Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Binbougami ga! | Good Luck Girl!

Comedy Parody Ecchi Action School Life Supernatural Summer 2012 Sunrise

  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 August 2012 - 19:04

ποσο μα ποσο μου αρεσει αυτο το ανιμε!!!
ειδα 4 μαζι και νταξει επιτελους οι χαρακτηρες δενουν μεταξυ τς ...ειναι για το τρελοκομειο... η Ιchiko την εχει δαγκωσει την λαμαρινα και δν το λεει... αλλαζει και σαν ανθρωπος...

ολα πολυ καλα συνεχισε ετσι!!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#17 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 16 August 2012 - 23:03

Spoiler: 7


#18 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 28 September 2012 - 13:06

Τελευταίο επεισόδιο σήμερα :(
Spoiler:


#19 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 28 September 2012 - 19:33

Πολύ ωραία σειρούλα, γέλασα αρκετά και δεν το περίμενα.Οι πιο σοβαρές στιγμές είναι και αυτές σχεδόν στα ίδια επίπεδα σαχλαμαρίτσας οπότε δεν ενοχλούν ιδιαίτερα.Εξαιρετικό cast που όλοι βγάζουν γέλιο και με τη σκηνοθεσία να βοηθάει σε όλα τα αστεία.

Μακάρι να δούμε σύντομα συνέχεια.

#20 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 28 September 2012 - 23:48

Ημμ κάτι μου λέει ότι δεν είδατε την διαφήμιση της δεύτερης season μετά το τέλος...
Και εγώ το είδα ευχάριστα πάντως.Και θα δώ σίγουρα και την δεύτερη season.

Edited by zennith666, 29 September 2012 - 00:05.

Posted Image


#21 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 29 September 2012 - 00:12

Ημμ κάτι μου λέει ότι δεν είδατε την διαφήμιση της δεύτερης season μετά το τέλος...
Και εγώ το είδα ευχάριστα πάντως.Και θα δώ σίγουρα και την δεύτερη season.


Μόνο που στο ίδιο επεισόδιο την αποκαλούν ψεύτικη διαφήμιση και χαρακτηριστικά λένε ότι ελπίζουν να μη το γρουσούζεψαν. :P

#22 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 29 September 2012 - 01:09

Το μανγκα πάντως είναι αρκετό για να δeίξει και άλλη season.

Posted Image


#23 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 29 September 2012 - 11:39

Πολύ ωραίο anime. Ειδικά τα τελευταία δύο επεισόδια με έκαναν και γέλασα πολύ. Μακάρι να βγεί και άλλη season αφού υπάρχει υλικό στο manga.
Posted Image

#24 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 September 2012 - 15:17

Θα ήταν ωραία να βγει μια δεύτερη σεζόν, αν και έκλεισε σε καλό σημείο. Για τη συνέχεια έχω ανάμεικτα συναισθήματα, μιας και έχει μέσα το arc της Nadeshiko. Λάτρεψα τη seiyuu της Momiji από την αρχή μέχρι το τέλος και τις εναλλαγές που είχε στον τόνο της φωνής της, δεν θα μπορούσα να τη φανταστώ να είναι καλύτερη, μου άρεσε και της Ranmaru και του Bobby αν και όλο το cast ήταν καλό. Κάποια σημεία μου είχαν φανεί πιο αστεία στο manga, το τραγούδι για το fanservice ήταν πολύ καλή προσθήκη, εκεί πραγματικά γέλασα.

ySss0UF.jpg


#25 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 14 January 2013 - 04:08

Ξεκίνησα το πρώτο επεισόδιο από σπόντα και δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο. Συμφωνώ με τον Niko ότι υπάρχει ένα θεματάκι με το πώς απεικονίζει την τύχη και το γεγονός ότι την παρουσιάζει σαν παίγνιο μηδενικού αθροίσματος. Δεν συμφωνώ με αυτό γιατί δεν συμφωνώ ότι η ευτυχία του ενός σημαίνει απαραίτητα την δυστυχία του άλλου.

Περιμένω να δω όμως περισσότερα γιατί έφυγε πολύ γρήγορα το επεισόδιο ήταν χαριτωμένο γέλασα με references και κάποια από τα gags.

Αlso το opening μου αρέσει ήδη πάρα πολύ και έμαθα oυσιαστικά για το anime από εκεί. Πραγματικά δεν φαίνεται ότι το τραγουδάει άντρας αλλά υποθέτω ότι ο Piko δεν είναι ο συνηθισμένος male singer.

Youtube Video


#26 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 14 January 2013 - 12:51

Πραγματικά δεν φαίνεται ότι το τραγουδάει άντρας


Posted Image

My whole world...

...was a lie...

#27 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 31 August 2014 - 14:10

Κι αφού χρειάστηκε να περάσουν 2 χρόνια από τότε που το ξεκίνησα για να καταφέρω να το τελειώσω (τεχνικές δυσκολίες γαρ), μπορώ να πω ΘΕΕ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑ!!! Ειδικά στο 12ο επεισόδιο με την ωδή στο Death Note κόντεψα να χάσω τα πνευμόνια μου απ' τα γέλια!!! :hahaha:  

 

Δεν το περίμενα ότι θα 'ναι τόσο καλή επιλογή, βασικά σε καναδυό σημεία ήταν λίγο flat, αλλά στο τέλος μένουν οι ξεκαρδιστικές φάσεις που ήρθαν από το πουθενά! Εγκρίνω, λοιπόν~ :riiight:  





Also tagged with one or more of these keywords: Comedy, Parody, Ecchi, Action, School Life, Supernatural, Summer 2012, Sunrise