Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

.::: Movies recommendations :::.


  • Please log in to reply
948 replies to this topic

#46 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 11 December 2006 - 10:44

LooooooooL
Λάθη?
Να μάθουν δηλαδή πως να αποφεύγουν τις γερμανικές νάρκες?χαχαχα

Δεν θέλω να αναφέρω προσωπικές εμπειριές γιατί ένα άτομο μπορεί να κάνει και να πάθει πολλά άμα είναι άσχημα ψυχωλογικά και δεί τέτοιες ταινίες.
Posted Image

#47 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 11 December 2006 - 11:27

Το "πι" νε δείτε.
Είναι του 1997 ταινία νομίζω και την έκαναν ασπρόμαυρη.

LfNX0dh.png


#48 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 11 December 2006 - 11:30

Το "πι" νε δείτε.
Είναι του 1997 ταινία νομίζω και την έκαναν ασπρόμαυρη.

το Π πρεπει να εχει ξαναναφερθει.
ειναι απο τον σκηνοθετη του Ρεκβιεμ Για ενα Ονειρο.
υποδιεστερη κατα πολυ της ταινιας που ακολουθησε.
δυσκολη,δυσπεπτη,αρκετα σοκαριστικη και βαρετη σε σημεια.
και κλασικα...ΕΒΡΑΙΟΙ!

Posted Image


#49 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 December 2006 - 13:16

το Π πρεπει να εχει ξαναναφερθει.
ειναι απο τον σκηνοθετη του Ρεκβιεμ Για ενα Ονειρο.
υποδιεστερη κατα πολυ της ταινιας που ακολουθησε.
δυσκολη,δυσπεπτη,αρκετα σοκαριστικη και βαρετη σε σημεια.
και κλασικα...ΕΒΡΑΙΟΙ!


Υποδιέστερη?? δεν nonmizw.. εξίσου καλή, είναι low budget και είναι απλά η πρώτη ταινία του σκηνοθέτη και αυτή που τον βοηθησε να γίνει γνωστός και να μπορέσει να κάνει το rekbiem για ένα όνειρο.

εγώ νόμιζα ότι η ταινία ήταν καθαρά κατά του εβραϊκού lobby

#50 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 11 December 2006 - 15:38

Το είδα πρόσφατα κ εγώ το "Π".. και αν παρατηρήσετε και σημεία απο την μουσική μοιάζουν με αυτά του soundtrack του Requiem... δεν ξέρω αν αναφέρθηκε τπτ απο αυτά παραπάνω..
Μου άρεσε
1) επειδή ήταν ασπρόμαυρη.. (μου λέει πολλά αυτό)
2) επειδή είχε ψάξιμο
3) περίεργη ατμόσφαιρα..

Είμαι λάτρης της καφρίλας.. τι να κάνουμε:)
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#51 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 11 December 2006 - 18:24

Προτεινετε μου καμια ταινια σχετικη με Β' Παγκοσμιο... Θελω να την δωσω να την δουμε στην ιστορια (μπα κ ξεστραβωθουν καποιοι καποιοι...)
Edit:To johny got his gun θα ηταν καλη επιλογη? αλλα απο οτι ξερω μιαλει για Α΄ Παγκόσμιο
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#52 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 11 December 2006 - 19:44

Προτεινετε μου καμια ταινια σχετικη με Β' Παγκοσμιο... Θελω να την δωσω να την δουμε στην ιστορια (μπα κ ξεστραβωθουν καποιοι καποιοι...)
Edit:To johny got his gun θα ηταν καλη επιλογη? αλλα απο οτι ξερω μιαλει για Α΄ Παγκόσμιο


Κοίτα, αν θές να φρικάρεις κόσμο με ΒΠΠ....η μόνη λύση είναι το Salo (ή αλλιώς "120 μέρες στα σόδομα") του Pazolini...να προειδοποιήσω πάντως πως η ταινία είναι too much, για πολλούς τουλ....:shock:
Posted Image http://www.imdb.com/title/tt0073650/

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#53 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 11 December 2006 - 22:23

Προτεινετε μου καμια ταινια σχετικη με Β' Παγκοσμιο... Θελω να την δωσω να την δουμε στην ιστορια (μπα κ ξεστραβωθουν καποιοι καποιοι...)
Edit:To johny got his gun θα ηταν καλη επιλογη? αλλα απο οτι ξερω μιαλει για Α΄ Παγκόσμιο


για το βιετναμ νομίζω

Κοίτα, αν θές να φρικάρεις κόσμο με ΒΠΠ....η μόνη λύση είναι το Salo (ή αλλιώς "120 μέρες στα σόδομα") του Pazolini...να προειδοποιήσω πάντως πως η ταινία είναι too much, για πολλούς τουλ....:shock:
Posted Image http://www.imdb.com/title/tt0073650/


Τελικά είμαστε όντως επικίνδυνοι για τα ανήλικα... προτείνω να μετονομαστεί το thread σε "πως να πάθετε κατάθληψη" η απλά "πως να φτάσετε στα όρια" ... τησ αυτοκτονίας πάντα.

#54 ssj4_goku

ssj4_goku

    Anime Freak

  • Members
  • 352 posts

Posted 11 December 2006 - 22:58

Ναι το σαλό είναι όντως του ματς.
Το 'Ο Γιάννης πήρε το όπλο του' το είχα ακούσει πριν κάνα χρόνο, σχετικά με το σενάριο. Φοβερό επίσης και το one των Metallica. Αν δεν κάνω λάθος από βιβλίο έγινε η ταινία...
Θα κοιτάξω επιτέλους να το νοικιάσω.
Posted Image

#55 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 11 December 2006 - 23:18

Το Πειραμα : Ειναι λογικο να τρεμω απο τα νευρα μου ? Fuck Authority
(Μην με παρεξηγειτε ειναι η 1η αντιδραση )
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#56 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 12 December 2006 - 01:01

Τελικά είμαστε όντως επικίνδυνοι για τα ανήλικα... προτείνω να μετονομαστεί το thread σε "πως να πάθετε κατάθληψη" η απλά "πως να φτάσετε στα όρια" ... τησ αυτοκτονίας πάντα.


Noo, δείτε Ace Ventura 2 να σωθέιτε!

LfNX0dh.png


#57 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 12 December 2006 - 06:28

Johnny got his gun είναι από A' ΠΠ...αλλά αυτό δεν παίζει κανένα ρόλο...trust me...8)

Na ξαναπροτείνω το Arna's Children σε όσους θέλουν να ρίξουν μια ματιά στο "υπέροχο" κόσμο μας...(χρειαζόμαστε και seeders BTW οπότε βοηθάτε αν μπορείτε)...;)

Posted Image Arna's Children http://www.imdb.com/title/tt0408504/
Posted Image http://torrentspy.com/torrent/343242...en_XviD_DVDRip

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#58 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 12 December 2006 - 14:31


Κοίτα, αν θές να φρικάρεις κόσμο με ΒΠΠ....η μόνη λύση είναι το Salo (ή αλλιώς "120 μέρες στα σόδομα") του Pazolini...να προειδοποιήσω πάντως πως η ταινία είναι too much, για πολλούς τουλ....:shock:
Posted Image http://www.imdb.com/title/tt0073650/

τρελη μπαρουφα ειναι.ακουγα και εγω τοοοοοσα πολλα.
παζολινι σου λεει ειναι...so what.
προτεινομενη ταινια για οσους γουσταρουν να ανατριχιαζουν/αηδιαζουν/καταργιουνται τον Pom που τους την προτεινε.
Cannibal Holocaust

Posted Image


#59 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 12 December 2006 - 15:14

Χμ....εδώ θα διαφωνήσω αγορίνα. Προσωπικά η ταινία είχε πολλά να μου δώσει. Αλλά φυσικά, όπως και καθε τί άλλο στην όμορφη ζωή μας, "it's all in the eye of the beholder"...;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#60 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 12 December 2006 - 16:16

Χμ....εδώ θα διαφωνήσω αγορίνα. Προσωπικά η ταινία είχε πολλά να μου δώσει. Αλλά φυσικά, όπως και καθε τί άλλο στην όμορφη ζωή μας, "it's all in the eye of the beholder"...;)

κοπρολαγνια/κοπροφαγια και σοδομισμος?not my cup of tea ,i guess...

Posted Image