Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αγαπημένοι Αμερικάνικοι Super-Villain Poll


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

Poll: Διαλέξτε υπερ-κακούς εδώ... (49 member(s) have cast votes)

Διαλέξτε υπερ-κακούς εδώ...

  1. Lex Luthor (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Joker (15 votes [30.61%])

    Percentage of vote: 30.61%

  3. Two-Face (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Catwoman (4 votes [8.16%])

    Percentage of vote: 8.16%

  5. Venom (6 votes [12.24%])

    Percentage of vote: 12.24%

  6. Green Goblin (1 votes [2.04%])

    Percentage of vote: 2.04%

  7. Red Skull (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Loki (3 votes [6.12%])

    Percentage of vote: 6.12%

  9. Magneto (12 votes [24.49%])

    Percentage of vote: 24.49%

  10. Bullseye (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  11. Kingpin (1 votes [2.04%])

    Percentage of vote: 2.04%

  12. Dr Doom (3 votes [6.12%])

    Percentage of vote: 6.12%

  13. Other... (Και απο comic) (4 votes [8.16%])

    Percentage of vote: 8.16%

Vote Guests cannot vote

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 31 December 2011 - 19:25

Και τελος να αναφερθει ο ΘΑΝΟΣ ως ο πιο γαματος απ τους over the top διαγαλακτικους villains.Γνησιο just as planned ο μπουλης.



Καλυτερα γραψτο στα Αγγλικα. Διαβαζοντας Θάνος παει ο νους μου στον Καλλιρη.

#17 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 31 December 2011 - 19:31

λατρευω carnage, κριμα που δεν εγινε ποτε ταινια με τον cletus. Ενας απο τους λογους που εβλεπα Bleach μαλιστα, ηταν διοτι ο hollow ichigo μου τον θυμιζε παpα πολύ.
Από το πολλ παλι, αν βασιστω στις ταινιες θα πρεπει να πω τον τζοκερ του χηθ λετζερ. αλλιως θα ηταν απο τους τελευταιους ισως του πολλ, με βαση τα κομιξ.

πρωτος ισως ο kingpin. δεν εχει το απιστευτο στυλ, οπως ο bullseye, αλλα το να κρατας μονος σου τον silverman, και να εχεις αρκετο μυαλο ωστε να ξερουν ολοι ποιος εισαι αλλα να εχεις λευκο ποινικο, ενταξει, ρησπεκτια. τρομερος συνδυασμος. Πολιτικος + νταμαρι, 2 σε 1 wash&go.

Εdit: Aσχετο ενας καταπληκτικος τυπος assasin που ειναι και πολυ κινηματογραφικος αλλα δεν πολυχρησιμοποιηθηκε απο τη marvel ηταν ο foreigner. θα θελανα τον δω και αυτον και τον Taskmaster παρα πολυ σε ταινια. Απορω πως δεν τους σκεφτηκε κανεις.

Edited by Lord Leon, 31 December 2011 - 19:38.

stasou%2520mygdala.jpg


#18 thanos1547

thanos1547

    Anime Amateur

  • Members
  • 94 posts

Posted 01 January 2012 - 00:11

venom ftw ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

#19 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 01 January 2012 - 00:34

Καλυτερα γραψτο στα Αγγλικα. Διαβαζοντας Θάνος παει ο νους μου στον Καλλιρη.


Ακριβως αυτος ηταν ο σκοπος μου μαν

Εdit: Aσχετο ενας καταπληκτικος τυπος assasin που ειναι και πολυ κινηματογραφικος αλλα δεν πολυχρησιμοποιηθηκε απο τη marvel ηταν ο foreigner. θα θελανα τον δω και αυτον και τον Taskmaster παρα πολυ σε ταινια. Απορω πως δεν τους σκεφτηκε κανεις.


A σωστη αναφορα ο Taskmaster,πολυ συμπαθητικος τυπος και αυτος.Αλλα οκ ποιος τον θεωρει "villain" πλεον οκ.Εχουν και αυτο το ενδιαφερον twist οι δυναμεις του,που στις προσπαθειες του να χωρεσει οσον τον δυνατον περισσοτερα skills και στιλ μαχης στο μυαλο του,αρχιζει και ξεχναει ανθρωπους οπως...γυναικες,κορες και γενικοτερα πραγματα που του ειναι αχρειαστα ας πουμε.Και αυτος φιλαρακι του Deadpool
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#20 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 02 January 2012 - 05:14

A σωστη αναφορα ο Taskmaster,πολυ συμπαθητικος τυπος και αυτος.Αλλα οκ ποιος τον θεωρει "villain" πλεον οκ.Εχουν και αυτο το ενδιαφερον twist οι δυναμεις του,που στις προσπαθειες του να χωρεσει οσον τον δυνατον περισσοτερα skills και στιλ μαχης στο μυαλο του,αρχιζει και ξεχναει ανθρωπους οπως...γυναικες,κορες και γενικοτερα πραγματα που του ειναι αχρειαστα ας πουμε.Και αυτος φιλαρακι του Deadpool


E κοιτα να σου πω κατι; Δε διαφωνω καθολου στη λογική περί villain, καθόλου όμως. Το θεμα ειναι οτι την εποχη που βαρούσαν ανθηση αυτές οι βιομηχανίες (marvel, dc, και αργοτερα image) και ο κλεφτης, και ο πληρωμενος assassin και ο εκπαιδευτης, villains θεωρουνταν, και ακομα καπως ετσι ειναι απο την πλειοψηφία. Οποτε για να συννενοούμεθα λεω αν ακολουθησω τη λογική της μαζας.

Τωρα για να πω την αλήθεια, και συνεχιζοντας το παραπάνω, εμενα οι αγαπημενοι μου σχεδιαστες, που ουσιαστικα εισηγαγαν την εννοια του "γκριζου" ηρωα μαζικά, στις εταιρειες αυτές, ήταν οι Miller και - κυρίως - Mc Farlane. (μιλαω συνολικά όχι μονο σαν σχεδιο, αλλιώς θα βαζα και άλλους π.χ. madureira).

κατά συνέπεια, το αγαπημένο μου κόμικ είναι το spawn, αλλά απέφυγα να το βάλω, για τους εξής λόγους:
1) η ταινία ήταν άθλια
2) ο αγαπημενος μου ηρωας, και πρωταγωνιστης, ειναι αντιήρωας οπότε δεν μπορω να τον βάλω στο άλλο thread
3) αν γραψω τον αγαπημένο μου villain, θα ριξω τρελο spoiler, σε όποιον δεν εχει φτασει στο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τευχος 120 τουλαχιστον.

Παρεπιπτοντως, Skoty D. Prime kudos για τα thread, βγαζω τα σωψυχα μου :hahaha:

stasou%2520mygdala.jpg


#21 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 02 January 2012 - 13:33

Προσωπικά, δεν μου άρεσε ποτέ το υπερηρωϊκό αμερικάνικο κόμιξ. Από τα αμερικάνικα κόμιξ που έχω διαβάσει αγαπημένοι μου villains είναι οι εξής:

Τζεπέτο από Fables: πολύ καλοφτιαγμένος σαν χαρακτήρας και πολύ αναπάντεχη η αποκάλυψη του στον ρόλο του μεγάλου Adversary.

και ο Θεός από το Preacher, για πολλούς λόγους, κυρίως γιατί δεν περίμενα ποτέ Αμερικανός να φτιάξει τόσο άμεση και δεικτική ιστορία. Επίσης μου είχε αρέσει πάρα πολύ πως αποτυπώθηκε η αλλαγή μεταξύ caring God/wrathful God.

Οπότε ψηφίζω other.

#22 Skoty D. Prime

Skoty D. Prime

    nasu shiro toka shoni

  • Members
  • 47 posts

Posted 02 January 2012 - 15:12

Παρεπιπτοντως, Skoty D. Prime kudos για τα thread, βγαζω τα σωψυχα μου :hahaha:


Καπου επρεπε να το βαλω κ εγω :D
Spoiler:
Μέγιστο επιτρεπτό ύψος υπογραφής: 250 pixels

The .aNiMe//GR Team

#23 deadpool1994

deadpool1994

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 16 March 2012 - 17:14

1)doomsday
αυτο εδω ειναι
Posted Image
μου αρέσει γιατί σπάει στο ξύλο των superman
2)venom
3)carnage
4)ultron

#24 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 18 March 2012 - 11:08

Θέλω Juggernaut!
He 's the Juggernaut *BEEP*
Posted Image

#25 BlasoN

BlasoN

    Greed is good...

  • Members
  • 55 posts

Posted 17 May 2012 - 23:47

Victor von Doom για μένα.Ωραίος εμφανησιακά πανέξυπνος και πολύ δυνατός.Αν και λατρεύω Venom Carnade Green Goblin και γενικά τους "κακούς" του Spiderman.


Quis custodiet ipsos custodes?

#26 Seppuku

Seppuku

    Anime Amateur

  • Members
  • 85 posts

Posted 18 May 2012 - 08:39

Magneto.... Δε ξέρω γιατί, ...

Proud listener of Radio Rivendell

Posted Image


http://jewellersapprentice.wordpress.com/


#27 BoredForLife

BoredForLife

    Monster Hunter

  • Members
  • 503 posts
  • LocationPokke Village

Posted 18 May 2012 - 08:57

Το τοπ 5 για μένα ειναι

1) Loki
2) Joker (άλλα στις πολυ Psychotic versions του)
3) Red Skull
4) Dr. Doom
5)Doomsday

v4kFmx.png


#28 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 18 May 2012 - 10:40

Joker και Red Skull

#29 Kunoichi.meriinawa

Kunoichi.meriinawa

    Gangnam style! #whoneedsswag

  • Members
  • 143 posts
  • LocationStars

Posted 18 May 2012 - 12:20

Why so serious..? Joker ftw :lovulovu:
Posted Image

#30 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 18 May 2012 - 12:26

Είμαι σε δίλλημα ανάμεσα σε Joker και Catwoman αλλά με λίγο τόσο δά παραπάνω προτίμηση ψηφίζω catwoman. Sorry I can't resist to cats.