Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

H νύχτα πέφτει στη No naku koro ni: Hinamizawa Festival

higurashi umineko no naku koro ni palermo η νυχτα πεφτει hinamizawa festival

  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#31 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 23 January 2013 - 22:49

Genji Ronoue - Matassos


Posted Image



Eva Ushiromiya

Posted Image


Genji(matassos)! Έλα λίγο που σε χρειάζομαι!

Παρακαλώ πείτε μου! Ναι τωρα, θα τα φτιαξω τα bloody mary να κεράσω τον κόσμο, μισο λεπτάκι!

Όσο για μένα αν επιτρέπεται, βρίσκω πολύ ύποπτο το γεγονός ότι μέτα την πρώτη κατηγορία που ακούστηκε εναντίον του Jiro (Zed) έσπευσε αμέσως και τον κατηγόρισε και ο Ushiromiya Battler (Cloudy Sky)

#32 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 23 January 2013 - 22:54

Natsuhi Ushiromiya


Posted Image


*αγνοει επειδικτικά την Eva*


Ο Willard Wright ήταν από τους πρώτους που μίλησαν. Είπε ότι έχει ξαναβρεθεί σε αυτή την κατάσταση πολλές φορές και ισχυρίστηκε ότι ξέρει καλύτερα από την αστυνομία τι συμβαίνει. Η Berncastel επίσης φαίνεται να γνωρίζει τι συμβαίνει και δεν ανησυχεί καθόλου, γράφει αινιγματικά ποιήματα και είπε ότι την ενδιαφέρει η κατάσταση και θα μείνει κι άλλο, δείχνοντας ότι είναι εδώ από επιλογή της. Σας φτάνουν αυτά για ύποπτη συμπεριφορά? Αν και ο Willard Wright προς το παρόν φαίνεται να προσπαθεί να βοηθήσει...


15fkk04.jpg


#33 ZeD

ZeD

    完ぺき.にほかなら

  • Members
  • 257 posts

Posted 23 January 2013 - 23:09

Tomitake Jiro

Posted Image


*Έχασε λίγο τον προσανατολισμό του από την απέραντη κομψότητα της Eva και τη φωτογράφιζε σε κάθε της κίνηση, ξέχασε την ύπαρξη της Berncastel αλλά με το που αποχώρησε από το προσκήνιο συνέχισε τη συζητησή του με τη "μικρούλα μάγισσα" *

Κάποιο λάκκο έχει η φαβα... Με κάθε σου κουβέντα μου φαίνεσαι όλο και πιο αθώα...και ξέρει γιατί;;
Επειδή φαίνεται ότι δεν έχει σκοτώσει ποτέ στη ζωή σου, και ούτε έχεις γνωρίσει το θάνατο...αυτό γιατί η φράση"απλά ανώδυνα και γρήγορα" δεν ταιριάζει σε φόνο, αλλά σε διαφήμιση κέντρου αποτρχίσωσης...
Συν τοις άλλοις από τη φράση "Δεν χρειάζεται να δολοφονήσω κανένα για να τον σκοτώσω" φαίνεται το νεαρό της ηληκίας σου, προφανώς δεν έχεις πάει ακόμη σχολείο...γιατί δεν γνωρίζεις να χρησιμοποιείς τις δυο έννοιες....

Rumiko-sensei!! Μόλις με το καλό ξεμπερδέψουμε από εδώ σε παρακαλώ να την εντάξεις στο σχολείο του χωριού... Πιστεύω εκεί θα κάνει καλές παρέες με κάποιες κοπέλες της ηληκίας της.....
Bruutaro Faitto! // MyAnimeList // tweet!

Flowers in darkness—
We can embrace their fragrance
even without light
-Hideshi's last haiku

Spoiler:


#34 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 23 January 2013 - 23:16

Hanyuu

Posted Image


Hanyuu το να μην προσέχεις τα λόγια μου είναι ένα πράγμα,το να μην προσέχεις καν ότι υπάρχουν κάτι τελείως διαφορετικό.Πρέπει να τα πούμε οι 2 μας(άκου δεν έχω μιλήσει...)


Μ-Μ-Μα... ΔΕΝ είχατε μιλήσει, κύριε Wright!!! Μέχρι τώρα, αφού βρήκαμε τον Keiichi νεκρό και μάθαμε πως υπάρχουν άρρωστοι ανάμεσά μας, λέξη δεν είχατε αρθρώσει! Δεν έχουν κανένα νόημα τα λόγια σας πριν το συμβάν! Καθόλου δεν είχατε μιλήσει μέχρι να σας αναφέρει η κυρία Natsuhi κατά τη διάρκεια αυτής της μέρας! Τι συμβαίνει εδώ; Γιατί μου κάνετε το νταή και στεναχωρείτε τη Hanyuu? Δεν ξέρετε εσείς ο ίδιος πότε πρέπει να μιλήσετε και πότε όχι; Ασφαλώς και θα τα πούμε, να μας τιμήσει και η κυρία Natsuhi(Μaya-chan) με τις εξηγήσεις της...

Chie-sensei, o κύριος Wright με πειράζει και μου λέει ότι λέω βλακείεεεεες... Βάλτε τον να κάτσει στη γωνία!

#35 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 23 January 2013 - 23:22

Rina Mayima
Posted Image


Χμμ....Λίγες ώρες δεν συμμετείχα για να φτιάξω τα σέα μου τα μέα μου,και κοίτα να δεις τι έγινε.
Αρχικά,ακούγοντας την συνομιλία Tomitake(Zed)-Bernkastel(Osama Bin Landen) βαρέθηκα την ζωή μου.Πολλά λόγια,χωρίς λόγο.Παρ' όλα αυτά,πιστεύω πως έμαθα κάποια πράγματα.

'Οσον αφορά το 3ο ρεύμα,την Natsuhi (Maya-chan).Το να στηρίξεις αθώο έναντι άλλου αθώου είναι κλασική τακτική.Αν και κομματάκι δύσκολο ο αθώος τον οποίο υποστηρίζεις να μην έχει μιλήσει ακόμα,τι θα κερδίσεις κάνοντας κάτι τέτοιο?Αλλά εν πάσει περιπτώσει,είναι κάτι που μπορεί να γίνει.'Οταν όμως συμψηφίζεται με το γεγονός του ανοίγματος(και μάλιστα προσωρινού απ' ότι βλέπω!)2 μετώπων,είναι επίσης εφικτό?Και το σημαντικότερο,γιατί αν είσαι δολοφόνος να ρίξεις ψήφο στην Bernkastel σε ένα τόσο κομβικό σημείο?Δεν είναι το καθένα μόνο του,είναι όλα μαζί.
Δε ξέρω,σε καμία περίπτωση δεν λέω πως είναι στα σίγουρα αθώα,το έδωσα να εννοηθεί και πριν,αλλά αρχικά μου φαίνεται too obvious to be true για να ναι μολυσμένη.Για κάτι πιο σταθερό θα περιμένω μέχρι αύριο,όταν και θα ξαναπάρω τον λόγο.

Το δικό μου ενδιαφέρον προς το παρόν πάει στον Willard H.Wright(Kalamaris).Είναι ένα ενδιαφέρον ακόμα μη αποδεικτέο,σχεδόν φιλολογικό θα έλεγα.Θα ήθελα όμως φίλτατε να μου απαντήσεις στην εξής ερώτηση.'Οντας αθώος,ονομάτισε ένα άτομο το οποίο δεν θα σου έλειπε αν πέθαινε.'Ομως,ένα άτομο το οποίο εσύ θεωρείς αθώο,αλλά πιστεύεις πως δεν θα προσέφερε τίποτα στην προσπάθειά μας να σωθούμε.Δε δέχομαι μεσοβέζικη απάντηση.'Ενα άτομο.Και μόνο από αυτούς που έχουν μιλήσει μέχρι τώρα.

Χωρίς φυσικά αυτό να σημαίνει πως είσαι ο προς στιγμήν νούμερο ένα ύποπτος,ούτε πως η ψήφος μου θα παραμείνει σε σένα.'Αλλος έχει την τύχη την καλή,χουχουχου.....

Υ.Γ:Δεν σας ξέχασα αγαπητέ Kinzo!Για σας δουλεύω!
Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#36 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 23 January 2013 - 23:28

Kanon
Posted Image


Δεν έχω κέφια να κάτσω να το πολύ σκεφτώ, με μια ματιά που έχω ρίξει στην κατάσταση και από όσο ξέρω το κάθε άτομο, θα έλεγα πως υποπτεύομαι τον Kanon(Maffy). Δεν θα μου έκανε εντύπωση να είσαι μπλεγμένος σε όλην αυτήν την ιστορία. Εσύ και η αδελφή σου που έχει ξελογιάσει έχετε κάποια σχέση με την Beatrice, έτσι δεν είναι;


Eva-sama, με στενοχωρεί το γεγονός ότι υποπτεύεστε εμένα. Τόσα χρόνια δουλεύω στην έπαυλη για την οικογένειά σας, την ένδοξη Ushiromiya κι εσείς λέτε ότι όχι μόνο εγώ αλλά ότι και η αδελφή μου αν ήταν εδώ, έχουμε σχέση με "αυτήν"; Το όνειρο το δικό μου και το δικό της είναι να ελευθερωθούμε από τα δεσμά της και να έχουμε μία φυσιολογική ζωή!! Αλλά αν πραγματικά το πιστεύετε αυτό για μένα, σημαίνει μόνο ότι εγώ δεν έχω κάνει σωστή δουλειά ως ένα απ'τα έπιπλα που υπηρετούν αυτό το σπίτι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σας δείξω τη θέση μου είναι να κάνω καλύτερη δουλειά!

Genji-sama, μάθετε μου να φτιάχνω κι εγώ Bloody Mary~~!

Δεν είπα ποτέ ότι προσπαθώ να σας βοηθήσω ανόητο παιδί. Έκανα ξεκάθαρο από την αρχή τον λόγο για τον οποίο μένω. Όπως είπα λοιπόν, μένω μόνο γιατί θεωρώ την κατάσταση εξαιρετικά ενδιαφέρουσα. Δεν είναι κάθε μέρα που η Μεγάλη Χρυσή Μάγισσα απόφασίζει να μπλεχτεί με τον κόσμο των ανθρώπων. Και όπως είπα και στον Jiro, δεν χρειάζομαι την βοήθεια κανενός για να σκοτώσω κάποιον, πόσο μάλλον την βοήθεια μιας άλλης μάγισσας.


Άρα αυτό που λες είναι ότι δε χρειάζεται να κάνεις μία συμμαχία μαζί της και τίποτα άλλο. Ποιος μας λέει ότι δεν προσπαθείς να την ανταγωνιστείς και να θες να της την φέρεις ξεπαστρεύοντάς μας πρώτη; Είναι πολύ ύποπτο ότι απλώς είσαι εδώ από ενδιαφέρον. Δε με πείθεις με την ύπαρξη σoυ εδώ ενώ είσαι κι εσύ μία μάγισσα, Berncastel! Η άλλη η κακίστρω πάντως, δεν έχει αφήσει την έπαυλη Ushiromiya να ησυχάσει για πολύ καιρό.

#37 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 23 January 2013 - 23:32

Hanyuu

Posted Image


Η Hanyuu ζητά ένα πολύ μεγάλο συγνώμη που μιλάει δυο φορές συνεχόμενα (σχεδόν), αλλά μέχρι να αποτυπώσει τις προηγούμενες σκέψεις της την είχαν προλάβει αρκετοί, μεταξύ τους και η κυρία Natsuhi, που επιτέλους απάντησε. Περιττό να πει η Hanyuu ότι η κυρία Natsuhi καθόλου δεν την πείθει, και συμπτωματικά, ο λόγος βρίσκεται σ' αυτά που είπε η Hanyuu ακριβώς πριν... Δεν έχει καμία σημασία τι είπε ο κύριος Wright πριν πεθάνει ο Keiichi. Και τώρα ξαφνικά ο κύριος Wright έπαψε να είναι ύποπτος στην κυρία Natsuhi επειδή την στήριξε για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

Η Hanyuu θα επιμείνει στην κυρία Νatsuhi.... είναι φανερό πώς κάτι συμβαίνει ανάμεσα σε εκείνη, τον κύριο Wright και την Bernkastel. H Hanyuu θα σας παρακολουθεί όλους!

#38 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 January 2013 - 00:02

Frederica Berncastel


Posted Image



Tomitake Jiro


*Έχασε λίγο τον προσανατολισμό του από την απέραντη κομψότητα της Eva και τη φωτογράφιζε σε κάθε της κίνηση, ξέχασε την ύπαρξη της Berncastel αλλά με το που αποχώρησε από το προσκήνιο συνέχισε τη συζητησή του με τη "μικρούλα μάγισσα" *

Κάποιο λάκκο έχει η φαβα... Με κάθε σου κουβέντα μου φαίνεσαι όλο και πιο αθώα...και ξέρει γιατί;;
Επειδή φαίνεται ότι δεν έχει σκοτώσει ποτέ στη ζωή σου, και ούτε έχεις γνωρίσει το θάνατο...αυτό γιατί η φράση"απλά ανώδυνα και γρήγορα" δεν ταιριάζει σε φόνο, αλλά σε διαφήμιση κέντρου αποτρχίσωσης...
Συν τοις άλλοις από τη φράση "Δεν χρειάζεται να δολοφονήσω κανένα για να τον σκοτώσω" φαίνεται το νεαρό της ηληκίας σου, προφανώς δεν έχεις πάει ακόμη σχολείο...γιατί δεν γνωρίζεις να χρησιμοποιείς τις δυο έννοιες....

Rumiko-sensei!! Μόλις με το καλό ξεμπερδέψουμε από εδώ σε παρακαλώ να την εντάξεις στο σχολείο του χωριού... Πιστεύω εκεί θα κάνει καλές παρέες με κάποιες κοπέλες της ηληκίας της.....


Τα συγχαρητήριά μου κύριε Jiro (Zed). Μόλις με πείσατε ότι, προς το παρόν, φαίνεστε "αμόλυντος". Γιατί, πραγματικά, είναι αδύνατον να καταλάβω πως κάποιος τόσο χαζός θα μπορούσε να είναι "μολυσμένος". Εκτός αν πρόκειται για κάποια αρρώστεια που αρχίζει σαπίζοντας το μυαλό. Τώρα που το σκέφτομαι, είναι όντως μια αρρώστεια που "σαπίζει" το μυαλό, αλλά δεν βαριέστε. Εχουμε άλλα γυαλιστερά αντικείμενα για να ασχοληθούμε τώρα.


Natsuhi Ushiromiya (Maya-chan), η ψήφος μου πάει σε εσάς. Ναι, το κάνω για να έρθουμε ισοπαλία και ναι, δεν έχω πρόβλημα να το παραδεκτώ αυτό. Τα πράγματα είναι πολύ ενδιαφέροντα για να φύγω από την πρώτη κιόλας μέρα.


(Έπειτα, αφήνει κάτω το φλιτζάνι και αγνοώντας αυτά που είπε ο Kanon, αρχίζει να απαγγέλει)


Στης Hinamizawa τα μέρη, μια φορά και έναν καιρό,

επικρατούσε ησυχία, ηρεμία και καλό.

Στα σπιτάκια, στα δασάκια, στους αγρούς και στο σχολειό,

η ειρήνη και τα γέλια ήταν πάντα θησαυρός.


Μα μια μάγισσα χρυσή από γενιά βασιλική,

αψηφάει την ευτυχία και τραβάει κάτα εκεί.

Την κοιτούν οι καλεσμένοι με ματιά λυπητερή

και όρκο στους θεούς τους δίνει πως θ' αλλάξουν οι καιροί...


edit: Διορθώσεις

Edited by Osama Bin Laden, 24 January 2013 - 00:04.


#39 Cloudy-Sky

Cloudy-Sky

    ~:vv:~

  • Members
  • 163 posts

Posted 24 January 2013 - 00:04

Ushiromiya Battler

Posted Image

*Χαμογελάει και κοιτάει τον Genji. ( Matassos)

Ότι θα περίμενε κανείς από εσένα ως το παλεότερο υπηρέτη και στενό φύλο του παππού. Σύγουρα ξέρει να διαλέγει ικανά άτομα.

*Σοβαρεύει

Φτάνουν όμως τα κοπλιμέντα. Όταν κατηγόρισα τον κύριο Tomitake (Zed) είχα κάπια σχέδια τα οποία δυστηχός απέτυχαν παταγοδός. Ήθελα να μαζέψω όλη την προσοχή πάνω μου. Να δώσω ένα μίκρο πάτημα σε καποιόν να με κατιγορίσει και από τον τρόπο που θα το κάνει να βγάλω σύμπερασματα. Με εξέρεση εσένα όλοι οι άλλοι αγνώησαν το επιχείρημα σου εντελός. Το timing και ο τρόπος της κατηγορίας σου φενοντέ καλοπροέρετα οπότε αν και δεν πετύχα αυτό που ήθελα πιστευώ ότι ανακάλυψα κάποιον που έχει σώα τας φρένας. Θα βασίζομε στην βοήθειά σου από έδω και μπρος.

3 είναι τα άτομα που έχουν την προσοχή μου.

1) Natsuhi (Maya-chan)
2) William H. Wright (Kalamaris)
3) Kannon (Maffy)


Natsuhi-obasan...

*Kοιτάζει κάτω με θλίψη.

Είσαι με διαφορά η πιο ύποπτη απο εδώ. Δεν θέλω να πιστέψω οτι είσαι μολυσμένη αλλά... Γιατί??? Γιατί βιάστηκες να κατηγορίσεις την Bernkastel αμέσως μετά τον Kannon-kun. Γιατί δεν μπορείς να δεις ότι δεν έχει δώσει αφορμές να έχει τόσα βλέματα πάνω της. Τι θεωρείς τόσο ένοχο σε αυτήν?

*Κοιτάζει τους άλλους δύο.

Δεν θα πώ πολλά τώρα αλλά να ξέρετε θα σας παρακολουθώ στενά.
Posted Image

#40 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 24 January 2013 - 03:08

Kinzo Ushiromiya

Posted Image


*σηκώνεται από την πολυθρόνα που είχε πιάσει μόνο για τον εαυτό του*


Ω Βεατρίκη, πολυαγαπ- Χαχ! Ανόητη μάγισσα. Μην παίζεις με τις αντοχές μου και κυρίως, μην ξεχνάς πως ήμουν αρκετά δυνατός για να σε καλέσω. ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΩ, ΘΑ ΣΕ ΑΦΑΝΙΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ...-

*γουρλώνει τα μάτια κοιτάζοντας το κενό*


...ΟΧΙ ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΒΕΑΤΡΙΚΗ, ΧΑΧΑΧΑ! Δεν θα το έκανα ποτέ αυτό, μου είσαι πολύτιμη και ξέρω τις δυνατότητές σου...
Πάντως, οφείλεις να παραδεχτείς πως καταστάσεις του τύπου «θανατηφόρα αρρώστια» και «συνωστισμός σε ένα σπίτι» έχουν ξαναγίνει και δεν κατάφερες να πείσεις με αυτά τον Battler στο παρελθόν.

ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΜΕΓΑΙΡΑ;! *βαράει το χέρι του στο τραπέζι μπροστά του*

Αλλά δεν απογοητεύομαι, κάτι θα έχεις σκαρφιστεί. Και θα το δω να έρχεται εις πέρας.

*κοιτάζει την μορφή που στέκεται ήσυχη στο παράθυρο*


Natsuhi μου, εσένα κατηγορούν από όλον τον βούρκο μαζεμένο εδώ πέρα;! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Απίστευτο.

*στρέφεται στα δεξιά και ανασηκώνει τα φρύδια*


Και εσύ ποιά θαρρείς πως είσαι, κορίτσι; Mamiya Rina? Κουτό κορίτσι... αλλά ας είναι, αν το επιθυμείς, θα σου κρατήσω «συντροφιά», ΧΑΧΑΧΑ! Τουλάχιστον δεν θα μιλήσει κανείς για βιασμό, ΧΑΧΑΧΑΧΑ *γελάει εκστασιασμένος κοιτώντας το ταβάνι* Δώρο από την Βεατρική είσαι;!!! Αν ναι, εξαφανίσου πριν νιώσεις την οργή του γηραιότερου Ushiromiya εν ζωή. Αν όχι, μείνε για να νιώσεις κάτι άλλο, ΧΑΧΑΧΑΧΑ! *γελάει ξανά δυνατότερα, προκαλώντας την δυσφορία των υπόλοιπων*

Posted Image


Εσύ, Bernkastel... Έξω από 'δω. Μια μάγισσα μας αρκεί! Και δεν είσαι ούτε στο ελάχιστο το ίδιο όμορφη. ΕΞΩ ΑΠΟ 'ΔΩ. Έχεις και το ύφος που μισώ και μισούσα πάντοτε. Κάπου θα εμπλέκεσαι, ας το μάθουμε μια ώρα νωρίτερα, ΧΑΧΑΧΑ.

...Εμπρός Kanon, τι στέκεσαι; Είπες θα μου βρεις τα σοκολατένια μου αβγά... Άσε την Eva μου να σε κατηγορεί, προσπαθεί πολύ η καημένη, άσκοπα, ΧΑΧΑΧΑΧΑ.

*ξανακάθεται στην πολυθρόνα του, ήρεμα*


Εγώ από εδώ θα φύγω ζωντανός~



Διάφορες διορθώσεις στο κείμενο, τεχνικού χαρακτήρα.


Edited by Theodore :D, 24 January 2013 - 03:13.


#41 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 24 January 2013 - 12:59

Rina Mayima
Posted Image


Κinzo(Theodore) χαίρομαι πολύ που γνωρίζω μια πιο kinky πλευρά του χαρακτήρα σας!!Χιχιχιχ μα σταματήστε,αυτήν την στιγμή είμαι δεσμευμένη.Βέβαια είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν τελικά θα ξανασυνταντηθώ με την λατρεία μου...Και τότε ποιος ξέρει τι μπορεί να προκύψει μεταξύ μας...
Όμως πρέπει πρώτα να βγούμε ζωντανοί από δω.Για να δούμε τι έγινε όσο μου μιλάγατε

Frederica Berncastel

Natsuhi Ushiromiya (Maya-chan), η ψήφος μου πάει σε εσάς. Ναι, το κάνω για να έρθουμε ισοπαλία και ναι, δεν έχω πρόβλημα να το παραδεκτώ αυτό. Τα πράγματα είναι πολύ ενδιαφέροντα για να φύγω από την πρώτη κιόλας μέρα.

Λέτε πως την ψηφίζετε απλά για την ισοπαλία?Ενώ μπορείτε να δικαιολογήσετε την ψήφο σας με τόσα πράγματα,όπως και οι προηγούμενοι?Ξέρετε,κάποιος κακοπροαίρετος θα μπορούσε να υποθέσει πως ήδη γνωρίζετε το ποιόν της Natsuhi(Maya-chan) και πως έτσι προσπαθείτε να είστε καλυμμένη την επόμενη μέρα.

Σε αυτό το σταυροδρόμι δεν ξέρω τι να κάνω.Από την μία θεωρώ την Bernkastel σαφώς πιο ύποπτη από την Natsuhi(και για κάποιους άλλους,minor λόγους στα όρια της απόλυτης υπόθεσης),από την άλλη δίνω κάποιες πιθανότητες να είναι και αυτήν αθώα.On the other hand,αν πεθάνει η Natsuhi είναι win-win κατάσταση.Aν πέφτω έξω κ είναι μολυσμένη καλώς,και αν δεν είναι,ξεκαθαρίζουν πολλά πράγματα.Το μόνο θέμα είναι πως αν είναι αθώα,οι μολυσμένοι θα κερδίσουν πολύτιμο χρόνο.Χμμμ δεν ξέρω,θα επανέλθω πριν το τέλος της μέρας με την τελική μου ετυμηγορία.

Προς το παρόν,περιμένω να μου απαντήσει ο Willard H.Wright(Kalamaris)
Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#42 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 January 2013 - 14:13

Frederica Berncastel


Posted Image


Rina Mayima
Λέτε πως την ψηφίζετε απλά για την ισοπαλία?Ενώ μπορείτε να δικαιολογήσετε την ψήφο σας με τόσα πράγματα,όπως και οι προηγούμενοι?Ξέρετε,κάποιος κακοπροαίρετος θα μπορούσε να υποθέσει πως ήδη γνωρίζετε το ποιόν της Natsuhi(Maya-chan) και πως έτσι προσπαθείτε να είστε καλυμμένη την επόμενη μέρα.


Ναι δεσποινίς Mayima, λέω ότι ψηφίζω την κυρία Natsuhi (Maya-Chan) απλώς για την ισοπαλία γιατί αντίθετα με τους άλλους που έχουν την πολυτέλεια να αιτιολογήσουν λίγο πιο κομψά την ψήφο τους, εγώ κινδυνέυω να φύγω μόνο και μόνο επειδή μιλάω πολύ ή επειδή είμαι μάγισσα. Άρα θα κάνω το λογικό βήμα να ψηφίσω την κυρία Natsuhi εξηγώντας ξεκάθαρα τον λόγο για τον οποίο το κάνω, ο οποίος δεν είναι άλλος από το να συνεχίσω να υπάρχω σε αυτή την ιστορία. Δεν θεωρώ απαραίτητο να καλύψω με περίπλοκες αιτιολογήσεις αυτή μου την κίνηση όταν ο λόγος για τον οποίο την κάνω είναι απλός και προφανής.


Από την άλλη, εάν αιτιολογούσα με πιο περίπλοκα επιχειρήματα τις πράξεις μου, οι κακοπροαίρετοι, όπως τους αποκαλείτε, θα έλεγαν ότι όλα αυτά είναι χαζομάρες και ότι ό,τι λέω το λέω μόνο και μόνο για να σωθώ ακολουθώντας βολικά το ρεύμα. Ορίστε λοιπόν, τους βγάζω από τον κόπο να τα σκεφτούν μόνοι τους όλα αυτά λέγοντας ξεκάθαρα ότι ακολουθώ το βολικό για εμένα ρεύμα προκειμένου να σωθώ και για κανένα άλλο λόγο.


Οι κακοπροαίρετοι μπορούν να πιστεύουν ό,τι θέλουν. Δεν γνωρίζω το ποιον της κυρίας Natsuhi και αν φύγω θα το διαπιστώσετε όλοι αυτό.



edit: Διορθώσεις

Edited by Osama Bin Laden, 24 January 2013 - 14:14.


#43 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 24 January 2013 - 16:35

Willard Wright

Posted Image

Δεσποινίς rina μονάχα οι δολοφόνοι και οι ανόητες ερωτήσεις δεν θα είχα πρόβλημα να λείπουν από το παιχνίδι.Αφήστε τα παιχνιδάκια,η μάλλον κρατήστε τα γιια άτομο που προσπαθεί απεγνωσμένα να αποδείξει την αθωότητα του πράγμα που δεν νιώθω την ανάγκη να κάνω τώρα,και μην υποκρίνεστε πως έχετε κάποιον πιο σοβαρό λόγο να με υποπτεύεσθε εκτός από το ότι δεν σας αρέσει το παρουσιατικό μου.Περιμένει και απάντηση κιόλας το άτομο και γω κάθομαι και του τι δίνω.Για κάτι τέτοια πήρα σύνταξη...

Μάγισσα των θαυμάτων bernkastel μένω προς το παρών σταθερός.

sc5bab.jpg


#44 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 24 January 2013 - 20:19

Rina Mayima
Posted Image

μην υποκρίνεστε πως έχετε κάποιον πιο σοβαρό λόγο να με υποπτεύεσθε εκτός από το ότι δεν σας αρέσει το παρουσιατικό μου.

Με απογοητεύεις.Εφόσον λες πως ήξερες ότι δεν σε υποπτεύομαι πραγματικά,γιατί δεν απάντησες?Μπορεί ο σκοπός της ερώτησης να μην ήταν να ψαρέψω εσένα,αλλά να κόψω αντιδράσεις άλλων.Μπορεί.
Τώρα για το παρουσιαστικό,ε κοίτα δεν είσαι και κάνα θεότεκνο αλλά ντάξει,τρώγεσαι.Αν δεν σε έκοβα για μπατιράκι,ίσως να είχαμε κάτι πιο οικείο.

Πάμε στο δίλλημα Bernkastel-Natsuhi.Θα προτιμούσα να μην πάρω θέση,καθότι έχω άλλους για πιο ύποπτους,αλλά αν δεν το κάνω θα έρθει ισοψηφία,οπότε αναγκαστικά θα το κάνω στην συνέχεια.
Δίδα Bernkastel δεν μπορώ να πω πως με έπεισες.Δεν βλέπω γιατί αν αναφέρεις ένα από τα επιχειρήματα που αναφέρθηκαν εναντίον της Natsuhi,ή αν έστω έλεγες πως συμφωνούσες με τους προλαλήσαντες,αυτομάτως αιτιολογείς με <<περίπλοκα επιχειρήματα>>(!).Εγώ δεν είδα γενικά από κανέναν κάποιο περίπλοκο επιχείρημα ή καμιά σύνθετη σκέψη,απλές παρατηρήσεις είδα,εξάλλου σε αυτό το χρονικό σημείο είναι δύσκολο να γίνει κάτι περισσότερο.

Εξακολουθώ να σε θεωρώ πιο ύποπτη από την Natsuhi,και αν δεν είχα σοβαρές αμφιβολίες για το αν είσαι μολυσμένη,θα σε ψήφιζα.'Ομως για λόγους μελλοντικούς,δεν θα το κάνω.Τους λόγους τους προανέφερα

On the other hand,αν πεθάνει η Natsuhi είναι win-win κατάσταση.Aν πέφτω έξω κ είναι μολυσμένη καλώς,και αν δεν είναι,ξεκαθαρίζουν πολλά πράγματα.

Εκτός αυτού,αν σε αυτό το σημείο Bernkastel πεθάνεις και αποδειχτείς αθώα,μάλλον θα γίνεις βόμβα που θα σκάσει στα χέρια μου,καθ' ότι όλοι θα στραφούν εναντίον μου.Kαι δε θέλω να το ρισκάρω.
Βέβαια αν επικρατήσει η πιθανότητα να σε δω πιο πολύ ως αθώα,έχω ήδη κάποιον που θεωρώ νούμερο ένα ύποπτο.Αυτός ας πούμε θα μπορούσε να είναι ο Battler(Cloudy-sky).Θα μπορούσε.Δεν είναι ακόμα καιρός για απολυτότητες.

'Αρα πάμε με την δεύτερη επιλογή,και ας ελπίσουμε να είμαι λάθος και να έχουμε όντως έναν δολοφόνο που έπαιξε με τέτοια αφέλεια. Natsuhi(Maya-chan) λοιπόν.
Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#45 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 24 January 2013 - 21:11

Κλεισαμε, έρχεται ποστ :3



Also tagged with one or more of these keywords: higurashi, umineko, no naku koro ni, palermo, η νυχτα πεφτει, hinamizawa festival