Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 2 votes

Πως σας φαίνεται το manga comic μου? - soul dreamer

soul dreamer comic manga

  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 alexitsios

alexitsios

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 January 2013 - 17:32

Γεια σας παιδιά. Πριν από μερικούς μήνες ξεκίνησα ένα προσωπικό blog, το how to draw mangas. Το ίδιο διάστημα ξεκίνησα να φτιάχνω και το προσωπικό μου manga, το οποίο λέγεται soul dreamer. Κάποιες εικόνες μπορείτε να τις δείτε εδώ. Πως σας φαίνονται?

Εξώφυλλο
Posted Image

Εσωτερικές σελίδες.
Posted Image

Posted Image

#2 SkullKaizer

SkullKaizer

    artist

  • Members
  • 750 posts

Posted 27 January 2013 - 17:52

δεν φενονται οι εικονες σου στο post σου αλλα οτι ειδα στο blog σου ηταν αρκετα καλο :riiight:
Imagination is the only limit!

#3 alexitsios

alexitsios

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 January 2013 - 18:05

Πρέπει να περιμένεις μερική ώρα για να φορτώσουν. Για αυτό πιθανότατα να μην στο εμφάνιζε.

#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 January 2013 - 18:08

βασικά ξαναβάλτες καλύτερα, το παθαίνουν αυτο τα ποστ μερικές φορές ... ή βαλε links αν δε δουλευει και πάλυ >.< (σε σένα τις δείχνει? :Q)

απ'αυτά που είδα στο μπλογκ πάντος, αρκετά καλή δουλεία...μπράβο!
フカフカ

#5 alexitsios

alexitsios

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 27 January 2013 - 18:13

ναι εμένα μου να εμφανίζει κανονικά. Όπως και να χει, το κομικ μπορείτε να το δείτε εδώ και τα tutorials εδω.

#6 kiprianos

kiprianos

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 28 January 2013 - 15:49

πολύ ωραίο ήταν και χαίρομαι που το έκανε Έλληνας, πράγματα που με χάλασαν η ιστορία πάει πολύ γρήγορα παραλείποντας πολλά και ο πρωταγωνιστής δεν διαφέρει από τους άλλους. Αλλά είναι πολύ καλό πότε λες για την συνέχεια?

#7 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 28 January 2013 - 16:44

Πραγματικα εκπληκτικο.Το σχεδιο μ'αρεσει και οι γωνιες που χρησιμοποιεις μοιαζουνε με του Obata (Death note artist).
Ποιο προγραμμα χρησιμοποιεις για να τα ζωγραφισεις (mangastudio?) και ποιο pad?

Εγω ειμαι πιο πολυ της χειροτεχνιας :P


Συγχαρητιρια.
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#8 Ace Attorney

Ace Attorney

    Starting...

  • Members
  • 23 posts
  • LocationAthens

Posted 17 February 2013 - 19:50

Πανέμορφο σχέδιο, συγχαρητήρια.

#9 laraska

laraska

    Self imposed ban

  • Members
  • 1,875 posts

Posted 24 February 2013 - 09:47

πολυ καλο σχεδιο . και πλοκη γκαντζ-ου ... μπριτς...και εγω δεν καταλαβα τι ...για αρχη αυτα. μετα βλεπουμε.
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5Burl=http://dragcave.net/view/yrOI%5D%5Bimg%5Dhttp://dragcave.net/image/yrOI.gif%5B/img%5D%5B/url%5D[/IMG]



Also tagged with one or more of these keywords: soul dreamer, comic, manga