Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Reputation System is Back !


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

Poll: Θέλετε το νέο reputation system? (109 member(s) have cast votes)

Θέλετε το νέο reputation system?

  1. Ναι (39 votes [35.78%] - View)

    Percentage of vote: 35.78%

  2. Όχι (48 votes [44.04%] - View)

    Percentage of vote: 44.04%

  3. Δεν Ξέρω/Δεν Απαντώ (22 votes [20.18%] - View)

    Percentage of vote: 20.18%

Vote Guests cannot vote

#16 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 January 2012 - 17:51

αχαχαχαχαχ rep system και εδώ. Πάνω που είχα αρχίσει να συνηθίζω στην ιδέα ενός forum χωρίς κάτι αντίστοιχο, μπάμ! συνέβη και εδώ

I feel a great disturbance in the force, as if millions of trolls suddenly cried out in joy and started laughing. Something terrible has happened. My troll senses are tingling....

Είμαι με την πλευρά του αιρετικού Yojimbo, πάντως. Πέφτει πολύ γλείψιμο σε τέτοια συστήματα και δεν θα βγει τίποτα καλό, παρά μόνο περισσότερα νεύρα και κατινιές.

Είδωμεν...

#17 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 25 January 2012 - 17:54

plz rape me! i mean repu me!! Καλή ιδέα το σύστημα αλλά ελπίζω να μην αρχίσουμε τις ζητιανιες για reputation. Αντε να δούμε πως θα πάει
Mister Raindrop falling away from me now

Posted Image

#18 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 25 January 2012 - 17:54

Εγώ είμαι ουδέτερος πάνω στο θέμα. Πέρα από την "ποζεριά" του να έχεις μια cool πράσινη μπάρα κάτω από το όνομα σου, δεν καταλαβαίνω ποτέ την ουσία του rep system. Αλλά αν είναι να προκαλέσει κάποιους να μαλώσουν και να δούμε ενδιαφέρουσες καταστάσεις μέσα στο forum, no problema.

#19 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 25 January 2012 - 17:55

Not cool.

Λες και είμαστε σχολείο που όσο πιο δημοφιλής=τόσο πιο μάγκας. Γενικά έχω πολύ άσχημη γνώμη για το reputation system και όπου το έχω δει να εφαρμόζεται, η μόνη του πρακτική χρησιμότητα είναι ένας παραπάνω τρόπος να μπαίνεις στη μύτη αυτού που διαφωνείς.

15fkk04.jpg


#20 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 25 January 2012 - 17:58

Αυτά τα ρεπς εχουν καταντήσει τα ναρούτοφορουμζ μπουρδέλο.
Δημιουργούν κλίκες μες στα φόρουμ (όχι πως αυτά δεν υπάρχουν καθόλου εδώ τώρα) και γενικώς το να γίνεται προσπάθεια να διακριθεί κάποιος σε έναν χώρο όπως ένα φόρουμ είναι γελοίο. Με κάλυψε και ο Yojimbo, τέσπα πλάκα θα χει.
Posted Image

#21 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 25 January 2012 - 18:00

Πολλές αναμνήσεις από όταν καταργήθηκε, έχουν αλλάξει πολλά από τότε, τώρα υπάρχει περισσότερη ηρεμία... ίσως και να επιζήσει.

Berserk___Gatsu.jpg


#22 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 25 January 2012 - 18:04

Μια ιδέα που μόλις μου ήρθε αν και μάλλον βλακεία θα είναι, είναι να αφήσετε το reputation, αλλά να μην μπορεί ο καθένας να δει το reputation bar του άλλου. Με λίγα λόγια θα μπορεί ο καθένας να δει μόνο το δικό του reputation. :hahaha:

Αν και δεν ξέρω αν αυτό θα έκανε τα πράγματα καλύτερα ή χειρότερα.
phmava.php

#23 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 January 2012 - 18:04

εμενα μ αρεσει πολυ σαν ιδεα αν και υπαρχει και η πιθανοτητα να βγει μεγαλη αποτυχια! το μονο σιγουρο πως θα χει πλακα! και συμφωνω με τους προαναφερθεντες! το κοβω να πεφτει πολυ τρολολο!!!! :hahaha:

#24 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 January 2012 - 18:05

To πώς θα εξελιχθεί το rep system είναι αποκλειστικά και μόνο στο χέρι σας. Μπορεί είτε να εξελιχθεί σε κάτι πολύ ενδιαφέρον με τν άποψη ότι θα μπορεί κανείς να επιβραβεύει καλά και ενδιαφέροντα post (έστω και αν δεν συμφωνει) και ότι θα εξαληφθούν τα ενοχλητικά +1,+10,+100 που ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια κάθε λίγο και λιγάκι. Νομίζω λιγο πολύ όλοι έχουμε βρεθεί μπροστά σε post που τα βλέπουμε και είμαστε σε φάση " sooo good" :if: .

Τώρα από εκεί και πέρα η ποζεριά νομίζω και χωρίς το rep μια χαρά επικρατεί. Όποιος θέλει να δείξει το e-penis του το κάνει και χωρίς το rep system, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξει κάτι.

Τονίζουμε ότι είναι ακόμη δοκιμαστικό, και σαν παρουσία αλλά και σαν μορφή, οπότε dont abuse it or you ll lose it. :3

#25 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 25 January 2012 - 18:06

Μια ιδέα που μόλις μου ήρθε αν και μάλλον βλακεία θα είναι, είναι να αφήσετε το reputation, αλλά να μην μπορεί ο καθένας να δει το reputation bar του άλλου. Με λίγα λόγια θα μπορεί ο καθένας να δει μόνο το δικό του reputation. :hahaha:

Αν και δεν ξέρω αν αυτό θα έκανε τα πράγματα καλύτερα ή χειρότερα.


Δυστυχός, το Reputation δεν είναι τίποτα άλλο πάρα ένα ακόμα μέτρο online ματαιοδοξίας. Αν συμβεί αυτό καταργείς τον λόγο ύπαρξης του, να βλέπεις δηλαδή ποιος θα έβγαινε πρώτος αν γίνονταν εκλογές για δήμαρχο στο Forum :P

#26 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 25 January 2012 - 18:11

Τώρα από εκεί και πέρα η ποζεριά νομίζω και χωρίς το rep μια χαρά επικρατεί. Όποιος θέλει να δείξει το e-penis του το κάνει και χωρίς το rep system, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξει κάτι.


Υπάρχει πιθανότητα και σκέψη από το team αντί για e-penis να εξαργυρώνουμε τα rep points σε e-pennies; Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα και θέλω μια απάντηση.

ySss0UF.jpg


#27 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 posts

Posted 25 January 2012 - 18:12

To πώς θα εξελιχθεί το rep system είναι αποκλειστικά και μόνο στο χέρι σας. Μπορεί είτε να εξελιχθεί σε κάτι πολύ ενδιαφέρον με τν άποψη ότι θα μπορεί κανείς να επιβραβεύει καλά και ενδιαφέροντα post (έστω και αν δεν συμφωνει) και ότι θα εξαληφθούν τα ενοχλητικά +1,+10,+100 που ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια κάθε λίγο και λιγάκι. Νομίζω λιγο πολύ όλοι έχουμε βρεθεί μπροστά σε post που τα βλέπουμε και είμαστε σε φάση " sooo good" :if: .

Τώρα από εκεί και πέρα η ποζεριά νομίζω και χωρίς το rep μια χαρά επικρατεί. Όποιος θέλει να δείξει το e-penis του το κάνει και χωρίς το rep system, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα αλλάξει κάτι.

Τονίζουμε ότι είναι ακόμη δοκιμαστικό, και σαν παρουσία αλλά και σαν μορφή, οπότε dont abuse it or you ll lose it. :3


Εχεις απολυτο δικιο και συμφωνω με εσενα. Ωραια τα λεμε ολοι για τη σωστη χρηση του αλλα ο μεγαλυτερος εχθρος του ανθρωπου ειναι ο ιδιος του ο εαυτος! Για αυτο τα ψιλο φοβαμαι τα rep systems. Αλλα ειδωμεν πως θα εξελιχθει! Αν παει καλα θα εχει μεγαλο ενδιαφερον! ::riiight:

#28 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 25 January 2012 - 18:12

Υπάρχει πιθανότητα και σκέψη από το team αντί για e-pennis να εξαργυρώνουμε τα rep points σε e-pennies; Με ενδιαφέρει πολύ το θέμα και θέλω μια απάντηση.


:hahaha::hahaha::hahaha: Λεφτά υπάρχουν οπότε κάτι θα σκεφτούμε.

#29 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 25 January 2012 - 18:12

Posted Image

LfNX0dh.png


#30 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 25 January 2012 - 18:21

Λεφτά υπάρχουν> Πληρωμή με Pelica > sold

Καταλαβαίνετε ότι δεν βλέπετε το βαθύ νόημα αυτής της απόφασης, έτσι; To rep bar θα ανοίξει νέους ορίζοντες για τα μέλη και θα δώσει πολλές ευκαιρίες σε νέα ταλέντα. Ας φτιάξουμε όλοι μαζί ένα όμορφο anime.gr.

ySss0UF.jpg