελεστές, αλλά και πάλι, με ζώνουν λίγο τα φίδια... μπορεί να πάει πολύ καλά, αλλά μπορεί να βγει και πατάτα. Μακάρι...


Posted Image


#5 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 30 August 2013 - 07:27

Youtube Video



#6 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 07 September 2013 - 09:29

well full main cast revealed xD http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-09-07/kill-la-kill-anime-full-main-cast-revealed

Kai seriously κοιτα τι fabulous char θα κανει ο Hiroyuki!!!!! :shutup:


74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#7 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 07 September 2013 - 10:05

yodance_zpsc44f349e.gif

 

Ωραίο cast. Θα έχει στολή που θα μιλάει και τη φωνή θα τη κάνει ο Toshihiko Seki, ήδη μ' αρέσει.


ySss0UF.jpg


#8 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 07 September 2013 - 13:26

Im a ttgl fan and what's this

>a wild nobuyuki hiyama appears

See you on-going-

#9 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 14 September 2013 - 01:22

Βγήκε καινούριο 3λεπτο PV http://www.dailymotion.com/video/x14o2em_tv


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#10 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 14 September 2013 - 12:54

...Boobies?

 

Φαίνεται πως έχει ωραίο σχέδιο κι ωραίο animation. Στα πρώτα δυο λεπτά το πήγαινε καλά, και η πρωταγωνίστρια φαινόταν πολύ badass. Eιλικρινά δεν περίμενα όμως ecchi στοιχεία του τύπου - μεταμορφωνόμαστε και βγάζουμε τα πάντα. Eκεί απογοητεύτηκα. Τα πρώτα επεισόδια πάντως θα τα δω σίγουρα, μετά θα δείξει.



#11 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 17 September 2013 - 02:28

Tο προηγούμενο pv subbed

Youtube Video


Edited by pasxaleas, 17 September 2013 - 02:35.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#12 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 03 October 2013 - 21:26

Spoiler: episode 1


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#13 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 03 October 2013 - 22:24

Μολις τελειωσα το 1ο.Αυτο το anime το χω λατρεψει οσο δε παει!!
Αλλο ενα anime στην λιστα με τα εβδομαδιαια One Piece,Toriko,HxH!

Spoiler:


Edited by Toriko, 03 October 2013 - 22:27.

header.jpg?t=1485907896


#14 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 04 October 2013 - 00:07

Τέλειο πρώτο επεισόδιο, πραγματικά όπως το περίμενα. Τέλειο animation, εμετός από χρώματα, over the top και straightforward as hell.
Ίσως ήταν αρκετά πιο fast-paced από ότι περίμενα αλλά δεν ήταν κάτι που με πείραξε. Τα 20 λεπτά πέρασαν νεράκι.

 


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#15 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 04 October 2013 - 09:33

Το τσέκαρα και εγώ. Στα πρώτα λεπτά μου κακαοφάνηκε το animation αλλά μέχρι το τέλος το συνήθισα και τελικά μου άρεσε και εμένα. Πανδεσία χρωμάτων, ακραίες συμπεριφορές, σε λογικά όρια ecchi και ορισμένες αρκετά αστείες σκηνές με την Mako να είναι όλα τα λεφτά για μένα. Η πρωταγωνίστιρα δεν με χαλά και μου αρέσει το στιλ της αλλά ήταν ανάγκη να ήταν έτσι η στολή της? Μου αρέσει το προκλητικό αλλά τουλάχιστον να είναι καλόγουστο και στην περίπτωσή μας δεν είναι. Οι υπόλυποι χαρακτήρες φαίνονται οκ αν και μάλλον αναλώσιμοι όσο δεν πάει από ότι κατάλαβα. Επίσης 1 episode= 2 defeαted naked people, ελπίζω να μη γίνει συνήθεια...


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018




Also tagged with one or more of these keywords: Studio Trigger, Fall 2013, High School, School Life, Action