Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Περί καπνίσματος


  • This topic is locked This topic is locked
947 replies to this topic

Poll: Καπνίζετε ή οχι (511 member(s) have cast votes)

Καπνίζετε ή οχι

  1. Καπνίζω (97 votes [25.33%] - View)

    Percentage of vote: 25.33%

  2. Δεν καπνίζω (286 votes [74.67%] - View)

    Percentage of vote: 74.67%

Vote

#31 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 16 September 2006 - 17:07

No hard feelings...
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#32 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 16 September 2006 - 23:42

Σύνηθως το ξεκινάς υστερα απο κάποιο συμβάν(σύνηθως ειναι γυναίκα στην μέση 8D )


φανατικός αντικαπνιστής μέχρι που μια μέρα στην 5ήμερη για τον παραπάνω λόγο έκανα το πρώτο μου τσιγάρο. :calm: συνέχισα για 6 χρόνια μεχρί που πριν 3 μήνες πήρα την μεγάλη απόφαση και το έκοψα.βέβαια έχει ακόμα δρόμο το θέμα,ελπίζω μην φάω καμμιά φρίκη και το ξαναρχίσω.το κακό είναι ότι από την ημέρα που έπεσε μαχαίρι τρώω σαν π...στης :x:
και όσο αν ακούγεται απίστευτο το έκανα πολύ εύκολα,έβαλα για μια βδομάδα τα αυτ/τα με νικοτίνη και μετά όλα ρολόι.
τέλος μπορώ να πω ότι πλέον μου είναι αρκετά δύσκολο να μείνω σε ένα δωμάτιο-ντουμάνι,αλλά επειδή έχω κάνει καπνιστής καταλαβαίνω τι περνάει ο άλλος και δεν αρχίζω την γκρίνια.άντε και καλή μου συνέχεια!!! 8D

#33 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 September 2006 - 01:51

αν υπαρχει γυναικα απλα ξεχνα τη
βγες εξω 8)
εκει υπαρχουν χιλιαδες αλλες που περιμενουν
εσενα να τρυγυσεις τα καλη τους ;)

καλη συνεχεια hajate
αποφαση θελει και πεισμα :angry:
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#34 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 17 September 2006 - 11:41

Ξέρετε τι μου την σπάει περισσότερο....?
..Πας σε ένα club ρε παιδί μου (μιλάω γενικά π.χ καγκουράδικο.. σκυλάδικο μεταλάδικο κτλ. κλτ.). Εκει πάντα γίνεται τεκές ασχέτως εξαερισμού... :thumbdown: Αυτό μου την σπάει ακόμη κ εμένα που καπνίζω λίγο (περίπου 5-6 στριφτά την ημέρα... αλλα μπορεί και καθόλου αμα καθίσω μεσα στο σπίτι)

:arrow: Είναι πάντως των αρχών μου να πηγαίνω με την παρέα δηλ. μου έχει τύχει να είμαι σε παρέα αντικαπνιστών... εκεί όχι μονο το σεβαστηκα αλλα δεν με τραβούσε να καπνίσω κιόλας!!!

Η αλήθεια είναι όμως οτι σε μια πολύ δυσκολη περίπτωση μπορεί και να καπνίσεις ασυναίσθητα.... Εντάξει είμαι μικρός για να πω κάτι τέτοιο ακόμη (δεν έχω ζήσει πολλά) π.χ.

[spoiler:09cee1d47d]Για παράδειγμα όταν πέθανε ο παππούς μου.. ο πατέρας μου έκανε εγχείρηση εξαγωγής νεφρού.. και ο αδερφός μου έσπασε το πόδι του (τρίτωσε το κακό) εκεί δεν άντεξα.. κάπνιζα και η αλήθεια είναι οτι θόλωνε το μυαλό μου... :cry: Ασε είναι να μην σου τύχουν πολλά σκατά μαζι....[/spoiler:09cee1d47d]

Μου την σπάει επίσης το στύλ με την μαγκιά.. εκείνη την ελεηνή καγκουριά, με το τσιγάρο όλη μέρα για μόστρα στο στόμα.... και το κάνουν με πολύ στυλ ρε παιδί μου τα μ.....ένα :x:
Πραγματικά κάποια παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω τι κουβαλάνε στο μυαλό τους

[spoiler:09cee1d47d]Να τεζάρουνε ρεεεεεεεε[/spoiler:09cee1d47d] :head:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#35 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 17 September 2006 - 22:22

Αν είναι φλώρος αυτός που σέβεται τον οργανισμό του και τον οργανισμό των συνανθρώπων του, τότε είμαι φλώρος ! Και χαίρομαι για αυτό :kakashithumbup: Πραγματικά το τσιγάρο είναι το μόνο πράγμα που δεν ανέχομαι να υπάρχει γύρω μου, ειδικά μετά από την μπάλα/τρέξιμο/ κλπ κλπ. Πραγματικό δηλητήριο. Να εξαφανιστεί από προσώπου γης.
(Βέβαια οι καλύτεροί μου φίλοι είναι καπνιστές. Δεν τίθεται θέμα προκατάληψης, αλλά δυσαρέσκειας προς το αντικείμενο)

Hajate, καλή συνέχεια. έχεις την υποστήριξη όλων μας 8)

E5VV38U.jpg


#36 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 18 September 2006 - 06:19

Αν είναι φλώρος αυτός που σέβεται τον οργανισμό του και τον οργανισμό των συνανθρώπων του, τότε είμαι φλώρος ! Και χαίρομαι για αυτό :kakashithumbup:

Δεν ξέρω αν αναφέρεσε σε μένα αλλά αν είναι έτσι δεν είπα κάτι τέτοιο ίσα ίσα με κατηγόρησαν για αυτό :bleh:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#37 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 18 September 2006 - 09:13

Οχι! Δεν αναφέρομαι σε κανέναν από εδώ μέσα :P

E5VV38U.jpg


#38 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 18 September 2006 - 11:16

δεν έχω καπνίσει και δεν έχω ούτε την παραμικρή περιέργεια... και όχι τώρα που τριαντάρησα αλλά ούτε τότε που "συμβαίνει" στους περισσότερους. Και μάλιστα η παρέα μου στο Σιβιτάνα college :D ήταν όλοι καπνιστές και ήμουν ο "φλώρος" τότε... Μόνο που αποδείχθηκε ότι ήμουν εγώ ο μάγκας γιατί εγώ έκανα κάτι διαφορετικό από όλους τους υπόλοιπους :wink:

#39 uzumaki_naruto

uzumaki_naruto

    Anime Fan

  • Members
  • 238 posts

Posted 18 September 2006 - 13:28

Spawn_I:

δεν έχω καπνίσει και δεν έχω ούτε την παραμικρή περιέργεια... και όχι τώρα που τριαντάρησα αλλά ούτε τότε που "συμβαίνει" στους περισσότερους. Και μάλιστα η παρέα μου στο Σιβιτάνα college Biggrin ήταν όλοι καπνιστές και ήμουν ο "φλώρος" τότε... Μόνο που αποδείχθηκε ότι ήμουν εγώ ο μάγκας γιατί εγώ έκανα κάτι διαφορετικό από όλους τους υπόλοιπους Wink


εχουμε με το μερος μας ενα στελεχος της γερουσιας :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

#40 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 19 September 2006 - 17:01

[off topic section] Spawn ήσουνα Σιβιτανήδειο?.... Χμ Γνώρισα μια κοπέλα απο 'κει... στην Αμφισσα οπου σπούδαζα... Βέβαια αυτή είναι 19... :happy2:............. [/off topic section]

To σχολείο και όμως είναι το χειρότερο μέρος..... απο το σημοτικό παρατήρησα οτι εκει άρχισα να βρίζω να χτυπιέμαι.... στο λύκειο να καπνίζω.... μόνο μόρφωση δεν προσφέρει.... anywayzzzzzzzzz :shock:
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#41 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 19 September 2006 - 18:45

Χαίρομαι που βλέπω πολλούς αντικαπνιστές εδώ! Εμπρος αδέρφια, καιρός να πατάξουμε το καθεστός της νικοτίνης!

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει ποτέ, αλλά έχω αναρωτηθεί πολλές φορές πώς είναι. Παλιότερα ήμουν πολύ πιο φανατικός (στραβοκοίταζα όποιον κάπνιζε) αλλά πια είμαι σε τόσες παρέες με καπνιστές που το έχω συνηθίσει.

Πάντως, μια φορά έκανα αργιλέ και δεν μου άρεσε. Οι κάπνιστες φίλοι μου μου είπαν εκείνη την στιγμή ότι αν δεν μου αρέσε ο αργιλές, σε καμιά περίπτωση δεν θα μου αρέσει ο τσιγάρο... Κάτι θα ξέρουν.
Posted Image

#42 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 19 September 2006 - 18:57

Και εγώ καπνίζω και δυστυχώς αρκετά. Είπα 2-3 φορές να το κόψω αλλά δεν το πήρα και πολύ πατριωτικά... Κάποια στιγμή θα το κόψω μαχαίρι που θα πάει :P

#43 Vegeto

Vegeto

    Anime Amateur

  • Members
  • 79 posts

Posted 21 September 2006 - 14:13

Φέτος το καλοκαίρι έκλεισα 2 χρόνια :( Προσπάθησα πολλες φορές να το κόψω αλλά το κακό είναι ότι το γουστάρω άπειρα.

#44 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 21 September 2006 - 14:32

Όσοι θέλετε να το κόψετε ,έχετε την ένθερμη υποστήριξή όλων μας :kakashithumbup:

E5VV38U.jpg


#45 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 21 September 2006 - 15:20

Μπορείτε! Απλά :)
Posted Image