Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 13 votes

Attack on Titan | Shingeki no Kyojin

spring 2013 Wit Studio Production IG Action Shounen Post apocalyptic Military

  • Please log in to reply
697 replies to this topic

#601 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 08 September 2014 - 08:50

Εχει ανακοινωθει η 2 σεζον και λεγετε οτι θα βγει το 2015 .

 

χμμμ...εγώ πάλι ξέρω ότι η ταινία Attack on Titan φημολογείται ότι θα βγει το 2015 ..вy the way, έχω την εντύπωση ότι η δεύτερη σεζόν θα βγει μέσα στο 2014,υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε

Αργησα λιγο αλλα το τελειωσα μολις τωρα... wtf δεν εχει απαντησει ουτε ενα ερωτημα ακομα και αυτα που μου δημιουργηθικαν απο το πρωτο επ. :P Τι ειναι οι τιτανες, ποιος ειναι ο κολοσιαιος και ο θωρακισμενος, τι υπαρχει στο υπογειο, που ειναι ο πατερας του Eren, γιατι οταν επιασε το κουταλι μεταμορφωθηκε, πως χτιστηκαν τα τοιχοι, τι σκεφτοταν η Anie πριν παγωσει, οι πιγκουινοι εχουν γονατα? κλπ Περιμενω να βγει η δευτερη σεζον. Levi=badass.

Spoiler:

Στη φοτο πρέπει να φαίνονται αυτού του είδους οι τιτάνες που ανέφερες

http://coolwallpaperhd.us/wp-content/uploads/2013/12/Colossal-Titan-Armored-Attack-on-Titan.jpg

 

Spoiler:


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#602 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 12 September 2014 - 21:41

Youtube Video

Βγηκε το τρειλερ για το ova του shingeki no kyojin:kuinaki sentaku. Για οσους δεν γνωριζουν θα διηγειται την ιστορια του levi και λεει πως μπηκε στη servey corps.


TMWsBT7.png        


#603 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 16 September 2014 - 16:13

αυτο το shoujo εκει με προβληματιζει http://myanimelist.net/anime/25781/Shingeki_no_Kyojin:_Kuinaki_Sentaku



#604 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 22 November 2014 - 19:31

Διπλά νέα για την σειρά!

Καταρχήν έχουμε επίσημη ανακοίνωση ότι θα έχουμε και δεύτερη σεζόν στο anime προγραμματισμένη για το 2016! :nanana:

Δεύτερον θα έχουμε και 2 live action ταινίες! Έχουμε ήδη το cast (με πολλά γνωστά ονόματα!) και τις πρώτες εικόνες!

 

So excited!! :)



#605 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 22 November 2014 - 20:12

Μεχρι το 16 ποιος ζει ποιος πεθενει :P 


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#606 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 22 November 2014 - 20:51

Bazooka? Αληθεια τωρα? -.-

ishihara_large.jpg



2bbd14fc.jpg


#607 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 23 November 2014 - 03:40

Μοιάζει με εξώφυλλο τσόντας

edit: also lens flare, κλαίω


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#608 SpeedFreak

SpeedFreak

    bored of harem

  • Members
  • 203 posts
  • Locationκοντα στη μαμακα

Posted 03 December 2014 - 15:15

Μοιάζει με εξώφυλλο τσόντας

edit: also lens flare, κλαίω

Έλα ρε συ όχι γιατι το λες αυτο???.. :bleh: .. η κοπέλα απλώς έχει μεγάλη αδυναμία στο όπλο της..

το οποίο είναι δεμένο με.... σπάγγο???


Όσοι ζουν στη σκιά δεν τους θωρεί κανείς...

Μπρεχτ


#609 johniak

johniak

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 04 December 2014 - 22:09

συγγνώμη θέλω να το αρχίσω αλλα είμαι καινούριος και δεν ξέρω που μπορώ να το δω μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?


μιλάω για το attack on titan


Edited by ice_hime, 04 December 2014 - 22:22.
greeklish to greek


#610 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 04 December 2014 - 22:28

συγγνώμη θέλω να το αρχίσω αλλα είμαι καινούριος και δεν ξέρω που μπορώ να το δω μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?


μιλάω για το attack on titan

 

Kαλησπερα johniak και καλωσηρθες .Μπορείς να το βρεις για κατέβασμα εδω ,υπαρχει είτε με αγγλικούς υποτίτλους είτε με ελληνικούς από τους sick-fansubs.Επίσης να σε ενημερώσω ότι από τους κανόνες του forum απαγορεύονται τα greeklish.Happy posting :)



#611 johniak

johniak

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 04 December 2014 - 22:43

ευχαριστω (και αυτο με τα greeklish θα το 'χω στα υποψιν μου)



#612 Historia

Historia

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 04 January 2015 - 16:39

Απλα το λατρευω ~ Για οσους ενδιαφερονται να συνεχισουν να διαβαζουν το manga η πρωτη σεζον τελειωνει στο 33-34 chapter
δεν περιμενα οτι θα μου αρεσαν καποιοι χαρακτηρες τοσο οσο μου αρεσουν τωρα ~ ! (π.χ. ο Levi).Αξιζει πραγματικα ! (και θυμιζει και λιγο walking dead xP)

Διπλά νέα για την σειρά!
Καταρχήν έχουμε επίσημη ανακοίνωση ότι θα έχουμε και δεύτερη σεζόν στο anime προγραμματισμένη για το 2016! :nanana:
Δεύτερον θα έχουμε και 2 live action ταινίες! Έχουμε ήδη το cast (με πολλά γνωστά ονόματα!) και τις πρώτες εικόνες!

So excited!! :)

Οσον αφορα τις ταινιες,ελπιζω να μην καταληξουν σαν το DragonBall ή το Avatar:The Last Airbender γιατι οσο να χει ειναι κομματακι δυσκολο να γινει καλα το adaptation του ανιμε σε ταινια με αληθινους ηθοποιους κλπ πραγμα που δεν εγινε στις ταινιες αυτες.Οσο για το cast ολοι ειναι Ιαπωνες(απο την Ασια γενικοτερα) απο οτι φαινεται.Κανονικα υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι μεικτα.Μια μιξη διαφορετικων εθνων.Μονο η Mikasa νομιζω οτι ειναι απο την Ασια κλπ(δεν ειμαι σιγουρη)
Δεν ξερω τι να περιμενω xp

#613 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 07 January 2015 - 13:34

Ποσο fail οι φωτογραφιες του live-action.. Ουτε καν με τραβανε να τα δω... Btw 2η σεζον το 2016? Oh God seriously now?



#614 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 22 January 2015 - 22:39

:kill4u:  :awww:  :awww:  :kill4u:

 

 

 

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2015/01/22/video-universal-studios-japan-opens-attack-on-titan-and-evangelion-attractions?src=animeplanetfb


                                                                       


#615 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 22 January 2015 - 22:52

2 season το 2016;;;;!!!! Παναγια μου!!! :OMG3:

Εντάξει οι εικόνες από το live action δε θυμίζουν και πολύ τη σειρά. Ο Armin στη σειρά είναι ξανθός, αυτός ο μελαχρινός τι δουλειά έχει εκεί;;;

Θα άσπρισαν τα μαλλιά του από τη φρίκη και την ταλαιπωρία και είπε να τα βάψει κάπως σκουρόχρωμα.


30w46c0.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: spring 2013, Wit Studio, Production IG, Action, Shounen, Post apocalyptic, Military