Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Kamisama Hajimemashita

Comedy Demons Romance Shoujo Fall 2012 TMS Entertainment 1x episodes

  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#16 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 19 October 2012 - 15:54

Ok, αυτή η σειρά παίζει να έχει από τα χειρότερα op/ed.
Spoiler:


Btw έψαχνα κάτι fanarts και βρήκα αυτό:
Spoiler:


Πείτε μου πως το μαλλί του Tomoe θα μακρύνει στην σειρά, να αρχίσω να χαίρομαι σαν τον βλάκα μόνη μου :blingeye2:

Edited by Keito, 16 November 2012 - 16:12.


#17 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 01 November 2012 - 17:02

Spoiler:

Edited by Keito, 16 November 2012 - 16:12.


#18 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 17 November 2012 - 16:05

Drop στο 7ο.

Spoiler:

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#19 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 17 November 2012 - 16:33

Spoiler: 7


#20 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 23 November 2012 - 17:20

Δεν με νοιάζει αν το anime είναι ντιπ ηλίθιο σε σημείο του να μην αξίζει να το βλέπεις, δεν με νοιάζει αν το καστ είναι εξίσου ηλίθιο με το anime, δεν με νοιάζει αν κανείς άλλος δεν ποστάρει εδώ, αυτό έπρεπε να το πω:


Spoiler:


Συνεχίζοντας, έχω να δηλώσω πως ήταν από τα πιο ηλίθια beach episodes που έχω δει. Η πρωταγωνίστρια ακόμα πιο ηλίθια, αλλά συνεχίζω ακάθεκτη!

#21 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 November 2012 - 18:59

Δεν είναι ότι η σειρά είναι έξυπνη, ή ιδιαίτερα καλή, αλλά αυτός ο συνεχόμενος χαρακτηρισμός "ηλίθια" προσωπικά αρχίζει και με τσιτώνει Keito.

Από το πρώτο επεισόδιο τη βλέπω σχεδόν ευλαβικά, κάθε βδομάδα στην ώρα μου και μάλιστα τσαντίζομαι που αργεί να βγει. Είναι από τις λίγες σειρές που κατεβάζω κατευθείαν από τους subbers και δεν περιμένω να βγει στο tokyotosho. Για 'μένα αυτό είναι συγκλονιστική πρόοδος στην ανιμο-καριέρα μου.

Τα είχα πει και στο προηγούμενό μου ποστ, μου θυμίζει fb και γι αυτό μου αρέσει. Είναι ένα αρκετά αφελές shoujo και δε σου δίνει αφορμές να το πάρεις στα σοβαρά αλλά είναι αγνό shoujo goddammit. Ναι, αγνό. Σαν τα "παλιά", αυτά του '90. Αγνό, αγαπησιάρικο και καλόκαρδο. Δε με νοιάζει η πλοκή, δεν υπάρχει άλλωστε, αλλά είναι αυτό που περιμένω με ανυπομονησία και το πρώτο που μου έλειψε αυτή τη βδομάδα που δεν είχα επαφές με το ίντερνετ.

Χωρίς πλοκή βέβαια είναι επόμενο να μην πέφτουν σχόλια ή να γίνεται συζήτηση. Κρίμα που υπολειτουργεί το θρεντ ναι, αλλά δυστυχώς η σειρά δεν προσφέρεται για πολλά πολλά.

Vageliio δεν μπορώ να καταλάβω πώς το αφήνεις μετά από αυτό το αριστουργηματικό διαμάντι που έσκασε μύτη στο 7ο επεισόδιο.
Spoiler:


Πάω να δω το 8 γιατί πολύ άργησα.

Posted Image


#22 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 23 November 2012 - 19:33

Δεν είναι ότι η σειρά είναι έξυπνη, ή ιδιαίτερα καλή, αλλά αυτός ο συνεχόμενος χαρακτηρισμός "ηλίθια" προσωπικά αρχίζει και με τσιτώνει Keito.


Οκ, συγνώμη αν σε ενόχλησε. Απλά πιστεύω πως είναι η καταλληλότερη λέξη για να περιγράψει την άποψη μου για την σειρά. Συμφωνώ σε αυτό που λες πως αν και δεν υπάρχει πλοκή δεν είναι άσχημο, και κάθομαι και εγώ κάθε τρίτη και ανυπομονώ να βγεί, αλλά αν μη τι άλλο την θεωρώ ανούσια και χαζή.
Παρ'όλα αυτά έχεις δίκιο. Ίσως υπερχρησιμοποιήσα λίγο την λέξη, θα εκφράστω πιο διαφορετικά την επόμενη φορά που θα σχολιάσω.

#23 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 November 2012 - 19:44

Όχι δεν κατάλαβες. Δε με ενόχλησε γιατί η σειρά δεν είναι ανόητη ή γιατί η σειρά μου αρέσει ή γιατί πιθανότατα δεν της ταιριάζει σα χαρακτηρισμός. Με ενοχλεί γιατί ουσιαστικά δεν περιγράφεις τίποτα άλλο και χρησιμοποιείς αυτή τη λέξη 6 φορές σε δύο διαδοχικά ποστ της μισής παραγράφου οπότε στο τέλος το μόνο που μένει είναι ο ηχός της λέξης "ηλίθιος".

Posted Image


#24 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 23 November 2012 - 20:13

Spoiler:




Το 'ξερα ότι δεν το σκέφτηκα μόνο εγώ... NOSEBLEED!!! :nbleed: :nbleed: :nbleed: To τι θα γίνεται μέσα σ' αυτή την αχιβάδα, αφήστε τη φαντασία σας να δουλέψει! :angelr:

Vageliio δεν μπορώ να καταλάβω πώς το αφήνεις μετά από αυτό το αριστουργηματικό διαμάντι που έσκασε μύτη στο 7ο επεισόδιο.

Spoiler:


Well, that was unexpected!
Spoiler:


#25 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 23 November 2012 - 22:54

Vageliio δεν μπορώ να καταλάβω πώς το αφήνεις μετά από αυτό το αριστουργηματικό διαμάντι που έσκασε μύτη στο 7ο επεισόδιο.

Spoiler:


Awesome masked seal is awesome :3.
Μάλλον φταίει το ότι ξεκίνησα πολλά μαργαριτάρια φαντασιώσεων αυτήν την σεζόν, και σιγά σιγά τα αφήνω γιατί ξεμένω από αντοχές. Δεν ενοχλούμαι με αυτήν την αφέλεια και την αθωότητα της σειράς, απλά κάτι με έπιασε όταν η πρωταγωνήστρια μετά την χυλόπιτα που έφαγε σκέφτηκε το "ή θα με πάρει ο κόνοε ή θα με πάρει ο χάρος" option, ήταν σαν να ξεπέρασε ένα νοητό όριο το οποίο είχα θέσει στο μυαλό μου. Το δεύτερο παράπονο είναι ότι δεν ικανοποιούνταν τα ζητούμενα μου από ένα σημείο και μετά, ξεκίνησα το kamisama επειδή διψούσα για shoujoδίστικο χιούμορ, τσίμπια και γκριμάτσες, τα οποία μειωνόταν με κάθε καινούργιο επεισόδιο.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#26 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 27 November 2012 - 17:07

^Έλα, έλα, δεν ήταν τόσο κακό το καινούργιο το 9...
Spoiler:


#27 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 07 December 2012 - 01:18

Μέχρι το 9 έχω δει και ενημερώθηκα πως βγήκε και το 10 σήμερα...Πάντως με απογοητεύει το anime γιατί κάνει τη Nanami να φαίνεται λίγο χαζή, ενώ δεν είναι - για πρωταγωνίστρια shojo η συμπεριφορά της είναι άψογη στο manga.
Λυπάμαι επίσης που η σειρά μέλεται να έχει μόλις 12-13 επισόδεια - or so I've been told. Τώρα το Kamisama είναι 82 κεφάλαιο (τουλάχισοτν εκεί ήταν προχθές :Ρ) και πέρα από το γεγονός πως υπάρχει και badass κακός στη σειρά, έχουμε φτάσει σε ενα ενδιαφερον και κομβικό σημείο... Μακάρι να βγάλει και δεύτερη σεζόν το άνιμε, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον!

33djz2f.jpg


#28 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 07 December 2012 - 23:05

Τώρα το Kamisama είναι 82 κεφάλαιο (τουλάχισοτν εκεί ήταν προχθές :Ρ) και πέρα από το γεγονός πως υπάρχει και badass κακός στη σειρά, έχουμε φτάσει σε ενα ενδιαφερον και κομβικό σημείο... Μακάρι να βγάλει και δεύτερη σεζόν το άνιμε, θα ήταν πολύ ενδιαφέρον!


Mην πεις τίποτα άλλο. Me gusta. :hehehe: Με το που θα τελειώσει το anime, βουρ στο manga. Τώρα δεν πάω για να μη φάω spoiler.

#29 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 08 December 2012 - 13:29

Βασικά είναι λίγο complicated αυτό με τον badass κακό DoB, αλλά ναι, ο κακός που έχει είναι γαμάτος...Και γενικά πολλά χάθηκαν στη σειρά. :P Εγώ όταν είχα βρει το manga είχε καμιά 70αριά κεφάλαια και το έλιωσα, σε δυομιση μέρες finito το Kamisama :P Σα manga αλήθεια είναι πολύ καλό και δεν υπάρχει αυτό το "πολύ γρήγορο" που ανέφερες σε προηγούμενο post σου. Νομίζω πως αν γενικά σας αρέσει το anime, τσεκάρετε και το manga δε χάνετε τίποτε :kyaaa:

33djz2f.jpg


#30 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 05 September 2013 - 22:43

Βγήκε και το OVA λοιπόόόν.... 

 

Συμπαθητικούλι ήταν. Η ώρα του πέρασε αρκετά ευχάριστα! 

Spoiler:





Also tagged with one or more of these keywords: Comedy, Demons, Romance, Shoujo, Fall 2012, TMS Entertainment, 1x episodes