Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Miraculous LadyBug

Toei Animation Zagtoon Comedy Action Series

  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 January 2013 - 19:48

Posted Image

Posted Image

Μια όμορφη και γλυκιά συμπαραγωγή ανάμεσα στο γαλλικό Zagtoon και την Ιαπωνική Toei Animation πρόκειται να προβληθεί μέσα στο 2013. Πρόκειται για μία κωμική σειρά δράσης 26 επεισοδίων στην παραγωγή της οποίας συμμετέχει και το Method Animation Studio του Atom Soumache και της οποίας το budget φαίνεται να ξεπερνά τα 11,2 εκατομμύρια δολλάρια. Φιλόδοξο project που επιδιώκει να ξεχωρίσει ανάμεσα στις παραγωγές της νέας χρονιάς.

Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή.


~Λίγα λόγια για την υπόθεση~


Η ιστορία μας διαδραματίζεται στο μαγευτικό Παρίσι όπου η Marinette Cheng μία ντροπαλή μαθήτρια Λυκείου κληρονομεί ένα ζευγάρι μαγικά σκουλαρίκια. Τα σκουλαρίκια αυτά με σχήμα πασχαλίτσας μπορούν και δίνουν στον κάτοχό τους υπερφυσική τυχη υπό την προυπόθεση ότι η δύναμη αυτή θα χρησιμοποιηθεί αποκλειστικά και μόνο για αλτρουιστικούς σκοπούς. Διαφορετικά οι συνέπειες θα είναι αυστηρές. Η νεαρή Marinette λοιπόν την νύχτα προσπαθεί να βοηθήσει αθώους ενάντια σε διάφορες απειλές όπως έναν σατανικό μίμο, έναν διαβολικό αφέντη περιστεριών και έναν μυστηριώδη ηλικιωμένο που έχει ένα θεματάκι με τις πεταλούδες. Στον αγώνα της την βοηθά ένας ακόμη υπερήρωας ο Chat Noir.

Kαι ενώ η μάχη ενάντια στο έγκλημα συνεχίζεται το ίδιο συμβαίνει και με την καθημερινή ζωή όπου η Marinette προσπαθεί απεγνωσμένα να κερδίζει την καρδιά ενός αγοριού.


Posted ImagePosted Image


Η φρεσκάδα και το κέφι το οποίο βγαίνει από το trailer παρέα με τα υψηλά production values φαίνεται να έχουν προσελκύσει πολύ κόσμο συμπεριλαμβανομένης και εμού που περιμένει την σειρά πριν καλά καλά ανακοινωθεί η ημερομηνία προβολής. Η ατμόσφαιρα συνδυαζει αρμονικά στοιχεία τόσο από τα anime όσο και από τα cartoon. Oι περισσότερες συνεργασίες ανάμεσα σε Ευρώπη και Ιαπωνία έχουν δώσει πάρα πολύ καλά αποτελέσματα οπότε είναι δικαιολογημένο ως ένα βαθμό το hype που υπάρχει γύρω από τον τίτλο.Fluid animation, ωραία μουσική, ενδιαφέρον setting και μία υπόθεση που φαίνεται να βγάζει πολύ γέλιο και να κρατά το ενδιαφέρον αμείωτο. Η σειρά θα μεταδοθεί τόσο σε Ευρώπη όσο και σε Ιαπωνία.

~Τrailer~


Youtube Video


ΑΝΝ
Ζagtoon page


Posted Image



#2 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 03 January 2013 - 21:41

ελπιζω να το δουμε και εδω. τωρα πιο καναλι θα το δειξει αραγε;

πιανουμε το ΤF1 στη δορυφορικη, θα το εχω στο νου μου το Σαββατοκυριακο

αρκετα καλη φαινεται για γαλλο-ιαπωνικη παραγωγη,

#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 January 2013 - 21:46

Δεν έχει βγει ακόμη το περιμένουμε μέσα στο 2013. Απλά επειδή είναι τόσο γούτσου γούτσου έχει δημιουργήσει από τώρα fandom το οποίο βγάζει καταπληκτικά artworks και ακόμη και AMV's από το trailer των 3 λεπτών.

Mόλις μάθω περισσότερα θα κάνω update.

#4 Kain

Kain

    ♠️

  • Members
  • 191 posts

Posted 03 January 2013 - 22:47

Είναι που είναι η Γαλλία FTW, Γαλλία-Ιαπωνία είναι Double Super Combo FTW! :riiight:

Λίγες φορές ένα Anime μου κίνησε τόσο το ενδιαφέρον, και μάλλον όταν βγει και αρχίσω να το βλέπω θα κάνω drinking game πίνοντας όποτε εντοπίζω εναλλαγή από Ιαπωνικό animation σε Γαλλικό. Κακά τα ψέμματα, η διαφορά στην κίνηση φαίνεται, ενώ ακόμη και στο trailer θαρρώ εντόπισα μια ή δύο τέτοιες εναλλαγές... :tensai:

Edited by Kain, 03 January 2013 - 22:48.

sigELIK.jpg   adorexu7.gif3.png


#5 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 October 2013 - 14:01

τελικα το πανε για το φθινοπωρο του 2014

 

ομως με ανησυχει αυτο:

 

http://www.zagtoon.com/#ladybug

 

ελπιζω να μην το μετατρεψουν εξ'ολοκληρου σε 3D και για αυτο να το καθυστερουνε. ουτε θα μπω στον κοπο να το δω....



#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 01 October 2013 - 14:05

Ναι το είχα μάθει και εγώ ότι το πήγαν και αλλο πίσω. Ελπίζω όντως να είναι καλή δουλειά. Δεν νομίζω να το κάνουν εξ ολοκλήρου 3D. Μου άρεσε πολύ η παιχνιδιάρικη αίσθηση του πρώτου trailer.



#7 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 01 October 2013 - 17:42

H παρουσιαση με κερδισε το τρεηλερ με χάλασε - υπερβολικα πολλα απο τα κλισε των ανιμε που αποφευγω.

Nevertheless, θα του δωθει μια ευκαιρια και απο  εμενα.


stasou%2520mygdala.jpg


#8 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2014 - 19:34

Εχουμε update γι αυτο. Προφανως θα το δουμε μεσα στην χρονια και κατα δευτερο λογο αλλαξαν το art style απο 2D σε 3D.

Εξακολουθει να ειναι γλυκουλι και φαινεται τα production values να ειναι υψηλα αλλα το παραδοσιακο animation το εκανε πιο ζεστο. Will still watch though.

Youtube Video



#9 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 05 June 2014 - 19:45

Και εμένα μου άρεσε πολύ το παραδοσιακό animation αλλά δεν μπορώ να ενοχληθώ που το αλλάξανε, διότι δείχνει τόσο καλοδουλεμένο και όμορφο και το 3D. Άντε με το καλό...


Edited by Keito, 05 June 2014 - 19:47.


#10 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 05 June 2014 - 20:00

«It is a series that unites all the ingredients of success: Romance, friendship and suspense.»

Γιατί ότι έχουμε δει και μας άρεσε είχε αυτά τα χαρακτηριστικά...

 

Εγώ κρατάω μικρό καλάθι πάντως, δε διακρίνω ιδιαίτερη σοβαρότητα ούτε ωριμότητα. Ελπίζω να βγει καλό αλλά τα λόγια τους άλλα μου εμπνέουν.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#11 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 05 June 2014 - 22:32

Μα δεν είναι "σοβαρό" ούτε "ώριμο". Ξέγνοιαστη σειρά for shits and giggles είναι. Δεν πάει να πουλήσει dark και gore. :P

Στα themes έχουμε δει καλές και κακές σειρές. Θέλω να ελπίζω ότι λόγω της διεθνούς παραγωγής δεν θα μείνουν σε κλισέ που έχουμε συνηθίσει είτε στο δυτικό είτε στο ιαπωνικό animation.

Btw μετακινηθηκε στο comics/cartoons. :3



#12 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 05 June 2014 - 23:04

Να σου πω, προφανώς και δεν εννοώ πως το θέλω dark ντε και καλά, αυτό είναι το τελευταίο.

 

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο από όλα στα λόγια τους και γενικότερα στο trailer είναι το ότι το βλέπουν "σαν ένα ακόμα παιδικό". Όταν είδα την ευρωπαΐκή συμπαραγωγή χάρηκα ιδιαίτερα μιας και η Γηραία Ήπειρος είναι πολύ πίσω, κυρίως γιατί δεν θέλει (ή αν θες δεν το έχει στην κουλτούρα της το animation), όμως δε βλέπω καμιά διαφορά από τα κλασσικά καρτούνς, για αυτό και η απογοήτευση. Δεν βλέπω διαφορά από άλλα καρτούν με υπερήρωες όπως η φανταστική οικογένεια,κτλ.

 

Συμφωνώ στην αλλαγή της κατηγορίας, υπάρχει πολυ μικρή σχέση με ιαπωνικές τεχνικές γραφικών ή θεματολογία. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω πως ιαπωνικά animation σημαίνει ποιότητα και ανωτερότητα, αλλά πως στην συγκεκριμένη περίπτωση η συμετοχή της Ευρωπαΐκης μεριάς δεν αλλάζει στο παραμικρό την αντίληψη της Δύσης ότι αυτή η τέχνη είναι μόνο για διασκέδαση και γέλιο.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#13 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 June 2014 - 18:34

παντως στο τρεηλερ χρησιμοποιησαν και εικονες απο το προηγουμενο ανιμε σχεδιο.

 

Να σου πω, προφανώς και δεν εννοώ πως το θέλω dark ντε και καλά, αυτό είναι το τελευταίο.

 

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο από όλα στα λόγια τους και γενικότερα στο trailer είναι το ότι το βλέπουν "σαν ένα ακόμα παιδικό". Όταν είδα την ευρωπαΐκή συμπαραγωγή χάρηκα ιδιαίτερα μιας και η Γηραία Ήπειρος είναι πολύ πίσω, κυρίως γιατί δεν θέλει (ή αν θες δεν το έχει στην κουλτούρα της το animation), όμως δε βλέπω καμιά διαφορά από τα κλασσικά καρτούνς, για αυτό και η απογοήτευση. Δεν βλέπω διαφορά από άλλα καρτούν με υπερήρωες όπως η φανταστική οικογένεια,κτλ.

 

Συμφωνώ στην αλλαγή της κατηγορίας, υπάρχει πολυ μικρή σχέση με ιαπωνικές τεχνικές γραφικών ή θεματολογία. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω πως ιαπωνικά animation σημαίνει ποιότητα και ανωτερότητα, αλλά πως στην συγκεκριμένη περίπτωση η συμετοχή της Ευρωπαΐκης μεριάς δεν αλλάζει στο παραμικρό την αντίληψη της Δύσης ότι αυτή η τέχνη είναι μόνο για διασκέδαση και γέλιο.

 

μονο στις ταινιες υπαρχει περισσοτερη ομοιοτητα με την ιαπωνικη θεματολογια.

 

πχ δεν νομιζω στην Ιαπωνια να υπαρχει κατι παρομοιο

 

βαζω το γαλλικο τρεηλερ γιατι στο αμερικανικο κοψαν τη γυμνοστηθη....

 

 

Youtube Video



#14 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 January 2018 - 15:24

Αναρωτιέμαι αν στο Star συνειδητοποιούν τί βάζουν


https://www.google.com/amp/popsicle-prince.tumblr.com/post/138130772152/reasons-why-the-miraculous-ladybug-is-gross/amp

#15 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 January 2018 - 17:39

Γιατί παίζει στο star;


rsrGbGx.gif



Also tagged with one or more of these keywords: Toei Animation, Zagtoon, Comedy, Action, Series