Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Reputation System is Back !


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

Poll: Θέλετε το νέο reputation system? (109 member(s) have cast votes)

Θέλετε το νέο reputation system?

  1. Ναι (39 votes [35.78%] - View)

    Percentage of vote: 35.78%

  2. Όχι (48 votes [44.04%] - View)

    Percentage of vote: 44.04%

  3. Δεν Ξέρω/Δεν Απαντώ (22 votes [20.18%] - View)

    Percentage of vote: 20.18%

Vote Guests cannot vote

#106 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 30 January 2012 - 05:04

Y U NO LEAVE IT DEAD?

Posted Image


#107 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 31 January 2012 - 02:23

Με την ευκαιρία κοίταξα να δω τι reputations είχα από τα παλιά.Είχα δύο αρνητικά που πραγματικά μου ερχόταν να δώσω και εγώ αρνητικό rep στον εαυτό μου γι'αυτά τα δύο posts.Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έγραφα έτσι.:uhh:


Κατά τα άλλα οτιδήποτε μπορεί να μειώσει τα posts του τύπου "this","+1" (που όλοι το κάνουμε γιατί πραγματικά υπάρχουν posts που μπορεί να συμφωνούμε 100%) είναι ευπρόσδεκτο.

Τώρα άμα καταλήξουμε σε rep wars είμαστε άξιοι της τύχης μας.Το πολύ πολύ να τα ξαναδιώξουμε.:hahaha:

#108 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 13 February 2012 - 19:11

Aυτό το reputation system πάει καλά;

Πχ πήγα το μεσημέρι το ποντίκι πάνω από τις πολλές πράσινες κάρτες του Κένη και μου έγραφε «Kenny is just really nice»

Πήγα πάλι τώρα και μου έγραφε «Kenny is a glorious beacon of Light».

Οι τίτλοι με ποιό σκεπτικό αλλάζουν; Γιατί έχει τύχει να περάσω το ποντίκι και πάνω από άλλους με λιγότερες πράσινες κάρτες και μου έγραφε τα ίδια πράγματα.

Ή απλά οι τίτλοι είναι ότι να'ναι και του βάζετε για ομορφιά;

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#109 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 13 February 2012 - 19:30

υπαρχουν καποιες βαθμιδες αναλογα με τους βαθμους
που εχεις παρει, που εχουν ενα τυποποιημενο στατους!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#110 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 13 February 2012 - 19:33

Αν γραφει «Kenny is a glorious beacon of Light», σιγουρα χαλασμενο θα ειναι. :P

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#111 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 13 February 2012 - 19:33

Δηλεδώ εγώ κι εσύ που είμαστε σε distinguished road είμαστε στην ίδια βαθμίδα;

Δεν βγάζει νοήμα. Ας πούμε ο NWS έχει δύο πράσινες κάρτες και ο Yojimbo μια και όμως τους βγάζει στην ίδια βαθμίδα. Βασικά μάλλον οι τίτλοι εμφανίζονται απλά στην τύχη ...

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#112 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 13 February 2012 - 19:37

Ή οι κάρτες αλλάζουν στα 100-200 κτλ ενώ οι τίτλοι στα 150-250.

#113 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 February 2012 - 19:49

Οι τίτλοι είναι οι default που δίνει η vBulletin στα reputation levels.

Από -άπειρο έως -51: {Username} is infamous around these parts
Από -50 έως -11: {Username} can only hope to improve
Από -10 έως -1: {Username} has a little shameless behaviour in the past
Από 0 έως 9: {Username} is an unknown quantity at this point
Από 10 έως 49: {Username} is on a distinguished road
Από 50 έως 149: {Username} will become famous soon enough
Από 150 έως 249: {Username} has a spectacular aura about
Από 250 έως 349: {Username} is a jewel in the rough
Από 350 έως 449: {Username} is just really nice
Από 450 έως 549: {Username} is a glorious beacon of light
Από 550 έως 649: {Username} is a name known to all
Από 650 έως 1499: {Username} is a splendid one to behold
Από 1500 έως 1999: {Username} has much to be proud of
Από 2000 έως 2999: {Username} has a brilliant future
Από 3000 έως άπειρο: {Username} has a reputation beyond repute

Σήμερα πήρα ένα θετικό rep που με πήγε στο επόμενο level, γι' αυτό και άλλαξε ο τίτλος που γράφει σε μένα.

Υπάρχει η δυνατότητα για πλήρες customization (από τους τίτλους και τις τιμές μέχρι και το πλήθος των levels) αλλά την κάνουν τη δουλειά τους κι έτσι όπως είναι τώρα.

Οι πράσινες καρτούλες, to be honest, δεν έχω παρατηρήσει σε ποιες ακριβώς τιμές αυξάνονται. Θα πειραματιστώ πάνω σ' ένα dummy account και θα σας ενημερώσω.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#114 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 posts

Posted 13 February 2012 - 19:49

Δηλεδώ εγώ κι εσύ που είμαστε σε distinguished road είμαστε στην ίδια βαθμίδα;

Δεν βγάζει νοήμα. Ας πούμε ο NWS έχει δύο πράσινες κάρτες και ο Yojimbo μια και όμως τους βγάζει στην ίδια βαθμίδα. Βασικά μάλλον οι τίτλοι εμφανίζονται απλά στην τύχη ...


ναι γιατι σου φαινεται παραξενο?
ανα καποιο αριθμο points,
δεν ξερω αν ειναι οπως λεει ο warchief, αλλαζει και το μηνυμα!
great the cabbages :P

Edited by acid black cherry, 13 February 2012 - 20:41.

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#115 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 13 February 2012 - 19:56

Οι πράσινες καρτούλες, to be honest, δεν έχω παρατηρήσει σε ποιες ακριβώς τιμές αυξάνονται. Θα πειραματιστώ πάνω σ' ένα dummy account και θα σας ενημερώσω.



Το λέει ο gaara στο πρώτο post;)

Edited by Mad_Hatter, 13 February 2012 - 19:57.
fixed link

qzMHWHd.png


#116 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 13 February 2012 - 19:56

Υπάρχει νομίζω εικονίτσα μπροστά που δείχνει πώς αλλάζουν οι καρτούλες. Τυχαίνει να μην συμπίπτουν με την αλλαγή σε τίτλους (αλλά μπορεί να κάνω και λάθος).

ninjaed

#117 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 13 February 2012 - 19:58

D'oh... :uhh:

Thanks, both of you. :gotit:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#118 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 18 February 2012 - 01:20

Θελω να κανω δυο τρεις ερωτησεις.
Ισχυει το poll ή αν ισχυει μεχρι ποια θα ναι η προθεσμια του?
Και κατα δευτερον(δεν εχω δει αν εχει απαντηθει) αλλα οταν προσπαθω να δωσω και δευτερο θετικο rep και εχει περασει κι ολας αρκετο χρονιο διαστημα σε ιδιο χρηστη δεν μπορω.

Μπορειτε να δωσετε μονο 10 φορες rep σε 24 ωρες και σε περιπτωση που θελετε να δωσετε στο ιδιο χρηστη μονο σε περιπτωση που εχετε δωσει σε αλλα 10 ατομα !

δηλαδη για να μπορεσω να δωσω και δευτερο θετικο rep σε χρηστη πρεπει οπωσδηποτε να δωσω 10 rep σε διαφορετικους χρηστες? Κι αν δεν μπαινω τοσο συχνα ή αν μπαινω σε συγκεκριμενα threads και βλεπω τα ιδια ατομα πως θα ξαναδωσω θετικο?

#119 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 18 February 2012 - 02:05

Είναι κανόνας που έχει μπει επίτηδες, ακριβώς για να μην επιβραυεύει ο καθένας τους ίδιους και τους ίδιους φίλους του (κάτι το οποίο θεωρείται abuse). Με άλλα λόγια, το σύστημα σε ωθεί να ψάξεις περισσότερα άτομα που αξίζουν rep.

Το poll δεν έχει ημερομηνία λήξης.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#120 zoro77

zoro77

    Anime Master

  • Members
  • 1,600 posts

Posted 18 February 2012 - 02:49

Ναι δεν λεω οτι δεν υπαρχουν ατομα που αξιζουν rep και ουτε οτι θελω να δινω αβερτα rep σε φιλους απο δω. Εχει τυχει να θελω να δωσω απευθειας κι αλλο rep σε ατομο που δεν εχω φιλο. Καμια σχεση με αυτο. Εγω λεω οτι δεν ειναι βολικο σε ατομα που μπαινουν σε συγκεκριμενα threads και βλεπουν λιγοτερα ατομα πχ. ή δεν μπαινουν τοσο συχνα.
Τουλαχιστον αν τα δωσω αυτα τα 10 σε διαφορετικα ατομα, μετα πχ αν θελησω να δωσω και τριτο θετικο rep σε καποιο μελος, θα μπορω? Η θα αναγκαζομαι να κανω αλλα διαφορετικα 10?

Επισης το poll δεν εχει νοημα αν δεν εχει ημερομηνια ληξης αν υπαρχει σκοπος να ακουστει η επιθυμια της πλειοψηφιας! Ο αριθμος που χει ψηφισει ειναι σχετικα σταθερος εδω και αρκετες μερες. Και αν ειναι για ενα χρονο στο ΟΧΙ θα συνεχιζει να λειτουργει? Εκτος κι αν απλα ρωτατε την γνωμη μας σκετο,κατι το οποιο θα ταν πολυ αχρειαστο.

Edited by zoro77, 18 February 2012 - 03:29.