Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 7 votes

.aNiMe//GR's next top writer contest!


  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#46 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 27 April 2012 - 22:58

ok,ευχαριστω!ελπιζω να προλαβω
Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!

#47 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 April 2012 - 11:22

@ Μοναστηριακέ Όντυ, γιατί πρέπει σώνει και καλά να είναι στο 1+ χρόνο; Μετά το πέρας του γύρου (δηλαδή περίπου δυο εβδομάδες ακόμα μαζί με τις βαθμολογίες), οι συμμετοχές θα μπουν σε αρχείο και ύστερα δεν θα έχουν λόγω να μην διαγραφτούν. Απλώς δεν καταλαβαίνω το κόλλημα του 1+ χρόνου απαραίτητα.

#48 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 April 2012 - 13:01

Κοίτα, εγώ πάντως καταλαβαίνω το σκεπτικό του Όντυ. Πες ότι το θρεντ αυτό ευδοκιμεί για πάνω από χρόνο. Μετά δεν θα υπάρχει reference material από τους πρώτους γύρους. Ή αν έχεις διαβάσει κάτι που σου άρεσε, αν δε θυμάσαι ποιός το έγραψε, δε θα μπορείς να το ξαναδείς.

Posted Image


#49 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 April 2012 - 13:51

Ας είναι... μετά το τέλος του πρώτου γύρου, θα κατεβάσω και θα κρατήσω όλα τα κείμενα και μετά βλέπουμε. Μακάρι να κρατήσει ο διαγωνισμός για πάνω από ένα χρόνο :P

#50 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 28 April 2012 - 13:53

ναι εχει ενα δικιο η ανελις,
ισως αν τα κειμενα μπαινουν ως attachment να ειναι καλυτερα
γιατι ετσι θα μπορει να μεινει το θρεντ για θεαση και για οσους
το δουν μετα απο ενα χρονο! ;)

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#51 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 28 April 2012 - 15:16

Επειδή δεν είχα πολυασχοληθεί με το thread και δεν είχα παρατηρήσει αυτή τη λεπτομέρια για τη μέθοδο δημοσίευσης, θα σας παρακαλέσω κι εγώ με τη σειρά μου να ανεβάζετε τα κείμενα ΚΑΙ σαν attachment στο post σας. Δεκτή η χρήση του website που σας έδωσε ο Osama Bin Laden διότι είναι browser-based document viewer και βολεύει, αλλά δεν μπορούμε να βασιζόμαστε αποκλειστικά σ' αυτό. Ειδάλλως, μετά από ένα χρόνο αυτό το thread θα είναι μη παρακολουθήσιμο, και συνεπώς λίγο-πολύ άχρηστο.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#52 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 April 2012 - 12:54

Λοιπόν, μετά από λίγη βοήθεια από τον Kenny και λίγη δουλειά, έγινε (και θα γίνετε), το εξής. Θα επισυνάπτω τις συμμετοχές στο πρώτο ποστ, ώστε να γλιτώσουμε από την τυραννία της αντίστροφης μέτρησης του Zoho. Αλλά, για χάρη ευκολίας στην ανάγνωση και για λόγους οργάνωσης (μην γεμίσουμε αράδες κειμένων εδώ πέρα ή αδέσποτα attachments πνιγμένα ανάμεσα σε σχόλια), εσείς θα συνεχίσετε κανονικά να ανεβάζετε τα κείμενά σας στο Zoho, από όπου θα τα διαβάζουμε και από όπου θα τα παίρνω εγώ, θα τα μετατρέπω σε .rtf γιατί είμαι από την Ζιμπάμπουε και δεν έχω word ή κάτι αντίστοιχο και θα τα κάνω attach στο πρώτο ποστ. Νομίζω ότι είμαστε εντάξει τώρα.

Edited by Osama Bin Laden, 29 April 2012 - 12:57.


#53 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 29 April 2012 - 13:12

αφγανος εισαι και δεν εχεις ουτε wordpad. Movo alzheimer.

stasou%2520mygdala.jpg


#54 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 29 April 2012 - 14:08

Παρεμπιπτόντως, η χαζομάρα στο ανέβασμα μού έχει φάει κάτι 'Α και " .
Δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο, ένα απλό txt αρχείο που έπαιζε μια χαρά στο notepad.
Οπότε μαζί με τo link στον online reader θα σου δίνω και το rtf ή ότι άλλο προτιμάς.

Attached Files


Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#55 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 29 April 2012 - 20:46

Posted Imageacid black cherry, on Today, 19:27, said:

και δεν το γραφεις στο θρεντ
anime.gr next top writer να πιασει τοπο? :D


Είχες δίκιο τελικά..! Εκεί που σκεφτόμουν μια βδομάδα για το θέμα και τα λοιπά έγραψα το short story σε ένα απόγευμα.

Η παρακάτω ιστορία είναι ένα κουλό όνειρο που είχα δει παραγεμισμένο με σάλτσα. Γύρω στις 700 λέξεις ( I'm the master of short stories :hero: ) Πιθανόν να είναι κακογραμμένη σε κάποιο σημείο. Gomen^^.
εδώ θα βρείτε την "weird story" μου (τι πρωτότυπο όνομα xD ) Please be gentle
:hiding_something:

------------------------------
sorry δεν το κατάλαβα ότι χρειαζόταν attachment :'D
here it is : Attached File  Weird Story xD.rtf   14.63KB   4 downloads

Edited by Kunoichi.meriinawa, 30 April 2012 - 17:13.

Posted Image

#56 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 April 2012 - 21:05

Στην αρχή ήταν χαριτωμένο με τον Οσάμα, αλλά δεν περίμενα πως θα δω τα <<εισαγωγικά>> αυτά να επανέρχονται... Alt gr και [ στη «χειρότερη»

Edited by OdyMonaxos, 29 April 2012 - 21:08.


#57 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 30 April 2012 - 21:36

Είχες δίκιο τελικά..! Εκεί που σκεφτόμουν μια βδομάδα για το θέμα και τα λοιπά έγραψα το short story σε ένα απόγευμα.

Η παρακάτω ιστορία είναι ένα κουλό όνειρο που είχα δει παραγεμισμένο με σάλτσα. Γύρω στις 700 λέξεις ( I'm the master of short stories :hero: ) Πιθανόν να είναι κακογραμμένη σε κάποιο σημείο. Gomen^^.
εδώ θα βρείτε την "weird story" μου (τι πρωτότυπο όνομα xD ) Please be gentle
:hiding_something:

------------------------------
sorry δεν το κατάλαβα ότι χρειαζόταν attachment :'D
here it is : Attached File  Weird Story xD.rtf   14.63KB   4 downloads


Δεν χρειάζεται attachment (είναι επιθυμητό, αλλά όχι απαραίτητο), αλλά μόνο το link γιατί την δουλειά της μετατροπής την κάνω απευθείας από το Zoho. Aπλώς επειδή το κείμενό σου είχε πολλά τέτοια, τέτοια, τέτοια, τέτοια, κλπ κλπ και ήταν ένας εφιάλτης για εμένα να το κάνω copy/paste από το Zoho και μετά χειροκίνητα να εφαρμόσω τις γραμματοσειρές (γιατί το export μου τα βγάζει αλαμπουρνέζικα), σου ζήτησα να το ανεβάσεις ώστε να με γλιτώσεις από ένα βασανιστικό μισάωρο.

Εγώ ευχαριστώ :P

Edited by Osama Bin Laden, 30 April 2012 - 22:14.


#58 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 May 2012 - 11:16

να και το δικο μου.730 λεξεις

τίτλος:

Μια βόλτα με το ποδήλατο

https://viewer.zoho.com/docs/mKTRj

#59 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 01 May 2012 - 11:52

Added to the executioner's post....

Επίσης Babba, άλλαξα το αρχείο σου στο πρώτο ποστ με αυτό που ανέβασες.

#60 Mike The Great

Mike The Great

    Anime Fan

  • Members
  • 414 posts

Posted 01 May 2012 - 12:09

Χιλια συγγνωμη ,αλλα εμενα θα μου βγει γυρω στης 840 λεξεις. Υπαρχει προβλημα?

Θα μου την δεχτεις Osama?

Edited by Mike The Great, 01 May 2012 - 12:09.

Posted Image

I don't worth only 50 Beli.I can prove it in New World.
SET SAIL BASTARDS!!!!