Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή;


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

Poll: Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή; (83 member(s) have cast votes)

Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή;

  1. λιγότερο από 1 (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. 1-2 (3 votes [3.61%] - View)

    Percentage of vote: 3.61%

  3. 2-4 (23 votes [27.71%] - View)

    Percentage of vote: 27.71%

  4. 5 και πάνω (57 votes [68.67%] - View)

    Percentage of vote: 68.67%

Vote Guests cannot vote

#16 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 07 December 2011 - 15:39

Δευτέρες που βλέπω λαιβ γκόσιπ γκέρλ και Τετάρτες που βγαίνει shonen jump βγάζω ένα 7-8ώρο στην οθόνη άνετα, τις υπόλοιπες μέρες από 5 ωρίτσες...
Posted Image

#17 Punisher_P.E.F.

Punisher_P.E.F.

    Manga Fan

  • Members
  • 369 posts

Posted 07 December 2011 - 16:07

10 λεπτα τη μερα μονο.
Spoiler:

" On life's vast ocean diversely we sail. Reasons the card, but passion the gale. ,,


Alexander Pope


#18 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 07 December 2011 - 16:24

Καθημερινά 2 ώρες σίγουρα, αν και όταν έχω χρόνο περνάω τις 3,5 ώρες. Σαββατοκύριακο 6-7 και βάλε...Καλοκαίρι Χριστούγεννα και Πάσχα, απ'τις 10 το πρωι μέχρι τις 11 το βράδυ.Και χωρίς πονοκέφαλο:joyful:.

8w32.jpg


#19 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 07 December 2011 - 16:33

2-4 αλλά τον τελευταίο μήνα τις έχω μειώσει σε 1, 2 ή και καθόλου. Δε θα κρατήσει πολύ φαντάζομαι. :hihi2:

15fkk04.jpg


#20 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 posts
  • LocationKefalonia, Lixouri

Posted 07 December 2011 - 18:22

1 με 2 τις καθημερινές (εκτός αν παίζω video game) και 5 με 6 τα σαββατοκύριακα.
Posted Image

#21 Battlemage

Battlemage

    Anime Freak

  • Members
  • 376 posts

Posted 07 December 2011 - 18:24

Κάτι τα anime, κάτι τα manga, κάτι το internet, κάτι το διάβασμα μαθημάτων της σχολής(τις λιγότερες ώρες αυτό βέβαια αλλά και πάλι στον υπολογιστή γίνεται :P) δεν νομίζω να περνάει μέρα που να κάθομαι κάτω απο 5 ώρες στον υπολογιστή. Μοναδικές εξαιρέσεις, όταν είμαι υπερβολικά κουρασμένος/άρρωστος και το καλοκαίρι που για καμια εβδομάδα πάω διακοπές χωρίς το laptop για αποτοξίνωση. :hihi2:
Posted Image

#22 Kisara

Kisara

    the keikbender

  • Members
  • 122 posts

Posted 09 December 2011 - 10:59

Αχ εγώ είμαι στο 10++ και αν μετά τη δουλειά δεν πάω για καφεδάκι ή κάτι τέτοιο το 10++ γίνεται 15 (και στο γραφείο δεν έχω και καλή καρέκλα, από μέση θα πάω η γιαγιάκα). Το έχουμε ξανασυζητήσει πάντως και παλιότερα στο φόρουμ, αλλά αν νιώθετε ότι σας επηρεάζει αρνητικά το να κάθεστε στον υπολογιστή πολλές ώρες, πείτε το στους φίλους σας για να σας βγάζουν έξω με το ζόρι.

#23 HelenGreece4ever

HelenGreece4ever

    Girisha

  • Members
  • 183 posts

Posted 09 December 2011 - 18:30

αν νιώθετε ότι σας επηρεάζει αρνητικά το να κάθεστε στον υπολογιστή πολλές ώρες, πείτε το στους φίλους σας για να σας βγάζουν έξω με το ζόρι.


Καλή η ιδέα σου, εύγε! :riiight:
る  ギ

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#24 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 09 December 2011 - 23:31

Για το εύρος ωρών που μπήκαν στο poll, το σωστό ερώτημα προς τους εδώ χρήστες θα ήταν πόσες ώρες... δεν κάθεστε στον υπολογιστή.
Σάμπως έτσι δεν είναι βρε παιδιά;

#25 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 09 December 2011 - 23:59

ελα ντε...οι περισσοτεροι ειμαστε στο 5++ απτην αλη, εδω καποιοι λενε και για 10+:oo:
so..why not? xD 8α 8ελα κιεγω να χα τετιο χρονο..να λιωνα λιγο παραπανω στα soft και στα ανιμε...αλλα που...μονο τα βραδια εχω το χρονο να κατσω :3
フカフカ

#26 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 11 December 2011 - 23:04

Είναι με τις μέρες >.>
Αν δεν έχω εργασίες για την σχολή... και αν ειναι και weekend... Ου, να κάλη ώρα σήμερα, από τις 1 το μεσημέρι με κάτι breaks για φαγητό, ψώνια, μπάνιο... 7ωρο άνετα.

#27 Pirate King

Pirate King

    Anime Freak

  • Members
  • 429 posts

Posted 12 December 2011 - 06:38

εδω και δυο χρονια:dazed:

#28 AlexMaster

AlexMaster

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 12 December 2011 - 14:34

Παλιότερα που ασχολιόμουν με παιχνίδια καθόμουν πάνω από 10ωρο.. Τώρα κάθομαι καθημερινά 6-7 ώρες λόγω δουλειάς κατά κύριο λόγο..Δεν μου κάνει αίσθηση να ασχοληθώ και να "καώ" με παιχνίδια πάλι..

#29 Elizabeth

Elizabeth

    Starting...

  • Members
  • 29 posts

Posted 15 December 2011 - 19:41

5+:sleepy: χαραμίζοντας τον ύπνο μου συχνά(ως πότε βέβαια):blurah5: thank God I'm still young!:gotit:

#30 AlexMaster

AlexMaster

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 22 December 2011 - 13:43

Έχω χαραμίσει κι εγώ τον ύπνο μου ουυυυυυυυυ μία και δύο?Άπειρες φορές!! Αλλά το χαιρόμουν όταν το έκανα γιατί όπως είπα και πιο πάνω πλέον τα έχω κόψει τα πολλά πολλά :)