Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Tichu


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#31 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 28 January 2012 - 03:18

Έλεγα μπας και έβρισκα κανέναν να παίζω γιατί έχω βαρεθεί να φεύγουν όλοι είτε επειδή βαρέθηκαν είτε επειδή δεν τους αρέσουν τα φύλλα τους κλπ .

#32 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 posts

Posted 29 January 2012 - 12:02

επαιξα τωρα ενα επικο παιχνιδι. να ειμαστε 250 ποντους εμεις 950 οι αντιπαλοι και να παιρνουμε ενα ενα-δυο, ενα tichu ενα-δυο ενα tichu με 190 ποντους και να φτανουμε 940 εμεις 960 αυτοι και να το παιρνουμε στο τελος 1025-975. τα ειχαν παιξει οι αλλοι..

#33 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 January 2012 - 13:12

Καημένα καμμένα με το tichu. Tch tch tch...

Ακόμα κι εμένα που δε μ'αρέσει έπαιζα με τον χειρότερο παίκτη και κόντραρα τους άλλους. Εύκολο...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#34 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 posts

Posted 29 January 2012 - 13:17

Δε σου αρέσει , δε σου αρέσει αλλά όλο σε αυτό το thread σχολιάζεις .

#35 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 January 2012 - 13:19

Είμαι κι εγώ tsun σαν κι εσένα και παρόλο που το θεωρώ ευχάριστη ασχολία να περνάω τον χρόνο μου δε μ'αρέσει. δηλαδή λέω ότι δε μ'αρέσει. Πάντως την τελευταία φορά που παίξαμε εγώ με τον Στέλιο τους είχαμε πάρει τα σώβρακα. :kakaka:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#36 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 29 January 2012 - 13:44

Καλά, ΟΠΟΙΟΣ και να παίξει με το Στέλιο συνάδελφο θα νικήσει LAIKA boss. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας και άγχους. Το παιδί ξέρει τι κάνει......Φεεεεεεεετααααααα.


Blacker_than_dark

Στα bday σου ξέρω τι θα σου φέρω

Posted Image

Tiger-stock-blog-header.jpg


#37 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 29 January 2012 - 13:48

Ooooh, κι εγώ το θέλω αυτό! Γιαμ!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#38 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 posts

Posted 12 February 2012 - 00:58

παιξαμε σημερα κατι παιχνιδια.. στο ενα να χανουμε 1185-5 επειτα απο λιγα παιχνιδια και στο επομενο να κερδιζουμε 1000-0 . ενα tichu 1-2 grand tichu 1-2 και tichu 1-2. πραγματικα τραγικο...

#39 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 12 February 2012 - 04:38

Καημένε metalmusicmaniac. Σε λυπήθηκε η καρδιά μου σήμερα..... έτσι μου'ρθε να σε κεράσω μια σοκολάτα για να γλυκαθείς τουλάχιστο!! :P

Tiger-stock-blog-header.jpg


#40 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 12 February 2012 - 11:58

παιξαμε σημερα κατι παιχνιδια.. στο ενα να χανουμε 1185-5 επειτα απο λιγα παιχνιδια και στο επομενο να κερδιζουμε 1000-0 . ενα tichu 1-2 grand tichu 1-2 και tichu 1-2. πραγματικα τραγικο...


καλα αυτα τα σκορ δν υπαρχουν ......
η δν θα σου ερθει φυλλο για φυλλο και θα χτυπας τ κεφαλι σου η θα σου ανοιξει τοσο που θα αναρωτιεσαι κι εσυ ο ιδιος ......
Παντως το παιχνιδι ειναι πολυ πορωμα :awww:

#41 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 12 February 2012 - 12:03

Εγώ θυμάμαι ότι κάναμε κάτι ψεύτικα συνθήματα με τον συμπαίχτη και οι άλλοι ψάρωναν. XD

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#42 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 16 April 2012 - 22:13

Σημερα επαιξα για πρωτη φορα και οπως ηταν λογικο εκανα καμποσα λαθη και καταληξαμε εφτακοσια κατι εμεις και 975 οι αλλοι.Και οταν καθε ελπιδα χαθηκε στον τελευταιο γυρο κοπανησαμε μια τετρακοσαρα και η νικη ηρθε ουρανοκατεβατη.

This game is so awesome :if:

sc5bab.jpg


#43 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 16 April 2012 - 22:19

^ Να ψοφήσεις.

Πάντως κι εγώ είχα παίξει ως τώρα συνολικά 2-3 παρτίδες και τώρα πρώτη φορά έπαιξα καπάκι 14. And I feel addicted. 0___0

Στο μεταξύ ο Kalamaris έκανε μια κέντα από 0 έως άπειρο στο τέλος μιας παρτίδας και μετά το μοίρασμα πήρα κι εγώ σχεδόν την ίδια. Και τα είχαμε μοιράσει κι ένα ένα τα φύλλα....

15fkk04.jpg


#44 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 16 April 2012 - 22:31

Παιζουμε κάθε μέρα στο τει μαζευόμαστε μόνο για αυτο! ο τυπας που εχει την τραπουλα παιζει χρονια και οταν λεει τιτσου παντα το παιρνει οποτε μια επικη μερα εγω και ο συμπαικτης μου καναμε τοσο καλο παιχνιδι που του χαλασαμε δυο τιτσου σερι! Στο μεταξί η τραπουλα του είναι παμπαλαια ο δρακος της τουρτας ειναι ακριβως ο ιδιος...
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#45 Spaceman

Spaceman

    Commander from Hell

  • Members
  • 338 posts
  • LocationPeiraias

Posted 22 May 2012 - 21:38

Η μεγαλύτερη πόρωση ever. Κάθε μέρα στη σχολή παίζουμε τουλάχιστον 2-3 ώρες