Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η νύχτα πέφτει στο Westeros [Game topic - In character]


  • This topic is locked This topic is locked
302 replies to this topic

#16 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 03 June 2012 - 15:32

Posted Image
Derek Halligan

Δεν είμαι σίγουρος για ποιον λόγο βρίσκομαι εδώ. Ίσως ο βασιλιάς να χρειάζεται ένα πιο ουδέτερο μάτι.
Όπως και να 'χει, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε σύντομα με αυτήν την ιστορία και να επιστρέψω στην ησυχία μου.
Όποιος γνωρίζει κάτι για τη δολοφονία, καλά θα κάνει να μιλήσει. Αποκλείεται να γλιτώσει από εδώ μέσα.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#17 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 June 2012 - 15:37

Petyr Baelish Littlefinger

Posted Image

Μην ανησυχείτε άρχοντα Stark. Είμαι πολύ καλός φίλος της Cat, τόσο πολύ που αισθάνομαι και εγώ μέρος της οικογένειας.

Όπως σας είπα, άρχοντα μου, οι κλειδαρότρυπες είναι πολύ μικρές εδώ. Εικάζω πως ο άρχοντας Arryn είχε πολλές έχθρες μέσα στην Αυλή. Φαίνεται πως κάποιοι δεν ήταν ευχαριστημένοι με την υπηρεσία του ως Χέρι του Βασιλιά και ας πούμε πως συνεχώς του "βρυχόνταν" και "γρατζουνούσαν" την εικόνα του στο λαό. ;)

Edited by Black Kaiser, 03 June 2012 - 15:39.


#18 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 June 2012 - 15:41

Eddard Stark

Posted Image

Λόρδε Baelish, λέτε δηλαδή ότι ήταν μια δουλειά εκ των έσω; Ότι κάποιος κοντά στον βασιλιά ήθελε να του κάνει κακό;

#19 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 June 2012 - 15:41

Posted Image

Jaime Lannister


Α, μια αγελη λυκων στην πρωτευουσα. Καλως ηρθατε, Σταρκ. Θα τα βρειτε σκουρα με τη ζεστη εδω, ειμαι σιγουρος. Αρχοντα Ενταρντ, γερναμε σιγα σιγα ε? Εχω να σε δω 17 χρονια, ναι? Νομιζω εξακολουθεις να με συμπαθεις ακομα μετα απο τοσο καιρο *smiles*

Edited by Wild Monkey, 04 June 2012 - 16:54.


#20 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 June 2012 - 15:46

Λόρδε Baelish, λέτε δηλαδή ότι ήταν μια δουλειά εκ των έσω; Ότι κάποιος κοντά στον βασιλιά ήθελε να του κάνει κακό;


Πάντα είναι κάποιος από μέσα, άρχοντα Eddard. Και το χειρότερο είναι ποτέ δεν μπορείς να φανταστείς ποιός. Μην εμπιστεύεστε κανέναν, ούτε την ίδια σας την γυναίκα και τα παιδία. Στο παιχνίδι του Θρόνου, νικάς ή πεθαίνεις ;)

Πάντως θέλω πολύ να μάθω τι έχει να πει ο Άρχοντας Βάρυς και τα "πουλάκια" του.

Edited by Black Kaiser, 03 June 2012 - 15:47.


#21 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 June 2012 - 15:46

Eddard Stark

Posted Image

Τα αισθήματα είναι αμοιβαία λόρδε Jaimie... Αναρωτιέμαι όμως, πόσο σοφό είναι για έναν άνθρωπο διάσημο ως "Kingslayer" να βρίσκεται μπλεγμένος σε αυτήν την ιστορία. Και καλύτερα "λύκος" παρά "φίδι", λόρδε Jaimie.

#22 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 03 June 2012 - 15:54

Bronn

Posted Image

Arya Stark

Μπαμπά, μπαμπά ο Joffrey μου τράβηξε τις κοτσίδες!



Δεσποινις arya, δεν ξέρω τι οικονομίες έχετε, αλλα ίσως θα μπορούσε να λυθεί πιο... μονιμα ένα τέτοιο πρόβλημα.

Αν δεν έχετε αντίρηση με τις μεθόδους που θα χρησιμοποιηθούν φυσικά.

stasou%2520mygdala.jpg


#23 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 June 2012 - 15:56

Jaime Lannister

Χμμ, ποιος οικος εχει ως εμβλημα το φιδι τωρα?

Οσο μπλεγμενος εισαι κι εσυ Αρχοντα μου. Μας μπλεκει το καθηκον προς το Βασιλια μας, τον οποιο φρουρω μερα και νυχτα. Αλλωστε, αν δεν υπηρχε ο ''Βασιλοσφαγεας'' εδω, ισως να μην ηταν κανενας απο εμας ζωντανος σ' αυτην την πολη. Ο Τρελος Βασιλιας σιγουρα θα ειχε κατι να πει πανω σ' αυτο.

#24 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 June 2012 - 16:00

Jaime Lannister

Χμμ, ποιος οικος εχει ως εμβλημα το φιδι τωρα?


Petyr Baelish Littlefinger


Υπάρχει ένας συγκεκριμένος οίκος, μόνο που το φίδι του είναι πολύ μεγάλο για τα κυβικά μας και τρώει και λιοντάρια και λύκους και περισσεύει και ένα στόμα.

#25 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 03 June 2012 - 16:05

Lord Varys

Posted Image
Εγώ ο Lord Varys σας καλωσορίζω στο Red Keep και στο Kings Landings ως Άρχοντας των Ψιθύρων .Θα σας βοηθήσω όσο μπορώ με αυτά που μου ψιθυρίζουν τα πουλάκια μου, όποτε μη ανησυχείτε my Lord Baelish σύντομα τα πουλάκια μου θα μου τραγουδήσουν και θα μάθουμε πολλά .Σύντομα…

Lord stark ,λυπάμαι πολύ για τον χαμό του Jon Arryn ξέρω ότι ήσασταν πολύ κοντά .Ελπίζω να εξιχνιαστεί σύντομα η δολοφονία και να ξαναπάτε και εσείς και η οικογένεια σας στο πολυαγαπημένο σας Winderfell όπου προστατεύετε τόσο θαρραλέα ;) .

#26 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 June 2012 - 16:12

Eddard Stark

Posted Image



Όπως ήταν καθήκον σαν να φρουρείτε και τον Mad King, λόρδε Jaimie, αλλά τον μαχαιρώσατε πισώπλατα. Ότι και να έκανε, φαίνεται ότι εσείς ξεχνάτε τους όρκους σας με πολύ μεγάλη ευκολία. Και είναι σίγουρο ότι ο εκλιπών βασιλιάς, χάρη σε εσάς, δεν μπορεί να πει τίποτα πλέον. Ισως σκοτώσατε τον λόρδο Arryn, επειδή δεν σας έκανε πλέον τα χατίρια; Ίσως επειδή έμαθε για κάτι που δεν θέλατε να μάθει; Γιατί, αν πιστέψουμε τα λόγια του λόρδου Baelish, ποιοι θα μπορούσαν να είναι ποιο ύποπτοι για αυτόν τον φόνο από τους Lannister, τους μόνους που μπαινοβγαίνουν στο παλάτι ανενόχλητοι;

Λόρδε Varys, σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση. Ελπίζω και εγώ στην γρήγορη λύση αυτού του μυστηρίου γιατί (oh gawd, αφορμή έψαχνα για να το πω αυτό :P), winter is coming και θα μας χρειαστούν σύντομα στο βορρά.

Edited by Osama Bin Laden, 03 June 2012 - 16:13.


#27 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 June 2012 - 16:14

Petyr Baelish Littlefinger

Posted Image

Πείτε μου Άρχοντα Βάρυς, εσάς, αν κάποιος από τον Βορρά σας έκανε την ερώτηση "Πως είναι εκεί κάτω;" θα το παρεξηγούσατε;

#28 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 03 June 2012 - 16:28

Jaime Lannister

Αρχοντα Σταρκ, τελικα εξακολουθειτε να με συμπαθειτε απ' οτι βλεπω. Θυμιστε μου, ο Αρχοντας του Βορρα δεν ορκιζεται στο Βασιλια πιστη, υπηρεσια και υποταγη? Εδω και αιωνες... Δεν ειπατε τον ιδιο ορκο? Ειστε οσο επιορκος ημουν κι εγω με τον Τρελο Βασιλια. Η μονη μας διαφορα ειναι οτι εγω σκοτωσα εναν ενω εσεις εκατονταδες στον πολεμο. Το σπαθι μου ειναι πιο καθαρο απ' το Βαλυριανο δικο σας..

Επισης, σας ενημερωνω δεν ειναι πρακτικο να κατηγορειτε εναν ανδρα της Βασιλικης Φρουρας για σκιερες δολοφονιες. Ειμαστε τοσο απασχολημενοι με το να φρουρουμε το Βασιλια που βρισκομαστε παντα σε φανερες θεσεις οπου μας βλεπουν ολοι.

#29 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 03 June 2012 - 16:30

Lord Varys
Posted Image
Lord Baelish οι Βόρειοι είναι πολύ σοβαροί και τίμιοι άνθρωποι και δεν τους αρέσουν οι γρίφοι και δολοπλοκίες .Είμαι σίγουρος ότι δεν είπαν κάτι που πρέπει να παρεξηγήσεις άλλωστε τα πουλάκια μου λένε ότι οι κρύοι άνεμοι έχουν ήδη αρχίσει να φυσούν και σύντομα θα έχουμε μεγαλύτερα προβλήματα να αντιμετωπίσουμε .Οι Starks έχουν δίκιο όταν λένε “Winter is Coming”

#30 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 03 June 2012 - 16:42

Eddard Stark

Posted Image

Μα ακριβώς λόρδε Jaimie, στην ίδια φανερή θέση και το ίδιο "απασχολημένος" ήσασταν και όταν υπηρετούσατε τον προηγούμενο βασιλιά και παρ'όλα αυτά δεν φάνηκε να είχατε πρόβλημα να τον σκοτώσετε. Όπως τότε ξέρατε ότι ο λόρδος Robert θα σας συγχωρούσε και θα σας δεχόταν, έτσι και τώρα πιστεύετε ότι είστε υπεράνω υποψίας γιατί είστε κοντά στον βασιλιά και γιατί.... φαίνεστε; Και εγώ σκότωσα όντως πολλούς, αλλά όπως είπατε και εσείς, είμασταν σε πόλεμο. Εσείς από την άλλη φαίνεται ότι δεν έχετε πρόβλημα να μαχαιρώνετε κόσμο πισώπλατα.

Edited by Osama Bin Laden, 03 June 2012 - 16:42.