Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ixion Saga DT

action comedy fantasy parody Fall 2012 Brains Base

  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#16 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 28 November 2012 - 21:07

^Die.

#17 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 29 November 2012 - 08:13

Σχετικα με το προηγουμενο post μου θα ηθελα να παραθεσω και το παρακατω στοιχειο:
Spoiler:


Πέρα απ'αυτό, έψαχνα διάφορες βερσιόν του ΟΡ.. γιατί βρήκα μια που το τραγουδάει ο Κον. Ε, όπως έψαχνα, πέφτω τυχαία σε ένα βίντεο στις προτάσεις στο yout, στο οποίο είχαν βάλει για μουσική το τραγούδι αυτό... στην αρχή είναι οκ αλλά κάπου στα μισά του βίντεο αλλάζει και τραγουδάνε διάφοροι. Το ΠΟΣΟ φάλτσοι είναι κάποιοι δεν περιγράφεται όμως!!! :blurah5:

Κυκλοφορει ενα Single για τα OP/ED και περιεχει τις εξης εκδοσεις για το καθενα απο τα δυο τραγουδια: Κανονικη, με τη φωνη του seiyuu, φαλτσο του κερατα, και καραοκε. :hahaha:

#18 Fenrir

Fenrir

    非対応 怪物-君

  • Members
  • 172 posts
  • LocationNibelheim

Posted 29 November 2012 - 12:43

Σχετικα με το προηγουμενο post μου θα ηθελα να παραθεσω και το παρακατω στοιχειο:

Spoiler:



Κυκλοφορει ενα Single για τα OP/ED και περιεχει τις εξης εκδοσεις για το καθενα απο τα δυο τραγουδια: Κανονικη, με τη φωνη του seiyuu, φαλτσο του κερατα, και καραοκε. :hahaha:


Να ΔοΒ, το DT του Κον είναι... ανέπαφο! χαχαχαχαχα Ο Μικρός Σογκούν δε λαβώθηκε στη μάχη! :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Τα ΟΡ/ΕD τα βρηκα και εγώ τελικά... εκείνο το φάλτσο όμως με διέλυσε.... σκεφτόμουν να πάρω το καραόκε και να το τραγουδήσω μόνος μου, λιγότερο φάλτσος είμαι (εκεί να δεις πλάκες)

Ό,τι σ΄ ελευθερώνει, σε κλειδώνει κι ό,τι σε φανερώνει είναι που δεν το διάλεξες εσύ... και τότε λες "ουπς".

Posted Image


#19 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 29 November 2012 - 12:48

Ok, και επειδή δεν λείπει ο Μάης από την Σαρακοστή, έκατσα και εγώ να δω μετά από παρότρυνση της DoB και της Redqueen. Μέχρι στιγμής έχω δει τα 2 πρώτα, μόνο αλλά έχω λιώσει στο γέλιο τόσο μα τόσο πολύ XD

Spoiler:


Που στο καλό ήταν αυτό τόσο καιρό και δεν το είχαμε πάρει χαμπάρι;

Επίσης η μικρή πριγκίπισσα μόνο σε εμένα θυμίζει πολύ Beatrice??

#20 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 02 December 2012 - 21:52

Spoiler: 10

ySss0UF.jpg


#21 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 03 December 2012 - 18:47

Spoiler: 10


DIS!

Mα δεν έχω εγώ yaoi googles ρε παιδιά, μόνοι τους πάνε και τα λένε! Damn! :mafia:

#22 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 03 December 2012 - 19:23

^^ whatever DoB said ...

Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#23 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 22 December 2012 - 14:03

μα ρε παιδια δν φταιμε εμεις αφου το θελει ο ΚΤ θα του χαλασουμε εμεις χατιρι....???!!!


Η ΚΤ. Η. (Απο που βγαινει τελικα το ονομα; Κέητι;.)
Το ειχα ψυλλιαστει γιατι στο ED εδειχε ολους τους παλικαραδες γυμνοστηθους αλλα στην ΚΤ δεν εδειχνε κατω απο τους ωμους.

Spoiler: Πειστήριον Α

Edited by Korkofilaki, 22 December 2012 - 14:16.


#24 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 27 December 2012 - 22:27

Έφτασα και 'γω επιτέλους up to date και έχω όλο και λιγότερα εγκεφαλικά κύτταρα.

Οι 4αδα μου άρεσε πολύ, αλλά στο 12 με ψιλοξενέρωσε κάπως και βαρέθηκα. Του έλειπε λίγο το καμμένο χίουμορ του.

Anyway, η Marian μορφή, με ακόμα πιο μεγάλη μορφή στην φωνή! Πόσο το λατρεύω όταν κάνει την μπάσα φωνή της! xD

#25 Fenrir

Fenrir

    非対応 怪物-君

  • Members
  • 172 posts
  • LocationNibelheim

Posted 28 December 2012 - 00:36

Ήταν λίγο βαρετό το τελευταίο, αλλά ο Γκουστάβ Γουστάφ... μεγάλη μορφάρααααααααααααααααα! Ειδικά εκεί με το γυαλί και την ψεύτικη μύτη... πωπωπωπωπωπωπω

Ό,τι σ΄ ελευθερώνει, σε κλειδώνει κι ό,τι σε φανερώνει είναι που δεν το διάλεξες εσύ... και τότε λες "ουπς".

Posted Image


#26 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 28 December 2012 - 12:25

^Ε, μόνο γι' αυτόν άξιζε το επεισόδιο. Ουσιαστικά, μόνος του το κράτησε, για να μας γειώσουν, πάω στοίχημα, στο επόμενο.

Άκου Γκουστάφ... omg! :hihi2:

Mε κάθε επεισόδιο που περνάει, πείθομαι όλο και περισσότερο ότι είναι Η KT...

#27 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 28 December 2012 - 15:24

Ξερετε τι ? ειναι δν ειναι γυναικα (που ειναι οπως φαινεται) εγω την πρωτη εντυπωση κρατω το οτι ηταν αντρας για το πιθανο ζευγος XD

Καλα ο Γκουσταφ ειναι κατηγορια απο μονος του ... ειναι οι στολες ,ειναι το μαλλι ...το υπερμαματο αυτο μαλλι, ειναι κι η βλακεια που τν δερνει ..τν καταευχαριστηθηκα ... Ξερει να πινει παντως :P! αφου εχει νταλκαδες ο ανθρωπος με την γυναικα του ... μην τον πειραζετε βρε παιδια ...
.
το μοττο του? ''Host clubs FTW'' axaxa xd...

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#28 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 07 January 2013 - 00:16

Bump για την καλύτερη pick up line που έχει ακουστεί ποτέ σε anime:

Spoiler:


*facepalm/λιώσιμο*

Α, να μην ξεχάσουμε τ' αστεράκια στα μάτια και την γκρι 'νουαρ' καμπαρντίνα...

#29 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 07 January 2013 - 10:52

:hahaha: Δεν μπορώ, σε όλο το επεισόδιο σκεφτόμουν τη Sa-chan.

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#30 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 07 January 2013 - 13:17

Ετσι κι αρχισει και τους ακολουθαει αυτη η Αστερω, η που θα αποτελειωσει τον Κον, η που θα γινει σωματοφυλακας οταν ανακαλυψει ο Δουκακης την απατη και τους ορμησει. Πιθανοτατα και τα δυο ταυτοχρονα.

Για ΤΗΝ ΚΤ πρεπει να ειναι γυναικα για να ειναι και σωστη η σειρα με τα κλισε της. Δε γινεται η ομαδα να εχει μονο αντρες, πρεπει να υπαρχει κι ενας ροζ Παουερ Ρεηντζερ. Να ειναι σαν τη Μαριαν αποκλειεται γιατι τοτε εκεινη θα εχανε τη μοναδικοτητα της σαν χαρακτηρας, αφηστε που δεν κανει και μπασα.



Also tagged with one or more of these keywords: action, comedy, fantasy, parody, Fall 2012, Brains Base