Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#61 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 01 October 2006 - 10:50

Posted Image
Επος.
Τα λογια ειναι περιττα...

ΥΓ [spoiler:e3ec42665b]Chek teh score 8) [/spoiler:e3ec42665b]

#62 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 01 October 2006 - 10:53

Έλα ρε BB και ξερό ψωμι!... :clap: :respect: :respect:

[spoiler:a1d365adc8](Προφανώς δεν ξέρεις για διαμαντόπιστες ε?...μόνο 600k βλέπω)... [/spoiler:a1d365adc8]:bleh:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#63 Yoh Asakura

Yoh Asakura

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 01 October 2006 - 10:57

εγώ το βραδυ έλιωσα στο kindom hearts2 :love: αλλα το τερμάτισα μου έφαγε μια εβδομάδα από την κοινωνική μου ζωή :@ :@ :@ all άξιζε.Τώρα καιρός να γυρίσουμε στο fm και στο wow

#64 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 October 2006 - 11:23

Odin, μετά το έπος που ονομάζεται Bubble bobble δοκίμασε να παίξεις το Rainbow Islands. Είχα κολλήσει 2 φορές περισσότερο μαζί του :bleh:

E5VV38U.jpg


#65 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 01 October 2006 - 11:50

[spoiler:20e83f51d0](Προφανώς δεν ξέρεις για διαμαντόπιστες ε?...μόνο 600k βλέπω)... [/spoiler:20e83f51d0]:bleh:

:scared: :shock: :scared:
MONO??
Θα πηγαινα καλυτερα αλλα με πληκτρολογιο+ποντικι δεν κανω καλη δουλεια [spoiler:20e83f51d0]ειμαι παιδι του dual shock:bleh:[/spoiler:20e83f51d0]

Odin, μετά το έπος που ονομάζεται Bubble bobble δοκίμασε να παίξεις το Rainbow Islands. Είχα κολλήσει 2 φορές περισσότερο μαζί του :bleh:

Πες μου σε ποια κονσολα κυκλοφορησε να κατεβασω emulator 8)

ΥΓ Χαιρομαι που υπαρχουν καποιοι εδω που ηξεραν αυτο το παιχνιδι.
ΥΓ 2 Στο διπλο το bb ειναι ολα τα λεφτα :dwarf:
ΥΓ 3 Και για να μην ειμαστε και τελειως offtopic,προσφατα τελειωσα το resident evil 4,για δευτερη φορα 8)


EDIT:Και για τους retro lovers,μολις τελειωσω το bb θα αρχισω αυτο:

[spoiler:20e83f51d0]Posted Image[/spoiler:20e83f51d0]

#66 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 01 October 2006 - 12:33

Ηint για BB....Όταν το έλυωνα αρκετα μέλη μας ήταν αγέννητα ακόμα... 8)
[spoiler:3000bddb13]
Παίξε μέχρι την 20η πίστα χωρίς να χάσεις ζωή. Κάθε πίστα όπως ξέρεις δίνει 2 random bonus (φρουτάκια - φούσκες κτλ)...το 2ο bonus της πίστας 20 θα σου βγεί πάνω αριστερά οπότε σπάσε μια φούσκα με νερό για να πας πάνω...παρτο, και θα μπεις σε μια πιστα τίγκα στα διαμάντια...itadakimashu!!... ;) [/spoiler:3000bddb13]

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#67 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 October 2006 - 12:43

εγω ειχα παρει απο περιοδικο dvd me emulators και τα ειχε αυτα και καμια 10.000 ακομα.

#68 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 01 October 2006 - 13:42

Tekken : Dark Resurrection for teh PSP :kakashithumbup:
Ξυλο ftw! :bleh:

#69 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 01 October 2006 - 13:44

Alex Kidd In Miracle World είναι όλα τα ¤ , και μακράν το καλύτερο Alex Kidd της σειράς

Για το BB ισχύει αυτό που είπε ο Dante. Με την διαφορά ότι αν δεν χάσεις ζωή θα σου βγει μαγική πορτούλα όχι μόνο στην πίστα 20, αλλά και στην 30, και στην 40. Αν δεν χάσεις ζωή μέχρι και την 40

MONO??

Ναι, υπάρχουν και μερικοί καμμένοι που το παίζουν συνέχεια από Amiga εποχή και έχουν φτάσει κάτι 999.999 και δεν συμαζεύεται :bleh:

Το Rainbow Islands είναι και καλά η ιστορία του Bubble Bobble 2, αλλά δεν έχει καμμία σχέση με το Bubble Bobble 2. Έχει βγει σε πάρα πολλούς Emulators, καθώς επίσης και για PSone (Rainbow Islands + Bubble bobble)Να και μία χαρακτιριστική εικόνα Posted Image

Υ.Γ.
Στο BB για να δεις το πραγματικό τέλος, πρέπει να το τερματίσεις διπλό

E5VV38U.jpg


#70 just reaper

just reaper

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 01 October 2006 - 16:03

Εγώ θυμάμαι το bubble bobble το έλιωνα στον 286 μου. Πωπωωω. Δεν είχα καταφέρει να το τερματίσω. Στην τελευταία πίστα το φτάναμε με έναν φίλο μου.

Η τελευταία φορά που παίξαμε ήταν όταν είχαμε φτάσει πάλι τελαυταία πίστα με πολλές ζωές και πάτησε καταλάθος f10 και βγήκαμε στο DOS.

#71 kokotas

kokotas

    Anime Amateur

  • Members
  • 117 posts

Posted 02 October 2006 - 11:12

Κατεβάζω το FFXII USA release!!! Επιτέλους, μετά από τόσους μήνες υπομονής, θα μπορέσω να το απολαύσω :D

Ετοιμάστε ορούς και life suppοrt equipment γιατί δεν με βλέπω να βγαίνω από το δωμάτιο μου μέχρι να το τερματίσω xD
Posted Image

Visit our site to grab your weekly One Piece HQ fix <333 Whatever rulez!! xD

#72 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 02 October 2006 - 22:20

όποιος θέλει μια κοντρίτσα στο BB εδώ είμαι.με τα φράγκα που έχω σκάσει στα arcade μεζονέτα στην πάρο θα είχα. :)
mame ftw!

#73 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 03 October 2006 - 01:41

τωρα ξαναρχισα το rome total war
απο τα καλυτερα αυτου του ειδους
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#74 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 03 October 2006 - 16:40

Λοιπόν...
Αυτές τις μέρες παίζω Naruto-Ninja Council σε emulator για gameboy advance , το Fable: the lost chapters για pc και λέω να αρχίσω το Ico στο ps2! Πριν από λίγο τερμάτησα το Shadow of the Colossus. Φοβερό ηταν!

#75 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 posts

Posted 04 October 2006 - 05:01

kokotas αδερφε σε παω πολυ
και εγω αρχισα να το κατεβαζω δεν μπορω να
περιμενω αλλο πια.
Ξες τι ειναι να την τρωμε 5 χρονια χωρις FF?
ελπιζω να ειναι αξιο σαν τα προηγουμενα
βλεπε FF 8, 9
Insanity has taken over me..
Posted Image