Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή;


  • Please log in to reply
50 replies to this topic

Poll: Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή; (83 member(s) have cast votes)

Πόσες ώρες κάθεστε στον υπολογιστή;

  1. λιγότερο από 1 (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. 1-2 (3 votes [3.61%] - View)

    Percentage of vote: 3.61%

  3. 2-4 (23 votes [27.71%] - View)

    Percentage of vote: 27.71%

  4. 5 και πάνω (57 votes [68.67%] - View)

    Percentage of vote: 68.67%

Vote Guests cannot vote

#1 HelenGreece4ever

HelenGreece4ever

    Girisha

  • Members
  • 183 posts

Posted 06 December 2011 - 22:39

Το ρωτάω αυτό γιατί από πολύ παλιά κάθομαι για πάνω από 5 ώρες την ημέρα. Αναρωτιέμαι αν κι εσείς το ίδιο. Αυτό σίγουρα είναι μεγάλο πρόβλημα. Έχει κανείς μια λύση;
る  ギ

Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#2 ala1n

ala1n

    Anime Freak

  • Members
  • 330 posts

Posted 06 December 2011 - 22:47

Παλιότερα που ήμουν αυτό που λέει ο κόσμος "καμένος" (εποχές που έπαιζα MMOs κτλ.) παίζει να έκλεινα πάνω από 10ωρο τη μέρα......
Πέρσυ που το 'χα ρίξει στις βόλτες κάνα 3-4ωρο την ημέρα........
Φέτος που το 'χω ρίξει στο διάβασμα πάλι κάνα 3-4ωρο max....(and no games during that time)

PS: Σ'αυτή την ώρα μπορεί και πάλι να διαβάζω και να ακούω μουσική απλά . :D
Posted Image

#3 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 06 December 2011 - 22:50

το να καθεσαι στον υπολογιστη δεν ειναι τιποτα. μπορω να πω ειναι λιγοτερο κουραστικο απο το να βλεπεις τηλεοραση.

τωρα αν παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη, αντε να αντεξω μια ωρα το πολυ την ημερα.

συνολικα θα ελεγα και εγω 3-4 αλλα οχι συνεχομενες. ανα μια ωρα κανω διαλλειμα 15-30 λεπτα.

Καθημερινες αυτα. Σαββατοκυριακο, μπορει να παει και περισσοτερο αλλα αυτο γινεται επειδη ερχομαι για λιγο μονο και κανω οσα δεν προλαβα το διαστημα που ελλειπα.

Τωρα αν τυχει κανα προβλημα στα Windows ή στο Ubuntu εκει ασε...αν ειναι καθημερινη το αφηνω για το Σαββατοκυριακο.

#4 WillOfTheD

WillOfTheD

    α ου α

  • Members
  • 731 posts

Posted 06 December 2011 - 23:02

50-50,ποτε 1-2 ποτε 2-3 εκτος απο σαββατο που καμια φορα συμπληρωνω και 4ωρο(no games)...

οσον αφορα τη λυση,αρχικα να προσπαθησεις να βγαινεις εξω παρασκευοσαββατοκυριακα και να ξεκινησεις αθλημα(μιλαω για το ενδεχομενο που δεν κανεις ηδη κατι απ'τα δυο)...

#5 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 06 December 2011 - 23:05

Αρκετές!

HnH5aB0.jpg


#6 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 07 December 2011 - 01:22

XAXAXXAXA
Γιατί όλοι τόσο λίγο ρε παιδιά ?
Posted Image

#7 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 07 December 2011 - 03:10

Όλη μέρα. Δεν έχω ζωή!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#8 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 07 December 2011 - 10:15

XAXAXXAXA
Γιατί όλοι τόσο λίγο ρε παιδιά ?


για αυτο απολαυσε τα οσο μπορεις.....

και αν εισαι ανεργος μετα προσπαθησε να το αποφυγεις. κανει χειροτερα τα πραγματα.

#9 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 07 December 2011 - 12:21

Καθημερινα περιπου 3,5-4 ωρες οταν δεν εχω πολυ διαβσμα, καλοκαιρι: πανω απο 6 :kill4u:
(βλεποντας ανιμε φυσικα)

#10 M@R!()-

M@R!()-

    Νιάου.

  • Members
  • 624 posts

Posted 07 December 2011 - 13:36

Καθημερινες 1-2 ωρες,σαββατοκυριακα περισσοτερο.Παλια καθομουν ανετα 5 ωρες συνεχομενα,πολλες φορες παιζοντας games ολη εκεινη την ωρα...Ρεκορ μου ειναι 13 ωρες,αλλα τωρα μετα το τετραωρο μου ποναει το κεφαλι για το επομενο εικοσιτετραωρο...

#11 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 07 December 2011 - 13:53

Εγώ πάλι έχω ανοσία δεν παθαίνω τίποτα όσο και να κάτσω αρκεί να μην είμαι άρρωστος γιατί τότε όχι πονοκέφαλος όλα μαζί τα παθαίνω :) . Τώρα από ώρες επειδή ο υπολογιστής είναι το main εργαλίο μου σε ότι κάνω είναι ανοιχτός σχεδόν όλη μέρα χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα ότι είμαι και στην οθόνη του όλη μέρα ( και δεν εννοώ την τουαλέτα :P ).Μπορεί να έχω την μουσική στο τέρμα και να κάνω δουλειές η κάτι άλλο. Βέβαια όταν κάτσς να παίξω και δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω (ΠΧ. Τ.Ε.Ι. μπορεί να κολλήσω στην καρέκλα άνετα αρκέτες ώρες βλέποντας anime/manga και παίζοντας.(Βέβαια μετά από την τελευταία φορά που πιάστηκε ο σβέρκος μου κάνω τακτά χρονικά διαλείματα τουλάχιστον για να τεντωθώ.)

Posted Image


#12 klasobaniera

klasobaniera

    .........................

  • Members
  • 156 posts

Posted 07 December 2011 - 14:50

τροω,χεζω,******,αναπνεω και ζω διπλα απο το λαπτοπ

#13 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 07 December 2011 - 14:51

Βάλε και ένα 10++ για αυτούς που είναι σε δουλειά γραφείου και περνάνε όλες τις ώρες της ημέρας πάνω από ένα pc... (ή για αυτούς που κάθονται τόσες ώρες για άλλους λόγους. :P )

Edited by Radagast, 07 December 2011 - 15:19.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#14 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 07 December 2011 - 15:03

2-4 εγω απο πολυυυ παλια.Αν παιζω και κανενα video game μπορει και παραπανω<!!!

sc5bab.jpg


#15 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 December 2011 - 15:24

κα8ημερινες δν κα8ομαι πολυ, δν εχω τον καταληλο χρονο πλεον, αντε να κατσω κν 3ορο το πολυ...παλια το καιγα περισσοτερο(ειδικα στο λυκιο)...τωρα απτην αλη τα σαβατοκυριακα (κι'αργειες γενικοτερα) υμμ, το καιω XD ειτε σε ανιμε/μανγκα ειτε στα soft(3d ani, montaz, e.t.c)
フカフカ