Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 3 votes

Hunter x Hunter latest chapter discussion (επιτρέπονται spoilers)


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#136 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 29 January 2018 - 15:42

Γυρνάει μετά από τέτοιο hiatus και βγάζει τέτοιο chapter. Τι πένα έχει ο τύπος...

Spoiler:

 

Togahsi πλιζ βγάλε πάνω από ένα volume.



#137 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 January 2018 - 15:58

Νομίζω πως είναι σχετικά με αυτό που λέει ο Kurapika για

 

Spoiler:



#138 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 29 January 2018 - 16:22

Ωραίος!! Αυτό πρέπει να 'ναι.

13 νεκροί πρίγκιπες και ο βασιλιάς να τροφοδοτούν με ενέργεια τον επόμενο.



#139 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 29 January 2018 - 17:11

Τωρα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να τελειωσει πρωτο το berserk παρα το hxh, ο ανθρωπος ξερει να γραφει και πολυ μεγαλο Lore,αλλα με τοσα διαλλειματα μακρας διαρκειας που παιρνει ολο σταματανε και αντε παλι ξανασυνεχισουν.


header.jpg?t=1485907896


#140 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 January 2018 - 17:25

Τo Dark Continent saga μπορεί να γίνει όσο μεγάλο θέλει. Πολύ μεγαλύτερο από το chimera ants πχ. Δεν υπάρχει περίπτωση να δει τέλος με το ρυθμό των 10 κεφαλαίων ανά χρόνο που πάει



#141 teo13

teo13

    Anime Freak

  • Members
  • 491 posts

Posted 29 January 2018 - 17:25

Κάτι που μου είπε ένας φίλος.

Οι Troupe ψάχνουν τύπο πάνω από 1.90 στο deck τους. Στο deck τους υπάρχει ο Leorio που είναι πάνω από 1.90. Ορίστε η σύνδεση με Kurapika.



#142 itachi_se

itachi_se

    Anime Freak

  • Members
  • 353 posts

Posted 23 February 2018 - 23:00

Μόνο εγώ τα βαριέμαι τα chapter του Hunter X Hunter!??

2008ipman01.jpg


#143 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 23 February 2018 - 23:46

Ναι.



#144 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 23 February 2018 - 23:50

Έλα ρε osama πες μας καμιά κουβεντούλα να ξέρουμε κι εμείς.  :ballumad:


rsrGbGx.gif

#145 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 February 2018 - 00:12

Έχουμε ένα arc γεμάτο με πολιτική ίντριγκα και πλοκή με τιτανοτεράστια cojones, το οποίο αποτελεί το πρώτο μέρος ενός ακόμα μεγαλύτερου saga που θα στείλει το μη μπασμένο μισό κάστ της σειράς κυριολεκτικά στις όχθες του αγνώστου.

 

Και όλα αυτά σε ένα shonen.

 

Έχω φάει πολύ περισσότερο hype με την αρχή αυτού του arc από ότι είχα φάει με την αρχή του Chimera Ant, και το Chimera Ant αποδείχθηκε το δεύτερο καλύτερο arc της σειράς.

 

Εάν δεν ήμουν σίγουρος ότι ο Togashi έχει, για πρώτη και τελευταία φορά, δαγκώσει περισσότερο από όσο μπορεί να καταπιεί όσο αφορά το προβλεπόμενο μέγεθος του saga, και ότι δεν πρόκειται να το τελειώσει ποτέ, θα είχα χτυπήσει ταττού HxH από το hype.



#146 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 24 February 2018 - 00:59

Θα συμφωνησω με αυτο δυστυχως και λεω δυστυχως γιατι ο ανθρωπος χτυπαει hiatus και μαλιστα διαρκειας, το οποιο με κανει να το μισω ακομη περισσοτερο λογω του ανουσιου cliffhanger με τοσο δουλεμενο arc


header.jpg?t=1485907896


#147 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 24 February 2018 - 01:28

Αυτό το saga δεν τελειώνεται, απλά και καλά. Οπότε διαβάζουμε χαλαρά κι απολαμβάνοντας το τώρα κι όχι το potential

 

York New και Chairman election arc > Chimera ants, fuck you, fight me. Πολύ καλό αρκ, πολύ overhyped



#148 maria13

maria13

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 25 February 2018 - 00:54

Chimera Ant>>>>Every Shonen arc εύκολα κιόλας.


myanimelist.net/animelist/maria1323 :love:

i13qxwl.jpg?1


#149 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 February 2018 - 01:08

Και όμως, το Chimera Ant με κούρασε προς το τέλος αφάνταστα για να είμαι ειλικρινής, για πολύ περίεργους λόγους.

 

Το Yorknew είναι το καλύτερο με διαφορά (κατά την γνώμη μου). Το Chairman Election είναι το αγαπημένο μου αλλά δεν πιστεύω ότι είναι καλύτερο από το Chimera Ant.



#150 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 25 February 2018 - 01:22

Το Chimera ants έχει 3 θεματάκια. Μας δίνει από το πουθενά ένα τεράστιο κι ενδιαφέρον καστ που ουσιαστικά όμως είναι one and done στο αρκ. Αν ήταν One Piece, ξέρεις πως κάθε χαρακτήρας έχει τη στιγμή του στον ήλιο και καλές πιθανότητες επιστροφής, και δη τιμητικής. Εδώ όμως είναι Togashi, και δεν παίζει να ξαναδούμε κανένα ant.

 

Γϊνεται απίστευτα κουραστικό προς το τέλος με την έμφαση που δίνει στα μονοπάτια που ακολουθούν δευτερεύοντες χαρακτήρες που δεν έχουν έτσι κι αλλιώς κάποιο ιδιαίτερο αντίκτυπο (ειδικά όταν αρχίζει η εισβολή στο παλάτι) και τους τεράστιους εσωτερικούς μονολόγους, κι αν αυτό παλεύεται σχετικά στο manga, τορπιλίζει τελείως το άνιμε που δεν έκαναν καμία προσαρμογή, απλά κράτησαν κάτι 5λεπτες αφηγήσεις "εδώ γίνεται εκείνο κι εκεί γίνεται το άλλο, κι εκείνη τη στιγμή ο Κιλλούα είπε αχ δε μ' αγαπάει πια ο φίλος μου καθώς ο φίλος του τον προσπέρναγε μ' ένα σκοτεινό βλέμμα μπλα μπλα μπλα". 

 

Και στο τέλος, είναι ένα remix του Cell saga. Οπότε έχει αυτό σαν δίχτυ ασφαλείας. 

 

Ο Togashi λάμπει όταν συνθέτει πολλές ιστορίες σε μικρό χώρο (York New, President election)