Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tichu


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#46 AlexT

AlexT

    Anime Newbie

  • Banned
  • 53 posts

Posted 10 June 2012 - 17:29

Παιζουμε κάθε μέρα στο τει μαζευόμαστε μόνο για αυτο! ο τυπας που εχει την τραπουλα παιζει χρονια και οταν λεει τιτσου παντα το παιρνει οποτε μια επικη μερα εγω και ο συμπαικτης μου καναμε τοσο καλο παιχνιδι που του χαλασαμε δυο τιτσου σερι! Στο μεταξί η τραπουλα του είναι παμπαλαια ο δρακος της τουρτας ειναι ακριβως ο ιδιος...


Σε ποιο ΤΕΙ είσαι? Στο δικο μας γινετε τις πόπης.Καλα έχω μια παρέα που πέζαμε Ticgu πριν 2 χρόνια πριν γίνει γνώστο στο ΤΕΙ (hipsters :P) αλλά τώρα λιώνουμε με τις ώρες

#47 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 10 June 2012 - 18:29

Σε ποιο ΤΕΙ είσαι? Στο δικο μας γινετε τις πόπης.Καλα έχω μια παρέα που πέζαμε Ticgu πριν 2 χρόνια πριν γίνει γνώστο στο ΤΕΙ (hipsters :P) αλλά τώρα λιώνουμε με τις ώρες

ΤΕΙ Αθήνας
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#48 Jimking

Jimking

    Anime Amateur

  • Members
  • 134 posts

Posted 24 June 2012 - 22:27

Παίζω 3 χρόνια, είμαι καμένος. Παίζω στο brettspielwelt και έχω 6200 παιχνίδια. Με το συμπαίκτη μου έχουμε πάρει το πρωτάθλημα στην πόλη μας και όλη η πόλη παίζει tichu! Χαμός πραγματικά με αυτό το παιχνίδι. Το έχω κάνει επάγγελμα! Πέμπτη τουρνουά! Έπαθλο δωρεάν καφές όλο το καλοκαίρι! :P
Posted Image

#49 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 posts
  • LocationAtelier BOZ

Posted 24 June 2012 - 23:00

ΟΚ, φτάνει το off-topic, move along.

6dqFccT.gif


#50 AlexT

AlexT

    Anime Newbie

  • Banned
  • 53 posts

Posted 24 June 2012 - 23:02

Σιγά το offtopic.¨Ολο το thread είναι offtopic.Γία tichu μιλάγαμε

Παίζω 3 χρόνια, είμαι καμένος. Παίζω στο brettspielwelt και έχω 6200 παιχνίδια. Με το συμπαίκτη μου έχουμε πάρει το πρωτάθλημα στην πόλη μας και όλη η πόλη παίζει tichu! Χαμός πραγματικά με αυτό το παιχνίδι. Το έχω κάνει επάγγελμα! Πέμπτη τουρνουά! Έπαθλο δωρεάν καφές όλο το καλοκαίρι! :P


Πολυ ωραίο το prize μακάρι να έκανε κανα μαγαζί στην αθήνα τέτοιο τουρνουά

#51 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 June 2012 - 23:08

Όταν θα φτιάξεις δικό σου forum AlexT μπορείς να καθορίζεις εσύ το τι είναι οfftopic και τι όχι. Μέχρι να γίνει αυτό όμως παρακαλώ πολύ να αφήσεις τις κρίσεις επί αυτού στους αρμόδιους moderators και να συμμορφώνεσαι στις παρατηρήσεις που σου γίνονται :).

#52 AlexT

AlexT

    Anime Newbie

  • Banned
  • 53 posts

Posted 24 June 2012 - 23:29

Allow me to agree that we disagree on this matter.

Άσχετο χτες είχα τρελή ρέντα

Μου φτίαχνει ο αντίπαλος καρέ του 4 με μια πάσα και μου δινει ο άλλος αντίπαλος και ο συμπέκτης από ένα 6 και φτιάχνω απο το πουθενά 2 μπόμπες.Περιτό να πω ότι το εβγαλά 1-2 με tichu και χάλασα και το tichu του αντιπάλου(τελείωσα με σκυλία :P)