Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Ας παίξουμε RISK - Forum Style

risk game war dice board game world domination pink glitter bishounen yaoi

  • This topic is locked This topic is locked
438 replies to this topic

#16 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 30 June 2012 - 12:03

Τί χρώματα υπάρχουν? Μπορώ να πάρω το ροζ? :P

Anyway εγώ μέσα αν και την Παρασκευή τελειώνω με τα δύσκολα μαθήματα μου και θα είμαι λίγο πιο λάσκα οπότε αν γίνεται να το τρενάρουμε λιγάκι. Όχι να αρχίσουμε Παρασκευή, δεν ζητάω κάτι τέτοιο απλά όσο πιο αργά γίνεται :3

Θα ξαναδιαβάσω τους κανόνες και θα σου στείλω pm αν είναι, ευχαριστώ!

xbJ3b2w.jpeg


#17 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 June 2012 - 12:06

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς τους πρώτους γύρους θα πάμε αργά. Μετά, όταν θα το μάθετε, το παιχνίδι θα κυλά πιο γρήγορα.

1) Osama Bin Laden (Green)
2) P.Z.W.Y.S (Red)
3) Fandom (Orange)
4) Mono (Pink)
5) Κενή
6) Κενή

Edited by Black Kaiser, 30 June 2012 - 12:07.


#18 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 June 2012 - 12:07

Μήπως να παίζουμε τότε μέχρι να μείνουν δύο αντίπαλοι (σε περίπτωση που έχουμε 6). Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το μετά από Χ γύρους αυτός με τις περισσότερες περιοχές νικάει. Νιώθω ότι μας απαγορεύει πολλές στρατηγικές και μας μετατρέπει όλους σε βιαστικούς ιμπεριαλιστές/rushers. Δεν υπάρχει το κάθομαι ήρεμος και τους αφήνω να σφαχτούν (με όποιες αρνητικές ή θετικές συνέπειες μπορεί να υπάρχει σε αυτό), δεν υπάρχει αμυντικό παιχνίδι, μόνο το βουρ βουρ βουρ γιατί ο χρόνος τελειώνει. Anyway, μπορεί να κάνω και λάθος. Αν δεν έχει κανείς πρόβλημα με αυτό, τότε δεν έχω ούτε και εγώ. Θα παίξω έτσι και αλλιώς.

#19 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 30 June 2012 - 12:09

Φαίνεται μ@μ@το !!!

Προλαβαίνω για το κίτρινο?Έχασα το ροζουλί...

Edit:Πως τον κόρακα φεύγει το link που μπαίνει μόνο του?

Edited by Tsunade-sama, 30 June 2012 - 12:44.

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#20 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 June 2012 - 12:34

Μια θέση κενή. Αν δεν έχει καλυφθεί ως αύριο το πρωί στις 9.00 ξεκινάμε με 5 παίκτες.

1) Osama Bin Laden (Green)
2) P.Z.W.Y.S (Red)
3) Fandom (Orange)
4) Mono (Pink)
5) Tsunade-sama (Yellow)
6) Κενή

Highlight it and click on the "unlink" icon ;)

#21 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 30 June 2012 - 12:44

Φαίνεται μ@μ@το !!!

Προλαβαίνω για το κίτρινο?Έχασα το ροζουλί...

Edit:Πως τον κόρακα φεύγει το link που μπαίνει μόνο του?


Αυτό που είπε και ο Kaiser αλλά επίσης μπορείς να γράψεις και γαμάτο χωρίς @. Δεν θα έρθει η αστυνομία του internet να σε πιάσει XD

(Γενικά απαγορεύονται οι κακές λεξούλες αλλά κυρίως όταν βρίζετε ο ένας τον άλλον ή όταν σε μία πρόταση οι μισές λέξεις είναι χριστοπαναγίες. Για τέτοιες λέξεις δεν έχουμε θέμα)

Spoiler:


:P

xbJ3b2w.jpeg


#22 Tsunade-sama

Tsunade-sama

    Special Attack: Chombo

  • Members
  • 309 posts

Posted 30 June 2012 - 13:04

Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Mono, πιο πολύ για λόγους αισθητικής το κάνω, πες το κόλλημα στον εγκέφαλο αλλά δεν μ'αρέσει καμία από αυτές τις λέξεις "εμφανισιακά".Ασχέτως αν στο τέλος το σκοτώνω από εμφάνιση :P

Όσο για το παιχνίδι, φαίνεται αρκετά απλό και κατανοητό.Αυτό βέβαια με τις αποστολές που αναφέρατε με μπέρδεψε αλλά να υποθέσω ότι δεν θα τις συμπεριλάβουμε.

x51y7-cover2_zpsaec145a1.jpg
 


#23 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 30 June 2012 - 13:12

Μέσα με όποιο χρώμα έμεινε.

Edit. Μπλε; Οϊρόπα που λεμ' εδώ; Κομπλέ.

Edited by OdyMonaxos, 30 June 2012 - 13:15.


#24 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 June 2012 - 13:16

Εγώ προλαβαίνω το μωβ? :D

#25 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 June 2012 - 13:21

Ok. Ody, σου βάζω το μπλε που δεν το έχει πάρει κανένας. Είμαστε κομπλέ.
1) Osama Bin Laden (Green)
2) P.Z.W.Y.S (Red)
3) Fandom (Orange)
4) Mono (Pink)
5) Tsunade-sama (Yellow)
6) OdyMonaxos (Blue)

Iristella δεν πρόλαβες, sorry :P. Don't worry, θα παίξουμε και άλλο αν έχει επιτυχία αυτό αλλα αν θες μπορώ να σε υπολογίζω ως αναπληρωματικό σε περίπτωση που θέλει να φύγει ή εξαφανιστεί κάποιος παίκτης? Τι λες?

Μήπως να παίζουμε τότε μέχρι να μείνουν δύο αντίπαλοι (σε περίπτωση που έχουμε 6). Δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το μετά από Χ γύρους αυτός με τις περισσότερες περιοχές νικάει. Νιώθω ότι μας απαγορεύει πολλές στρατηγικές και μας μετατρέπει όλους σε βιαστικούς ιμπεριαλιστές/rushers. Δεν υπάρχει το κάθομαι ήρεμος και τους αφήνω να σφαχτούν (με όποιες αρνητικές ή θετικές συνέπειες μπορεί να υπάρχει σε αυτό), δεν υπάρχει αμυντικό παιχνίδι, μόνο το βουρ βουρ βουρ γιατί ο χρόνος τελειώνει. Anyway, μπορεί να κάνω και λάθος. Αν δεν έχει κανείς πρόβλημα με αυτό, τότε δεν έχω ούτε και εγώ. Θα παίξω έτσι και αλλιώς.


Κοίτα, έχεις δίκιο από την μια αλλά επειδή το παίζουμε για πρώτη φορά, επειδή συνήθως το Risk σαν παιχνίδι κρατά πολλές ώρες και επειδή εμείς εδώ στο forum θα παίζουμε και πιο αργά από το επιτραπέζιο (περιμένοντας πότε θα ποστάρεις ο ένας τον γύρο του κλπ) καλύτερα να θέσουμε ακριβώς το πότε θα τερματίσουμε. Προτείνω ο στόχος του κάθε παίκτη να είναι η κατοχή των περισσότερων περιοχών με το πέρας του 15ου γύρου. Αν πάμε γρήγορα και το θέλουν και οι εναπομείναντες ως τότε παίκτες, θα δώσουμε παράταση. Τι λέτε;

#26 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 30 June 2012 - 13:27

Sure why not?

#27 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 30 June 2012 - 13:59

Επηρεασμένος από το πρόσφατο Παλέρμο: πως χειριζόμαστε τις συμμαχίες; Φανερά με ποστ; Κρυφά με πμ; Μπαμπέσικα μιλάμε μ' όλους κι ετοιμάζουμε πισώπλατες; :P

#28 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 30 June 2012 - 14:08

Το βασικό είναι να μην αυτοκτονούμε .

#29 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 30 June 2012 - 14:13

Επηρεασμένος από το πρόσφατο Παλέρμο: πως χειριζόμαστε τις συμμαχίες; Φανερά με ποστ; Κρυφά με πμ; Μπαμπέσικα μιλάμε μ' όλους κι ετοιμάζουμε πισώπλατες; :P


Όπως γουστάρετε. :P.

Ξεκινάμε και σήμερα άν θέλετε αρκεί να συμφωνήσουμε στο αντικειμενικό στόχο του παιχνιδιού. Εγώ προτείνω νικητής να είναι ο παίκτης με τις περισσότερες περιοχές στο τέλος του 15ου γύρου. Αν έχω το οκ από όλους σας ξεκινάμε. Έχω ήδη μοιράσει τις περιοχές σας.

Edited by Black Kaiser, 30 June 2012 - 14:14.


#30 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 30 June 2012 - 14:13

Καταλαβαίνω κάποιες στρατηγικές, απλά ρωτάω για το θεσμικό της υπόθεσης. Είμαι και προσβάσιμος απο παντού :P



Also tagged with one or more of these keywords: risk, game, war, dice, board game, world domination, pink, glitter, bishounen, yaoi