Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Zetsuen No Tempest | Blast of Tempest

Fantasy Mystery Drama Romance Action Fall 2012 Bones

  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#16 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 28 October 2012 - 15:57

Spoiler: 4

ySss0UF.jpg


#17 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 28 October 2012 - 16:52

Εννοείς τον Yoshino;
Spoiler:


#18 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 28 October 2012 - 17:31

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#19 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 09 November 2012 - 00:47

Spoiler: 6


#20 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 November 2012 - 15:24

Spoiler: 6

Edited by GhostPrince, 11 November 2012 - 15:24.

フカフカ

#21 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 28 January 2013 - 00:32

Spoiler: 15


ySss0UF.jpg


#22 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 28 January 2013 - 08:32

^ Πανω κατω τα ιδια !!!
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#23 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 28 January 2013 - 20:37

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#24 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 26 February 2013 - 06:15

Από πιο chapter αρχίζω το manga?

qzMHWHd.png


#25 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 February 2013 - 07:23

Αν είσαι στο τελευταίο επεισόδιο του anime μάλλον από την αρχή για να δεις τις διαφορές. Το anime έχει καλύψει ήδη τα μεταφρασμένα κεφάλαια που υπάρχουν.

ySss0UF.jpg


#26 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 26 February 2013 - 16:25

Στο 14 είμαι, πολυ σπάνια κάνω re-read/re-watch so basically θέλω να δω από που αρχίζουν τρανταχτές διαφορές. Αν δεν υπάρχουν καθόλου όμως all ok.
Απο το πρώτο arc πχ δεν είχα παράπονα.
Και το 2ο μου αρέσει (μέχρι το 15 που έφτασα), απλά επειδή ακούω κακά λόγια πάνω.

ps: Samon Kaiji χαρακτήρας, the best. Also yoshino > mahiro.

qzMHWHd.png


#27 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 26 February 2013 - 16:56

Καλύτερα να το διαβάσεις από το κεφάλαιο 18 "What Do You Think Will Happen" παρόλο που είναι το κεφάλαιο που κάλυψε το επεισόδιο 14. (Είχαν κάνει κάποιες αλλαγές).

Συνέχισε το manga, θα γλιτώσεις από ένα ολόκληρο επεισόδιο φίλερ με Hakaze σε fangirl mode. Επίσης, έχουν να καλύψουν γύρω στα 12-13 κεφάλαια 50 σελίδων μέσα σε 5 επεισόδια, οπότε σίγουρα θα κόψουν και θα ράψουν στη συνέχεια.

Στο πρώτο arc βάλανε κάποια πράγματα χωρίς λόγο και ουσία και αλλάξανε κάποιες σκηνές. Η βασική ιστορία είναι η ίδια. Αφού σου άρεσε ο Samon όμως, ρίξε καμιά ματιά στα κεφάλαια της συνομιλίας στο Όρος Φούτζι.

ySss0UF.jpg


#28 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 01 March 2013 - 15:01

19-20
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#29 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 29 March 2013 - 15:53

Τέλος και αυτό.

Ωραίο ήταν το tempest, παρά τα όποια ελλατώματα και τους εντελώς μη ρεαλιστικούς χαρακτήρες (γεγονός που μου άρεσε) είχε καταφέρει να φιάξει τη δική του ταυτότητα και style που το ξεχώριζαν από τη μάζα και τα οποία και διασκέδασα αρκετά.

Ευχαριστημένος από το τέλος,έδειξε ακριβώς ότι ήθελα.
Διάβασα και λίγο τα raws/summaries του τελευταίου chapter από το manga, ok υπάρχουν μερικές μικρές διαφορές αλλά σε καμμία περίπτωση δεν αλλάζει η εικόνα του έργου. Και τα δύο τέλη είχαν τη χάρη τους, προτιμώ slightly του anime καθαρά για λόγους γούστου.

Επίσης έχει ανακοινωθεί spin off για το manga. Τα scans για πήγαιναν αργά στο main story, ακόμα στο 24 από τα 44 είναι, αλλά ελπίζω εδώ με το fanbase που δημιούργησε να βρούμε κάποιο group να το ποιάσει.

Was a nice ride, tempest.

qzMHWHd.png


#30 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 March 2013 - 16:48

Αν και δεν μου άρεσαν κάποιες προσθήκες/αλλαγές που κάνανε στην ιστορία, την ευχαριστήθηκα τη σειρά. Οι ερμηνείες των ηθοποιών μου άρεσαν πάρα πολύ. Ούτε από μουσική έχω παράπονο, το animation ήταν καλό εκεί που έπρεπε και μου άρεσε η ατμόσφαιρα που είχε. Το πρώτο μισό βέβαια ήταν πολύ καλύτερο, αλλά και στο δεύτερο προς το τέλος που συνδέθηκαν τα κομμάτια του παζλ είχε κάποιες καλές σκηνές. Ανυπομονώ να μεταφραστούν τα κεφάλαια για να δω τι χάσαμε από διαλόγους και σκηνές.

Θα συμφωνήσω με τον Mad_Hatter, κι εμένα το τέλος που δώσανε στο anime μου άρεσε περισσότερο. Το τέλος του manga μου φάνηκε κάπως φλύαρο με βάση τις σκηνές στα raw.

ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Fantasy, Mystery, Drama, Romance, Action, Fall 2012, Bones