Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Sword Art Online


  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#316 John Crabs

John Crabs

    Chessmaniac

  • Members
  • 398 posts

Posted 09 August 2014 - 20:56

Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτός ο κακός έχει αρχίσει να μου αρέσει. Βέβαια οι εξηγήσεις για το υποτιθέμενο why done it with Kirito είναι ότι να ναι. Όσο αφορά το 6ο επεισόδιο τώρα.

 

Spoiler:

 

Πάντως γενικά, προχωράει με τον κλασικό του ευχάριστο ρυθμό.



#317 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 12 August 2014 - 22:39

I was rolling my eyes so hard που τα μάτια μου πρέπει να γύρισαν ανάποδα μέσα στις κόγχες τους.

 

Spoiler: 6


Posted Image
Posted Image

#318 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 14 August 2014 - 12:30

Μην ξεγελιέσαι τα hacks του Kirito λειτούργησαν  :himitsu: . Επίσης για τα ρούχα του ,φέρνουν λίγο λόγο χρωμάτων  στην Tifa  αλλά αν τα παρατηρήσεις δεν έχουν σχεδόν  καμία σχέση στο σχεδιασμό...

 

Οσο για το επεισόδιο

Spoiler:


Edited by zennith666, 14 August 2014 - 12:31.

Posted Image


#319 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 14 August 2014 - 15:30

Επίσης για τα ρούχα του ,φέρνουν λίγο λόγο χρωμάτων  στην Tifa  αλλά αν τα παρατηρήσεις δεν έχουν σχεδόν  καμία σχέση στο σχεδιασμό...

 
Ε όχι και καμία σχέση... :P
Γαντάκι, σορτσάκι, μποτάκι, το κάτω μέρος που ανεμίζει σαν μπέρτα... Ένα jacket να φόραγε και θα ήταν ίδια.


Posted Image
Posted Image

#320 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 posts
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Posted 16 September 2014 - 23:02

Το τελευταίο επεισόδιο το βρήκα αρκετά βαρετό. Ήδη έχει αρχίσει να με κουράζει η 2η σεζόν του.

 

Spoiler: Εp. 11, Το όνομα του Death Gun


30w46c0.jpg


#321 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 22 October 2014 - 15:03

Καθισα και ειδα μεχρι το 15.Μεχρι το 14 παλευεται αλλα εχει κατι plot holes που κανουν το fairy tail να μοιαζει οτι εχει σεναριο.Εχει και κατι γελοιες σκηνες με τον Κιριτο και τη Σινον.Απο το 15 μαλλον αρχιζει η νεραιδομαλακια οπως στην 1η σεζον.



#322 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 27 December 2014 - 20:34

i finished it.......

μπορω να πω οτι το 2ο μισο ηταν καλυτερο απο το πρωτο....το GGO ARC το ψιλοβαρεθικα....στο ΑLO ΑRC ξαναπηρε μπροστα.και το mothers rosario ειναι απο τα πολυ καλα του σημεια...(τα τελευταια 2 επεισοδια... :if: )

that was very good.....

ελπιζω και σε 3 σεζον.....


                                                                       


#323 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 28 December 2014 - 11:42

Kαι η κατάρα του SAO ξαναχτυπά!

Δηλαδή αυτή η μανία, που τα πρώτα 12 επεισόδια, ας πούμε οτι έχουν ένα στορι , το οποίο το τελειώνουν μπαμ μπαμ με συνοπτικές διαδικασιες (λες και δεν τους φτάνουν τα υπόλοιπα 12 επεισόδια απο τα 24 της σεζον για να φτιαξουν ενα ωραίο σεναριακι) ,  και μετά σου σερβιρουν στην υπολοιπη μιση σεζον ασχετες ηλιθιοτητες μπορει να με τρελανει. Νιωθω προδομένη! Ειμαι αγανακτισμένη! Απαιτώ remake που να γ***ει και να δερνει όπως αυτο της sailormoon! Anyway ηταν μια μετριοτητα, που θα μπορουσε να ηταν κατι καλύτερο... Κατα τ' αλλα τι να πω και τι να φαρμακι να πρωτοσταξω... Θα τ'αφησω να πεσει χάμο λοιπον γιατι ειναι Χριστουγεννα και νιωθω μεγαλοψυχη!



#324 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 28 December 2014 - 20:25

Lol wat? Πες μου τώρα ότι το Mother's Rosario ήταν "άσχετη ηλιθιότητα" για να ξέρω από πιο παράθυρο να πηδηχτώ.

Η αλήθεια είναι ότι από το SAO αξίζουν το πολύ 10-12 επεισόδια από τα 48 και αυτά είναι τα πρώτα 6 και το Μother's Rosario. Το υπόλοιπο "story", με το συμπάθιο κιόλας, είναι μια μαλακία και μίση.



#325 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 28 December 2014 - 20:47

Το mother's rosario είναι από τα πιο κακογραμμένα και εκνευριστικά δράματα που έχω δει ποτέ μου.

Ηταν σα να σου φώναζε όλη την ώρα να κλάψεις, τόσο pretentiously mature.
Δε ξέρω άμα είναι το χειρότερο κομμάτι του sao, αλλά είναι σίγουρα αυτό που με νευρίασε περισσότερο.


tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#326 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 29 December 2014 - 02:22

Διαφωνώ, πιστεύω ότι το Mother's Rosario ήταν γραμμένο αντίστοιχα καλά με άλλα δράματα στα οποία η anime κοινότητα αναφέρεται λες και είναι ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ (*cough* Ano Hana, Clannad: AS *cough*). Συν το ότι είναι το καλύτερο arc του SAO.



#327 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 29 December 2014 - 11:01

Θα συμφωνησω με τον Jorg.. They tried too much to make me cry! Και στην τελικη δεν καταλαβαινω για πιο λογο η αλλη ενδιαφερετε για μια τυπισσα που γνωρισε σε ενα rpg... δηλαδη σε καθε raid που πηγαινω στο WoW και τρωμε wipe πρεπει να κλαιω με μαυρο δακρυ!



#328 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 29 December 2014 - 12:53

και εμενα μου αρεσε το mothers rosario arc...

ηταν αρκετα dramatic χωρις να φτανουμε και σε υπερβολες..εχουμε δει και ποιο dramatic σκηνες σε ανιμε...

οντως σε πολλα σημεια και η 2 σεζον κανουν κοιλιες και εχουν ανουσια επισοδια αλλα αυτο δεν μπορει απο μονο του να το καταταξει σε ''χαλια σειρα''

ειναι μια απο τις παμπολες σειρες ανιμε που ειναι love or hate....

 

 

Και στην τελικη δεν καταλαβαινω για πιο λογο η αλλη ενδιαφερετε για μια τυπισσα που γνωρισε σε ενα rpg... δηλαδη σε καθε raid που πηγαινω στο WoW και τρωμε wipe πρεπει να κλαιω με μαυρο δακρυ!

 

 

θα μπορουσε να ηταν ενα πολυ ευστοχο παραδειγμα το δικο σου αν μιλαγαμε και στην σειρα για ενα απλο rpg ..

η asuna ο kirito και οι αλλοι  ηταν παιχτες σε ενα παιχνιδι το οποιο πεθαινεις και game over in real life...αυτο απο μονο του ηταν ενας τεραστιος ψυχολογικος παραγοντας για την ψυχοσυνθεση τον παιχτων που γλιτωσαν...(βλεπε ειδικα σχολεια ειδικους καθηγητες και γενικοτερα ειδικη μεταχειριση για να ξεπερασουν το οποιο σοκ ειχαν υποστει)

αυτο λοιπον απο μονο του πιστευω ηταν αρκετο για να μπορεσεις να δεθεις με εναν αλλον παιχτη σε ενα φαινομενικα danger free game που ομως στα τελευταια επεισοδια σου λεει οτι κατι δεν παει καλα και η asuna εχει την εμπειρια να καταλαβει οτι κατι τρεχει εχοντας περασει οτι εχει περασει και εχοντας ενα χαρακτηρα οπου γενικα ειναι λυποψυχος...

Spoiler:


                                                                       


#329 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 30 December 2014 - 22:10

Για πειτε ρε παιδια, τελικα το SAO 2 τι λεει???Ειναι καλυτερο απο το πρωτο?
Οκευ το SAO ηταν καλουτσικο για να περασεις την ωρα σου δεν λεω.Ελπιζω να μην ειναι χειροτερο τουλαχιστον.Αξιζει να το δω?Να το εβλεπα on-going δεν θα μπορουσα με τιποτα, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα το παραταγα.Τωρα που τελειωσε το κατεβασα και θα το δω σε καποια φαση, αλλα θελω να ξερω τι να περιμενω.


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#330 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 30 December 2014 - 23:11

Τρώγεται. Το GGO ήταν καλύτερο από όλα τα Arc του SAO, το Mother's Rosario ήταν το καλύτερο arc της σειράς και το Excalibur Arc ήταν πιο μαλακία από το ALO.