Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Parasyte | Kiseiju (Anime Project)

Tv series live-action sci-fi Fall 2014 horror psychological

  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#31 Emiya

Emiya

    Anime Fan

  • Members
  • 175 posts

Posted 26 November 2014 - 22:40

μου άρεσει αυτή η εκδοση ιάπωνα spiderman σε συνδυασμό με ελβετικό σουγιά :P



#32 DeLGaDo

DeLGaDo

    Apapapa

  • Members
  • 420 posts

Posted 18 December 2014 - 00:12

Ξεκίνησα και εγώ το Parasyte και σε μια μέρα έφτασα ongoing! (μαλακία έπρεπε να περιμένω να τελειώσει) Μετά από καιρό που είχα να ξεκινήσω καινούργια σειρά(γιατί έχω λίγο καιρό που απολύθηκα) μου αρέσει αρκετά, η Madhouse κάνει κλασσικά πολύ καλή δουλειά στο animation, ο Shinichi και η αλλαγή του μπορώ να πω πως μου αρέσουν, Migi top! Murano meh! Kana ωραίο μωρό!(σε σχέση με το manga ΕΙΔΙΚΑ) :)

Περιμένω πολλά


Edited by DeLGaDo, 18 December 2014 - 00:16.

Beyond the Grave Posted Image

#33 Yano

Yano

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 19 March 2015 - 11:02

Εχει μεινει ενα επισοδειο και απλα δε βλεπω πως μπορει να μην βγει τουλαχιστον η καλυτερη σειρα της χρονιας..Ελπιζω μονο η ταινια που θα βγει να ειναι ανταξια των προσδοκιων  :)



#34 reignYOMA

reignYOMA

    Yoma INSIDE

  • Members
  • 168 posts

Posted 19 March 2015 - 12:08

τα τελευταια 4-5 επεισοδια ειναι ΠΟΛΥ rushed και χαλανε ΟΛΗ την σειρα για εμενα.



#35 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 21 March 2015 - 17:53

Επιτελους εκανα υπερπροσπαθια για αυτη τη σειρα να κρατηθω ωσπου να τελιωσει, τα κατεβαζα ενα ενα τα επεισοδια και κρατιομουν να μην τα δω αλλα αξιζε ο κοπος την τεταρτη θα κανω ενα μαραθονιο να το λιωσω :P


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#36 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 09 April 2015 - 20:47

καλα δεν το περιμενα να πατωσει τοσο η σειρα στην Ιαπωνια!

 

κατω απο 1000στη θεση!

 

http://www.anikore.jp/anime/7983/



#37 vaggelis21

vaggelis21

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 10 April 2015 - 20:16

^Δεν με παραξενεύει και το anime του tokyo ghoul που εκτός ιαπωνίας είναι από τα μεγαλύτερα hit, στην ιαπωνία είναι ο απόπατος http://www.anikore.jp/anime/8363/ το manga πουλάει τρελά βέβαια όπως και του parasyte που θεωρείται classic.

 

 

Προσωπικά το parasyte ήταν το αγαπημένο μου από όσα βγήκαν το 2014, εκτός από κάποια low budget επ κάπου στη μέση όλο το υπόλοιπο μου άρεσε σαν σύνολο και τα osts παρόλο που δεν ακούω dubstep τα λάτρεψα.  8)



#38 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 12 April 2015 - 07:34

^Δεν με παραξενεύει και το anime του tokyo ghoul που εκτός ιαπωνίας είναι από τα μεγαλύτερα hit, στην ιαπωνία είναι ο απόπατος http://www.anikore.jp/anime/8363/ το manga πουλάει τρελά βέβαια όπως και του parasyte που θεωρείται classic.

 

 

Εμενα θα με παραξενευε αν το tokyo ghoul ηταν απ'τα μεγαλυτερα hit :P

 

Προσωπικά το parasyte ήταν το αγαπημένο μου από όσα βγήκαν το 2014, εκτός από κάποια low budget επ κάπου στη μέση όλο το υπόλοιπο μου άρεσε σαν σύνολο και τα osts παρόλο που δεν ακούω dubstep τα λάτρεψα.  8)

 

 Συμφωνω, μια απο τις top σειρες του 2014-15

 

καλα δεν το περιμενα να πατωσει τοσο η σειρα στην Ιαπωνια!

 

κατω απο 1000στη θεση!

 

http://www.anikore.jp/anime/7983/

 

Μην περιμενεις πολλα :P απο καπου που το Doraemon αποτελουσε τη κορυφη τηλεθεασων


Edited by Sora, 12 April 2015 - 07:35.


#39 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 14 April 2015 - 12:01

To εάν ένα anime τα πήγε καλά ή όχι εξαρτάται πολλούς παράγοντες. Πέρα από τα νούμερα τηλεθέασης και τις πωλήσεις των bd/dvd  πρέπει να ληφθεί υπόψην το πως επηρέασε τις πωλήσεις του original υλικού, το πως επηρέασε τις πωλήσεις σε merchandise  και από που χρηματοδοτήθηκε η παραγωγή. Όλα αυτά έχουν διαφορετικό βάρος ανάλογα με το κάθε anime και τα μελλοντικά σχέδια για το franchise. Δεν έχω ασχοληθεί συγκεκριμένα με το parasyte για να ξέρω τι παίζει, αλλά το να κοιτάτε δυο νούμερα δεν δίνει και το καλύτερο συμπέρασμα.

 

 

Απίστευτα διασκεδαστική σειρά σε όλο το σύνολο της. Είτε αυτό ήταν το κομμάτι της δράσης, είτε αυτό ήταν το interaction ανάμεσα στον Shouichi και τον Migi, είτε αυτό ήταν το όλο φιλοσοφικό ερώτημα που έμπαινε στη μέση είτε τα battle of wits ανάμεσα σε parasytes και parasytes-humans. Soundtrack ήταν λίγο χαζό αλλά θα έλεγα ψέματα αν δεν έλεγα πως το διασκέδασα άπειρα.

 

Μοναδικό παράπονο

Spoiler: ending spoilers

 

Όπως και να έχει άξιζε με τα χίλια.



#40 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 14 April 2015 - 14:00

για αυτο πιο ευκολο ειναι να τα παει καλα εκτος Ιαπωνιας, παρα εντος!
Εμεις τρωμε το κουτοχορτο!

#41 robostav

robostav

    ηλεκτρονικός υπάλληλος...

  • Members
  • 425 posts

Posted 14 April 2015 - 21:18

είναι ολίγον offtopic, αλλά υπάρχει πουθενά να το κατεβάσω ολόκληρο σε 720p? (save me 24 clicks  :colddd: )


Posted Image

#42 reignYOMA

reignYOMA

    Yoma INSIDE

  • Members
  • 168 posts

Posted 15 April 2015 - 07:45

@ robo http://www.nyaa.se/?page=view&tid=670182

 

@ hellraider

 

Spoiler:



#43 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 15 April 2015 - 09:50

@ robo http://www.nyaa.se/?page=view&tid=670182

 

@ hellraider

 

Spoiler:

Spoiler:

Edited by Hellraider, 15 April 2015 - 09:57.


#44 reignYOMA

reignYOMA

    Yoma INSIDE

  • Members
  • 168 posts

Posted 15 April 2015 - 22:19

Spoiler:



#45 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 16 April 2015 - 02:18

Yoma τι καπνιζεις κ δε μας δινεις;


header.jpg?t=1485907896




Also tagged with one or more of these keywords: Tv series, live-action, sci-fi, Fall 2014, horror, psychological