Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Parasyte | Kiseiju (Anime Project)

Tv series live-action sci-fi Fall 2014 horror psychological

  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#46 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 16 April 2015 - 11:19

Spoiler:


No.

#47 reignYOMA

reignYOMA

    Yoma INSIDE

  • Members
  • 168 posts

Posted 16 April 2015 - 21:52

cry me a river.



#48 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 16 April 2015 - 22:00

cry-me-a-river_o_183875.jpg

 

 

 

I did!


Edited by Takayama Yuichi, 16 April 2015 - 22:13.


#49 Draculino

Draculino

    Pillar Man

  • Members
  • 59 posts
  • LocationKing's Landing

Posted 01 September 2015 - 14:44

Εξαιρετικο anime σιγουρα το καλυτερο απ'τα τρια που ειδα τα τελευταια δυο χρονια



#50 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 06 September 2016 - 22:14

Έκανα πολύ καιρό να το δω, αλλά πρόσφατα που επέστρεψα στο άθλημα άδραξα την ευκαιρία και δεν το μετάνιωσα.

Πολύ ωραία πλοκή, χωρίς πολλά κενά και άχρηστες φανφάρες, στρωτή κι εύκολη στην παρακολούθηση. Πιο σοβαρή απ' ό,τι περίμενα, γενικά ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη. Εκτίμησα απίστευτα το τέλος, μου φάνηκε αρκετά δίκαιο. Από τις καλύτερες σειρές του είδους που έχω συναντήσει μέχρι τώρα. Εύγε.  :riiight:



#51 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 05 September 2018 - 15:40

Δυστυχως ειναι απο αυτα που μου ειχαν ξεφυγει. Υποδειγματικη μεταφορα σε anime, το μονο που αλλαξανε ειναι οτι το μεταφερανε επιτυχως στο σημερα. Πολυ ωραιο και το animation, χωρις να ειναι κατι το δυσκολο, ομως και παλι αψογο γι αυτο που ηθελε να πετυχει. Πανεμορφη ιστορια, δε σταματα να σου τραβα το ενδιαφερον και επισης προσεγμενο υποβαθρο και φιλοσοφια. Δεδομενης της εποχης που βγηκε πιστευω ηταν πολυ μπροστα, θα το κατετασα στ αγαπημενα μου manga για την ακριβεια (απο αποψη σεναριου και πλοκης). Υπηρχαν στιγμες που αμφεβαλα, αλλα με διεψευδε συνεχως. Μακαρι ολες οι σειρες να ηταν τοσο συνειδοποιημενες και τοσο πρωτοτυπες οσο το Parasyte του 1988, αλλα και η συγχρονη anime μεταφορα του...

Y.Γ. Η σχεση του πρωταγωνιστη με τον Migi μου θυμησε Light και Ryuk απο Death Note. Οι εσωτερικοι διαλογοι, το πως κρυβοντουσαν, το γνωστο αγνωστο (οτι υπαρχουν και αλλα parasyte ή αντιστοιχα shinighami?) ειχε πολλα κοινα σημεια με κυρια διαφορα οτι ο Migi αν και μη-ανθρωπινος εξαρτωταν απο τον Shinichi, ενω ο Ryuk εμενε το μεγαλυτερο διαστημα ουδετερος στην εξελιξη των γεγονοτων.


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."



Also tagged with one or more of these keywords: Tv series, live-action, sci-fi, Fall 2014, horror, psychological