Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Steins;Gate


  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#1 tio1996

tio1996

    Ecchi Rules desu~~~japan

  • Members
  • 67 posts

Posted 11 January 2011 - 15:45

Steins;Gate
シュタインズ ゲート, Shutainzu Geeto


Posted Image
Η ιστορια του Steins;Gate παιρνει μερος στην Akihabara και ειναι περι μιας ομαδας απο φιλους που εχουν μετατρεψει τον φουρνο μικροκυματων τους σε μια συσκευη η οποια μπορει να στελνει μηνυματα στο παρελθον .Ενω,κανουν διαφορα πειραματα,μια οργανωση ονομαζωμενη SERN(για οσους δεν το καταλαβαν υπονοoυν την CERN στην ευρωπη * ^ * ) η οποια κανει τα δικα της πειραματα πανω σε αυτο το θεμα (περι ταξιδιου στο χρονο) τους εντοπιζει και τωρα οι πωταγωνιστες πρεπει να ξεφυγουν απο αυτους.
Το Steins;Gate εχει επαινεθει για την συνυφανση ιστοριας της οπως και οι ηθοποιοί φωνή έχουν επαινεθεί για την απεικονιση των χαρακτήρων τους.Ειναι μια προσαρμογη απο μανγα που εχει απεικονηθει απο τον Sarachi Yomi και η επεισοδειοποιηση (τι μεταφραση ε; απο το serialization) ξεκικινησε στο Media Factory's Monthly Comic Alive περιοδικο στης 26 Σεπτεβριου,2009.



Συγνωμη για το σχεδον αχρσηστο τραιλερ δεν υπαρχει καλυτερο:

Youtube Video



Παντως σιγουρα ξερω οτι θα βγει τους επομενους τρεις μηνες.
:drink:



#2 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 January 2011 - 15:53

Είναι από τα anime που περιμένω αν και το γεγονός ότι βασίζεται σε dating sim-visual novel με τρομάζει λίγο...Όποιος καεί απ' το χυλό φυσάει και το γιαούρτι...

xbJ3b2w.jpeg


#3 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 January 2011 - 17:29

χαχα, να κιενα thread γιαφτο το ανιμε..λαλ:joyful:λα xD το περιμενω καιρο αυτο να βγει, itss soo good, μονο απτη σχεδιαση εχω πορο8ει χαχα, αλλα και το πλοτ το βρησκω προτοτυπο ^^ αν και ειμαι περιεργος στο τι 8α βγαλουνε...το μανκγα εχει 2 chapters mono O.o whatever...im looking forward tot his one : D

P.S: http://www.youtube.com/watch?v=0UFtmzfs3MQ [HQ trailler] :P
フカフカ

#4 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 11 January 2011 - 19:25

Από τα anime που περιμένω για την ανοιξιάτικη season. Ενδιαφέρον plot και ωραίο animation. Will watch.

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#5 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 11 January 2011 - 20:13

Λατρεύω απίστευτα την αφίσα και η υπόθεση έχει τα φόντα να εξελιχθεί σε κάτι πολύ καλό. Αρκεί να μην το κάνει η DEEN. :deadga6:

15fkk04.jpg


#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 January 2011 - 20:26

χαχα, να κιενα thread γιαφτο το ανιμε..λαλ:joyful:λα xD το περιμενω καιρο αυτο να βγει, itss soo good, μονο απτη σχεδιαση εχω πορο8ει χαχα, αλλα και το πλοτ το βρησκω προτοτυπο ^^ αν και ειμαι περιεργος στο τι 8α βγαλουνε...το μανκγα εχει 2 chapters mono O.o whatever...im looking forward tot his one : D

P.S: [media]http://www.youtube.com/watch?v=0UFtmzfs3MQ[/media] [HQ trailler] :P


Αφού δεν βασίζεται σε Manga αλλά σε Visual novel (άσχετο αν από το VN μπορεί να έχει βγει και manga) οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ακούγεται ενδιαφέρον αν και εγώ με τα vns' adaptations δεν εχω γενικά την καλύτερη εμπειρία.

#7 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 January 2011 - 18:19

Αφού δεν βασίζεται σε Manga αλλά σε Visual novel (άσχετο αν από το VN μπορεί να έχει βγει και manga) οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ακούγεται ενδιαφέρον αν και εγώ με τα vns' adaptations δεν εχω γενικά την καλύτερη εμπειρία.


I see, χαχα, λα8ος μου τοτε XDDD γιατι νταξει μου φανηκε καπως πααξενο αν ηταν απτο μανγκα :hahaha: και ναι εχει βγει και μανγκα, αν κι'εχει 2 chapt. μοναχα :P
whatever...we"ll see ^^ we have to wait for now....:unlucky::wis:
フカフカ

#8 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 13 January 2011 - 11:12

Yes please! Έπεσε το μάτι μου πάνω σε αυτό σε κάποιο θρέδιο πριν απο λίγο καιρό που έκανε overview για την ανοιξιάτικη σεζόν. Θα το τσεκάρω στα σίγουρα.
Posted Image

#9 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 13 January 2011 - 15:12

To ecchi τι ρολο βαραει στα tags του thread? o.O

Την περιμενα παντως αυτη τη σειρα, απο το art και μονο ειμαι sold

qzMHWHd.png


#10 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 13 January 2011 - 15:14

To ecchi τι ρολο βαραει στα tags του thread? o.O

Μάλλον είναι για διαφημιστικούς λόγους...

Posted Image


#11 tio1996

tio1996

    Ecchi Rules desu~~~japan

  • Members
  • 67 posts

Posted 13 January 2011 - 15:54

EXACTLY:riiight:

#12 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 January 2011 - 16:26

Μόνο που δεν έχει κανένα νόημα να δίνουμε ψευδείς πληροφορίες για κάθε σειρά μόνο και μόνο για να "προσελκύσουμε" κόσμο να την δει. Είναι κάτι που θα εξακριβωθεί από το κοινό αργά ή γρήγορα και που επιπλέον έρχεται σε αντίθεση με το πνεύμα της συζήτησης. Αν θέλει κάποιος να "πουλήσει" μια ιστορία στους συμφορουμίτες του, μια καλή παρουσίαση είναι υπέρ αρκετή.

Tag removed

#13 tio1996

tio1996

    Ecchi Rules desu~~~japan

  • Members
  • 67 posts

Posted 15 January 2011 - 20:33

Sorry

#14 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 16 January 2011 - 14:09

Καλά διαβάζω τα ποστ εδώ σ' αυτό το thread και το σημαντικότερο απ' όλα, βλέπω πως δε το ανέφερε κανένας...

Σκηνοθέτης: Hamasaki Hiroshi
Δουλειές ; :
1. char design στο Midnight Eye με Kawajiri
2. Direction στα ατμοσφαιρικότατα και σκοτεινά Texhnolyze και Shigurui που καταλάτρεψα.
3. Σημαντικό ρόλο στο πρώτο σκοτεινό arc του Aoi Bungaku, No Longer Human...
4. Key animation στο macross movie, σε πολλές δουλειές του Kawajiri (including ninja scroll, demon city, phoenix space ova, vampire hunter d bloodlust), memories, perfect blue, pet shop of horrors, ενώ έβαλε και μικρό χεράκι στο story των mouryou no hako και tatami galaxy.

Kαι μετά το Stein's Gate...
Αν σας λένε κάτι οι παραπάνω τίτλοι τότε καταλαβαινετε πως μιλάμε για θαυματουργό animater.

Mπορεί το original σενάριο να τον περιορίσει πράγματι εδώ, αλλά τέτοιος master of horror και σκηνοθεσίας, imo, όλο και κάτι καλό θα μας δώσει κι εδώ. Δεν μπορεί να μην επηρρεάσει έστω την ατόμσφαιρα... Οπότε I'm sold already... θα το τσεκάρω σίγουρα, και μακάρι να βγει έστω καλό. :)

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#15 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 04 April 2011 - 22:05

Βγήκε το πρώτο επισόδειο από UTW. Μην περιμένετε πολλά από άποψη ποιότητας εικόνας καθώς το raw είναι από Nicovideo webcast.

Από υπόθεση, εγώ είμαι ακόμα στο στάδιο "What the f*ck did I just watch"...

Πραγματικά όμως δεν έχω λόγια.

xbJ3b2w.jpeg