Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Miraculous LadyBug

Toei Animation Zagtoon Comedy Action Series

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#16 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 15 January 2018 - 17:56

Γιατί παίζει στο star;

 

To είχα πετύχει ένα Σάββατο. Πρέπει να παίζει ακόμα. Monster of the week τύπου σόου μου φάνηκε με το gimmick ότι ο ένας αγαπάει την μεριά του άλλου που άλλος βρίσκει άχρωμη στον άλλον (δλδ η κοπέλα το αγόρι και το αγόρι την σουπερηρωίδα μεριά της κοπέλας και αντίστροφα). Το φθινό cgi με ενόχλησε πολύ στο μάτι.

 

Από ότι κατάλαβα βρε Petran ο δημιουργός είναι ολίγον οτάκου και πέρασε συνήθειες των άνιμε στο καρτούν του. Στα gif που είδα με τις ερωτικές στάσεις δεν είδα κάτι που δεν έχει κάνει η ντίσνεϋ πχ. Εκτός αν τους χαλά που είναι παιδικό αντί για ταινία.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#17 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 15 January 2018 - 19:21

Έπαιζε και εδώ και πολύ καιρό στο ελληνικό Disney Channel, αλλά εντάξει πέρα από τον δημιουργό αμφιβάλλω αν το παιδάκι που είναι 8 και το παρακολουθεί θα πει πως δύο φορές βρέθηκαν οι πρωταγωνιστές σε σεξουαλική σταση. Παρόλα αυτά δεν είναι και τρομερά δημοφιλές στην Ελλάδα συγκριτικά με άλλα πχ. Ήρωες μας μπιτζαμπες και άλλα που είναι γι'αυτες και λιγο μεγαλυτερες ηλικίες με βάση το ζητάνε τα παιδάκια. Κάνα δυο φορές που το είδα οκ είναι οκ για μικρότερες ηλικίες αλλά γενικότερα δε λέει και πολλά από πλοκή και animation, είναι απλώς χαριτωμένο οπότε δεν μπορώ να καταλάβω την γενική τρέλα που επικρατεί στο tumblr από την άλλη τι να πω ίσως γίνεται καλύτερο αργότερα.

ySss0UF.jpg


#18 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 15 January 2018 - 19:40

Καλα, το tumblr δεν ειναι για να το εμπιστευεσαι. Ειλικρινα δεν εχω δει τιποτα το τρομερο στη σειρα, ειναι απλα πολυ μονότονη. Τόση φασαρια για το τιποτα.


Ps, tumblr probably needs to die.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#19 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 January 2018 - 00:47

Από ότι κατάλαβα βρε Petran ο δημιουργός είναι ολίγον οτάκου και πέρασε συνήθειες των άνιμε στο καρτούν του. Στα gif που είδα με τις ερωτικές στάσεις δεν είδα κάτι που δεν έχει κάνει η ντίσνεϋ πχ. Εκτός αν τους χαλά που είναι παιδικό αντί για ταινία.

 

και με τη 3D Mάγια τη Μέλισσα είχε γίνει χαμός, όταν βρέθηκε ένα πέος ζωγραφιστό για λίγα δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω αν προβλήθηκε και εδώ και αν το πρόσεξε κάποιος. Είχε μπει επίτηδες ως φάρσα από κάποιον άγνωστο που συμμετείχε στην παραγωγή.

https://www.hollywoodreporter.com/news/netflix-childrens-show-producer-says-penis-drawing-was-very-bad-joke-one-artist-1042147

 

maya-the-bee-penis-600x338.jpg

 

 

Ναι, αυτό ήταν βασικά το θέμα, πως ο δημιουργός άφησε ένα ανοιχτό παράθυρο να παρερμηνευτεί το έργο του με αυτόν τον τρόπο, σε αντίθεση με τη Ντίσνευ που τα προσέχει αυτά.    



#20 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 16 January 2018 - 01:05

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Αυτό με το πεος είναι χυδαίο απλώς για να είναι χυδαίο. Μπορώ να καταλάβω την ενόχληση εδώ.

 

Οι σκηνές στο ladybuck έχουν μια αφηγηματική έννοια. Νομίζω πως όντως πρόκειται για επικοινωνιακό λάθος το δημιουργού. Εκτός να έχουν αμβλυνθεί τόσο οι ασιθητήρες μας από τα άνιμε, δεν νομίζω να μην προσέχαμε το έκφυλο της υπόθεσης. Δεν υπάρχει κάτι μεμπτό που δεν έχει ξαναγίνει.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#21 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 January 2018 - 01:21

Δεν είναι τα ανιμε αλλά η ελληνική τηλεόραση γενικότερα.
Καλά τα βίτσια των τηλεοπτικών παραγωγών εδώ στην Ελλάδα δεν τα ξέρω. Παλιά έτυχε να βάζουν τα Ζουζούνια να τραγουδάνε μεσάνυχτα, την ώρα που παιζόταν ερωτική ταινία.



Also tagged with one or more of these keywords: Toei Animation, Zagtoon, Comedy, Action, Series