Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Ας παίξουμε RISK - Forum Style

risk game war dice board game world domination pink glitter bishounen yaoi

  • This topic is locked This topic is locked
438 replies to this topic

#436 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 July 2012 - 19:39

H Αυτοκράτειρα Mono θα ήθελε να προβεί στις παρακάτω δηλώσεις.

"Λαέ της Yaoiland! Τις τελευταίες μέρες δεχόμαστε επίθεση! Όχι από το στρατό της SugarGlitter (με τον οποίον βλέπω~εχμ~μια υπέρ του δέοντος οικιότητα) αλλά από τα ΜΜΕ που βάλθηκαν να πνίξουν στη λάσπη το δίκαιο αγώνα μας. Τόσα χρόνια, τόσα χρόνια λέγω, το ροζ δεν δεχόταν την εκτίμηση που του άξιζε! Και τώρα που επιτέλους η γη βάφθηκε ροζ, η προπαγάνδα των πληρωμένων από τους Αμερικάνους Φαντομικούς δεν μας αφήνει να χαρούμε τη νίκη μας. Θα δείξουμε την ανωτερότητα μας αγκαλιάζοντας τους εχθρούς μας ~όσο πιο σφιχτά τόσο πιο καλά~ και μάλιστα από δω και πέρα το πιο δημοφιλές προφυλακτικό στη Yaoiland θα έχει το όνομα του ~παίρνει βαθιές ανάσες~ καλού και τίμιου δημοσιογράφου που κάλυπτε τόσο καιρό τις νίκες μας και τόσα ~παίρνει ξανά βαθιές ανάσες~ καλά λόγια είπε για μένα. Έτσι θα βρίσκεται πάντα ανάμεσα στα 2 πιο αγαπημένα σημεία σας"

Τοποθετώ όλα μου τα γυμνά bishounen στην N. Europe, τα στέλνω να παρτάρουν στην Ουκρανία και τελειώνω το γύρο μου (και τον πόλεμο υποθέτω :P).

xbJ3b2w.jpeg


#437 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 July 2012 - 20:19

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΧΑΡΤΗΣ (ΤΕΛΙΚΟΣ)


Posted Image

ΕΠΙΛΟΓΟΣ

H Αυτοκράτειρα Mono τελείωσε με τις δηλώσεις και στερέωσε ξανά το τρίμετρο στέμμα της στο κεφάλι της. Απομακρύνθηκε από το μικρόφωνο και έπειτα κάθισε αργά και σιγανά στον πουπουλένιο θρόνο της και κοίταξε ολόγυρα τα χιλιάδες bishonen τα οποία την προσκυνούσαν ευλαβικά. Μάχες, σφαγές, διπλωματικα παιχνίδα και πισομαχαιρώματα του παρελθόντος πέρασαν μπροστά από τα μάτια της. Ένας yuri-fan supernerd Pokemon Master, μια ξεμυαλισμένη Αμαζόνα, ένα γυαλιστερό σαρίκι και μια αιώρα. Σε όλα αυτά είχε επικρατήσει έχοντας διαλύσει και εξαφανίσει τους αντιπάλους της και τους πολιτισμούς τους. Τώρα καθόταν στον θρόνο του κόσμου και μαζί με την σύμμαχο και φίλη της Μεγάλη Συντρόφισσα Iristella θα εφτιαχνε ένα νέο μέλλον για την ανθρωπότητα. Ένα γυαλιστερό ροζ, γεμάτο bishonen μέλλον...Shit.


Posted Image


Όμως...

Spoiler:


ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ RISK ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ


Νικήτρια του παιχνιδιού είναι η Mono (Yaoiland) την οποία ονομάζω ώς την πρώτη: ANIME//GR's RISK MASTER του forum μας. Δώστε της συγχαρητήρια παρά την θεματολογία και το χρώμα του κράτους που επέλεξε :XD

Επίσης ένα τεράστιο ευχαριστώ και στα 7 παιδιά που έπαιξαν και δεν δημιούργησαν κανένα πρόβλημα. Ήταν όλοι τους σωστοί κύριοι και κυρίες και συμμετείχαν ενεργά ή ενημέρωναν πάντα όποτε δεν μπορούσαν να παίξουν, Θέλω να πιστεύω πως όλοι σας περάσατε καλά, αν και εγώ πέρασα καλύτερα. :P

Στατιστικά
ΠΕΡΙΟΧΕΣ
Posted Image

ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ

Posted Image


Και ας τελειώσουμε και με τον ύμνο του RISK:

Youtube Video

Πάτε 13:57 κατευθείαν ;)



-THE END-



#438 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 19 July 2012 - 20:55

Προτιμάς να μας φάνε τα zombie παρά να μας αφήσεις να ζήσουμε τον έρωτα μας ε? ~Τώρα που τελειωσαν όλα μπορούμε να το πούμε και επίσήμως XD~

Το παιχνίδι ήταν υπέροχο. Κυρίως λόγω του rp. Διασκέδασα τόσο πολύ με τα κειμενάκια που γράφτηκαν που θα τα θυμάμαι και θα γελάω για πολύ καιρό ακόμα. Καταρχάς Black Kaiser ένα τεράστιο ευχαριστώ για όσα έκανες. Όλα αυτά ήταν δική σου ιδέα και την υλοποίησες άψογα με ακεραιότητα και πολύ κέφι. Έκανες την εξεταστική μου πολύ πιο ευχάριστη και έγαλες από μέσα μου την παρανοϊκή, κακομαθημένη αυτοκράτειρα που πάντα έκρυβα :P

Στους υπόλοιπους παίκτες θέλω επίσης να πω ευχαριστώ αλλά ειδικά στην Iristella που ήταν η σύντροφος στις συνομωσίες και είχε μερικές απίστευτες ιδέες. Αν δεν είχε τέτοια αδικαιολόγητη εμμονή μαζί σου ο κόκκινος ίσως και να νικούσες και θα μου άρεσε να το δω αυτό.

Μιας και τελείωσαν όλα θέλω να πω επισήμως και ένα συγγνώμη στον Osama για το πόσο κακιά ήμουν όταν με μαχαίρωσε πισόπλατα XD Please don't hate me :3


~Αφιερώνω τη νίκη μου στην Iristella που με μύησε στα yaoi~

xbJ3b2w.jpeg


#439 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 July 2012 - 04:23

locked κ για καινούριο παιχνίδι σε καινούριο topic...
και κανείς δεν έχει θέση κρατημένη...



Also tagged with one or more of these keywords: risk, game, war, dice, board game, world domination, pink, glitter, bishounen, yaoi